Jak okazać psu miłość? Sprawdzone sposoby | Blog Bowl&Bone Republic

WYSYŁKA GRATIS OD 350 ZŁ NA WSZYSTKIE PRODUKTY

KURIER GLS • PACZKOMATY INPOST • ODBIÓR OSOBISTY

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Jak okazać psu miłość?

Możesz okazać miłość swojemu psu poprzez wspólne spędzanie czasu na zabawie oraz spacerach. Dla twojego pieska to bardzo ważne gdy poświęcasz mu dużo swojej uwagi. Psy lubią kiedy się je głaszcze i do nich mówi. Czują się wtedy ważne i docenione. Samodzielne wykonanie smaczków to kolejny sposób, aby okazać pieskowi swoją miłość i przywiązanie.

Wpis rozbudowano 22.02.2024 o:

● Po czym poznać że pies cię kocha?
● Czy pies wie że się go kocha?

jak okazać psu miłość

Czego się dowiesz z tego artykułu:

  • Możesz okazać psu miłość poprzez wspólną zabawę
  • Psy lubią być głaskane przez swoich właścicieli
  • Zabierz psa na spacer, aby okazać mu swoją miłość

Chcesz pokazać twojemu pupilowi, że jest dla ciebie naprawdę ważny? Pamiętaj, że psy w nieco inny sposób okazują swoje uczucia. Co za tym idzie, nie wszystkie oczywiste dla nas sposoby okazywania miłości są przez psiaki rozumiane. Dlatego też mam dla ciebie kilka rozwiązań na to, jak możesz pokazać pupilowi, że jest twoim przyjacielem.

Jak okazać psu miłość? 

Kim dla ciebie jest twój psiak? Dla mnie, jest to ktoś więcej niż jedynie pupil. W pełni szczerze mogę stwierdzić, że mój piesek jest jednym z członków mojej rodziny. Jego dobro i szczęście jest dla mnie bardzo ważne. Dlatego też zależy mi na tym, aby okazywać mu swoją miłość.

Psia przyjaźń sprawiła, że moje życie stało się pełniejsze. Wzięcie pod swoją opiekę pieska, było jedną z moich najlepszych decyzji. Jestem przekonana, że jako psi miłośnik czujesz podobnie. Dlatego w tym wpisie chce opowiedzieć ci, jak okazywać twojemu psu czułość.

Często zapominamy, że psy w inny sposób odbierają emocje niż my. Tak więc uważam, że wiedza na temat tego, jak okazać psu miłość, będzie przydatna dla każdego psiego opiekuna. Jest wiele rzeczy, które twój piesek postrzega w inny sposób niż ty. Dlatego dobrze jest wiedzieć, jakie twoje zachowanie w jego oczach jest postrzegane negatywnie, a jakie pozytywnie.

Sposoby na okazywanie psu miłości

Dlaczego okazywanie psu czułość w sposób, który podpowiada ci intuicja nie jest skuteczny? Ponieważ dla naszych piesków inne zachowania i gesty oznaczają miłość i przywiązanie, niż ma to miejsce w przypadku ludzi.

Zebrałam kilka moim zdaniem najbardziej kluczowych sposobów, jak pokazać psu, że go kochasz. Mam nadzieje, że któryś z nich wprowadzisz na stałe do swojego życia z czworonogiem u boku.

Powitanie psa

Jestem pewna, że twój piesek reaguje w podobny sposób jak mój, gdy wracam do domu. Nie ważne, czy nie było mnie pięć minut, czy też cały dzień, za każdym razem mój pupil wita mnie z tak samo dużym entuzjazmem i radością w swoich oczach.

Uważam, że jest to niezwykle urocza cecha u psów i zdecydowanie warta naśladowania. Dlatego też jednym z moich sposobów okazywania miłości mojemu pieskowi, jest odwzajemnianie jego radosnego powitania.

Staram się zawsze wracając do domu poświęcić kilka chwil na głaskanie i przytulanie. Chcę żeby mój pupil czuł, że jest dla mnie ważny i wiedział, że lubię do niego wracać.

Zabawa z psiakiem

Wiem, że doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważne dla twojego pupila jest wspólne spędzanie czasu na zabawie. Jest to myślę jeden z najlepszych sposobów okazywania psiakowi miłości.

