×

Brak produktów w koszyku.

Twój pies i inne zwierzęta domowe

6 minutes


Życie z czworonożnym przyjacielem u boku to prawdziwe szczęście. Nic tak nie poprawia humoru po złym i męczącym dniu, jak chwile spędzone z ukochanym pupilem. Mając w domu psiaka często zastanawiamy się nad powiększeniem naszej zwierzęcej rodzinki. Jakiego jednak wybrać zwierzaka, aby dobrze dogadywał się z naszym psiakiem? Bezkonfliktowe relacje pomiędzy domownikami są bardzo ważne. Tyczy się to również relacji między zwierzakami. Dziś na tapet wezmę relacje łączące psy, a inne zwierzęta domowe.
kocyk dla psa zen bowl and bone republic ls1sa blog

Twój pies i inne zwierzęta domowe

Relacja pies – inne zwierzęta domowe wcale nie musi zwiastować kłopotów. Jednakże decyzja o tym jakie wybrać zwierzę mając już psa powinna być dobrze przemyślana. Musisz wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw.

Zastanowić się nad charakterem twojego pupila oraz jego podejściem do innych zwierząt. Ważne jest także, czy nawiązywanie nowych znajomości przychodzi mu z trudem, czy łatwością.

Jeśli postąpimy zbyt pochopnie, to nasz psiak może przestać czuć się komfortowo i bezpiecznie we własnym domu.

Jak pies z kotem

Wbrew wszelkim stereotypom, dobra relacja pomiędzy psem, a kotem jest jak najbardziej możliwa. Nie mniej jednak, będzie to wymagało naszej pomocy i zaangażowania. Ważnym jest, aby oba zwierzaki czuły, że są traktowane na równi przez swojego opiekuna. Żadne z nich nie powinno czuć się się mniej ważne.

Decydując się na jednoczesne posiadanie psa i kota musisz umiejętnie dzielić swoją uwagę pomiędzy ich dwoje. Bez wątpienia któreś z nich będzie próbowała narzucić swoją dominację i wyższość. Jeśli jednak zależy Ci, aby relacja między nimi nie była konfliktowa i napięta, musisz zaangażować się.

Zarówno pies jak i kot powinny mieć swoją własną bezpieczną przestrzeń. Miejsce, do którego będą mogły udać się, gdy poczują strach lub zagrożenie. Jest to bardzo ważne, aby oba czworonogi w waszym wspólnym domu miały swój mały azyl. Tym miejscem może być ich własne posłanie.

Szukając wygodnego legowiska dla psiaka, w którym twój mały pupil będzie czuł się dobrze i komfortowo, polecam ci linię LOFT od Bowl&Bone Republic.

Posłania dla psów tej marki charakteryzują się najwyższą jakością materiałów. Twój piesek z pewnością będzie czuł się w nim dobrze i bezpiecznie. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym, jak znaleźć idealne legowisko dla psa, odsyłam cię do wpisu, który znajdziesz TUTAJ.

Pies, a inne zwierzęta domowe

Oczywiście koty to nie jedyne zwierzęta domowe, które mogą żyć pod jednym dachem z twoim psiakiem. Jeśli więc zastanawiasz się, jakie wybrać zwierzę z psem w domu, przedstawię ci inne, mniej standardowe propozycje.

Uważa się, że generalnie relacja psy – inne zwierzęta domowe (poza wspomnianymi kotami), jest w większości przypadków bezkonfliktowa. Psy są dobrymi towarzyszami dla większości zwierzaków domowych. Wynika to z faktu, że są z reguły wyjątkowo przyjacielskie i starają się unikać konfliktów oraz nieprzyjemnych sytuacji.

Akwarium z rybkami

Jednym z przykładów zwierząt domowych, które mogą bezproblemowo żyć pod jednym dachem z psiakiem są rybki akwariowe. Należy jednak uważać, ponieważ, jak wszyscy wiemy psiaki są bardzo ciekawe świata.

Twój piesek może włożyć łapę do akwarium, a gdy jest wyjątkowo małym psiakiem, nawet wpaść do środka, jeśli będzie odsłonięte. Dlatego też akwarium powinieneś umiejscowić je w takim miejscu w domu, do którego twój pupil nie ma bezpośredniego dostępu.

