Jak okazać psu miłość - Blog Bowl&Bone Republic

WYSYŁKA GRATIS OD 350 ZŁ NA WSZYSTKIE PRODUKTY

KURIER GLS • PACZKOMATY INPOST • ODBIÓR OSOBISTY

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Jak okazać psu miłość

Możesz okazać miłość swojemu psu poprzez wspólne spędzanie czasu na zabawie oraz spacerach. Dla twojego pieska to bardzo ważne gdy poświęcasz mu dużo swojej uwagi. Psy lubią kiedy się je głaszcze i do nich mówi. Czują się wtedy ważne i docenione. Samodzielne wykonanie smaczków to kolejny sposób, aby okazać pieskowi swoją miłość i przywiązanie.

Chcesz pokazać twojemu pupilowi, że jest dla ciebie naprawdę ważny? Pamiętaj, że psy w nieco inny sposób okazują swoje uczucia. Co za tym idzie, nie wszystkie oczywiste dla nas sposoby okazywania miłości są przez psiaki rozumiane. Dlatego też mam dla ciebie kilka rozwiązań na to, jak możesz pokazać pupilowi, że jest twoim przyjacielem.

Czego się dowiesz z tego artykułu:

  • Możesz okazać psu miłość poprzez wspólną zabawę
  • Psy lubią być głaskane przez swoich właścicieli
  • Zabierz psa na spacer, aby okazać mu swoją miłość

Jak okazać psu miłość

Kim dla ciebie jest twój psiak? Dla mnie, jest to ktoś więcej niż jedynie pupil. W pełni szczerze mogę stwierdzić, że mój piesek jest jednym z członków mojej rodziny. Jego dobro i szczęście jest dla mnie bardzo ważne. Dlatego też zależy mi na tym, aby okazywać mu swoją miłość.

Psia przyjaźń sprawiła, że moje życie stało się pełniejsze. Wzięcie pod swoją opiekę pieska, było jedną z moich najlepszych decyzji. Jestem przekonana, że jako psi miłośnik czujesz podobnie. Dlatego w tym wpisie chce opowiedzieć ci, jak okazywać twojemu psu czułość.

Często zapominamy, że psy w inny sposób odbierają emocje niż my. Tak więc uważam, że wiedza na temat tego, jak okazać psu miłość, będzie przydatna dla każdego psiego opiekuna. Jest wiele rzeczy, które twój piesek postrzega w inny sposób niż ty. Dlatego dobrze jest wiedzieć, jakie twoje zachowanie w jego oczach jest postrzegane negatywnie, a jakie pozytywnie.

Sposoby na okazywanie psu miłości

Dlaczego okazywanie psu czułość w sposób, który podpowiada ci intuicja nie jest skuteczny? Ponieważ dla naszych piesków inne zachowania i gesty oznaczają miłość i przywiązanie, niż ma to miejsce w przypadku ludzi.

Zebrałam kilka moim zdaniem najbardziej kluczowych sposobów na okazywanie psu miłości. Mam nadzieje, że któryś z nich wprowadzisz na stałe do swojego życia z czworonogiem u boku.

Powitanie psa

Jestem pewna, że twój piesek reaguje w podobny sposób jak mój, gdy wracam do domu. Nie ważne, czy nie było mnie pięć minut, czy też cały dzień, za każdym razem mój pupil wita mnie z tak samo dużym entuzjazmem i radością w swoich oczach.

Uważam, że jest to niezwykle urocza cecha u psów i zdecydowanie warta naśladowania. Dlatego też jednym z moich sposobów okazywania miłości mojemu pieskowi, jest odwzajemnianie jego radosnego powitania.

Staram się zawsze wracając do domu poświęcić kilka chwil na głaskanie i przytulanie. Chcę żeby mój pupil czuł, że jest dla mnie ważny i wiedział, że lubię do niego wracać.

Zabawa z psiakiem

Wiem, że doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważne dla twojego pupila jest wspólne spędzanie czasu na zabawie. Jest to myślę jeden z najlepszych sposobów okazywania psiakowi miłości.

Widząc radość w oczach mojego pupila podczas zabawy wiem, że jest on w pełni świadomy tego, jak bardzo jest dla mnie ważny. Dlatego też staram się spędzać z nim tak dużo czasu w aktywny sposób, ile tylko mogę.

Ulubioną zabawą mojego pieska jest przeciąganie się i siłowanie. Używamy do tego sznurowego bulletu od Bowl&NBone Republic. Solidność jego wykonania sprawia, że służy nam już od bardzo długiego czas, a mimo to nadal jest w doskonałym stanie. Więcej na temat dobrych jakościowo produktów przeczytasz w moim wpisie, znajdującym się TUTAJ.

Domowe smaczki

Chyba każdy piesek uwielbia przekąski w formie smaczków, mój pupil również. Dlatego czemu nie pójść o krok dalej i zrobić samodzielnie przysmaki dla twojego psa. Własnoręcznie przygotowane przekąski, to wspaniały sposób na to, aby okazać miłość twojemu pieskowi.

