×

Brak produktów w koszyku.

Szczeniak w domu – jak się przygotować?

Wkrótce w twoim domu pojawi się mały przyjaciel? Szczeniak w domu to dużo radości, ale i wysiłku. Przygotuj swoje otoczenie tak, aby psiak mógł czuć się w pełni komfortowo i bezpiecznie.
kocyk dla psa nap grey legowisko loft graphite bowl and bone republic ls1sa

Szczeniak w domu

Pojawienie się w naszym domu psiaka to bardzo ważne, a zarazem niezwykle przyjemne wydarzenie. Przyjaźń, którą łączy opiekuna i pupila to niesamowite, nieporównywalne z niczym doświadczenie. Chcąc być w pełni przygotowanym na pojawienie się szczeniaka w naszym domu, należy uprzednio zadbać o przestrzeń w którą zamierzamy wprowadzić naszego małego pieska. Młode psy są wyjątkowo ciekawe świata, głodne wrażeń i odkrywania tego, co im nieznane.

Musimy mieć na uwadze to, że szczeniak będzie chciał wejść w każdy najmniejszy zakamarek domu, będzie próbował bawić się wszystkim tym, na co natknie się na swojej drodze, nawet jeśli nie koniecznie będą to przedmioty odpowiednie do zabawy. Dorosły psiak jest dużo bardziej rozważny i posiada większą świadomość tego co nie do końca jest dla niego odpowiednie i bezpieczne. Mając pod opieką szczeniaka trzeba być niezwykle czujnym. Dobre przygotowanie mieszkania na pojawienie się małego czworonoga pomoże ci uniknąć wielu niemiłych sytuacji.

Jak przygotować mieszkanie na pojawienie się szczeniaka

Przygotowanie mieszkania na pojawienie się nowego lokatora to nie tylko zorganizowanie odpowiedniej wyprawki. Równie ważne, a tak naprawdę początkowo niemal najważniejsze jest zabezpieczenie domu. Maluch ciekawy świata będzie próbował wejść w każdy kąt podejmując interakcję z każdym napotkanym przedmiotem. Jak więc możesz przygotować mieszkanie na pojawienie się szczeniaka? Przedstawię ci kilka rozwiązań które sprawdziły się  zarówno w moim przypadku jak i innych psich opiekunów.

legowisko spiworek dla psa lily fioletowy zabawka dumbo bowl and bone republic ls1sa blog

Sprawdź całe mieszkanie

Na wstępie przejdź się po całym domu i dokładnie przeanalizuj wszystkie pomieszczenia pod kątem potencjalnego zagrożenia dla psiaka. Zwróć uwagę na wszelkiego rodzaju drobne elementy, które mogłyby zainteresować pieska, znajdujące się na podłodze lub niskich półkach. Jest to bardzo ważne, ponieważ psiak z pewnością zechciałby się nimi pobawić lub też mógłby próbować je zjeść. Zabezpiecz wszelką elektronikę, a przede wszystkim kable, które znajdują się w miejscu do którego pies miałby łatwy dostęp. Przewody stanowią bardzo interesujący element dla psiaka, który widzi w nich swego rodzaju przedmiot do zabawy.

O czym również należy pamiętać przygotowując mieszkanie na przyjęcie szczeniaka? Obiektem, który z pewnością zainteresuje małego pupila jest wszelkiego rodzaju roślinność. Co więcej, jest to o tyle istotna kwestia, że nie rozmawiamy tutaj jedynie o potencjalnych szkodach i bałaganie, które maluch może wyrządzić w mieszkaniu.

Niektóre rośliny mogą okazać się trujące dla psa. Tak więc, gdy ten nieświadomy zagrożenia pogryzie ich łodygi czy liście może przysporzyć sobie wielu problemów na tle zdrowotnym. Dlatego też koniecznie upewnij się czy rośliny znajdujące się w twoim domu są umieszczone w takich miejscach do których psiak nie będzie miał dostępu.

legowisko dla psa classic grey bowl and bone republic ls3sa

Zabezpiecz niebezpieczne elementy

Dla małego pieska potencjalnym zagrożeniem są nie tylko drobne przedmioty, kable czy też źródła energii elektrycznej. Przygotowując mieszkanie na przybycie szczeniaka zwróć uwagę na kanciaste czy też wystające elementy mebli lub elementów dekoracyjnych domu. Młode psy są bardzo energiczne, dużo się ruszają, biegają i skaczą. Nieopatrznie mogą potknąć się o wystający element lub wpaść na niego z rozpędu. Upewnij się czy w twoim domu nie czyhają tego typu pułapki, które mogą okazać się bardzo niebezpieczne dla pieska.

