Jak pomóc psu podczas upału na zewnątrz - Blog Bowl&Bone Republic

WYSYŁKA GRATIS OD 350 ZŁ NA WSZYSTKIE PRODUKTY

KURIER GLS • PACZKOMATY INPOST • ODBIÓR OSOBISTY

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Jak pomóc psu podczas upału na zewnątrz

Podczas upału twój pies powinien mieć stały dostęp do chłodnej, świeżej wody. Możesz ochłodzić swojego psa kładąc mu mokry ręcznik na grzbiecie lub podając mu psie lody w postaci mrożonego jedzenia. Unikaj przebywania z psem na słońcu w samo południe. Zbyt duża ilość słońca może spowodować wystąpienie udaru słonecznego u twojego psa.

Zastanawiasz się jak możesz pomoc swojemu pupilowi podczas gorących, upalnych dni, gdy temperatura za oknem jest stanowczo zbyt wysoka? Mam dla ciebie kilka przydatnych wskazówek, które zapewnią twojemu pieskowi odrobinę ukojenia w tym trudnym dla niego czasie.

Czego się dowiesz z tego artykułu:

  • Podczas upałów zapewnij psu stały dostęp do chłodnej wody
  • Unikaj spacerowania z psem w samo południe w pełnym słońcu
  • Zbyt dużo czasu spędzone na słońcu może przyczynić się do udaru słonecznego u psa

Jak pomóc psu podczas upału na zewnątrz

Ciepłe dni to coś, na co czekamy z utęsknieniem podczas zimowych, niskich temperatur. Jednak, gdy pogoda staje się zdecydowanie zbyt łaskawa, to lato zaczyna nam mocno doskwierać. Gdy na zewnątrz panuje bardzo wysoka temperatura, to szukamy ukojenia w cieniu, zimnych napojach, czy bardziej zwiewnych ubraniach.

Czy jednak zastanawiałaś się nad tym, jak nasze czworonogi czują się w bardzo gorące dni? Chcę opowiedzieć ci, jak możesz pomóc twojemu psu podczas upału przebywając na zewnątrz. Jest to niezwykle ważne w momencie, gdy nie możemy szukać ukojenia w chłodnych, klimatyzowanych pomieszczeniach.

Bez twojej pomocy i opieki, wysoka temperatura może być bardzo niebezpieczna dla psa. Samodzielnie nie jest on w stanie uchronić się przed upałem i skutkami jakie za sobą niesie. Dlatego jako na psim opiekunie, to właśnie na tobie spoczywa ta odpowiedzialność.

Dlaczego psom jest bardziej gorąco niż ludziom

Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego naszym psiakom podczas bardzo upalnych dni może być o wiele bardziej gorąco, niż nam? Wynika to między innymi z faktu, że nasze pupile nie posiadają gruczołów potowych. Dodatkowo w połączeniu z gęstą sierścią pieskom jest trudno samodzielnie obniżyć temperaturę swojego ciała.

Psy ochładzają się za pomocą języka. Z pewnością niejednokrotnie widziałaś jak twój pupil, czy to po wzmożonym wysiłku, czy też właśnie w upalny dzień, wystawia język z pyska. Jest to jedyny sposób, w który psy są w stanie samodzielnie się ochłodzić.

W bardzo wielu sytuacjach, nasze psy działają instynktownie. Twój psiak czując, że słońce w nieprzyjemny sposób grzeje go w skórę, będzie szukał ukojenia w cieniu. Podobnie, gdy z powodu bardzo wysokiej temperatury poczuje się spragniony, będzie szukał wody.

Jednak nie zawsze zawsze znalezienie cienia, czy wody jest proste. Jeśli twój psiak znajduje się na zamkniętej przestrzeni, na której infrastruktura w żaden sposób nie osłania przed słońcem, to pupil sam nie za wiele może zdziałać. Podobnie sytuacja ma się w przypadku dostępu do wody.

Dlatego też naszym pieskom jest o wiele trudniej poradzić sobie w gorące dni niż nam. Bez twojej pomocy, twój psiak w wielu sytuacjach niestety nie jest w stanie poradzić sobie samodzielnie. Więc sama widzisz, jak ważne jest to, by do opieki nad czworonogiem podchodzić w świadomy i przemyślany sposób.

Tak możesz pomóc psu podczas upału na zewnątrz

Wiesz już jak ważne jest to, aby w gorące dni zapewnić twojemu pieskowi ochłodę, gdy przebywa na zewnątrz. Pewnie zastanawiasz się więc, jak możesz to zrobić, aby przynieść swojemu pupilowi maksymalne ukojenie. To proste, choć pamiętaj, że nie powinniśmy przesadzać również w drugą stronę. Zbyt nagła i znacząca zmiana temperatury, może być niekorzystna dla organizmu psa.