Dodatkowo, przygotowując samemu smakołyki dla psa mam pewność, że są one wykonane z wysokiej jakości składników. Jest to bardzo ważne, ponieważ niestety wiele sklepowych smaczków charakteryzuje się niezbyt ciekawym składem. Biorąc pod uwagę to, jak często pieski dostają przysmaki, np podczas treningów nowych umiejętności, to ich jakość nie powinna wzbudzać żadnych zastrzeżeń.

Udało mi się wypracować swój sprawdzony sposób na smakołyki dla psa DIY, którym chętnie się z tobą podzielę. Link do niego znajdziesz TUTAJ. Jestem pewna, że twój piesek będzie zachwycony smakołykami, które dla niego przygotujesz.

Głaskanie

Dla ludzi jednym ze sposobów okazywania sobie miłości jest przytulanie. W przypadku piesków również możemy okazywać sobie uczucie za pomocą dotyku. Psiaki bardzo lubią być głaskane. W ich oczach w ten sposób okazujesz im swoją miłość.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że jednocześnie głaskanie psa może być również negatywnie przez niego odbierane. Kiedy tak się dzieje? Gdy głaszczesz psiaka, którego dopiero poznałaś. Dla takiego czworonoga, dotyk osoby, której nie zna i nie darzy jeszcze zaufaniem, może być nieprzyjemny.

Więcej na temat tego, dlaczego nie powinnaś głaskać obcego psa, znajdziesz TUTAJ. Uważam, że jest to bardzo ważny temat, a niestety bardzo często bagatelizowany.

Wspólne spacery

Jedną z ulubionych aktywności mojego pieska w ciągu dnia, jest chodzenie na spacery. Jest to moment, w którym cały świat stoi przed nim otworem. Ma okazję poznawać nowe zapachy, węszyć, tropić, czyli to, co lubi najbardziej.

Widzę, że radość sprawia mu zarówno chodzenie dobrze nam znanymi szlakami, jak i odkrywanie nowych miejsc. Jednocześnie wiem, że czuje się ze mną dobrze i bezpiecznie.

W zależności od pory roku, nasze spacery wyglądają nieco inaczej. Wiosną i latem, nasze wspólne wyjścia stają się nie tylko przechadzką po parku, ale spędzaniem na zewnątrz bardzo dużej ilości czasu.

Zimą jednak spacery są nieco krótsze, jednak staram się, aby były intensywne ponieważ wiem, że mój piesek tego potrzebuje. Nie rezygnujemy w zimne dni ze wspólnej zabawy na zewnątrz. Nie trwa ona co prawda tyle, co latem, jednak uważam, że ważne jest aby psiak mógł choć trochę się wybiegać na zewnątrz.

Okazywanie miłości psu poprzez bardzo częste, wspólne spacery, jest chyba jednym z moich ulubionych sposobów na pokazanie pupilowi, że jest dla mnie ważny. Jest to taki moment w ciągu dnia, gdzie możemy spędzić trochę czasu tylko ze sobą.

Rozmowa

Przyznaj, jestem pewna, że często mówisz do swojego psiaka. Ja robię to właściwie cały czas. Czy jednak byłaś świadoma tego, że ma to bardzo pozytywny wpływ na twoją relację z pupilem?

Psy bardzo dużo rozumieją, często o wiele więcej niż może nam się wydawać. Psiaki potrafią rozpoznać nawet do 200 różnych słów. To bardzo imponująca liczba. Co więcej, psy są również świetne w odczytywaniu emocji swojego rozmówcy.

Dlatego też rozmowa z pupilem ma dla niego o wiele większe znaczenie, niż może ci się wydawać. Twój psiak wie, że to on jest odbiorcą twoich słów. Jest to dla niego istotne, czuje się wtedy doceniony i ważny.

Co więcej, dla mnie osobiście rozmowa z psem jest bardzo ważna. Traktuje go jako swojego przyjaciela. Opowiadam mu o swoich kłopotach i rozterkach, tak jak o dobrych i szczęśliwych chwilach.

Rozmowa z moim pupilem dodaje mi otuchy w trudnych chwilach. Choć wiem, że nie podpowie mi jak powinnam postąpić w danej sytuacji, to czuje się lepiej wiedząc, że jest tuż obok mnie i mogę mu w każdej chwili o wszystkim opowiedzieć.

Dlaczego musisz wiedzieć jak okazać psu miłość

Dlaczego tak ważne jest to, abyś potrafiła okazywać miłość swojemu psu? Ponieważ psiaki różnią się od nas i nie zawsze odbierają nasze zachowanie właściwie do naszych intencji.

Dla mnie okazaniem miłości mojemu pieskowi jest kupowanie mu zabawek. Jednak wiem, że dla niego nowe rzeczy nie mają tak dużego znaczenia. Owszem, cieszy się z nowej przytulanki ale w jego oczach nie jest to szczególnie wartościowe. O wiele większe znaczenie ma dla mojego psiaka czas, który spędzimy razem na bawieniu się tą zabawką.

Dlatego też uważam, że dobrze jest poznać sposób w jaki twój piesek odbiera otaczającą go rzeczywistość, ponieważ robi to w nieco inny sposób niż my.

