×

Brak produktów w koszyku.

Jak odpowiednio prać oraz czyścić rzeczy dla psów

Dbanie o higienę naszych pupili to nie tylko regularne kąpiele oraz dokładne szczotkowanie ich sierści. Równie ważne jest utrzymywanie w czystości ich posłań, ubranek, a także zabawek. Psiaki uwielbiają zabawy na dworze, szczególnie jeśli wracają z nich całkowicie umorusane. Pomimo starań nawet najbardziej zadbany piesek oprócz błota i piasku może wnieść do domu wszelkiego rodzaju bakterie i drobnoustroje, które później przeniosą się na jego posłanie i zabawki. Mogą one doprowadzić do powstawania chorób dotykających nasze pieski i pozostałych domowników. Dlatego też regularne pranie oraz czyszczenie ich rzeczy jest niezwykle ważne ze względów zdrowotnych. Pozwala również zminimalizować nieprzyjemne zapachy, powstające z powodu wilgoci przenikającej w legowiska oraz akcesoria naszych psiaków.

Zabawka dla psa Bax królik

Wybierajmy rzeczy dla psa, które można prać

Decydując się na zakup nowego posłania dla naszego pieska, bez względu na to czy wybierzemy mały kocyk czy duże legowisko, sprawdźmy czy pranie ich jest możliwe. Niektóre materiały tracą swoją sprężystość czy miękkość w procesie czyszczenia.

 

Bowl&Bone Republic w swojej ofercie posiada posłania, które można prać zarówno ręcznie, jak i w pralce automatycznej. Dotyczy to pokrowców jak również wewnętrznych wkładów. Wszystkie oferowane legowiska dla psa zarówno z serii LOFT, jak i URBAN, CLASSIC czy SCOTT zaprojektowane są w taki sposób aby z łatwością oddzielić zewnętrzną część posłania od wypełnienia. Umożliwia to wszyty w pokrowiec posłania zamek błyskawiczny. Legowiska po praniu nie tracą swojego koloru, zachowują swój pierwotny kształt i rozmiar.

Zalecane jest regularne pranie posłania naszego psiaka. Pozwoli to na utrzymanie go w świeżości i czystości, a naszemu pupilowi zapewni dodatkowy komfort snu.

Praniu powinno poddawać się również szelki oraz zabawki. Dlatego przy wyborze tych akcesoriów dla naszego pieska warto zwrócić uwagę na to, czy ich producent zapewnia możliwość łatwego czyszczenia. Bowl&Bone Republic oferuje zabawki wykonane wyłącznie z materiałów umożliwiających nam pranie ręczne lub w pralce. Ułatwia to utrzymanie ich estetycznego wyglądu i hamuje rozwój bakterii.

W jaki sposób prać zabawki i akcesoria dla psów?

Producenci do oferowanych przez siebie produktów powinni dołączyć informację dotyczącą sposobu ich czyszczenia. Ogromnym udogodnieniem jest możliwość prania psiego posłania czy zabawki w pralce automatycznej. Istnieje kilka zasad, na które warto zwrócić uwagę zabierając się za czyszczenie rzeczy naszych pupilów:

  • Odpowiednia temperatura prania

Najbardziej optymalny wybór to 30°C chyba, że producent produktu deklaruje możliwość wyboru wyższej temperatury.

  • Proszek do prania

Możemy użyć zwykłego proszku do prania jednak, jeśli mamy taką możliwość wybierzmy taki, który dedykowany jest specjalnie dla psów. Na rynku pojawia się coraz więcej producentów oferujących detergenty przeznaczone bezpośrednio do dbania o czystość i świeżość rzeczy naszych czworonogów.

  • Unikanie silnych detergentów

Niewskazane jest stosowanie wybielaczy ani czyszczenie chemiczne. Może to wywołać reakcje alergiczne u psów oraz podrażnić ich skórę.

  • Rezygnacja z płynów do płukania

Zalecane jest, aby rzeczy naszych pupili płukać w wodzie bez dodawania dodatkowych płynów zapachowych, ponieważ mogą one działać drażniąco na ich węch.

  • Sposób suszenia

Celem uniknięcia zdeformowania rzeczy rekomenduje się suszenie ich w stanie rozwieszonym w pozycji wiszącej lub leżącej zależnie od rodzaju produktu. Dla przykładu sweterki wykonane są z wełny, która to naturalnie ulega rozciąganiu podczas jej użytkowania. Suszenie w stanie rozłożonym w pozycji płaskiej pomaga przywrócić jej pierwotny kształt. Dla pełnego wyschnięcia należy poczekać min 24h.

Mata dla psa Loft GreyKocyk dla psa royal czerowny niebieski

Dbanie o utrzymanie czystości rzeczy naszych piesków jest ważne i nie powinniśmy tego bagatelizować. Jednakże trzeba pamiętać, że zbyt częste pranie może przyczynić się do szybszego niszczenia się produktów. Stosowanie się do przedstawionych wyżej zasad pozwoli zapewnić rzeczom naszych pupili maksymalną świeżość bez obaw o ich nieumyślne uszkodzenie. Sen w schludnym i czystym legowisku będzie dla nich o wiele bardziej przyjemny i komfortowy.

4.00 / 1 głos
Posty, które mogą Cię zainteresować
legowisko spiworek dla psa dreamy silver bowl and bone republic ls2sa

Jak wybrać odpowiedni śpiworek dla psa

Twój psiak uwielbia zakopywać się podczas snu pod swoimi poduszkami czy kocykiem? Jeśli twoja odpowiedz brzmi tak mamy dla niego doskon...
zabawka dla psa toffi felix duckie roy bax kosz na zabawki cotton pink bowl and bone republic ls1sa blog

Zadbaj o porządek w domu z psem

Opieka nad psem to nie tylko zabawa ale również obowiązki. Jednym z nich jest dbanie o utrzymanie porządku w domu, które często w przy...