×

Brak produktów w koszyku.

Twój pies i inne zwierzęta domowe

6 minutes


Życie z czworonożnym przyjacielem u boku to prawdziwe szczęście. Nic tak nie poprawia humoru po złym i męczącym dniu, jak chwile spędzone z ukochanym pupilem. Mając w domu psiaka często zastanawiamy się nad powiększeniem naszej zwierzęcej rodzinki. Jakiego jednak wybrać zwierzaka, aby dobrze dogadywał się z naszym psiakiem? Bezkonfliktowe relacje pomiędzy domownikami są bardzo ważne. Tyczy się to również relacji między zwierzakami. Dziś na tapet wezmę relacje łączące psy, a inne zwierzęta domowe.
kocyk dla psa zen bowl and bone republic ls1sa blog

Twój pies i inne zwierzęta domowe

Relacja pies – inne zwierzęta domowe wcale nie musi zwiastować kłopotów. Jednakże decyzja o tym jakie wybrać zwierzę mając już psa powinna być dobrze przemyślana. Musisz wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw.

Zastanowić się nad charakterem twojego pupila oraz jego podejściem do innych zwierząt. Ważne jest także, czy nawiązywanie nowych znajomości przychodzi mu z trudem, czy łatwością.

Jeśli postąpimy zbyt pochopnie, to nasz psiak może przestać czuć się komfortowo i bezpiecznie we własnym domu.

Jak pies z kotem

Wbrew wszelkim stereotypom, dobra relacja pomiędzy psem, a kotem jest jak najbardziej możliwa. Nie mniej jednak, będzie to wymagało naszej pomocy i zaangażowania. Ważnym jest, aby oba zwierzaki czuły, że są traktowane na równi przez swojego opiekuna. Żadne z nich nie powinno czuć się się mniej ważne.

Decydując się na jednoczesne posiadanie psa i kota musisz umiejętnie dzielić swoją uwagę pomiędzy ich dwoje. Bez wątpienia któreś z nich będzie próbowała narzucić swoją dominację i wyższość. Jeśli jednak zależy Ci, aby relacja między nimi nie była konfliktowa i napięta, musisz zaangażować się.

Zarówno pies jak i kot powinny mieć swoją własną bezpieczną przestrzeń. Miejsce, do którego będą mogły udać się, gdy poczują strach lub zagrożenie. Jest to bardzo ważne, aby oba czworonogi w waszym wspólnym domu miały swój mały azyl. Tym miejscem może być ich własne posłanie.

Szukając wygodnego legowiska dla psiaka, w którym twój mały pupil będzie czuł się dobrze i komfortowo, polecam ci linię LOFT od Bowl&Bone Republic.

Posłania dla psów tej marki charakteryzują się najwyższą jakością materiałów. Twój piesek z pewnością będzie czuł się w nim dobrze i bezpiecznie. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym, jak znaleźć idealne legowisko dla psa, odsyłam cię do wpisu, który znajdziesz TUTAJ.

Pies, a inne zwierzęta domowe

Oczywiście koty to nie jedyne zwierzęta domowe, które mogą żyć pod jednym dachem z twoim psiakiem. Jeśli więc zastanawiasz się, jakie wybrać zwierzę z psem w domu, przedstawię ci inne, mniej standardowe propozycje.

Uważa się, że generalnie relacja psy – inne zwierzęta domowe (poza wspomnianymi kotami), jest w większości przypadków bezkonfliktowa. Psy są dobrymi towarzyszami dla większości zwierzaków domowych. Wynika to z faktu, że są z reguły wyjątkowo przyjacielskie i starają się unikać konfliktów oraz nieprzyjemnych sytuacji.

Akwarium z rybkami

Jednym z przykładów zwierząt domowych, które mogą bezproblemowo żyć pod jednym dachem z psiakiem są rybki akwariowe. Należy jednak uważać, ponieważ, jak wszyscy wiemy psiaki są bardzo ciekawe świata.