Widząc radość w oczach mojego pupila podczas zabawy wiem, że jest on w pełni świadomy tego, jak bardzo jest dla mnie ważny. Dlatego też staram się spędzać z nim tak dużo czasu w aktywny sposób, ile tylko mogę.

Ulubioną zabawą mojego pieska jest przeciąganie się i siłowanie. Używamy do tego sznurowego bulletu od Bowl&NBone Republic. Solidność jego wykonania sprawia, że służy nam już od bardzo długiego czas, a mimo to nadal jest w doskonałym stanie. Więcej na temat dobrych jakościowo produktów przeczytasz w moim poprzednim wpisie.

pies na spacerze w wełnianym kominie

Domowe smaczki

Chyba każdy piesek uwielbia przekąski w formie smaczków, mój pupil również. Dlatego czemu nie pójść o krok dalej i zrobić samodzielnie przysmaki dla twojego psa. Własnoręcznie przygotowane przekąski, to wspaniały sposób na to, aby okazać miłość twojemu pieskowi.

Dodatkowo, przygotowując samemu smakołyki dla psa mam pewność, że są one wykonane z wysokiej jakości składników. Jest to bardzo ważne, ponieważ niestety wiele sklepowych smaczków charakteryzuje się niezbyt ciekawym składem. Biorąc pod uwagę to, jak często pieski dostają przysmaki, np podczas treningów nowych umiejętności, to ich jakość nie powinna wzbudzać żadnych zastrzeżeń.

Udało mi się wypracować swój sprawdzony sposób, jak przygotować smakołyki dla psa DIY, którym chętnie się z tobą podzielę. Jestem pewna, że twój piesek będzie zachwycony przekąskami, które dla niego przygotujesz.

Głaskanie

Dla ludzi jednym ze sposobów okazywania sobie miłości jest przytulanie. W przypadku piesków również możemy okazywać sobie uczucie za pomocą dotyku. Psiaki bardzo lubią być głaskane. W ich oczach w ten sposób okazujesz im swoją miłość.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że jednocześnie głaskanie psa może być również negatywnie przez niego odbierane. Kiedy tak się dzieje? Gdy głaszczesz psiaka, którego dopiero poznałaś. Dla takiego czworonoga, dotyk osoby, której nie zna i nie darzy jeszcze zaufaniem, może być nieprzyjemny.

Czy głaskać obcego psa? Uważam, że jest to bardzo ważny temat, a niestety bardzo często bagatelizowany. Temu tematowi poświęciłam osobny artykuł.

Wspólne spacery

Jedną z ulubionych aktywności mojego pieska w ciągu dnia, jest chodzenie na spacery. Jest to moment, w którym cały świat stoi przed nim otworem. Ma okazję poznawać nowe zapachy, węszyć, tropić, czyli to, co lubi najbardziej.

Widzę, że radość sprawia mu zarówno chodzenie dobrze nam znanymi szlakami, jak i odkrywanie nowych miejsc. Jednocześnie wiem, że czuje się ze mną dobrze i bezpiecznie.

W zależności od pory roku, nasze spacery wyglądają nieco inaczej. Wiosną i latem, nasze wspólne wyjścia stają się nie tylko przechadzką po parku, ale spędzaniem na zewnątrz bardzo dużej ilości czasu.

Zimą jednak spacery są nieco krótsze, jednak staram się, aby były intensywne ponieważ wiem, że mój piesek tego potrzebuje. Nie rezygnujemy w zimne dni ze wspólnej zabawy na zewnątrz. Nie trwa ona co prawda tyle, co latem, jednak uważam, że ważne jest aby psiak mógł choć trochę się wybiegać na zewnątrz.

Okazywanie miłości psu poprzez bardzo częste, wspólne spacery, jest chyba jednym z moich ulubionych sposobów na pokazanie pupilowi, że jest dla mnie ważny. Jest to taki moment w ciągu dnia, gdzie możemy spędzić trochę czasu tylko ze sobą.

Rozmowa

Przyznaj, jestem pewna, że często mówisz do swojego psiaka. Ja robię to właściwie cały czas. Czy jednak byłaś świadoma tego, że ma to bardzo pozytywny wpływ na twoją relację z pupilem?

Psy bardzo dużo rozumieją, często o wiele więcej niż może nam się wydawać. Psiaki potrafią rozpoznać nawet do 200 różnych słów. To bardzo imponująca liczba. Co więcej, psy są również świetne w odczytywaniu emocji swojego rozmówcy.

