×

Brak produktów w koszyku.

Wiosna z pieskiem

7 minutes


Początek wiosny, na ten moment czekamy z utęsknieniem podczas zimowych, mroźnych dni. To moment na zmiany, również w życiu naszych psiaków. Zapewnij mu dawkę powiewu wiosennej świeżości.

legowisko mata dla psa chill honey zolta bowl and bone republic ls1sa

Jak się czuje pies wiosną

Wiosna, pogoda za oknem coraz bardziej zachęca do spacerów. Dni stają się dłuższe, a temperatura coraz to przyjemniejsza. Ciepłe słońce, za którym tak bardzo tęskniliśmy przez całą zimę, budzi do życia całą otaczającą nas roślinność. Wiosna to czas gdy w pewien sposób sami budzimy się z zimowego snu i z nową energią wkraczamy w tą wspaniałą porę roku. Ten pozytywny nastrój udziela się nie tylko nam ale również naszym czworonożnym pupilom. Pies wiosną coraz to łatwiej da przekonać się do długich spacerów czy też zabawy na świeżym powietrzu. Wspólne wycieczki nie kończą się już pośpiesznym powrotem do domu na zmarzniętych łapkach bo pięciu minutach przechadzki.  

Wkraczając w nową porę roku mamy ochotę na zmiany. Odświeżamy swój wygląd, garderobę, a nawet wnętrze. Czujemy potrzebę doświadczenia powiewu świeżości, który każdej wiosny sprawia, że życie nabiera nowych barw. A jak dokładnie działa wiosna na nasze psiaki? Czy ma wpływ na ich zachowanie, a przede wszystkim samopoczucie?

Wiosna – jaki ma wpływ na mojego pupila

Nowa pora roku to nowy początek. Moment w którym wszelkie postanowienia i podjęte decyzje wydają się mieć jakby większą moc. Ja osobiście uwielbiam tę porę roku, widząc jak otaczająca mnie przyroda budzi się do życia odczuwam wrażenie, że  ja przecież nie mogę pozostać za nią w tyle. Dla naszych czworonogów nowa pora roku to również dość przełomowy moment. Co prawda, zachodzące zmiany mają nieco inny charakter niż w przypadku ludzi, to jednak są nie mniej istotne.

  • Wygląd

W czasie wiosny bardzo często możemy zaobserwować zmianę okrywy włosowej. Oczywiście psiaki tracą włosy lub też sierść przez cały rok jednakże proces ten staje się wyjątkowo zauważalny między innymi właśnie podczas przesilenia wiosennego. Pies wiosną nie tylko może linieć ale również pigmentacja jego skóry może ulec lekkiej zmianie.

  • Zachowanie

Wiosna to moment gdy nasze psiaki po leniwym, zimowym czasie dosłownie budzą się do życia. Możemy zaobserwować u nich wzmożoną aktywność, a co za tym idzie wzrost zapotrzebowania na aktywność fizyczną. Wynika to z jednej strony z naturalnego, biologicznego rytmu życia, do którego organizm psiaka sam się dopasowuje. Jednakże niezaprzeczalnie duży wpływ na zwiększone zapotrzebowanie psiaków na wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu ma pogoda.

Cieplejsze, słoneczne dni działają przyciągająco nie tylko na nas ale również na nasze psiaki. Bo długich, szarych zimowych dniach, powiew ciepłego wiatru czy dotyk promieni słońca to uczucie, którego nie da się z niczym porównać. Pies wiosną jest o wiele bardziej skoro do wspólnej zabawy, przebywanie na świeżym powietrzu sprawia mu przyjemność i nie powoduje.

szelki dla psa candy red bowl and bone republic ls5sa

Przygotuj psa na nową porę roku

Okres wiosenny pomimo powszechnie panującej pozytywnej aury wymaga również od psich opiekunów odpowiedniego przygotowania pupili na nową porę roku.

Wiosna to moment gdy do życia budzi się nie tylko roślinność ale również zamieszkujące tam organizmy. Chcąc uchronić swojego psiaka przed niechcianymi lokatorami na jego sierści, zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie go przed kleszczami oraz innymi pasożytami. Nie chcemy przecież aby nowy sezon rozpoczął się nieplanowaną wizytą u weterynarza.

Wiosenna pielęgnacja psiaka staje się nieco bardziej wymagająca. Wynika to z wcześniej wspomnianego faktu o tym, że wraz z nową porą roku psiaki mają tendencję do linienia. Gubienie włosów czy sierści wymaga częstszego wyczesywania. Co więcej regularne szczotkowanie pozwala nieco zapanować nad pozostawianiem przez psiaka sierści niemal w każdym zakamarku naszego domu. Dodatkowo, zabierz psiaka na obcinanie pazurków oraz pielęgnację uszu. Pies wiosną również potrzebuje poczuć się świeżo.

