Dlaczego mój szczeniak nie chce jeść - Blog Bowl&Bone Republic

WYSYŁKA GRATIS OD 350 ZŁ NA WSZYSTKIE PRODUKTY

KURIER GLS • PACZKOMATY INPOST • ODBIÓR OSOBISTY

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Dlaczego mój szczeniak nie chce jeść

Szczeniaki to łakomczuchy, dlatego jeśli tracą apetyt, to zdecydowanie musi kryć się za tym jakiś istotny powód. Szczeniak może nie chce jeść, gdy wypadają mu mleczne zęby. Może wówczas odczuwać dyskomfort i ból podczas jedzenia. Barak apetytu może być również skutkiem zmiany dotychczasowej karmy. Możemy mieć również do czynienia z psiakiem niejadkiem.

pies siedzi na kocyku

Czego się dowiesz z tego artykułu:

 • brak apetytu u szczeniaka może być spowodowany wypadaniem zębów
 • szczeniak może nie mieć ochoty na jedzenie ze względu na zmianę środowiska, w którym przebywa
 • obecność innego psa może powodować u szczeniaka stres podczas jedzenia
 • szczeniak może mieć brak apetytu ze względu na zmianę podawanej mu do tej pory karmy

Informacje zostały zaktualizowane o:

 • Jak pobudzić apetyt u szczeniaka?
 • Co zrobić jak szczeniak nie chce jeść?
 • Jak zachęcić szczeniaka do jedzenia?
 • Ile szczeniak może nie jeść?
 • Szczeniak nie chce jeść suchej karmy
 • Chory pies nie chce jeść – co wtedy
 • Co się dzieje gdy pies nie chce jeść i jest osowiały

Z reguły postrzegamy szczeniaki jako duże łakomczuchy i w większości przypadków jest to prawda. Jednak nie zawsze psiaki reaguję tak dużym entuzjazmem na jedzenie. Co więcej, niektóre szczeniaki należą do grona wyjątkowych niejadków.

Myślę, że przede wszystkim warto wspomnieć o tym, jak bardzo ważna jest prawidłowa dieta w procesie dorastania psa. Szczeniak do rozwoju potrzebuje bardzo dużo energii, którą dostarcza swojemu organizmowi właśnie za pomocą jedzenia. Dlatego też sytuacja, w której szczeniak nie chce jeść, jest tak bardzo poważna i w żadnym przypadku nie należy jej bagatelizować.

Jest kilka przyczyn tego, dlaczego szczeniak nie chce jeść swojego jedzenia. Postaram się przedstawić ci większość z nich, abyś mogła skutecznie pomóc swojemu małemu pupilowi. Mam nadzieje, że dzięki moim wskazówkom uda ci się rozwiązać ten problem.

Co się dzieje gdy pies nie chce jeść i jest osowiały

Gdy pies nie chce jeść i jest osowiały, może to być sygnał poważniejszych problemów zdrowotnych. Taki stan często wskazuje na różne dolegliwości, od problemów trawiennych, przez infekcje, aż po choroby narządów wewnętrznych. Brak apetytu i osowiałość mogą być objawami stresu, bólu, a nawet depresji u zwierzęcia. Ważne jest, aby właściciele szybko zareagowali na takie symptomy, obserwując psa i konsultując się z weterynarzem, aby zdiagnozować przyczynę i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Dlaczego to ważne, aby szczeniak dużo jadł

Jedzenie jest czymś niezbędnym do życia, zarówno dla nas jak i dla naszych piesków. Co więcej, przede wszystkim warto wspomnieć, jak bardzo ważna jest zdrowa i zbilansowana dieta w przypadku szczeniaka.

Młode psiaki są niezwykle energiczne, właściwie wszędzie ich pełno. Dobrze pamiętam jak to było, gdy mój piesek był zupełnie malutki. Trudno było za nim nadążyć. Ilość jego energii i chęci do aktywnego spędzania czasu, była dla mnie zadziwiająca.

