Jakie odgłosy wydaje pies - Blog Bowl&Bone Republic

WYSYŁKA GRATIS OD 350 ZŁ NA WSZYSTKIE PRODUKTY

KURIER GLS • PACZKOMATY INPOST • ODBIÓR OSOBISTY

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Jakie odgłosy wydaje pies

Psy komunikują się zarówno z nami jak i innymi psami za pomocą różnego rodzaju dźwięków. Twój czworonożny przyjaciel za pomocą piszczenia będzie wyrażać swój strach. Wyjąc pieski bardzo często okazują tęsknotę za ukochanym opiekunem. Warczeniem chcą uniknąć konfrontacji z drugą osobą.

Czy znasz wszystkie odgłosy za pomocą których twój czworonożny przyjaciel komunikuje się z tobą? Psy wyrażają swoje emocje nie tylko za pomocą szczekania i warczenia. Przedstawiam ci w tym wpisie również inne odgłosy, które wydaje twój piesek, aby przekazać jakąś informacje.

Czego się dowiesz z tego artykułu:

  • Psy komunikują się za pomocą wydawania odgłosów
  • Poprzez wycie psiak wyraża swoją tęsknotę
  • Warcząc pupil chce uniknąć konfrontacji, wysyła sygnał ostrzegawczy

Pies wydaje odgłosy

Czy wiesz, co chcę przekazać ci twój czworonożny przyjaciel? W wielu sytuacji odczytanie intencji pieska nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Jest tak przede wszystkim dlatego, że psy komunikują się z nami na kilka różnych sposobów. Odgłosy jakie wydają psiaki bywają naprawdę różne.

Bardzo często od tego, jaki twój psiak wydaje odgłos w danej chwili zależy jaki komunikat w danym momencie wysyła. Warto wspomnieć, że psiaki nie porozumiewają się jedynie za pomocą szczekania. Bardzo często to właśnie szczekanie uznaje się za jedyny sposób, w który nasi czworonożni przyjaciele wyrażają swoje emocje.

Możliwości psów są w rzeczywistości o wiele bardziej rozwinięte. Psiaki wydają wiele różnych odgłosów. Jeśli więc chciałabyś się dowiedzieć co oznacza każdy z nich, to specjalnie dla ciebie przygotowałam kilka szczegółowych informacji na ten temat. Mam nadzieje, że dzięki temu uda ci się jeszcze lepiej zrozumieć swojego pieska, a co za tym idzie, wasza relacja będzie mocniejsza.

Czy pies tylko szczeka?

Najbardziej rozpoznawalnym przez nas odgłosem, jaki wydaje pies jest szczekanie. Jestem pewna, że tobie również właśnie taki sposób komunikowania się z otaczającym światem najbardziej kojarzy się z twoim pieskiem. Oczywiście jest to jak najbardziej słuszne.

Jeśli mielibyśmy procentowo ocenić w jakie odgłosy psy wydają najczęściej, to na pierwszym miejscu zdecydowanie znalazłoby się szczekanie. Każdy psiak szczeka na swój własny, indywidualny sposób. Inny będzie dźwięk wydawany przez maltańczyka, a inny przez goldena.

Psy porozumiewają się za pomocą szczekanina zarówno z innymi pieskami, jak i ludźmi. Dlatego też nie powinnaś ignorować swojego pieska w tej sytuacji. Być może właśnie próbuje ci cos przekazać. Postaraj się odczytać z kontekstu danej sytuacji, co jest na rzeczy.

Jakie odgłosy wydaje pies

Jak już z pewnością wiesz, twój czworonożny przyjaciel porozumiewa się z otaczającym go światem nie tylko za pomocą szczekania. Pieski potrafią również w inny sposób wyrażać swoje emocje. Udało ci się może zauważyć u swojego pieska inne odgłosy które wydaje oprócz szczekania? Jeśli tak to opisz mi ej pozostawiając komentarz poniżej.

Pies wyje

Myślę, że drugim po szczekaniu najbardziej popularnym i znanym psim opiekunom odgłosem wydawanym przez psy jest wycie. Jestem pewna, że nie raz miałaś okazuje usłyszeć ten odgłos wydawany przez twojego pieska.