Tarasowanie kryjówek

Gwarantuję ci, że młody psiak, ciekawy świata, a przede wszystkim swojego nowego domu, będzie chciał zajrzeć w każdy, nawet najmniejszy kąt i zakamarek.  Oczywiście próba uchronienia pieska przed całym otaczającym go światem jest niewykonalna. Pupil musi mieć możliwość na własnej skórze poznawać prawdziwy smak życia, zarówno ten dobry jak i zły. Niemniej jednak dom powinien być jego azylem, miejscem gdzie czuje się dobrze, a przede wszystkim bezpiecznie. Jeśli zdarzy mu się tutaj krzywda, to niestety wewnętrzny niepokój związany z tym miejscem zostanie z nim na długo.

Dlatego aby uniknąć stresujących dla pieska sytuacji sprawdź czy w twoim domu znajdują się zakamarki i kryjówki do których psiak może spróbować wejść. Szczeniak nie potrafi oszacować czy dane miejsce jest na tyle duże aby mógł do niego swobodnie wejść i bez trudu wyjść. Niestety próbując schować się w każdej napotkanej kryjówce może się zaklinować. Takie przeżycie może być bardzo traumatyczne dla małego psiaka.

Stwórz azyl dla swojego szczeniaka

Chcąc aby psiak nie szukał samodzielnie rozrywki i sposobu na umilenie sobie wolnego czasu, musisz zrobić to za niego. Młody psiak uwielbia się bawić. Dlatego zapewnij mu zabawki, którymi będzie mógł zajmować się zarówno sam jak i wraz z tobą. Dla szczeniaka dobrze sprawdzą się zabawki do szarpania czy przeciągania, takie jak BULLETy od Bowl&Bone Republic. Dla psiaków, które mają w sobie nieco mniej nieposkromionej energii odpowiednie będą szeleszczące maskotki BAX, REX czy DEX.

Zapewnij psiakowi wygodne legowisko, w którym sen czy popołudniowe drzemki będą prawdziwą przyjemnością. Szczeniak w domu potrzebuje mieć swój mały azyl, w którym będzie mógł schować się, gdy tylko poczuje się ciut niepewnie. Jeśli nie chcesz aby twój szczeniak chował się w kącie czy też pod stołem spraw mu posłanie, które spełni wszystkie jego potrzeby. Szukając najwygodniejszych modeli i najmodniejszych fasonów sprawdź asortyment marki Bowl&Bone Republic.

Daj mu trochę swobody

Szczeniak w domu sprawi, że wasze życie rodzinne będzie jeszcze bardziej pełne miłości i domowej atmosfery. Psiak to ogromna radość, ale również wielka odpowiedzialność za życie i zdrowie małego czworonoga. Dbaj o niego i nie zapominaj, że on też potrzebuje trochę swobody w tych szczenięcych, najbardziej szalonych latach.

Gwarantuje ci jedno, w waszym domu będzie tak wesoło jak nigdy dotąd! Napisz w komentarzu o swoich doświadczeniach z młodymi pieskami. Chętnie poznam twoją opinię.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
oddanych głosów: 4
Loading...
Posty, które mogą Cię zainteresować
Jak dobrać rozmiar ubranka dla psa?

Czy psy lubią muzykę?

Czy zastanawiałeś się jakie znaczenie w życiu twojego pupila ma muzyka? Czy psy lubią muzykę? Czy podchodzą do niej w sposób obojęt...
kocyk dla psa zen bowl and bone republic ls1sa blog

Psy a inne zwierzęta domowe

Życie z czworonożnym przyjacielem u boku to prawdziwe szczęście. Nic tak nie poprawia humoru po złym i męczącym dniu, jak chwile spę...