Pies ma stały dostęp do wody

W upalne, gorące dni twój pies powinien mieć w miarę możliwości stały dostęp do wody. Jest to absolutna podstawa tego, w jaki sposób możesz zadbać o to, aby pomóc twojemu psu podczas upału, przebywając na zewnątrz.

Jeśli psiak przebywa na zamkniętej przestrzeni, jaką może być na przykład wasz ogród, przygotuj dla niego miskę z wodą, do której będzie miał stały dostęp. Chcę jednak żebyś pamiętała o regularnej wymianie wody, która stojąc na zewnątrz będzie się nagrzewać. Ciepła woda nie będzie tak dobrze gasić pragnienia twojego pieska jak zimna.

Jednak nie polecam ci wrzucania kostek lodu do wody. Woda może być zbyt zimna dla twojego psiaka. Jeśli chcesz, aby była ona nieco chłodniejsza, to możesz wstawić miseczkę z wodą do lodówki. Dlatego też tak cenię sobie miski dla psa od Bowl&Bone Republic z wyjmowanymi wkładami, znacznie ułatwia to taką operację.

W upalne dni miej wodę dla psa pod ręką

W sytuacji, gdy podczas upału znajdujecie się poza własną przestrzenią, również nie możesz zapominać o regularnym dostarczaniu twojemu pieskowi wody. Pamiętaj, aby mieć przy sobie butelkę z wodą oraz coś, z czego twój psiak będzie mógł się jej napić.

Polecam ci zakup miski turystycznej dla psa. Moja wykonana jest z elastycznej gumy, dzięki czemu mogę ją łatwo zwinąć i nie zajmuje dużo miejsca. Próbowałam uczyć swojego pieska picia wody prosto z butelki, jednak widziałam, że jest to dla niego bardzo niekomfortowe, dlatego też uznałam, że zakup przenośnej miski będzie znacznie lepszym rozwiązaniem.

Chłodzące kompresy dla psa

Tak jak już wcześniej wspominałam, nie możesz próbować ochładzać psa sprawiając, że temperatura jego ciała ulegnie nagłemu obniżeniu. Dlatego jeśli myślałaś o przygotowaniu dla niego kąpieli w zimnej wodzie, czy też zachęceniu do wejścia do zimnego jeziora, to zdecydowanie nie jest to dobry pomysł. U pieska może to skutkować szokiem termicznym.

Co jednak możesz zrobić, aby nieco pomóc psu podczas upału na zewnątrz? Przygotuj dla niego kompres w formie ręcznika zmoczonego w chłodnej wodzie i połóż mu go na grzbiecie. Mój psiak uwielbia tą formę ochłody w upalne dni.

Natrysk z wodą dla psa

Posiadając ogród możesz przygotować dla twojego pieska natrysk z rozproszoną wodą. Jest to znacznie lepsze rozwiązanie, niż zimna kąpiel. Dodatkowo jestem pewna, że dla twojego psiaka będzie to fantastyczna forma zabawy. Przebieganie pod źródłem wody sprawi dużo radości twojemu pupilowi, a jednocześnie da mu nieco ukojenia w gorący dzień.

Jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż napełnienie wanienki, czy basenika, ponieważ znajdującą się w nich woda bardzo szybko nagrzeje się na skutek wysokiej temperatury, a także pobrudzi się. Tym samym stanie się właściwie nieprzydatna jeśli mówimy o przyniesieniu ulgi gorący dzień.

Domowe lody dla psa

Czym są domowe lody dla psa? Niczym innym jak po prostu zmrożonym jedzeniem. Dla stworzenia konsystencji łatwiejszej do zamrożenia, możesz dodać łyżkę bulionu mięsnego do jedzenia pieska i wlać do niedużego, kwadratowego woreczka. Ważne jest to, żeby nie trzymać psich lodów zbyt długo w zamrażarce, ponieważ mogą być zdecydowanie zbyt twarde dla psiaka. Ja zazwyczaj trzymam je około godzinę i wówczas mają najlepszą konsystencję.

Mój psiak wprost przepada za taką formą posiłku w gorące dni. Jednocześnie jest nasycony, sam proces jedzenia daje mu przyjemne ukojenie podczas upału. Jest to lepsze rozwiązanie, niż podawanie psu zamrożonych kostek wody, ponieważ w tym przypadku każde lizanie zmrożonej przekąski daje psiakowi satysfakcję z jej smaku.