Psy wyją bardzo często gdy doświadczają lęku separacyjnego. Jest to bardzo poważna sprawa. Psiak, który cierpi na lęk separacyjny bardzo cierpi. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, odsyłam cię do innego mojego wpisu poświęconego w pełni właśnie tej tematyce. Znajdziesz go TUTAJ.

Wycie psa często jest objawem tęsknoty psa za opiekunem. Tak właśnie jest w przypadku lęku separacyjnego. Za pomocą wycia twój czworonożny przyjaciel może komunikować swój smutek spowodowany twoją nieobecnością.

Pamiętaj, że dla swojego pieska jest najważniejszą osobą w jego życiu. Gdy nie ma cię obok, psiak czuje, że czegoś mu brakuje. Poprzez wycie wyraża emocje, które ma właśnie w sobie.

Możemy określić wycie psa jako odgłos świadczący o czymś negatywnym w odczuciu psa. Pieski w zdecydowanej większości przypadku nie  używają wycia, jako sposobu okazania swojej radości. Myślę, że warto jest mieć to na swojej uwadze, mając pod opieką pieska.

Pies piszczy

Piszczenie psa jest odgłosem, który może świadczyć o dwóch, bardzo rozbieżnych nastawieniach psiaka do danej sytuacji. Twój pies może piszczeć w momencie, gdy jest czymś niezwykle podekscytowany i przejęty. Wówczas chce, aby każdy wokół wiedział, jak ważne jest dla niego dane wydarzenie.

Często możemy zaobserwować jak psiak piszczy na widok swojego ukochanego opiekuna. Ten odgłos w takiej sytuacji świadczy o tym, że przez psiaka przemawia ogromna radość. Radosne piszczenie zazwyczaj jest przeplecione krótkimi, urwanymi szczeknięciami.

Z drugiej jednak strony, piszczenie w przypadku psa może również oznaczać, że piesek czuje się bardzo źle w danej sytuacji. Ciche popiskiwanie może oznaczać strach. Piesek zwyczajnie boi się sytuacji, w której właśnie się znalazł. Za pomocą piszczenia wyraża swoje emocje.

Bardzo głośne i przeciągające się piszczenie psa może oznaczać, że piesek doświadcza w danej chwili bardzo dużego bólu. Psiak w ten sposób informuje, że bardzo źle się czuje, a także stara się w pewien sposób poprosić o pomoc.

Gdy mój psiak podczas spaceru wbiegł w krzaki kłującej róży i nie mógł się z nich samodzielnie wydostać, zaczął przeraźliwie głośno piszczeć. W ten sposób chciał zwrócić moją uwagę i dać znać, że znajduje się w niebezpieczeństwie.

Pies warczy

Warczenie psa w zdecydowanej większości sytuacji ma negatywne konotacje. Twój psiak w ten sposób okazuje, że jest czymś wyraźnie zestresowany lub niezadowolony. Pies warcząc chce przekazać komuś, z kim wchodzi w bliski kontakt, że nie odpowiada mu jego zachowanie.

Tym samym jest to jeden z rodzaj sygnałów ostrzegawczych wysyłanych przez psy. Psiak stara się uniknąć konfrontacji. Poprzez warczenie chce nakłonić drugą stronę konfliktu do zaprzestania jej działań. Natura naszych czworonożnych przyjaciół podpowiada im, że jeśli jest to tylko możliwe to warto unikać bezpośredniego starcia.

Tak więc jeśli chciałabyś dowiedzieć się więcej na temat tego czym są sygnały ostrzegawcze wysyłane przez psy, to odsyłam cię do oddzielnego artykułu, który znajdziesz TUTAJ.

Myślę, że warto w tym miejscu wspomnieć, że twój psiak może warczeć również w sytuacji, która wcale nie jest przez niego postrzegana w sposób negatywny, czy stresujący. Zazwyczaj ma to miejsce podczas bardzo aktywnej zabawy opierającej się na rywalizacji, zarówno z tobą jak i innym czworonogiem.