Wraz z początkiem wiosny u psiaka pojawia się wzmożone zapotrzebowanie na ruch i aktywność fizyczną. Zadbaj o to, aby zapewnić mu odpowiednią ilość spędzanego na świeżym powietrze czasu. Pomyśl o wspólnej wycieczce czy odwiedzeniu parku dla psów innego niż ten do którego regularnie zaglądacie.

szelki smycz dla psa candy pink rozowe mata loft grey szara bowl and bone republic ls1sa

Czas odświeżyć ulubione akcesoria

Każdy z nas wraz  z początkiem wiosny czuje silną potrzebę odświeżenia otaczającej go przestrzeni. Gruntowne porządki czy też zakupienie kilku nowych ozdobnych drobiazgów potrafi wprawić nas w wyjątkowy nastrój. Uporządkowane otoczenie dodaje energii i chęci do działania. Organizując wiosenne porządki nie zapomnij o rzeczach twojego pupila! On również ucieszy się z odświeżenia otaczającej go przestrzeni. Nie wiesz jak się za to zabrać? Postaramy się nieco ci to ułatwić :

  • pranie akcesoriów psiaka

Przede wszystkim przed wrzuceniem do pralki rzeczy pupila przeczytaj informacje znajdujące się na metce i upewnij się że może być ona prana. Kupując akcesoria dla psiaka zwracaj uwagę na to jakie są zalecenia producenta dotyczące czyszczenia danej rzeczy. Radzimy unikać produktów, których nie będziesz mógł prać w pralce, nawet na najbardziej łagodnym programie. Znacznie utrudnia to dbanie o higienę i czystość rzeczy pupila.

Jeśli masz taką możliwość skorzystaj z wiosennej pogody i wywieś wyprane rzeczy na balkonie lub w ogrodzie. Będą wówczas jeszcze bardziej świeże i pachnące. Więcej istotnych informacji dotyczących samego prania rzeczy dla piesków znajdziecie we wpisie w całości poświęconym tej tematyce czyli TUTAJ.

  • dokładny przegląd

Wiosna to doskonały moment aby przejrzeć wszystkie akcesoria twojego pupila. Szybko może okazać się, że część zabawek nie wzbudza w nim zainteresowania, a jedynie bezsensownie zalega w kącie. Co więcej być może najwyższy czas na wymianę posłania na nowe, gdyż kolejne pranie może nie przynieść oczekiwanych rezultatów w poziomie jego czystości.

Sprawdź również czy miska twojego pupila jest w dobrym stanie. Nawet jeśli na co dzień nie zastanawiałeś się nad potrzebą gruntownego odświeżenia wyprawki swojego pieska, to wiosna jest na to doskonałym momentem

  • nowości dla psiaka

Jeśli w wyniku wiosennego przeglądu doszedłeś do wniosku, że stan połowy rzeczy twojego psiaka pozostawia wiele do życzenia to znak, że najwyższy czas na zmiany! Nie zapominaj, że nowe legowisko może ucieszyć nie tylko pupila ale również Ciebie. Wybór modnego fasonu i koloru posłania sprawi, że twoje wnętrze zyska wyjątkowy charakter.

Linia legowisk dla psa LOFT marki Bowl&Bone Republic to doskonałe połączenie dbałości o  wygodę i komfort psiaka ze stylowym designem. Twój psiak z pewnością ucieszy się z nowej zabawki, która umożliwi wam wspólną zabawę na świeżym powietrzu. Frisbee lub po prostu tradycyjne – materiałowe zabawki dla psa sprawdzą się do tego doskonale.

miska dla psa grande amber bowl and bone republic ls1a

Wejdź wraz ze swoim pieskiem w nową porę roku z energią i chęcią do działania. Nie obawiaj się zmian i przyjmij je z otwartymi ramionami. Wiosna to wspaniały czas na początek czegoś nowego, ekscytującego. Nie daj się zimowej chandrze, która ostatkiem sił stara się ciebie przy sobie zatrzymać. Nasz pies wiosną również potrzebuje powiewu odrobiny świeżości. Przedstawiliśmy Ci nasze pomysły na wkroczenie w nową porę roku, a jakie są twoje?

Zdjęcie Klaudii

Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów
Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Posty, które mogą Cię zainteresować

Dlaczego mój pies nie potrafi bawić się z innymi psami

Przyczyn tego, że twój czworonożny przyjaciel nie chce bawić się z innymi psami może być kilka. Twój psiak może być nieśmiały, a...

Jak prać psie zabawki

Pranie i regularne czyszczenie zabawek twojego psa pozwoli ci utrzymać je w pełnej higienie. Dzięki temu znacznie ograniczasz możliwoś...