Gryzonie, a psy

Posiadanie w domu psa i gryzonia wymaga od nas nieco więcej zaangażowania, niż ma to miejsce w przypadku kota, czy też rybek. Dlaczego? Pamiętajmy, że psiaki charakteryzują się silnym instynktem łowieckim, który to docelowo ma za zadanie spełniać swoje funkcje podczas polowań.

Większość dzisiejszych psiaków w swoim codziennym życiu nie ma nic wspólnego z polowaniami. Nie mniej jednak, jest to ich wrodzona cecha, którą warto mieć na uwadze.

O ile kot jest równie silną jednostką jak psiak i będzie potrafił w większym stopniu odeprzeć jego atak, to jednak w przypadku gryzoni sytuacja wygląda inaczej.

Niestety bezpośrednie spotkanie chomika, czy królika z psem może skończyć się niezbyt dobrze. Nie powinniśmy dopuszczać ich do bezpośredniego kontaktu, ponieważ nie możemy w pełni poprawnie ocenić jak wówczas zachowa się psiak.

miska dla psa duo grey bowl and bone republic ls1s

Nie mniej jednak wspólne życie psów i innych zwierząt domowych nie oznacza wcale, że nie mogą one mieć ze sobą dobrych relacji. Możemy jednocześnie być szczęśliwymi opiekunami chomika oraz psa, a jedynie nie dopuszczać do wzajemnego kontaktu.

Klatkę z gryzoniem powinno się umieścić w takim miejscu, aby psiak nie miał do niej samodzielnego dostępu.

Myślę, że jednak nie powinniśmy całkowicie oddzielać życia psiaka i gryzonia. Dobrze, aby pies był świadomy, że w waszym domu mieszka małe, futerkowe zwierzątko. Moim zdaniem psiak powinien się oswoić z jego obecnością. W przeciwnym wypadku może traktować go jak intruza, warczeć, czy szczekać na niego.

legowisko poducha dla psa loft grey bowl and bone republic ls2a

Gady i pająki, a pies

Relacje pomiędzy gadem, a psem można uznać jako dość znikomą. Istnieje małe prawdopodobieństwo, że te dwa rodzaje zwierząt nawiążą ze sobą bliższy kontakt. W przypadku gadów i pająków sytuacja może się dodatkowo skomplikować.

Niektóre osobniki posiadają jad. Wówczas będą stanowić niebezpieczeństwo dla psa. Psiak nie rozumie dlaczego bliski kontakt z takim zwierzakiem może nie być odebrany jako zaproszenie do zabawy, a raczej jako atak.

Dlatego też jeśli zdecydujesz się na taki rodzaj pupila domowego, to upewnij się, że będzie on możliwie maksymalnie odseparowany od twojego pieska.

Pies i inne zwierzęta domowe pod jednym dachem

Relacja pomiędzy psem, a innymi zwierzętami domowymi może się jak najbardziej udać. Sama mam w domu akwarium z rybkami. Dzięki temu, że nie stoi w miejscu łatwo dostępnym dla mojego pieska, nigdy nie było między nimi żadnego konfliktu.

A jakie są twoje doświadczenia w relacjach psy, a inne zwierzęta domowe? Podziel się swoją opinią w komentarzu.

Zdjęcie Klaudii

Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów
Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
oddanych głosów: 6
Loading...

2 komentarze to “Twój pies i inne zwierzęta domowe”

  1. Andrzejek pisze:

    W domu moich rodziców był kiedyś królik – psiak totalnie nie miał z nim problemu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Posty, które mogą Cię zainteresować

Jak nauczyć psa pokazywać zęby

Chcesz nauczyć swojego pieska pokazywania zębów na twoje polecenie, ale nie wiesz od czego zacząć? Przygotowała krótki, pięcioetapow...

Jak mogę spędzać czas z psim seniorem

Opieka nad psim seniorem wygląda nieco inaczej niż ma to miejsce w przypadku szczeniaka, czy też dorosłego psa. W raz z wiekiem zmieniaj...