Mojemu pieskowi często zdarza się warczeć gdy bawimy się jego ulubionym bulletem od Bowl&Bone Republic. W momencie gdy przeciągamy się i siłujemy za pomocą szarpaka, mojemu pieskowi zdarza się wówczas powarkiwać. Brzmi to jednak w zupełnie inny sposób niż wtedy, gdy psiak czuje się w jakiś sposób zagrożony.

Dobrze mieć to na uwadze, a przede wszystkim obserwować resztę ciała pieska, aby potrafić rozróżnić te sposoby warczenia psa.

Psy wydają różne odgłosy

Jak więc widzisz, psiaki komunikują się nie tylko za pomocą szczekania, jak panuje powszechne przeświadczenie. Pieski potrafią wyrażać swoje emocje na naprawdę wiele, różnych sposobów. Dobrze, abyś znała je i potrafiła rozróżnić. Dzięki temu będziesz wiedziała, co twój psiak chce ci przekazać w danej chwili. Dobra komunikacja z czworonożnym przyjacielem, to podstawa mocy waszej relacji i więzi. twój psiak musi czuć się zrozumiany przez ciebie.

Potrafisz rozpoznać wszystkie odgłosy wydawane przez twojego pieska, czy może któryś z przeze mnie przedstawionych był dla ciebie nowością? Napisz mi swoją odpowiedz w komentarzu poniżej.

Jeśli masz do mnie jakieś pytania, chcesz abym poruszyła jakiś temat w kolejnym wpisie, to koniecznie podziel się tym ze mną w sekcji komentarzy.

klaudia
Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów

Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona papierowy samolot

MASZ CIEKAWY TEMAT? NAPISZ DO NAS LIST!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

NAPISZ LIST:

list do redakcji

POSTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

pies ze smyczą w zębach siedzi na kamiennych schodach

Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Nauczanie dorosłego psa chodzenia na smyczy to zadanie wymagające zaangażowania, konsekwencji i cierpliwości. Kluczowe są spokojne podejście, dostosowanie metod do indywidualnych potrzeb psa oraz systematyczne nagradzanie pozytywnego zachowania. Warto pamiętać, że każdy pies jest inny i może wymagać odmiennego podejścia, a postępy mogą być stopniowe. Wnioskiem jest też fakt, że nauka nowych zachowań u dorosłego [...]

Czytaj dalej… from Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Czytaj dalej
pies biegnie w wodzie zabawa

Jakie są zabawy dla psa w wodzie

Zabawy w wodzie nie tylko dostarczają rozrywki, ale także stanowią doskonałą formę ćwiczeń fizycznych, które wspierają zdrowie i kondycję psa. Dodatkowo, interakcja właściciela z psem podczas takich zabaw wzmacnia więź między nimi, co może przyczynić się do lepszej komunikacji i zrozumienia. Jednak istotne jest zachowanie ostrożności podczas zabaw w wodzie, zwłaszcza jeśli pies nie jest [...]

Czytaj dalej… from Jakie są zabawy dla psa w wodzie

Czytaj dalej
pies siedzi na poduszce

Jak poradzić sobie z nadmiernym szczekaniem u psa

Nadmiernie szczekające psy mogą w ten sposób wyrażać swoje potrzeby, a ich szczekanie może wynikać z różnych przyczyn, takich jak nuda, stres czy brak odpowiedniej aktywności. Kluczem do rozwiązania problemu jest zrozumienie potrzeb psa. Istotne jest indywidualne podejście do każdego psiaka, uwzględnienie jego charakteru i upodobań, a także trenowanie z pupilem umiejętności opanowywania jego potrzeby [...]

Czytaj dalej… from Jak poradzić sobie z nadmiernym szczekaniem u psa

Czytaj dalej

INFO@BOWLANDBONE.COM

DARMOWA DOSTAWA OD 350ZŁ

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

DZIĘKUJEMY ZA WIADOMOŚĆ

Wkrótce zapoznamy się z Twoją wiadomością i wrócimy do Ciebie z informacjami.

Krzyżyk do zamknięcia popup