Pokaż pieskowi, że jest dla ciebie ważny

Okaż każdego dnia swoją miłość pupilowi na choć jeden z wymienionych przeze mnie sposobów. Jestem pewna, że od razu zauważysz ogromną radość w oczach twojego psiaka. Wzmacniasz również w ten sposób łączącą was relację.

A jak ty okazujesz miłość swojemu pieskowi? Może chcesz podzielić się ze mną sposobami, o których ja nie wspomniałam? Jeśli tak, to czekam na twoją odpowiedź w komentarzu.

Jeśli masz do mnie jakieś pytania, chcesz abym poruszyła jakiś temat w kolejnym wpisie, to koniecznie podziel się tym ze mną w sekcji komentarzy.

klaudia
Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów

Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

6 komentarzy do “Jak okazać psu miłość

  1. Moja Tosia to prawdziwa przylepa. Zdecydowanie jej ulubionym sposobem w jaki mogę okazać jej miłość jest głaskanie i przytulanie. Jest wyraźne oburzona gdy widzi mnie głaskającą inne psy.

  2. Wspólne oglądanie telewizji Ot czego oczekuje ode mnie mój pies Jest to dla niego najlepsza rzecz pod słońcem Dla mnie też gdyby nie chrapanie ale co się nie zrobi dla pupila

    1. Uwielbiam właśnie takie wieczory, kanapa, film i mój psiak wtulony we mnie. 🙂

  3. Znam ludzi którzy nie tolerują psa na kanapie Moim zdaniem nie powinni mieć psa Odbierają w ten sposób psu jego naturalną potrzebę bliskości z opiekunem Mój pies leży obok mnie on to kocha ja też

  4. ..a nasz piesek Figuś (shih-tzu 11- letni) to ….Podsłuchiwacz i wszystko wie🤣🤣 …co planujemy ,dokąd się wybieramy …kto z gości przyjdzie do domu….naprawdę sami jesteśmy zaskoczeni …,to jest zabawne wystarczy ,że o czymś pomyślimy …lub rozmawiamy a On już wiem co robić…przed niektórymi umyka …pozdrawiam miłośników zwierzątek ,Małgorzata🫠🫠

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona papierowy samolot

MASZ CIEKAWY TEMAT? NAPISZ DO NAS LIST!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

NAPISZ LIST:

list do redakcji

POSTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

pies biegnie w wodzie zabawa

Pies na plaży – o czym warto pamiętać

Zanim zabierzesz swojego czworonożnego przyjaciela na plażę musisz pamiętać o tym, że jest to miejsce publiczne, a więc przebywając tam należy przestrzegać określonych zasad. Co więcej, na taką formę spędzania wolnego czasu dobrze jest również przygotować swojego pieska. Zadbać o jego zdrowie oraz urozmaicenie pobytu na plaży. Czego się dowiesz z tego artykułu: Pies na [...]

Czytaj dalej… from Pies na plaży – o czym warto pamiętać

Czytaj dalej
dwa psy leżą na macie

5 sposobów na przekonanie psiego leniuszka do aktywności

Przekonanie psiego leniuszka do aktywności fizycznej to bardzo często nie lada wyzwanie. Wiele psiaków potrzebuje do tego odpowiedniej motywacji w formie nagrody. Dodatkowo warto sprawdzić jaki rodzaj aktywności najbardziej odpowiada twojemu czworonożnemu przyjacielowi. Jednym z najlepszych sposobów na zachęcenie pieska do wysiłku fizycznego jest twoje zaangażowanie w daną czynność. Czego się dowiesz z tego artykułu: [...]

Czytaj dalej… from 5 sposobów na przekonanie psiego leniuszka do aktywności

Czytaj dalej
pies w legowisku z zabawką

Jak oduczyć psa złych nawyków 

Może się zdarzyć, że twój pies nabierze kilka niepożądanych nawyków. Mogą to być zachowania takie jak szarpanie na smyczy, skakanie na ludzi, łamanie zasad w domu czy niszczenie przedmiotów. Jednak istnieje wiele skutecznych sposobów, aby pomóc naszemu psu pozbyć się tych złych nawyków i zastąpić je pozytywnymi i pożądanymi zachowaniami. Czego się dowiesz z tego [...]

Czytaj dalej… from Jak oduczyć psa złych nawyków 

Czytaj dalej

NEWSLETTER

Zapisz się na newsletter już teraz by otrzymywać informacje o nowościach, promocjach, poszerzać wiedzę o swoim czworonożnym przyjacielu oraz złapać rabat na pierwsze zamówienie!

ZAPISANO DO NEWSLETTERA

Cieszymy się, że chcesz być na bieżąco z naszymi nowościami i promocjami.

Ikona krzyżyka

INFO@BOWLANDBONE.COM

DARMOWA DOSTAWA OD 350ZŁ

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

DZIĘKUJEMY ZA WIADOMOŚĆ

Wkrótce zapoznamy się z Twoją wiadomością i wrócimy do Ciebie z informacjami.

Krzyżyk do zamknięcia popup