Czy pies potrafi się uśmiechać - Blog Bowl&Bone Republic

WYSYŁKA GRATIS OD 350 ZŁ NA WSZYSTKIE PRODUKTY

KURIER GLS • PACZKOMATY INPOST • ODBIÓR OSOBISTY

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Czy pies potrafi się uśmiechać

Jednym z dowodów na to, że twój pies jest w danym momencie bardzo zadowolony jest jego uśmiech. Wygląda on niego podobnie jak w przypadku ludzi, psiak ma otwarty pysk, a kąciki skierowane są ku górze. Jednak warto wiedzieć również, że podobne zachowanie, któremu towarzyszy spięcie psiaka może oznaczać złość.

Zastanawiasz si czy twój czworonożny przyjaciel wyraża swoją radość za pomocą uśmiechu? W pewnym stopniu możemy tak powiedzieć. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że uśmiech w przypadku psa wygląda nieco inaczej. Co więcej, nie zawsze taki rodzaj wyraz pyska u pieska będzie oznaczał radość.

Czego się dowiesz z tego artykułu

  • Gdy pies jest szczęśliwy, jego pysk przybiera wyraz lekkiego uśmiechu
  • To, że pies się nie uśmiecha w danej chwili nie oznacza, że nie jest zadowolony
  • Pies może przybrać podobny wyraz pyska, gdy jest czymś zdenerwowany

Uśmiech psa

Czy uśmiech u psa jest możliwy? Jestem pewna, że każdy psi opiekun posiada swoje własne zdanie na ten temat. Słyszałam opinie właścicieli psiaków zarówno potwierdzające to, że ich czworonożni przyjaciele się uśmiechają, jak i stanowczo zaprzeczają temu, że jest to w ogóle możliwe. A ty jakie masz zdanie na ten temat? Napisz mi swoją odpowiedź w komentarzu.

Pewnie zastanawiasz się jednak co na ten temat mówią fakty. Czy twój pies potrafi się uśmiechać, czy też nie. Moim zadaniem na dziś jest odpowiedzieć ci, na to niezwykle interesujące pytanie. Myślę, że jako psia opiekunka z pewnością chciałabyś wiedzieć, czy uśmiech psa jest możliwy, a jeśli tak to jak go rozpoznać u swojego czworonożnego przyjaciela.

Tak więc specjalnie dla ciebie przygotowałam kilka bardzo interesujących faktów na ten temat. Jestem pewna, że jako psia opiekunka chętnie dowiesz się jak to jest z tym uśmiechaniem się u twojego czworonożnego przyjaciela.

Co sprawia radość psu

Na twojej twarzy pojawia się uśmiech w sytuacji, gdy doświadczasz czegoś, co sprawia ci radość. Tak właśnie działa nasz organizm. Gdy jesteśmy smutni, bardzo często w naszych oczach pojawiają się wówczas łzy i wcale nie jest nam wtedy do śmiechu.

W wielu sytuacjach reakcje organizmu zwierząt, są bardzo podobne do naszych. W takim razie skoro podejmujemy temat psiego uśmiechu, to zastanówmy się co może sprawiać, że twój piesek poczuje się radosny i szczęśliwy.

Nie da się ukryć, że psy czerpią radość z życia w o wiele większym stopniu, niż większość ludzi. Jest to jedna z tych rzeczy, których powinnaś nauczyć się od swojego czworonożnego przyjaciela. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, czego psy mogą nas nauczyć, to odsyłam cię do mojego artykułu. Znajdziesz go TUTAJ.

Zabawa z psem

Jestem pewna, że zabawa z ukochanym opiekunem sprawia radość każdemu psiakowi. Gdy spędzam czas z moim psiakiem, i siłujemy się przy pomocy jego ulubionego BULLETU od Bowl&Bone Republic, widzę po nim, jak bardzo jest zadowolony.

Ulubione jedzenie

Psiaki to duże łakomczuchy. Mało który piesek przejdzie obojętnie obok swoich ulubionych przysmaków. Gdy przychodzi pora jedzenia i podaje mojemu  pupilowi miskę z jego karmą, tupocze łapkami w miejscu z podekscytowania i radości.