Jednocześnie był to również ten etap jego życia, gdy rósł jak na drożdżach. Miałam wrażenie, że z dnia na dzień staje się coraz większym i dojrzalszym psiakiem. W tym momencie muszę wspomnieć, że jego apetyt był wtedy zadziwiający. Można było odnieść wrażenie, że jest on nieustannie głodny, tak chętnie i łakomie  za każdym razem podchodził do jedzenia.

Przyczyną takiego zachowania było właśnie to, że wówczas intensywnie rósł. Co też wymagało od niego bardzo dużo energii, dostarczanej do organizmu właśnie za pomocą jedzenia. Dlatego też, tak ważne jest to, aby szczeniak zjadał codziennie ilość jedzenia, która zapewni mu pełnię sił.

Jeśli organizm młodego psiaka będzie otrzymywał niewystarczającą ilość kalorii do prawidłowego rozwoju, będzie to miało dla niego negatywny wpływ. Dlatego jeśli zauważysz, że twój szczeniak nie chce jeść, to musisz pomóc mu rozwiązać ten problem.

Jestem pewna, że jako dobra psia opiekunka chcesz dla swojego czworonożnego przyjaciela jak najlepiej. Jeśli uważasz, ze cokolwiek w zachowaniu twojego szczeniaka odbiega od normy nie przechodź obok tego obojętnie. Owszem, niektóre pieski mogą być tak po prostu niejadkami, jednak zdarza się to w zdecydowanej mniejszości przypadków. Dlatego jeśli zaniepokoi cię brak apetytu u pupila to nie wahaj się działać.

miska dla psa chihuahua biala

Dlaczego szczeniak nie chce jeść

Tak jak już wcześniej wspomniałam, brak apetytu u szczeniaka może wynikać z kilku różnych powodów. Zapoznaj się z każdym z nich i zastanów, który najbardziej pasuje do sytuacji, w jakiej znajduje się twój psiak. Poprawne rozpoznanie przyczyny niechęci do jedzenia, to połowa sukcesu. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jakie w tej sytuacji należy podjąć kroki.

Wypadanie mlecznych zębów

Przyczyną utraty apetytu przez szczeniaka, może być wymiana zębów. Psy tak jak i ludzie, początkowo mają zęby mleczne. Na pewnym etapie zaczynają one wypadać, ustępując miejsca stałym. Jest to moment, który w przypadku niektórych szczeniaków, może powodować u nich uczucie dyskomfortu.

Wypadanie mlecznych zębów może być więc bezpośrednią przyczyną niechęci do jedzenia u psa. Podczas posiłku psiak odczuwa ból, dlatego też jego relacja z jedzeniem jest w danym momencie trudna. Nie oznacza to, że psiak nie ma apetytu, a po prostu rezygnuje z posiłku z powodu strachu przed ogromnym dyskomfortem.

W takim przypadku niezbędny będzie dobór odpowiedniej karmy, przeznaczonej dla psiaków z bardzo wrażliwymi zębami. Musi być ona odpowiednio miękka, aby piesek nie odczuwał bólu podczas jedzenia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat mlecznych zębów u psów, odsyłam cię do wpisu, który znajdziesz TUTAJ. Opowiadam tam jak wygląda cały proces wypadania zębów u naszych czworonogów, a także jak zachować się w sytuacji, gdy twój psiak straci mleczaka.

Zmiana środowiska

Biorąc pod swoją opiekę szczeniaka, musisz mieć świadomość tego, że będzie on potrzebował czasu, aby zadomowić się w nowym miejscu. W pierwszych momentach pobytu w twoim domu pupil może czuć się nieswojo. Nie wie jeszcze, czego może spodziewać się w tym nieznanym mu dotąd miejscu.

Jednym ze skutków takiego uczucia, przemawiającego przez szczeniaka jest brak apetytu. Dla małego pieska stres może być bardzo przytłaczający i być tym samym bezpośrednią przyczyną niechęci do jedzenia.

W tej sytuacji musisz obserwować swojego szczeniaka. Daj mu kilka dnia na zaaklimatyzowanie się w nowym miejscu. Jeśli jego niechęć do jedzenia wynika ze zmiany środowiska, to wkrótce wszystko powinno wrócić do normy.

Inna karma

Psy tak jak i ludzie mają swoje własne upodobania kulinarne. Nie wszystko co podajesz twojemu pieskowi do jedzenia, musi mu smakować. Być może twój szczeniak nie chce jeść, ponieważ podawane mu posiłki zwyczajnie mu nie smakują.

Problemem może być rodzaj mięsa lub jakiś dodatkowy składnik, znajdujący się w karmie. Pies moich przyjaciół ma ogromną awersję do marchewki. Na widok surowej, obchodzi ją szerokim łukiem. Z czasem okazało się, że jego niechęć do tego warzywa dotyczy również karmy. Gdy zawiera ona w składzie marchewkę, to jest niemal pewne, że psiak będzie jadł bardzo niechętnie lub całkowicie zrezygnuje z posiłku.

Niektóre pieski nie lubią zmian. Jeśli dostaną inną karmę niż tą, do której są przyzwyczajone, są bardzo z tego faktu niezadowolone. Myślę, że warto tutaj wspomnieć, że w przypadku szczeniaków karma może być bardzo często zmieniana. Inny rodzaj będzie preferowany dla dopiero narodzonych piesków, a inna gdy czworonogi mają już kilka miesięcy.

Dlatego też jeśli twój szczeniak przyzwyczai się już do jakiejś karmy, to po jej zmianie może podchodzić do niej dość sceptycznie. W takiej sytuacji musisz obserwować twojego psiaka. Jeśli po kilku dniach pupil przekona się do nowego jedzenia, to problem właściwie sam się rozwiąże.

Jeśli jednak twój szczeniak nadal będzie stronił od swojej karmy, spróbuj podać mu inną, a jeśli to nie pomoże to jeszcze inną. Ważne jest jednak to, aby cały ten proces nie trwał zbyt długo. Pamiętaj, że jedzenie jest bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju szczeniaka. Niewystarczająca ilość jedzenia może negatywnie wpłynąć na jego zdrowie.

Szczeniak nie chce jeść suchej karmy

Czasem zdarza się tak, że szczeniak nie chce jeść konkretnej formy karmy, np suchej. Co ciekawe zdecydowanej częściej możemy zaobserwować taką sytuację, że szczeniak nie chce jeść suchej karmy, a nie mokrej.

Jeśli szczeniak nie chce jeść suchej karmy, może to być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak smak, tekstura, ząbkowanie czy zmiana nawyków żywieniowych. W takiej sytuacji warto rozważyć kilka kroków, aby zachęcić szczeniaka do jedzenia. Po pierwsze, można spróbować zmienić markę lub rodzaj suchej karmy, ponieważ szczeniaki mogą być wybredne co do smaku i tekstury karmy. Inną metodą jest mieszanie suchej karmy z mokrą karmą lub domowym jedzeniem, stopniowo zwiększając ilość suchej karmy i zmniejszając ilość mokrej, aby przyzwyczaić szczeniaka do nowej diety.

Jeśli szczeniak ma problemy z gryzieniem twardych kawałków, warto zwilżyć suchą karmę ciepłą wodą lub bulionem bez soli i przypraw, co zmiękczy karmę i uczyni ją bardziej atrakcyjną. Ustalenie regularnych godzin karmienia i pozostawienie miski z jedzeniem tylko na określony czas, na przykład 15-20 minut, może nauczyć szczeniaka, że musi jeść, gdy jedzenie jest dostępne. Unikanie podawania zbyt wielu przysmaków między posiłkami również może pomóc, ponieważ przysmaki mogą sprawić, że szczeniak będzie mniej zainteresowany suchą karmą.

Obecność innego psa

Jeśli szczeniak trafia do domu, gdzie mieszka już inny psiak, to zanim pieski wzajemnie się zaakceptują, może minąć trochę czasu. W tym okresie podczas posiłków starszy pies może próbować zdominować szczeniaka. W efekcie mały psiak może czuć zbyt dużą presję podczas posiłku, ze strony drugiego pupila, przez co będzie podchodził niechętnie do jedzenia.

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest podawanie psiakom jedzenia w oddzielnych pomieszczeniach. Dopiero gdy w pełni się zaakceptują i będą czuły się ze sobą dobrze, możesz karmić je razem. 

Pamiętaj jednak by nigdy nie podawać psiakom jedzenia w jednej misce. Każdy z nich powinien mieć swoją własną. Unikniesz w ten sposób wielu niepotrzebnych konfliktów. Jeśli nie wiesz na jaką miską dla twojego psa się zdecydować, z własnego doświadczenia mogę polecić ci linię DUO od Bowl&Bone Republic. Miska posiada wyjmowane wkłady dzięki czemu jej czyszczenie jest niezwykle łatwe.

Choroba

Brak apetytu towarzyszy wielu chorobom na które może cierpieć twój psiak. Zarówno tym zupełnie niegroźnym jak i stanowiącym poważne zagrożenie. Dlatego też jeśli zauważysz spadek chęci do jedzenia u twojego psiaka, to musisz trzymać rękę na pulsie. Obserwuj czy towarzyszą temu inne niepokojące objawy lub w jego zachowaniu dostrzegasz wyraźne zmiany.

Chory pies nie chce jeść – co wtedy

Jeśli chory pies nie chce jeść, warto spróbować zaoferować mu bardziej atrakcyjne jedzenie, takie jak mokra karma, gotowane mięso (np. kurczak lub indyk) lub specjalne karmy medyczne. Zmiana tekstury i smaku jedzenia może zachęcić psa do jedzenia, zwłaszcza jeśli ma problemy z gryzieniem.

Podawanie jedzenia w małych ilościach i częściej, a także podawanie w formie pasty lub puree, może być bardziej skuteczne. Zapewnienie spokojnego i komfortowego otoczenia podczas jedzenia jest kluczowe, unikając stresujących sytuacji i hałasu. Jeśli mimo tych prób pies nadal odmawia jedzenia, konieczna jest konsultacja z weterynarzem, ponieważ brak apetytu może być objawem poważniejszych problemów zdrowotnych.

Jak pobudzić apetyt u szczeniaka?

Jeśli chcesz obudzić apetyt u twojego szczeniaka, warto stosować kilka prostych technik. Przede wszystkim należy zachować regularne godziny posiłków, co pozwala szczeniakowi ustalić rutynę i oczekiwać posiłków. Ważne jest również wybieranie odpowiedniego jedzenia – wysokiej jakości karmienie dla szczeniąt, które zapewni mu niezbędne składniki odżywcze. Ograniczenie ilości przekąsek między posiłkami lub zmniejszenie ich wielkości może również pomóc. Zapewnienie stałego dostępu do świeżej wody może pobudzić apetyt i utrzymać szczeniaka nawodnionego. Regularne spacery i zabawy mogą zwiększyć metabolizm szczeniaka i zwiększyć jego apetyt.

Warto także tworzyć spokojną atmosferę wokół czasu posiłków, unikając stresujących sytuacji. Zapewnienie ciepłego i wygodnego miejsca do jedzenia może również zachęcić szczeniaka do spożywania posiłków. Jeśli szczeniak nadal wykazuje brak apetytu pomimo podejmowanych działań, warto skonsultować się z weterynarzem, aby wykluczyć ewentualne problemy zdrowotne. Każdy szczeniak jest inny, więc może być konieczne eksperymentowanie z różnymi metodami, aby znaleźć te, które najlepiej działają dla konkretnego psa.

mala miska dla psa drewno chihuahua biala

Co zrobić jak szczeniak nie chce jeść?

Jeśli szczeniak nie chce jeść, istnieje kilka kroków, które możesz podjąć, aby pomóc mu odzyskać apetyt. Przede wszystkim, warto sprawdzić, czy nie ma problemów zdrowotnych – nagła utrata apetytu może być spowodowana problemami zdrowotnymi, dlatego skonsultuj się z weterynarzem, aby wykluczyć ewentualne dolegliwości. Zachowanie regularności w podawaniu posiłków również może pomóc – oferta jedzenia w stałych porach dnia pomoże szczeniakowi ustalić rutynę. Jeśli szczeniak nie przepada za aktualnym jedzeniem, warto wypróbować różne smaki lub rodzaje karmy, aby znaleźć coś, co mu odpowiada.

Nadmiar przekąsek między posiłkami może zmniejszyć apetyt szczeniaka, dlatego ogranicz ilość przekąsek lub zaprzestań ich podawania. Zapewnienie spokojnej atmosfery wokół czasu posiłków oraz regularne ćwiczenia fizyczne mogą również pomóc w pobudzeniu apetytu. Jeśli szczeniak nadal odmawia jedzenia przez dłuższy czas lub wykazuje inne objawy choroby, skonsultuj się z weterynarzem, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Jak zachęcić szczeniaka do jedzenia?

Aby zachęcić szczeniaka do jedzenia, warto zastosować kilka skutecznych technik. Przede wszystkim, stwórz spokojną i przyjemną atmosferę wokół czasu posiłków. Zapewnij mu ciche i spokojne miejsce do jedzenia, pozbawione stresujących bodźców. Zachowaj również regularne godziny posiłków, co pomoże szczeniakowi ustalić rutynę i oczekiwać posiłków.

Wybierz wysokiej jakości jedzenie, które dostosowane jest do potrzeb szczeniaka. Warto eksperymentować z różnymi smakami i rodzajami karmy, aby znaleźć ten, który będzie mu odpowiadać. Rozważ także dodanie do jego diety karmy mokrej lub zmieszanie jej z suchą, co może sprawić, że jedzenie stanie się bardziej atrakcyjne.

Zachęcaj szczeniaka do jedzenia poprzez zabawę i pozytywne wzmocnienie. Możesz wykorzystać zabawki do karmienia, które wymagają od szczeniaka interakcji, by dostać jedzenie. Nagradzaj go pozytywnymi słowami i gestami, gdy zacznie jeść lub wykaże zainteresowanie jedzeniem.

Ile szczeniak może nie jeść?

Szczeniak może odmawiać jedzenia przez różne okresy czasu, jednakże jest to sygnał, który należy traktować poważnie, zwłaszcza jeśli trwa to dłużej niż jeden dzień. W przypadku szczeniaka, który nie je przez dłuższy czas, zaleca się natychmiastową konsultację z weterynarzem, aby wykluczyć ewentualne problemy zdrowotne lub inne przyczyny, które mogą prowadzić do utraty apetytu. Odmowa jedzenia może być objawem różnych dolegliwości, takich jak infekcje, problemy z zębami, problemy żołądkowo-jelitowe, stres czy inne choroby. Dlatego też ważne jest, aby niebagatelizować tego sygnału i jak najszybciej skonsultować się z weterynarzem, aby ustalić przyczynę i podjąć odpowiednie kroki w celu poprawy stanu zdrowia szczeniaka.

Brak apetytu u szczeniaka

Jak więc widzisz, przyczyn braku apetytu u szczeniaka może być naprawdę wiele. W żadnym wypadku jednak, nie należy bagatelizować tego problemu. Zdrowa i zbilansowana dieta odgrywa bardzo ważną rolę w życiu szczeniaka. Młody piesek znajduje się w intensywnej fazie wzrostu dlatego jego zapotrzebowanie na jedzenie, szczególnie te w pełni wartościowe jest bardzo duże i należy o tym pamiętać.

Jak wygląda relacja twojego psiaka z jedzeniem? Podchodzi z przyjemnością do swoich posiłków czy raczej musisz pilnować, aby zjadł odpowiednią dla niego ilość jedzenia? Daj mi znać w komentarzu poniżej.

Jeśli masz do mnie jakieś pytania, chcesz abym poruszyła jakiś temat w kolejnym wpisie, to koniecznie podziel się tym ze mną w sekcji komentarzy.

klaudia
Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów

Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

11 komentarzy do “Dlaczego mój szczeniak nie chce jeść

 1. Mój szczeniak na krótki czas stracił apetyt, gdy wypadł mój mleczny kieł, w przypadku innych zębów tak nie było. Widocznie był to dla niego najbardziej dokuczliwy moment podczas wymiany zębów.

  1. To prawda, kły u szczeniaków są wyjątkowo wrażliwe, nawet jeśli mówimy tylko o mlecznych zębach.

 2. Na szczęście mój Bruno za szczenięcych lat nie miał w ogóle problemów z jedzeniem. Można nawet powiedzieć, że jego apetyt był zbyt duży jak na tak małego pieska.