Twój piesek może włożyć łapę do akwarium, a gdy jest wyjątkowo małym psiakiem, nawet wpaść do środka, jeśli będzie odsłonięte. Dlatego też akwarium powinieneś umiejscowić je w takim miejscu w domu, do którego twój pupil nie ma bezpośredniego dostępu.

Gryzonie, a psy

Posiadanie w domu psa i gryzonia wymaga od nas nieco więcej zaangażowania, niż ma to miejsce w przypadku kota, czy też rybek. Dlaczego? Pamiętajmy, że psiaki charakteryzują się silnym instynktem łowieckim, który to docelowo ma za zadanie spełniać swoje funkcje podczas polowań.

Większość dzisiejszych psiaków w swoim codziennym życiu nie ma nic wspólnego z polowaniami. Nie mniej jednak, jest to ich wrodzona cecha, którą warto mieć na uwadze.

O ile kot jest równie silną jednostką jak psiak i będzie potrafił w większym stopniu odeprzeć jego atak, to jednak w przypadku gryzoni sytuacja wygląda inaczej.

Niestety bezpośrednie spotkanie chomika, czy królika z psem może skończyć się niezbyt dobrze. Nie powinniśmy dopuszczać ich do bezpośredniego kontaktu, ponieważ nie możemy w pełni poprawnie ocenić jak wówczas zachowa się psiak.

miska dla psa duo grey bowl and bone republic ls1s

Nie mniej jednak wspólne życie psów i innych zwierząt domowych nie oznacza wcale, że nie mogą one mieć ze sobą dobrych relacji. Możemy jednocześnie być szczęśliwymi opiekunami chomika oraz psa, a jedynie nie dopuszczać do wzajemnego kontaktu.

Klatkę z gryzoniem powinno się umieścić w takim miejscu, aby psiak nie miał do niej samodzielnego dostępu.

Myślę, że jednak nie powinniśmy całkowicie oddzielać życia psiaka i gryzonia. Dobrze, aby pies był świadomy, że w waszym domu mieszka małe, futerkowe zwierzątko. Moim zdaniem psiak powinien się oswoić z jego obecnością. W przeciwnym wypadku może traktować go jak intruza, warczeć, czy szczekać na niego.

legowisko poducha dla psa loft grey bowl and bone republic ls2a

Gady i pająki, a pies

Relacje pomiędzy gadem, a psem można uznać jako dość znikomą. Istnieje małe prawdopodobieństwo, że te dwa rodzaje zwierząt nawiążą ze sobą bliższy kontakt. W przypadku gadów i pająków sytuacja może się dodatkowo skomplikować.

Niektóre osobniki posiadają jad. Wówczas będą stanowić niebezpieczeństwo dla psa. Psiak nie rozumie dlaczego bliski kontakt z takim zwierzakiem może nie być odebrany jako zaproszenie do zabawy, a raczej jako atak.

Dlatego też jeśli zdecydujesz się na taki rodzaj pupila domowego, to upewnij się, że będzie on możliwie maksymalnie odseparowany od twojego pieska.

Pies i inne zwierzęta domowe pod jednym dachem

Relacja pomiędzy psem, a innymi zwierzętami domowymi może się jak najbardziej udać. Sama mam w domu akwarium z rybkami. Dzięki temu, że nie stoi w miejscu łatwo dostępnym dla mojego pieska, nigdy nie było między nimi żadnego konfliktu.

A jakie są twoje doświadczenia w relacjach psy, a inne zwierzęta domowe? Podziel się swoją opinią w komentarzu.

Zdjęcie Klaudii

Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów
Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
oddanych głosów: 6
Loading...

2 komentarze to “Twój pies i inne zwierzęta domowe”

  1. Andrzejek pisze:

    W domu moich rodziców był kiedyś królik – psiak totalnie nie miał z nim problemu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Posty, które mogą Cię zainteresować

5 sposobów na utrzymanie czystości w domu z psem

Utrzymanie porządku w domu przy czworonożnym przyjacielu może być łatwe i przyjemne. Jednak, aby takie było chcę przedstawić ci 5 sp...

Życie z psem w mieście

Wychowanie czworonożnego przyjaciela w środku dużego miasta wcale nie musi być wyzwaniem. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotny...