×

Brak produktów w koszyku.

Wyprawka dla psa, czyli koszty utrzymania pupila

7 minutes


Jakie są koszty utrzymania psiaka? To pytania warto zadać sobie przed pojawieniem się w domu nowego czworonoga. Naszym zadaniem jest zapewnić psu odpowiednie warunki do szczęśliwego i dobrego życia.
Wyprawka dla psa

Koszty utrzymania psa: na co się przygotować?

Pojawienie się w domu nowego czworonożnego przyjaciela to ogromna radość i szczęście. Musisz się jednak jednocześnie nastawić na nowe wydatki obciążające nasz rodzinny budżet. Posiadanie pupila wiąże się z ponoszeniem stałych kosztów utrzymania psa, co powinniśmy wziąć pod uwagę, podejmując decyzję o przygarnięciu pupila.

Myśląc o powiększeniu rodziny o psiego członka, często zadajemy sobie pytanie, czy będziemy w stanie zapewnić mu odpowiednie warunki do szczęśliwego życia. Psiak potrzebuje od nas nie tylko miłości, ale i zapewnienia godnych warunków bytu, opieki weterynaryjnej, a także możliwości swobodnej zabawy.

Decydując się na podjęcie opieki nad psem, deklarujesz zapewnienie mu godnych warunków do życia. Koniec końców jest równoznaczne z dodatkowym obciążeniem finansowym. Jeśli twój budżet nie pozwala na utrzymanie psa to mimo szczerych chęci, nie powinniśmy się na niego decydować.

Zakup psa z hodowli czy adopcja z schroniska?

Decydując się na psiaka, często z góry wiemy, z jakiej rasy najchętniej przygarnęliśmy pupila. Zakup psiaka z certyfikowanej hodowli to koszt rzędu kilku tysięcy złotych. Spis legalnie działających hodowli publikowany jest przez Związek Kynologiczny. Decydując się na psiaka z zatwierdzonej hodowli, masz pewność, że posiada on autentyczny rodowód.

Innym sposobem przysposobienia psiaka jest adopcja ze schroniska. Opłaty związane z adoptowaniem psa mogą się różnić zależnie od ośrodka, w którym czworonóg przebywał. Zwykle jest to koszt maksymalnie kilkudziesięciu złotych.

Na jaki koszt utrzymania psa powinno się przygotować?

Co powinna zawierać wyprawka dla psa?

Podczas codziennego życia pupil będzie potrzebował psiej wyprawki, w skład której wchodzą rzeczy, z których psiak korzysta każdego dnia. Akcesoria codziennego użytku to między innymi legowisko dla psa oraz miska dla psa, ale nie tylko.

Co więc powinna zawierać dobrze skomponowana wyprawka dla psa oraz przede wszystkim jaki jest jej koszt?

Legowisko jest jednym z kluczowych elementów wyprawki każdego psiaka. Na swoim posłaniu pies spędza bardzo dużo czasu, dlatego ważne jest aby było ono wygodne i dobrze dopasowane.

Koszt utrzymania psa

Cena legowiska zależna jest od rozmiaru, a także materiałów, z których zostało wykonane. Oczywiście za dobre jakościowo posłanie, do którego wykorzystany jest antyalergiczny wkład zapłacimy więcej. Nie warto jednak oszczędzać na wygodzie i komforcie psiaka gdyż źle dobrane legowisko może zaważyć o jego złym stanie zdrowia w przyszłości.

Ceny legowiska dla psa wahają się zazwyczaj od 100 do 800 zł w zależności głównie od jego wielkości oraz jakości posłania dla psiaka.

Codzienne spacery z pupilem nie obejdą się bez obroży lub szelek. Te akcesoria powinny zatem znaleźć się w każdej wyprawce dla psa.

Podobnie jak w przypadku legowisk, istotny wpływ na cenę ma tutaj rozmiar, a także materiał i jakość wykonania. Szelki dla psa mają styczność ze znaczącą częścią ciała psiaka, w tym z wyjątkowo wrażliwym na otarcia podbrzuszem. Dlatego też materiał, z którego zostały wykonane powinien umożliwiać skórze swobodne oddychanie.

Tańsze szelki zazwyczaj wykonane są ze słabej jakości materiałów, które nie tylko szybko ulegają zniszczeniu ale również mogą podrażniać skórę psiaka. Podobnie jest również w przypadku obroży.

Ceny obroży lub szelek dla psów wahają się około zazwyczaj 50 do 250 zł.

Ceny smyczy najczęściej od 30 do 150 zł. Tutaj również jest do wyboru pełne spektrum modeli, różnych pod kątem materiału, jakości, wytrzymałości i designu. Jasne jest, że za obrożę wykonaną z naturalnej skóry zapłacimy troszkę więcej niż za plastikowy czy gumowy jej odpowiednik.

Miska pełna ukochanych smakołyków to często ulubiony element z psiej wyprawki każdego czworonoga. Choć z pozoru wydawać by się mogło, że miska jest jedną z tych rzeczy, gdzie jakość nie gra roli, to jest to jednak błędne przeświadczenie.

Koszty utrzymania psa

Miski wyjątkowo przystępne cenowo dla naszej kieszeni najczęściej wykonane są z plastiku. Materiał ten jest zazwyczaj bardzo lekki przez co miska może przesuwać się podczas jedzenia, co może powodować u psiaka dyskomfort podczas spożywania posiłków. Ponadto plastik może wpływać negatywnie na smak jedzenia, a także powodować reakcję alergiczną u niektórych psiaków.

Ceny miski dla psa zazwyczaj wahają się od 15 do 400 zł.

Tak, każdy psiak potrzebuje zabawek, nawet pies senior. Producenci akcesoriów dla psów oferują szeroką gamę przeróżnych zabawek, które dobrze nadają się do psiej wyprawki. Ważne jest aby wybrać taką zabawkę, która będzie odpowiednia dla wieku psiaka oraz jego uosobienia.

Idealna psia wyprawka

Decydując się na kupno zabawki dla psa, dobrze jest zwrócić uwagę czy nie zawiera ona małych elementów, które psiak z łatwością mógłby odgryźć, a następnie połknąć.

Zdecydowanie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest zakup kilku zabawek wykonanych z wytrzymałego materiału niż nieustanna wymiana gadżetów z plastiku, które szybko ulegają zniszczeniu.

Ceny zabawek dla psa wahają się od 10 do 60 zł.

Oczywiście twój psiak będzie potrzebował o wiele więcej akcesoriów niż jedynie legowiska, miski, szelek czy zabawek. Podstawą codziennych spacerów są woreczki, które pozwalają utrzymać ulubiony park w czystości. Woreczki to koszt około 10 zł. Chcąc mieć pewność, że zawsze będziemy mieć je przy sobie warto zaopatrzyć się w poręczne etui na woreczki dla psa, które z łatwością przypniesz do spodni czy smyczy.

saszetka etui na woreczki dla psa mini bag black czarny bowl and bone republic ls1sa

Dla wielu psiaków nieodłącznym elementem jesiennych i zimowych spacerów są wszelkiego rodzaju ubranka. Mają za zadanie ochronić psa przed wiatrem i niską temperaturą. Ceny ubranek dla psów wahają się najczęściej od 50 do 250 zł.

W koszt utrzymania psa należy także wliczyć produkty służące to utrzymania odpowiedniej higieny naszego pupila. Podczas kąpieli będziesz potrzebować szamponu przeznaczonego dla psów. Dobry szampon możemy kupić za około 20 – 40 zł. W przypadku wielu ras niezbędne będzie również regularne szczotkowanie sierści lub włosia pupila. Za szczotkę dla psa zapłacimy od 20 do nawet 130 zł.

Psia wyprawka, czyli akcesoria, to nie wszystko

Pies do codziennego życia będzie potrzebował o wiele więcej niż miękkiego posłania czy wygodnych szelek. Koszt utrzymania psa i opieka nad czworonogiem to również podawanie mu wartościowego pożywienia. Powinno być bogate w niezbędne mu dla prawidłowego funkcjonowania witaminy i minerały (jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej w tym temacie zapraszam do lektury wpisu – Co powinna zawierać dobra karma dla psa). Ponadto twoim zadaniem powinno jest zapewnienie psu opieki medycznej i utrzymanie jego zdrowia w dobrej formie.

Oczywiście są rzeczy, które nie mają ceny. Nasza uwaga i miłość to coś czego psi przyjaciel bardzo potrzebuje aby czuć wewnętrzny spokój i radość z życia. Nawet najbardziej eleganckie legowisko czy stylowe szelki w wyprawce dla psa nie zastąpią psiakowi uciechy ze wspólnej zabawy czy długich wspólnych spacerów.

Kosztem posiadania psiaka jest poświęcenie mu swojego wolnego czasu. Jest to jednak cena, którą warto zapłacić za wspaniałą przyjaźń do końca życia.

Zdjęcie Klaudii

Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów
Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
oddanych głosów: 3
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Posty, które mogą Cię zainteresować

Pierwsze dni szczeniaka w domu – jak sobie poradzić

Pierwsze dni szczeniaka w nowym domu to dla wielu psich opiekunów ogromna zagadka. Starasz się przygotować na przyjęcie małego pupila a...

Jak nauczyć psa pokazywać zęby

Chcesz nauczyć swojego pieska pokazywania zębów na twoje polecenie, ale nie wiesz od czego zacząć? Przygotowała krótki, pięcioetapow...