×

Brak produktów w koszyku.

Wakacje z psem – czy to dobry pomysł?

6 minutes


Wakacje z pieskiem czy bez - decyzja trudna do podjęcia. A jednak trzeba ją przeanalizować przed każdym wyjazdem - nieważne czy zaplanowaliśmy krótki weekendowy wypad czy długą, kilkutygodniową podróż. Wyjazd z psem to wspaniały czas dla waszej relacji, jednak warto abyś uświadomił sobie, że nie każdy cel podróży jest odpowiednim miejscem dla naszych czworonogów.
obroza dla psa monaco mustard bowl and bone republic ls2sa

Wakacje z psem

Każdego roku gdy zbliża się upragniony czas wakacji stajemy przed decyzją jaki kierunek podróży tym razem wybrać. Sytuacja ta staje się nieco bardziej skomplikowana, gdy pośród członków naszej rodziny jest psiak. Wówczas stajemy przed dylematem czy zdecydować się na wakacje z psem, czy też na ten czas przekażemy go pod opiekę zaufanej osobie.

Żadne z tych rozwiązań nie jest złe ani krzywdzące dla naszego czworonożnego przyjaciela. Wiele zależy bowiem od celu oraz charakteru naszej wyprawy. Nie każde warunki podróży czy pobytu w danym miejscu są odpowiednie dla psów.

W takiej sytuacji dla dobra pupila, lepszym rozwiązaniem jest pozostawienie go w dobrych rękach i wybór samodzielnych wakacji.  Jednakże są również takie destynacje, gdzie psiak będzie bawił się doskonale.

Jakimi więc kryteriami przy podejmowaniu decyzji dotyczących wakacji z psem powinieneś się kierować?

Kiedy zabrać psa na wakacje

Na wstępie skupmy się na sytuacji, gdy decydujemy się zabrać psiaka na wspólne wakacje. Kiedy takie rozwiązanie jest dobrym pomysłem?

Podstawą takiej decyzji powinno być miejsce, do którego się udajemy patrząc przez pryzmat cech charakteru naszego pupila. Jeśli wybieramy się w naprawdę gorące miejsce myślę, że przyznasz mi rację, że nie będą to odpowiednie warunki dla takich ras jak husky czy malamut.

Z kolei jeśli celem twojej podróży są wyjątkowo mroźne kraje, to niestety york czy maltańczyk pomimo ciepłych ubranek może być niezbyt zadowolony z takiej wycieczki.

szelki dla psa yeti grey bowl and bone republic ls1sa blog

Tak więc postaraj się w racjonalny sposób ocenić jak twój czworonożny przyjaciel poradzi sobie z warunkami klimatycznymi panującymi w miejscu, do którego zamierzasz się udać. W przeciwnym wypadku twoje dobre chęci pokazania całego świata psiakowi mogą okazać się dla niego naprawdę męczącą przygodą.

Jeśli jednak masz pewność, że piesek będzie czuł się dobrze i komfortowo w miejscu, do którego się udajesz, to wspólne wakacje są jak najbardziej dobrym pomysłem.

Na co zwrócić uwagę udając się na wakacje z psem

Decydując się na wspólny wyjazd z psiakiem weź pod uwagę jego podejście do podróży. Nie każdy pies lubi przejazdy środkami transportu. Co więcej, są psiaki dla których jazda pociągiem czy samolotem to ogromna trauma.

Jako psi opiekun z pewnością najlepiej znasz swojego pupila i wiesz jaki jest jego charakter i upodobania. Zdajesz sobie sprawę z tego czego się boi oraz co sprawia mu radość.

Jeśli wiesz, że psiak czuje się źle podczas podróży publicznymi środkami transportu nie oznacza to, że musicie całkowicie zrezygnować z podróży. W takiej sytuacji jeśli to tylko możliwe zdecydujecie się na wyjazd samochodem. Takie rozwiązanie pozwoli psiakowi czuć się bezpiecznie i komfortowo, a tobie zaoszczędzi niechcianego stresu.

Jeśli planujesz wakacje z psem upewnij się, że tam gdzie się udajecie znajdziesz miejsce noclegowe, które akceptuje obecność czworonogów. Niestety tego rodzaju hotele znajdują się w mniejszości. Na szczęście ku uciesze psich miłośników liczba miejsc przyjaznych psiakom stale rośnie.

