Rozmowa z psem - Blog Bowl&Bone Republic

WYSYŁKA GRATIS OD 350 ZŁ NA WSZYSTKIE PRODUKTY

KURIER GLS • PACZKOMATY INPOST • ODBIÓR OSOBISTY

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Rozmowa z psem

Rozmowa z psem to coś więcej niż wydawanie komend czy poleceń. Stanowi podstawę przyjaźni jaka łączy nas z pupilem. Psy są w stanie zrozumieć o wiele więcej niż moglibyśmy przypuszczać. Ich umysł potrafi odróżnić wiele krótkich zwrotów oraz pojedynczych słów i powiązać je z konkretnymi sytuacjami czy konsekwencjami jakie za sobą niosą. Dlatego też budowanie silnej relacja z psem to nie tylko wspólna zabawa ale również wzajemna komunikacja. Mówmy do naszych psiaków ale również słuchajmy tego, co same chcą nam przekazać.

Dlaczego warto 

Rozmowa z psem jest bardzo ważna, zarówno dla niego jak i dla nas. Jest podstawą stworzenia silnej więzi między właścicielem i pupilem. Piesek, który widzi zainteresowanie i poświęconą mu uwagę czuje się o wiele szczęśliwszy. Rozmowa wpływa pozytywnie na jego stan psychiczny. Piesek czuje się bezpiecznie w swoim domowym otoczeniu, wie że jest członkiem rodziny. Traktowanie pupila jak przyjaciela to najlepsze co możemy mu ofiarować.

Psy potrafią doskonale wyczuć nasze emocje i stan ducha. Rozmowa z nimi może mieć działanie terapeutyczne. Pieski są wspaniałymi słuchaczami. Uważnie wysłuchają każdego naszego słowa, nie skrytykują ani nie wydadzą powierzonych im sekretów. Szczególnie w przypadku osób nieśmiałych rozmowa z psem może być niezwykle pomocna w zmaganiu się z wewnętrznymi emocjami. Kontakt z psem wpływa szczególnie pozytywnie na dzieci. Rozwija u nich poczucie empatii i szacunku do innych. 

Bądźmy słuchaczami

Pamiętajmy o tym, że aby komunikacja między nami, a psiakiem przebiegała pomyślnie nie możemy ograniczać się do prowadzenia monologu. Chcąc poznać jego świat musimy nauczyć się słuchać tego, co sam chce nam powiedzieć. Świadomość tego, co w danym momencie chce nam przekazać pozwoli uniknąć nieporozumień i umożliwi zaspokojenie jego potrzeb. Pamiętajmy, że pies rozmawia z nami nie tylko poprzez szczekanie i wydawanie odgłosów ale również językiem ciała. Umiejętne słuchanie i poprawne odczytywanie tego, co pupil chce nam przekazać jest podstawą stworzenia silnej relacji między nami.

  • Dźwięki

Zwróćmy uwagę na długość oraz natężenie wydawanych przez niego odgłosów. Im dźwięk jest dłuższy tym jego potrzeba zwrócenia naszej uwagi jest większa. Długie, nieustające szczekanie psiaka powinno nas zaniepokoić. W takiej sytuacji jak najszybciej należy sprawdzić co jest jego przyczyną. Pojedyncze odgłosy i szczeknięcia są na ogół wyrazem chwilowego zainteresowani lub zdziwienia. Skomlenie jest niewątpliwym sygnałem, że psiak odczuwa ból lub dyskomfort. Poprzez powarkiwanie piesek niewątpliwie wyraża swoje niezadowolenie daną osobą lub zastaną sytuacją. Wycie i ujadanie jest typową oznaką tęsknoty. Pieski w większości nie przepadają za samotnym spędzaniem czasu. Gdy brak im towarzystwa wyrażają w ten sposób swój smutek.

  • Mowa ciała

Psiak, który czuje się komfortowo i spokojnie ma luźną postawę ciała. Jego nieskrępowanie możemy zauważyć poprzez lekko opuszczony ogon i brak napięcia w całej sylwetce. Chcąc zachęcić nas do wspólnej zabawy pupil wesoło merda ogonem radośnie podskakuje uginając lekko przednią część ciała. Widząc radość w oczach psiaka nie można odmówić mu wspólnych figli. Czworonogi, które odczuwają strach i brak poczucia bezpieczeństwa podwijają ogon, kuląc się i chowając.

Komunikacja z psem nie powinna być ograniczana do wydawania podstawowych komend takich jak siad czy leżeć. Umiejętność rozmowy z własnym pupilem jest niezwykle ważna. Pozwala zacieśnić relacje, wzajemne zrozumienie i szacunek. Przyjaźń między człowiekiem, a psem jest czymś niesamowitym. Jest to niezwykle trwała, bezinteresowna więź. Pies potrafi doskonale wyczuć nastrój swojego właściciela, cieszyć się razem z nim lub próbować pocieszyć w złych chwilach.

Dowiedz się również jak wygląda mowa ciała psa.

klaudia
Autor: Dominika, wielka miłośniczka psów

Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona papierowy samolot

MASZ CIEKAWY TEMAT? NAPISZ DO NAS LIST!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

NAPISZ LIST:

list do redakcji

POSTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

legowisko dla psa urban grafitowe

Gdzie pies powinien mieć legowisko?

Wybór miejsca na legowisko dla psa to istotna decyzja, która wpływa na codzienny komfort i samopoczucie Twojego pupila. Nie każdy wie, jak wielką rolę odgrywa odpowiednia lokalizacja psiego posłania, dlatego wyjaśnię, na co zwrócić uwagę, aby Twój czworonożny przyjaciel czuł się w pełni szczęśliwy i bezpieczny. Wybór wygodnego legowiska dla psa to dopiero początek, bo [...]

Czytaj dalej… from Gdzie pies powinien mieć legowisko?

Czytaj dalej

Przywołanie psa – jak nauczyć psa przybiegać na komendę bez względu na wszystko?

Swobodna eksploracja i możliwość węszenia to – oczywiście obok wielu innych – warunki, jakie powinniśmy spełnić, aby zadbać o dobrostan psa. Nawet najdłuższe spacery na smyczy nie zaspokoją w pełni potrzeb czworonoga. I chociaż w wielu miejscach trzeba lub warto chodzić z psem na smyczy i nawet dorosłego psa należy tego nauczyć (przeczytaj Jak nauczyć [...]

Czytaj dalej… from Przywołanie psa – jak nauczyć psa przybiegać na komendę bez względu na wszystko?

Czytaj dalej
pies ze smyczą w zębach siedzi na kamiennych schodach

Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Nauczanie dorosłego psa chodzenia na smyczy to zadanie wymagające zaangażowania, konsekwencji i cierpliwości. Kluczowe są spokojne podejście, dostosowanie metod do indywidualnych potrzeb psa oraz systematyczne nagradzanie pozytywnego zachowania. Warto pamiętać, że każdy pies jest inny i może wymagać odmiennego podejścia, a postępy mogą być stopniowe. Wnioskiem jest też fakt, że nauka nowych zachowań u dorosłego [...]

Czytaj dalej… from Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Czytaj dalej

INFO@BOWLANDBONE.COM

DARMOWA DOSTAWA OD 350ZŁ

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

DZIĘKUJEMY ZA WIADOMOŚĆ

Wkrótce zapoznamy się z Twoją wiadomością i wrócimy do Ciebie z informacjami.

Krzyżyk do zamknięcia popup