Jak chronić psa przed kleszczami? - Blog Bowl&Bone Republic

WYSYŁKA GRATIS OD 350 ZŁ NA WSZYSTKIE PRODUKTY

KURIER GLS • PACZKOMATY INPOST • ODBIÓR OSOBISTY

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Jak chronić psa przed kleszczami?

Cieplejsze zimy sprawiają, że weterynarze głośno mówią: obecnie w Polsce nie ma sezonu na kleszcze – kleszcze w Polsce są zagrożeniem przez cały rok. Jednak w dalszym ciągu to wiosna oraz jesień są okresami wzmożonej aktywności kleszczy. I właśnie w tym czasie ze szczególną starannością należy bronić siebie i swoje czworonogi przed tymi niebezpiecznymi pajęczakami? Jak chronić psa przed kleszczami i dlaczego jest to konieczne?

Ochrona psa przed kleszczami – jaką metodę wybrać?

Wśród dostępnych środków ochrony psów przed kleszczami dostępne są:

  • krople spot-on – aplikuje się je na kark; chronią jednocześnie przed kleszczami i pchłami
  • obroże – wygodne w zastosowaniu, ale stosunkowo mało skuteczne
  • tabletki – skuteczne, ale niełatwe w podaniu; opiekun musi upewnić się, że pies nie zwymiotował tabletki

Każda ochrona psa przed kleszczami ma swoje zalety i wady, a wybór metody opiekun powinien dostosować do indywidualnych potrzeb. Jeśli pies raz już zwymiotował tabletkę, warto sięgać po inne środki. Wybierając obrożę, musimy być przygotowanym na konieczność dodatkowej ochrony, gdy wybieramy się na spacer do lasu, na łąkę czy do parku. Wówczas warto posiłkować się sprayem.

Po każdym spacerze, nawet tym po blokowisku, należy sierść psa dokładnie przejrzeć. Kleszcz z łatwością może uczepić się sierści, przenosząc na legowisko dla psa lub bezpośrednio na nas. Obecnie kleszcza „możemy złapać” nawet tuż pod blokiem, dlatego krótkie wyjście pod blok nie powinno usypiać naszej czujności. A dlaczego ochrona psa przed kleszczami jest taka ważna?

Ochrona psa przed kleszczami to ochrona przed groźnymi chorobami

Kleszcze to pajęczaki, które przenoszą groźne choroby. Człowiek po ugryzieniu przez kleszcza może zachorować przede wszystkim na boleriozę i odkleszczowe zapalenie mózgu – przeciw drugiej chorobie jest skuteczna szczepionka. Natomiast psy narażone są na boleriozę, babeszjozę i anaplazmozę. Każda z tych chorób wiąże się z bardzo nieprzyjemnymi dolegliwościami, długotrwałym leczeniem oraz nieodwracalnymi zmianami, np. w układzie nerwowym.

Aby chronić psa przed kleszczami, należy wybierać sprawdzone preparaty, najlepiej po konsultacji z lekarzem weterynarii i kupowane w przychodni weterynaryjnej. My z kolei polecamy obroże dla psów i smycze dla psów, dzięki którym każdy spacer z psem – już po zastosowaniu ochrony przed kleszczami – będzie komfortowy i bezpieczny.

Autor: Denis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona papierowy samolot

MASZ CIEKAWY TEMAT? NAPISZ DO NAS LIST!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

NAPISZ LIST:

list do redakcji

POSTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Jak zadbać o komfort psa w upały?

Letnie miesiące to czas, który wielu z nas kojarzy z wypoczynkiem, słońcem i długimi spacerami. Jednak dla naszych czworonożnych przyjaciół upały mogą być bardzo uciążliwe, a w skrajnych przypadkach wręcz niebezpieczne. Psy nie pocą się tak jak ludzie i mają ograniczoną zdolność termoregulacji, dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio zadbać o ich komfort w gorące [...]

Czytaj dalej… from Jak zadbać o komfort psa w upały?

Czytaj dalej

Jak chronić psa przed kleszczami?

Cieplejsze zimy sprawiają, że weterynarze głośno mówią: obecnie w Polsce nie ma sezonu na kleszcze – kleszcze w Polsce są zagrożeniem przez cały rok. Jednak w dalszym ciągu to wiosna oraz jesień są okresami wzmożonej aktywności kleszczy. I właśnie w tym czasie ze szczególną starannością należy bronić siebie i swoje czworonogi przed tymi niebezpiecznymi pajęczakami? [...]

Czytaj dalej… from Jak chronić psa przed kleszczami?

Czytaj dalej

Kastracja psa i opieka pooperacyjna

Kastracja psa (i sterylizacja suk) to zabieg, który na celu ma przede wszystkim ograniczenie populacji zwierząt i efektywną jej kontrolę. Dla wielu właścicieli czworonogów to ogromny stres, który często powstrzymuje przed podjęciem decyzji o zabiegu. Kastracja i sterylizacja to jednak zabiegi, które – szczególnie w przypadku sterylizacji – mają także niemałe znaczenie dla zdrowia i [...]

Czytaj dalej… from Kastracja psa i opieka pooperacyjna

Czytaj dalej

INFO@BOWLANDBONE.COM

DARMOWA DOSTAWA OD 350ZŁ

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

DZIĘKUJEMY ZA WIADOMOŚĆ

Wkrótce zapoznamy się z Twoją wiadomością i wrócimy do Ciebie z informacjami.

Krzyżyk do zamknięcia popup