Czy pies jest najlepszym przyjacielem człowieka - Blog Bowl&Bone Republic

WYSYŁKA GRATIS OD 350 ZŁ NA WSZYSTKIE PRODUKTY

KURIER GLS • PACZKOMATY INPOST • ODBIÓR OSOBISTY

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Czy pies jest najlepszym przyjacielem człowieka

Przyjaźń łącząca człowieka z psem to rodzaj niesamowitej więzi, nieporównywalnej z niczym innym. Dla twojego psiaka jesteś całym światem, darzy cię miłością i bezgranicznym zaufaniem. A czy pies może być najlepszym przyjacielem człowieka? Jak najbardziej tak, zwróć tylko uwagę, że jest to dość wyjątkowy rodzaj relacji.

O pięknie przyjaźni pomiędzy psem, a człowiekiem mówi się bardzo wiele. Jak to jednak wygląd w rzeczywistości? Czy przyjaźń pomiędzy psem, a człowiekiem jest możliwa? Chciałabym odpowiedzieć ci na te wszystkie z pewnością trapiące cię pytania, aby twoja relacja z pupila mogła być jeszcze piękniejsza.

Czego się dowiesz z tego artykułu:

  • Więź powstająca pomiędzy psem, a opiekunem jest bardzo silna
  • Twój pies darzy cię ogromnym zaufaniem
  • Przyjaźń z psem różni się od tej pomiędzy ludźmi

Pies przyjacielem człowieka

Bardzo często mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, jak to jednak jest naprawdę? Czy rzeczywiście jesteś w stanie stworzyć ze swoim czworonogiem tak głęboką i silną więź, aby bez wahania można było nazwać ją prawdziwą przyjaźnią?

Chciałabym w tym artykule nieco zastanowić się właśnie nad tą kwestią. Jak powstaje przyjaźń między psem, a człowiekiem, oraz także co jest podstawą tej relacji. Jestem pewna, że ciebie również ciekawi to, czy przyjaźń z czworonogiem może w jakimś stopniu zastąpić tę, które powstaje pomiędzy dwoma osobami.

Dla mnie mój psiak odgrywa bardzo ważną rolę w moim życiu. Nie wyobrażam sobie jak mógłby wyglądać mój dzień, bez porannego spaceru z moim pieskiem, wspólnej zabawy, a także wieczornego odpoczynku na kanapie. Śmiało mogę powiedzieć, że jest on moim przyjacielem. Tylko co to oznacza w rzeczywistości i codziennym życiu?

Jak pies okazuje sympatię

Nie da się ukryć, że przyjaźń to relacja, która opiera się na darzeniu sympatią drugiej osoby ze wzajemnością. Tak więc podstawą przyjaźni z psem jest przecież również jego stosunek do ciebie. Czy wiesz jak rozpoznać to, czy pisak kogoś lubi, czy też nie?

Warto zwrócić uwagę na fakt, że psy w inny sposób okazują emocje niż ludzie. Tak więc jednocześnie twój psiak na swój własny, pieski sposób będzie okazywał ci swoją sympatię.

Jednym ze sposób poprzez który psy pokazują, że kogoś lubią i darzą go w pełni swoim zaufaniem jest kładzenie przez pupila głowy u kogoś na kolanach. Jeśli twój pupil zachowuje się w ten sposób to możesz mieć pewność, że jesteś dla niego ważna.

Innym sposobem okazywania sympatii przez psa jest chęć wspólnej zabawy. Jeśli psiak zaprasza cię do spędzania czasu razem, to może to oznaczać, że lubi twoje towarzystwo. Nie z każdą osobą psiak będzie się chętnie bawił.

Machanie ogonem do kolejny ze sposobów okazywania sympatii przez psa. Warto jednak dokładnie obserwować zachowanie psa. Nie każde machanie ogonem przez czworonoga musi oznaczać pozytywne nastawienie z jego strony. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, co mówi psi ogon, to odsyłam cię do wpisu poświęconego w pełni tej tematyce. Znajdziesz go TUTAJ.