Podczas upału spędzaj mniej czasu z psem na

Jeśli to tylko możliwe, staraj się spędzać z twoim psem mniej czasu na zewnątrz w bardzo upalne dni. Spacery w takie dni niech będą przede wszystkim formą załatwienia potrzeb psiaka, a zabawy na ten czas przenieście do domu.

Mam dla ciebie kilka propozycji na zabawy z psem w domowym zaciszu. Sprawdzą się właśnie w bardzo gorące dni, jak i podczas deszczu czy słoty. Wpis na ten temat znajdziesz TUTAJ. Nie rezygnuj ze spędzania czasu z twoim pupilem jeśli zabawa w parku jest tego dnia nie możliwa.

Być może bardzo wysokie temperatury złapały was podczas upragnionych wakacji, na których jesteś razem z psiakiem. Wiem, że wówczas siedzenie w hotelu czy ośrodku może być mało przyjemne. Jeśli jednak wybierasz się na zwiedzanie i piesze wycieczki, wybieraj albo bardzo wczesne godziny lub te, mocno popołudniowe.

Unikaj przebywania z pieskiem na otwartej przestrzeni w upalne dni w samo południe i kilka godzin tuż po. Wówczas to słońce jest najmocniejsze. W przeciwnym wypadku twój psiak może nawet dostać udaru słonecznego.

Upał jest niebezpieczny dla twojego psa

Nie da się ukryć, że wysoka temperatura ma zły wpływ na psy. Szczególnie jeśli przebywasz z twoim pieskiem na zewnątrz i nie możesz schować się w cieniu, czy klimatyzowanym pomieszczeniu.

Dlatego też koniecznie pamiętaj o tym, aby zapewnić twojemu pieskowi stały dostęp do świeżej, chłodnej wody. Dobrym rozwiązaniem jest również przygotowanie dla pupila lodów w formie zamrożonego jedzenia. Jeśli to tylko możliwe unikaj pory dnia, w której słońce jest najmocniejsze.

A jak ty radzisz sobie z twoim pieskiem w czasie upałów? Może masz dla mnie jakieś dodatkowe rady?

Jeśli masz do mnie jakieś pytania, chcesz abym poruszyła jakiś temat w kolejnym wpisie, to koniecznie podziel się tym ze mną w sekcji komentarzy.

klaudia
Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów

Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona papierowy samolot

MASZ CIEKAWY TEMAT? NAPISZ DO NAS LIST!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

NAPISZ LIST:

list do redakcji

POSTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

pies śpi na materacu w pokoju

Jak dobrać najlepsze posłanie ortopedyczne dla psa

W wyborze najlepszego posłania ortopedycznego dla psa należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii. To dopasowanie legowiska do indywidualnych potrzeb psa, zapewnienie jakości wykonania oraz odpowiednich materiałów, właściwy rozmiar i komfort, który oferuje, a także jego zdolność do wspierania stawów i kręgosłupa. Decyzja o posłaniu ortopedycznym to inwestycja w zdrowie psa, dlatego warto zadbać o [...]

Czytaj dalej… from Jak dobrać najlepsze posłanie ortopedyczne dla psa

Czytaj dalej
piesek na legowisku z zabawkami

Objawy babeszjosy u psa

Wiedza na temat babeszjozy, jej przyczyn i sposobów leczenia jest kluczowa dla każdego właściciela psa. Zapoznanie się z możliwymi objawami i sposobami zapobiegania tej chorobie może pomóc w szybszym rozpoznaniu i skutecznym leczeniu. Objawy babeszjozy mogą być różnorodne i łatwo je przeoczyć. Czego się dowiesz z tego artykułu: Babeszjosa u psa W trosce o zdrowie [...]

Czytaj dalej… from Objawy babeszjosy u psa

Czytaj dalej
pies czeka na chodzniku

Podstawowa higiena psich uszu

Każdy opiekun psa powinien zrozumieć, że dbanie o higienę uszu nie jest tylko kwestią estetyki, lecz głównie troską o dobre samopoczucie pupila. Różne rasy mogą wymagać różnego podejścia do pielęgnacji uszu, dlatego też kluczowe jest systematyczne sprawdzanie ich stanu i odpowiednia pielęgnacja, dostosowana do indywidualnych potrzeb konkretnego psa. Czego się dowiesz z tego artykułu: Higiena [...]

Czytaj dalej… from Podstawowa higiena psich uszu

Czytaj dalej

INFO@BOWLANDBONE.COM

DARMOWA DOSTAWA OD 350ZŁ

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

DZIĘKUJEMY ZA WIADOMOŚĆ

Wkrótce zapoznamy się z Twoją wiadomością i wrócimy do Ciebie z informacjami.

Krzyżyk do zamknięcia popup