Przed podróżą warto również zrobić rozeznanie wśród lokali gastronomicznych, które są otwarte na odwiedziny czworonogów. Takie rozeznanie znacznie ułatwi ci funkcjonowanie w nowym miejscu i pozwoli w pełni cieszyć się z wakacyjnego wyjazdu.

miska dla psa duo chestnut ceramic grey bowla and bone republic ls1sa blog

Podróżowanie z psem nie jest wcale tak trudne i absorbujące jak mogłoby się wydawać. Dobra organizacja i rozsądne zaplanowanie wyjazdu to podstawa sukcesu. Pierwsza wspólna podróż może być wyzwaniem. Jednakże z pewnością szybko oswoicie się z nową sytuacją. Co więcej, wakacje z psiakiem jeszcze bardziej zacieśniają więzi z ukochanym pupilem.

Bardzo ważne jest to, żebyś na waszą wspólną podróż zabrał jakąś osobistą rzecz psiaka. Pozwoli mu to czuć się bezpiecznie w nowym miejscu. Podczas wyjazdów świetnie sprawdzi się zwijana mata dla psa LOFT od Bow&Bone Republic. Jest ona bardzo łatwa w przenoszeniu a twój pupil będzie czuł się dobrze i komfortowo podczas snu w nieznanym miejscu.

Kiedy zostawić psa w domu podczas wakacji

Nie jest łatwo zdecydować się na samodzielny wakacyjny wyjazd wiedząc, że będzie to czas rozstania z ukochanym pupilem. Często jednak tęsknota za czworonożnym przyjacielem jest lepszym rozwiązaniem niż próba zabrania go ze sobą w miejsce niezbyt przyjazne psiakom.

miska dla psa solo amber jasny braz drewniana bowl and bone republic ls1a

Niektóre miejsca wakacyjnych wycieczek stanowią wyzwanie dla podróżujących wraz ze swoimi czworonogami. Jeśli wiesz, że twoja aktywność na wyjeździe będzie polegała na codziennych bardzo długich wędrówkach oraz zwiedzaniu nieznanych terenów, to zabranie ze sobą pupila może nie być dobrym pomysłem.

Podobnie sytuacja wygląda, gdy zamierzamy wybrać się do wyjątkowo egzotycznych miejsc. Przebywanie w takich warunkach może stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia psiaka. Pokonując naprawdę dzikie i odsunięte od cywilizacji tereny nie wiemy z jakimi zwierzętami przyjdzie nam mieć do czynienia. Co więcej, niektóre mogą okazać się niebezpieczne dla naszego ukochanego pupila.

Niektóre pieski zwyczajnie nie lubią podróżować. Najlepiej czują się w dobrze sobie znanym otoczeniu. Każda dłuższa wycieczka wywołuje u nich strach i uczucie dyskomfortu. W takich przypadkach nie starajmy się na siłę zapewniać psiakowi rozrywki, której on po prostu nie lubi. Wówczas zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie na czas naszego wakacyjnego wyjazdu pozostawienie go pod opieką zaufanej osoby lub w sprawdzonym psim hotelu.

Wakacyjny dylemat

Decyzje o tym czy zabrać psiaka wraz z sobą na wakacyjny wyjazd podejmij w oparciu specyfikę danej podróży oraz upodobania twojego pupila. Przede wszystkim kieruj się dobrem swojego czworonoga, a nie swoją wygodą.

Racjonalne podejście do tematu z uwzględnieniem wszystkich za i przeciw pozwoli podjąć słuszną decyzję. A jak wyglądają wakacyjne wyjazdy w twoim domu? Zabierasz ze sobą swojego pupila czy też pozostawiasz go pod opieką bliskiej osoby?

Zdjęcie Klaudii

Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów
Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
oddanych głosów: 4
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Posty, które mogą Cię zainteresować

Dlaczego mój pies nie potrafi bawić się z innymi psami

Przyczyn tego, że twój czworonożny przyjaciel nie chce bawić się z innymi psami może być kilka. Twój psiak może być nieśmiały, a...

Jak prać psie zabawki

Pranie i regularne czyszczenie zabawek twojego psa pozwoli ci utrzymać je w pełnej higienie. Dzięki temu znacznie ograniczasz możliwoś...