Czy pies może być najlepszym przyjacielem człowieka

To, czy pies może być twoim najlepszym przyjacielem zależy od tego, jakie są twoje oczekiwania względem przyjaźni. Chciałabym tutaj wspomnieć o tym, że możesz bardzo lubić swojego psa być do niego przywiązana, dbać o niego, a wcale nie postrzegać go w kategoriach swego przyjaciela. Jest to jak najbardziej w porządku. Nie chciałabym abyś czuła niepotrzebną presję związaną z szablonowym określeniem twojej relacji z czworonogiem.

Relacja opiekuna z psem

Przyjaźń opiera się na więzi jaka powstaje pomiędzy dwiema osoba, w tym przypadku psiakiem i jego opiekunem. To jak mocna będzie to relacja zależy przede wszystkim od zrozumienia swoich wzajemnych potrzeb.

Żeby móc mówić o przyjaźni z psem, trzeba skupić się nie tylko na tym, jak ty postrzegasz swojego pieska. Równie istotne jest to, jak twój pupil postrzega siebie. Abstrakcyjnie wyglądałaby relacja dwóch osób, z których jedna postrzega drugą jako przyjaciela, a ta druga ma o tej więzi zupełnie odmienne zdanie. W przypadku psiaków wygląda to tak samo.

Nie może być tak, że ty uznajesz swojego pieska za przyjaciela, a on ciebie nie. Kiedy może powstać taki problem? Gdy twój psiak okazuje ci swoją miłość i przywiązanie, a ty nie odwzajemniasz mu tym samym. Jeśli nie dbasz o relację z pieskiem, nie poświęcasz mu tyle czasu, ile on potrzebuje, to jego odczucia względem ciebie osłabną.

Nie możesz oczekiwać, że twój psiak będzie traktował cię jako swojego najlepszego przyjaciela bez względu na wszystko. To prawda, że dla psiaka, jego opiekun  jest najważniejszą osobą w jego życiu, jednak nawet tak bezinteresowna przyjaźń jaką darzy cię twój piesek, ma również swoje granice. Jeśli przestaniesz traktować psa tak jak na to zasługuje, to jego podejście względem ciebie ostatecznie może się zmienić.

Twoje oczekiwania względem przyjaźni z psem

Zastanów się czego oczekujesz od relacji z twoim czworonogiem. Czy szukasz kompana do wspólnego spędzania czasu, czy może raczej kogoś, kto będzie z tobą na dobre i na złe. Twój psiak nie będzie oceniał twoich decyzji w codziennym życiu. Oczywiście jeśli jesteś dobrym człowiekiem i twój pupil wie, że o niego dbasz.

Dla części z psich opiekunów, pies jest kimś w rodzaju towarzysza. Idzie tuż obok przez życie. Czymś oczywistym jest dla nich, że psiak traktowany jest jak członek rodziny. Psiak pełni dla nich funkcję przyjaciela.

Przyjaźń z psem jest czymś wspaniałym. Wiesz, że możesz powiedzieć swojemu pupilowi wszystko, a on zachowa to w tajemnicy i z pewnością nie będzie dla ciebie oceniający. Osobiście nie wyobrażam sobie już dziś, po wielu latach z psiakiem u boku, jak mogłam wcześniej radzić sobie bez tej przyjaźni. Żadna relacja z człowiekiem nie niesie ze sobą tego rodzaju emocji.

Jednak z drugiej strony, chciałabym, abyś pamiętała o tym, że jako ludzie potrzebujemy w swoim życiu również kogoś z kim nawiążemy dialog i kto będzie mógł odnieść się do tego, co chcemy mu powiedzieć. Jeśli nastawiasz się na to, że biorąc pod opiekę czworonoga nie będziesz już musiała nawiązywać bliższych relacji z innymi ludźmi, to jest to niestety bardzo błędne myślenie.

Zamykanie się na relacje z innymi ludźmi nigdy nie jest dobrym pomysłem. Jak najbardziej zgadzam się z tym, że przyjaźń z psem to coś wspaniałego, jednak mimo to nie wyobrażam sobie życia bez bliskich mi osób obok. Każdy człowiek ma czasami potrzebę porozmawiania z kimś, poznania czyjegoś punktu widzenia na swój problem. Przyjaźń z pupilem choć jest piękna to jednak nie daje nam takich możliwości.