  1. Bardzo się cieszę, że twój piesek nie był niejadkiem 🙂

 3. W przypadku mojego psa okazało się, że jest on bardzo dużym niejadkiem. Zaczęło się od samego okresu szczenięcego i niestety zostało z nami do dziś. Na szczęście są konkretne smaki, które wiem, że zawsze mu podpasują.

  1. Choć przejęło się, że psiaki bardzo lubią jeść, to niektóre pieski potrafią być prawdziwymi niejadkami. Dobrze, że są smaki, które trafiają w kubki smakowe Twojego pupila 🙂

 4. Za szczeniaka mój Aron jadł bardzo mało, ale teraz mam wrażenie, że gdybym mu na to pozwoliła, to jadłby dziennie dwa razy więcej niż dostaje.

  1. Podejście do jedzenia potrafi się u psiaków zmienić wraz z ich procesem dorastania.

 5. Mój pies ma 12 lat i zawsze był niejadkiem Nie znosi zmiany karmy Wtedy się długo przymierza żeby spróbować Ogólnie nie lubi próbować nic nowego To spory kłopot

 6. Mam 2 miesiecznego szczeniaka od 3 dni. Kupiłam karme która jadł w domu rodzinnym. Gdy go przywiozłam jadł dość normalnie. Na drugi dzień został odrobaczony i od tej chwili muszę karmić go i pilnować by jadł. Za to pije bardzo dużo wody.

  1. Ciężko powiedzieć czy to jakaś dolegliwość czy kaprys psiaka. Możliwe, że psiak wymusza w ten sposób więcej uwagi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona papierowy samolot

MASZ CIEKAWY TEMAT? NAPISZ DO NAS LIST!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

NAPISZ LIST:

list do redakcji

POSTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

pies śpi na materacu w pokoju

Jak dobrać najlepsze posłanie ortopedyczne dla psa

W wyborze najlepszego posłania ortopedycznego dla psa należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii. To dopasowanie legowiska do indywidualnych potrzeb psa, zapewnienie jakości wykonania oraz odpowiednich materiałów, właściwy rozmiar i komfort, który oferuje, a także jego zdolność do wspierania stawów i kręgosłupa. Decyzja o posłaniu ortopedycznym to inwestycja w zdrowie psa, dlatego warto zadbać o [...]

Czytaj dalej… from Jak dobrać najlepsze posłanie ortopedyczne dla psa

Czytaj dalej
piesek na legowisku z zabawkami

Objawy babeszjosy u psa

Wiedza na temat babeszjozy, jej przyczyn i sposobów leczenia jest kluczowa dla każdego właściciela psa. Zapoznanie się z możliwymi objawami i sposobami zapobiegania tej chorobie może pomóc w szybszym rozpoznaniu i skutecznym leczeniu. Objawy babeszjozy mogą być różnorodne i łatwo je przeoczyć. Czego się dowiesz z tego artykułu: Babeszjosa u psa W trosce o zdrowie [...]

Czytaj dalej… from Objawy babeszjosy u psa

Czytaj dalej
pies czeka na chodzniku

Podstawowa higiena psich uszu

Każdy opiekun psa powinien zrozumieć, że dbanie o higienę uszu nie jest tylko kwestią estetyki, lecz głównie troską o dobre samopoczucie pupila. Różne rasy mogą wymagać różnego podejścia do pielęgnacji uszu, dlatego też kluczowe jest systematyczne sprawdzanie ich stanu i odpowiednia pielęgnacja, dostosowana do indywidualnych potrzeb konkretnego psa. Czego się dowiesz z tego artykułu: Higiena [...]

Czytaj dalej… from Podstawowa higiena psich uszu

Czytaj dalej

INFO@BOWLANDBONE.COM

DARMOWA DOSTAWA OD 350ZŁ

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

DZIĘKUJEMY ZA WIADOMOŚĆ

Wkrótce zapoznamy się z Twoją wiadomością i wrócimy do Ciebie z informacjami.

Krzyżyk do zamknięcia popup