Dlatego też rozmowa z pupilem ma dla niego o wiele większe znaczenie, niż może ci się wydawać. Twój psiak wie, że to on jest odbiorcą twoich słów. Jest to dla niego istotne, czuje się wtedy doceniony i ważny.

Co więcej, dla mnie osobiście rozmowa z psem jest bardzo ważna. Traktuje go jako swojego przyjaciela. Opowiadam mu o swoich kłopotach i rozterkach, tak jak o dobrych i szczęśliwych chwilach.

Rozmowa z moim pupilem dodaje mi otuchy w trudnych chwilach. Choć wiem, że nie podpowie mi, jak powinnam postąpić w danej sytuacji, to czuje się lepiej, wiedząc, że jest tuż obok mnie i mogę mu w każdej chwili o wszystkim opowiedzieć.

Dlaczego musisz wiedzieć, jak okazać psu miłość?

Dlaczego tak ważne jest to, abyś potrafiła okazywać miłość swojemu psu? Ponieważ psiaki różnią się od nas i nie zawsze odbierają nasze zachowanie właściwie do naszych intencji.

Dla mnie okazaniem miłości mojemu pieskowi jest kupowanie mu zabawek. Jednak wiem, że dla niego nowe rzeczy nie mają tak dużego znaczenia. Owszem, cieszy się z nowej przytulanki, ale w jego oczach nie jest to szczególnie wartościowe. O wiele większe znaczenie ma dla mojego psiaka czas, który spędzimy razem na bawieniu się tą zabawką.

Dlatego też uważam, że dobrze jest poznać sposób, w jaki twój piesek odbiera otaczającą go rzeczywistość, ponieważ robi to w nieco inny sposób niż my.

pies stoi przy stoliku

Po czym poznać że pies cię kocha?

Pies może okazywać miłość i przywiązanie w różnych sposób, a oto kilka znaków, które mogą świadczyć o tym, że Twój pies Cię kocha. Psy często okazują swoje uczucia poprzez dotyk, czyli lizanie, wylizywanie twarzy, dłoni czy nóg swojego opiekuna. To naturalny sposób wyrażania przywiązania i miłości. Szczęśliwy pies może również wyrażać swoje uczucia poprzez stroszenie uszu do tyłu oraz machanie ogonem.

Ogony psy migający szybko i entuzjastycznie mogą oznaczać, że Twój pies jest szczęśliwy w Twoim towarzystwie. Psy, które Cię kochają, często szukają bliskości i chętnie przytulają się do Ciebie. Mogą leżeć na Twoich nogach, siadać na Twoim kolanach czy oprzeć się o Ciebie. Ponadto, pies, który Cię kocha, może być niezwykle podekscytowany, gdy wracasz do domu, wiwatując, skacząc lub przynosząc zabawki, aby podkreślić swoje zadowolenie z Twojego powrotu.

Czy pies wie że się go kocha?

Pies może odczuwać miłość i przywiązanie wobec swojego opiekuna, ale czy dokładnie rozumie, że jest kochany? To trudne pytanie, ponieważ psy nie wyrażają swoich uczuć w taki sam sposób jak ludzie. Jednakże, wiele badań sugeruje, że psy mają zdolność do odczuwania emocji, w tym przywiązania i miłości.

Pies może wyczuwać uczucia swojego opiekuna poprzez ton głosu, gesty ciała, zapach oraz sposób, w jaki się nim zajmuje. Psy są również zdolne do nawiązywania silnych więzi emocjonalnych z ludźmi i innymi psami.

Choć psy nie rozumieją abstrakcyjnego konceptu miłości w taki sam sposób jak ludzie, to są w stanie wyrażać swoje uczucia poprzez swoje zachowanie. Zachowania takie jak lizanie, machanie ogonem, szukanie bliskości czy radość podczas powrotu opiekuna mogą być interpretowane jako wyrazy przywiązania i miłości.

Pokaż pieskowi, że jest dla ciebie ważny

Okaż każdego dnia swoją miłość pupilowi na choć jeden z wymienionych przeze mnie sposobów. Jestem pewna, że od razu zauważysz ogromną radość w oczach twojego psiaka. Wzmacniasz również w ten sposób łączącą was relację.