Jedzenie jest czymś, co sprawia naszym czworonożnym przyjaciołom dużo powodu do radości.

Obecność opiekuna

Gdy wracam do domu, nawet po bardzo krótkiej nieobecności, mój psiak wyczekuje na mnie przy drzwiach. W momencie gdy słyszy dźwięk przekręcanego w zamkach klucza, zaczyna radośnie podskakiwać. Widzę jak bardzo szczęśliwy jest, że znów jesteśmy razem, we dwójkę.

Dla twojego czworonożnego przyjaciela, twoja obecność jest niezwykle ważna. Twój psiak czuje się wtedy w pełni bezpiecznie i komfortowo. Gdy wracasz po całym dniu swojej nieobecności ogarnia go wielkie szczęście. Taka sytuacja będzie powodować u niego widoczną radość.

Czas z innym psiakiem

Mój psiak ma swojego psiego przyjaciela, z którym uwielbia spędzać czas. Gdy psiaki mają okazję  w końcu spotkać się, są bardzo szczęśliwe. Mój psiak widząc z daleka swojego psiego przyjaciela, chce jak najszybciej pędzić mu naprzeciw.

Psia przyjaźń to coś naprawdę wspaniałego. Jestem bardzo wdzięczna za to, że mój czworonożny przyjaciel ma swojego pieskiego kolegę. Wiem, że moja więź z innym jest dla niego bardzo ważna, jednak relacja z drugim psiakiem to co coś zupełnie innego.

 Czy pies się uśmiecha

Wiesz już co sprawia, że twój czworonogowi i wpływa na to, że jest on szczęśliwym psiakiem. Człowiek będąc bardzo zadowolonym w danej sytuacji zazwyczaj uśmiecha się. Jak to więc jest w przypadku psa?

W pewnym stopniu psy potrafią uśmiechać się na znany nam ludzki sposób. Wyciągnięty jeżyk i kąciki pyska uniesione lekko do góry, jestem pewna, że nie raz obserwowałaś takie zachowanie u twojego pieska, gdy był zadowolony.

Nie da się ukryć, że w psiej miłości bardzo często doszukujemy się ludzkich cech i zachowań u swoich czworonożnych przyjaciół. Jedną z takich sytuacji jest właśnie uśmiech psa. Choć nie wygląda on tak samo jak u człowieka, to ja patrząc na mojego psiaka, gdy jest z czegoś bardzo zadowolony, podświadomie doszukuję się uśmiechu i wyrazu zadowolenia na jego pysku.

Dlatego też powszechnie uznaje się, że w pewnym stopniu nasze pieski posiadają umiejętność uśmiechania się gdy odczuwają radość. Nie oznacza to jednak, że euforia jest jedynym momentem gdy psiak szeroko otwiera swój pysk i wystawia język. Uważam, że warto mieć to na uwadze, aby nie odebrać sprzecznie zachowania swojego pieska.

Kiedy psi uśmiech nie oznacza radości

Odszukując u psa ludzkich zachowań, możesz odczytać psi uśmiech w nieodpowiedni sposób. Nie zawsze otwarty pysk i wyciągnięty język będzie oznaczał, że twój czworonożny przyjaciel czuje radość i szczęście. Czasem psiak w bardzo podobny sposób manifestuje przemawiające przez niego zupełnie odmienne emocje.

Jeśli twój piesek ma szeroko otwarty pysk, pokazując również swoje dziąsła, a jego postawa ciała jest przy tym sztywna i spięta, to prawdopodobieństwo tego, że twój piesek jest właśnie bardzo zadowolony jest bardzo małe. Takie zachowanie u psa może oznaczać, że jest zdenerwowany sytuacją, w której się właśnie znalazł.

Choć na pierwszy rzut oka może wydawać się, że na pysku twojego pieska widnieje uśmiech, to jednak po odczytaniu innych sygnałów, możesz dostrzec, że sytuacja przedstawia się nieco inaczej.