Czy pies może być jednym przyjacielem człowieka

Tak jak już wcześniej wspomniałam, człowiek jest istotą społeczną i jego jedną z naturalnych potrzeb jest to, aby przebywać pośród innych ludzi. Pies jak najbardziej może być przyjacielem człowieka, jednak uważam, że nie powinien być jedynym. Zupełnie inne funkcje spełnia człowiek przyjaciel, a inne psiak.

Uważam, że podejście wedle którego twój psiak ma być twoim jedynym przyjacielem może być bardzo krzywdzące dla waszej relacji. Twoje oczekiwania względem psiaka mogą być zbyt duże, przez co możesz czuć rozczarowanie gdy psiak ich nie spełni.

Pies i człowiek  – najlepsi przyjaciele

Przyjaźń, która powstaje pomiędzy psem i jego opiekunem jest wspaniała, nieporównywalna  z niczym relacja. Jako psia opiekunka z pewnością bardzo dobrze rozumiesz ten rodzaj przywiązania do twojego czworonożnego przyjaciela.

A ty co o tym uważasz. Czy pies może być najlepszym przyjacielem człowieka czy też nie? Napisz mi swoją odpowiedź pozostawiając komentarz poniżej.

Jeśli masz do mnie jakieś pytania, chcesz abym poruszyła jakiś temat w kolejnym wpisie, to koniecznie podziel się tym ze mną w sekcji komentarzy.

klaudia
Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów

Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona papierowy samolot

MASZ CIEKAWY TEMAT? NAPISZ DO NAS LIST!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

NAPISZ LIST:

list do redakcji

POSTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

pies ze smyczą w zębach siedzi na kamiennych schodach

Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Nauczanie dorosłego psa chodzenia na smyczy to zadanie wymagające zaangażowania, konsekwencji i cierpliwości. Kluczowe są spokojne podejście, dostosowanie metod do indywidualnych potrzeb psa oraz systematyczne nagradzanie pozytywnego zachowania. Warto pamiętać, że każdy pies jest inny i może wymagać odmiennego podejścia, a postępy mogą być stopniowe. Wnioskiem jest też fakt, że nauka nowych zachowań u dorosłego [...]

Czytaj dalej… from Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Czytaj dalej
pies biegnie w wodzie zabawa

Jakie są zabawy dla psa w wodzie

Zabawy w wodzie nie tylko dostarczają rozrywki, ale także stanowią doskonałą formę ćwiczeń fizycznych, które wspierają zdrowie i kondycję psa. Dodatkowo, interakcja właściciela z psem podczas takich zabaw wzmacnia więź między nimi, co może przyczynić się do lepszej komunikacji i zrozumienia. Jednak istotne jest zachowanie ostrożności podczas zabaw w wodzie, zwłaszcza jeśli pies nie jest [...]

Czytaj dalej… from Jakie są zabawy dla psa w wodzie

Czytaj dalej
pies siedzi na poduszce

Jak poradzić sobie z nadmiernym szczekaniem u psa

Nadmiernie szczekające psy mogą w ten sposób wyrażać swoje potrzeby, a ich szczekanie może wynikać z różnych przyczyn, takich jak nuda, stres czy brak odpowiedniej aktywności. Kluczem do rozwiązania problemu jest zrozumienie potrzeb psa. Istotne jest indywidualne podejście do każdego psiaka, uwzględnienie jego charakteru i upodobań, a także trenowanie z pupilem umiejętności opanowywania jego potrzeby [...]

Czytaj dalej… from Jak poradzić sobie z nadmiernym szczekaniem u psa

Czytaj dalej

INFO@BOWLANDBONE.COM

DARMOWA DOSTAWA OD 350ZŁ

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

DZIĘKUJEMY ZA WIADOMOŚĆ

Wkrótce zapoznamy się z Twoją wiadomością i wrócimy do Ciebie z informacjami.

Krzyżyk do zamknięcia popup