A jak ty okazujesz miłość swojemu pieskowi? Może chcesz podzielić się ze mną sposobami, o których ja nie wspomniałam? Jeśli tak, to czekam na twoją odpowiedź w komentarzu.

Jeśli masz do mnie jakieś pytania, chcesz, abym poruszyła jakiś temat w kolejnym wpisie, to koniecznie podziel się tym ze mną w sekcji komentarzy.

klaudia
Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów

Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

6 komentarzy do “Jak okazać psu miłość?

  1. Moja Tosia to prawdziwa przylepa. Zdecydowanie jej ulubionym sposobem w jaki mogę okazać jej miłość jest głaskanie i przytulanie. Jest wyraźne oburzona gdy widzi mnie głaskającą inne psy.

  2. Wspólne oglądanie telewizji Ot czego oczekuje ode mnie mój pies Jest to dla niego najlepsza rzecz pod słońcem Dla mnie też gdyby nie chrapanie ale co się nie zrobi dla pupila

    1. Uwielbiam właśnie takie wieczory, kanapa, film i mój psiak wtulony we mnie. 🙂

  3. Znam ludzi którzy nie tolerują psa na kanapie Moim zdaniem nie powinni mieć psa Odbierają w ten sposób psu jego naturalną potrzebę bliskości z opiekunem Mój pies leży obok mnie on to kocha ja też

  4. ..a nasz piesek Figuś (shih-tzu 11- letni) to ….Podsłuchiwacz i wszystko wie🤣🤣 …co planujemy ,dokąd się wybieramy …kto z gości przyjdzie do domu….naprawdę sami jesteśmy zaskoczeni …,to jest zabawne wystarczy ,że o czymś pomyślimy …lub rozmawiamy a On już wiem co robić…przed niektórymi umyka …pozdrawiam miłośników zwierzątek ,Małgorzata🫠🫠

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona papierowy samolot

MASZ CIEKAWY TEMAT? NAPISZ DO NAS LIST!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

NAPISZ LIST:

list do redakcji

POSTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

pies ze smyczą w zębach siedzi na kamiennych schodach

Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Nauczanie dorosłego psa chodzenia na smyczy to zadanie wymagające zaangażowania, konsekwencji i cierpliwości. Kluczowe są spokojne podejście, dostosowanie metod do indywidualnych potrzeb psa oraz systematyczne nagradzanie pozytywnego zachowania. Warto pamiętać, że każdy pies jest inny i może wymagać odmiennego podejścia, a postępy mogą być stopniowe. Wnioskiem jest też fakt, że nauka nowych zachowań u dorosłego [...]

Czytaj dalej… from Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Czytaj dalej
pies biegnie w wodzie zabawa

Jakie są zabawy dla psa w wodzie

Zabawy w wodzie nie tylko dostarczają rozrywki, ale także stanowią doskonałą formę ćwiczeń fizycznych, które wspierają zdrowie i kondycję psa. Dodatkowo, interakcja właściciela z psem podczas takich zabaw wzmacnia więź między nimi, co może przyczynić się do lepszej komunikacji i zrozumienia. Jednak istotne jest zachowanie ostrożności podczas zabaw w wodzie, zwłaszcza jeśli pies nie jest [...]

Czytaj dalej… from Jakie są zabawy dla psa w wodzie

Czytaj dalej
pies siedzi na poduszce

Jak poradzić sobie z nadmiernym szczekaniem u psa

Nadmiernie szczekające psy mogą w ten sposób wyrażać swoje potrzeby, a ich szczekanie może wynikać z różnych przyczyn, takich jak nuda, stres czy brak odpowiedniej aktywności. Kluczem do rozwiązania problemu jest zrozumienie potrzeb psa. Istotne jest indywidualne podejście do każdego psiaka, uwzględnienie jego charakteru i upodobań, a także trenowanie z pupilem umiejętności opanowywania jego potrzeby [...]

Czytaj dalej… from Jak poradzić sobie z nadmiernym szczekaniem u psa

Czytaj dalej

INFO@BOWLANDBONE.COM

DARMOWA DOSTAWA OD 350ZŁ

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

DZIĘKUJEMY ZA WIADOMOŚĆ

Wkrótce zapoznamy się z Twoją wiadomością i wrócimy do Ciebie z informacjami.

Krzyżyk do zamknięcia popup