Psy wyrażają swoje emocje na wiele sposobów. Wysyłane przez nie sygnały są bardzo złożone. Bardzo ważne jest to, aby będąc psim opiekunem potrafić je poprawnie odczytywać. Tak jak ma to miejsce właśnie w przypadku psiego uśmiechu. Jak widzisz, jeśli uśmiechowi psa towarzyszą również inne sygnały, to komunikat psa może być zupełnie inny, niż mogło nam się pierwotnie wydawać.

Tak więc owszem, psy w pewnym stopniu i na swój własny, pieski sposób, potrafią się uśmiechać. Jednak dobrze jest mieć również na uwadze to, że w podobny sposób mogą wyrażać zupełnie inne emocje, których w danej chwili doświadczają.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat komunikatów wysyłanych przez psy, zapraszam cię do zapoznania się z artykułem, dotyczącym sygnałów uspokajających u piesków. Znajdziesz go TUTAJ.

Uśmiech twojego psa

Czy w takim razie uśmiech twojego psa jest jednoznacznym wyznacznikiem tego, że jest on zadowolony i szczęśliwy w danym monecie? Absolutnie nie. Dlatego nie oceniaj jego intencji i emocji jedynie po tym, że wydaje ci się, że widzisz uśmiech na jego pyszczku. Psiaki są o wiele bardziej złożonymi zwierzakami. Postaraj się brać pod uwagę całą postawę ciała pieska, jego wzrok, a także ułożenie ogona.

Zdarza ci się czasem, że widzisz uśmiech na pysku twojego czworonożnego przyjaciela? Kiedy najczęściej się to zdarza? Napisz mi swoją odpowiedź w komentarzu poniżej.

Jeśli masz do mnie jakieś pytania, chcesz abym poruszyła jakiś temat w kolejnym wpisie, to koniecznie podziel się tym ze mną w sekcji komentarzy.

klaudia
Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów

Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona papierowy samolot

MASZ CIEKAWY TEMAT? NAPISZ DO NAS LIST!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

NAPISZ LIST:

list do redakcji

POSTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

pies ze smyczą w zębach siedzi na kamiennych schodach

Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Nauczanie dorosłego psa chodzenia na smyczy to zadanie wymagające zaangażowania, konsekwencji i cierpliwości. Kluczowe są spokojne podejście, dostosowanie metod do indywidualnych potrzeb psa oraz systematyczne nagradzanie pozytywnego zachowania. Warto pamiętać, że każdy pies jest inny i może wymagać odmiennego podejścia, a postępy mogą być stopniowe. Wnioskiem jest też fakt, że nauka nowych zachowań u dorosłego [...]

Czytaj dalej… from Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Czytaj dalej
pies biegnie w wodzie zabawa

Jakie są zabawy dla psa w wodzie

Zabawy w wodzie nie tylko dostarczają rozrywki, ale także stanowią doskonałą formę ćwiczeń fizycznych, które wspierają zdrowie i kondycję psa. Dodatkowo, interakcja właściciela z psem podczas takich zabaw wzmacnia więź między nimi, co może przyczynić się do lepszej komunikacji i zrozumienia. Jednak istotne jest zachowanie ostrożności podczas zabaw w wodzie, zwłaszcza jeśli pies nie jest [...]

Czytaj dalej… from Jakie są zabawy dla psa w wodzie

Czytaj dalej
pies siedzi na poduszce

Jak poradzić sobie z nadmiernym szczekaniem u psa

Nadmiernie szczekające psy mogą w ten sposób wyrażać swoje potrzeby, a ich szczekanie może wynikać z różnych przyczyn, takich jak nuda, stres czy brak odpowiedniej aktywności. Kluczem do rozwiązania problemu jest zrozumienie potrzeb psa. Istotne jest indywidualne podejście do każdego psiaka, uwzględnienie jego charakteru i upodobań, a także trenowanie z pupilem umiejętności opanowywania jego potrzeby [...]

Czytaj dalej… from Jak poradzić sobie z nadmiernym szczekaniem u psa

Czytaj dalej

INFO@BOWLANDBONE.COM

DARMOWA DOSTAWA OD 350ZŁ

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

DZIĘKUJEMY ZA WIADOMOŚĆ

Wkrótce zapoznamy się z Twoją wiadomością i wrócimy do Ciebie z informacjami.

Krzyżyk do zamknięcia popup