Szczeniak w domu - jak się przygotować? | Blog Bowl&Bone Republic
×

Brak produktów w koszyku.

Szczeniak w domu – jak się przygotować?

Wkrótce w twoim domu pojawi się mały przyjaciel? Szczeniak w domu to dużo radości, ale i wysiłku. Przygotuj swoje otoczenie tak, aby psiak mógł czuć się w pełni komfortowo i bezpiecznie.
kocyk dla psa nap grey legowisko loft graphite bowl and bone republic ls1sa

Szczeniak w domu

Gdy mały szczeniak pojawia się w naszym domu to jest to bardzo ważne, a zarazem niezwykle radosne wydarzenie. Przyjaźń, która łączy opiekuna i pupila to niesamowite, nieporównywalne z niczym doświadczenie.

Chcąc być w pełni przygotowanym na pojawienie się szczeniaka w naszym domu, należy uprzednio zadbać o przestrzeń, w którą zamierzamy wprowadzić naszego małego pieska. Młode psy są wyjątkowo ciekawe świata, głodne wrażeń i odkrywania tego, co im nieznane.

Musimy mieć na uwadze to, że szczeniak będzie chciał wejść w każdy najmniejszy zakamarek domu. Będzie próbował bawić się wszystkim tym, na co natknie się na swojej drodze, nawet jeśli nie koniecznie będą to przedmioty odpowiednie do zabawy.

Dorosły psiak jest dużo bardziej rozważny i posiada większą świadomość tego, co nie do końca jest dla niego odpowiednie i bezpieczne. Mając pod opieką szczeniaka musisz być niezwykle czujny. Dobre przygotowanie mieszkania na pojawienie się małego czworonoga pomoże ci uniknąć wielu niemiłych sytuacji.

Przygotowanie domu na pojawienie się w nim szczeniaka

Przygotowanie mieszkania na pojawienie się nowego lokatora to nie tylko zorganizowanie odpowiedniej wyprawki. Równie ważne, a tak naprawdę początkowo niemal najważniejsze jest zabezpieczenie domu.

Maluch ciekawy świata będzie próbował wejść w każdy kąt podejmując interakcję z każdym napotkanym przedmiotem. Jak więc możesz przygotować twoje mieszkanie na pojawienie się szczeniaka?

Przedstawię ci kilka rozwiązań które sprawdziły się zarówno w moim przypadku, jak i innych psich opiekunów.

legowisko spiworek dla psa lily fioletowy zabawka dumbo bowl and bone republic ls1sa blog

Sprawdź całą przestrzeń gdy pojawia się szczeniak w domu

Na wstępie przejdź się po całym domu i dokładnie przeanalizuj wszystkie pomieszczenia pod kątem potencjalnego zagrożenia dla psiaka. Zwróć uwagę na wszelkiego rodzaju drobne elementy, które mogłyby zainteresować pieska, znajdujące się na podłodze lub niskich półkach.

Jest to bardzo ważne, ponieważ psiak z pewnością zechciałby się nimi pobawić lub też mógłby próbować je zjeść. Zabezpiecz wszelką elektronikę, a przede wszystkim kable, które znajdują się w miejscu do którego pies miałby łatwy dostęp. Przewody stanowią bardzo interesujący element dla psiaka, który widzi w nich swego rodzaju przedmiot do zabawy.

O czym również należy pamiętać przygotowując mieszkanie na przyjęcie szczeniaka? Obiektem, który z pewnością zainteresuje małego pupila jest wszelkiego rodzaju roślinność.

Co więcej, jest to o tyle istotna kwestia, że nie rozmawiamy tutaj jedynie o potencjalnych szkodach i bałaganie, które maluch może wyrządzić w mieszkaniu.

Niektóre rośliny mogą okazać się trujące dla psa. Tak więc, gdy ten nieświadomy zagrożenia pogryzie ich łodygi czy liście, może przysporzyć sobie wielu problemów na tle zdrowotnym.

Dlatego też koniecznie upewnij się czy rośliny znajdujące się w twoim domu są umieszczone w takich miejscach, do których psiak nie będzie miał dostępu.

legowisko dla psa classic grey bowl and bone republic ls3sa

Zabezpiecz niebezpieczne elementy

Dla małego pieska potencjalnym zagrożeniem są nie tylko drobne przedmioty, kable czy też źródła energii elektrycznej. Przygotowując mieszkanie na przybycie szczeniaka zwróć uwagę na kanciaste, czy też wystające fragmenty mebli lub elementów dekoracyjnych domu.

Młode psy są bardzo energiczne, dużo się ruszają, biegają i skaczą. Nieopatrznie mogą potknąć się o wystający element lub wpaść na niego z rozpędu. Upewnij się czy w twoim domu nie czyhają tego typu pułapki, które mogą okazać się bardzo niebezpieczne dla pieska.

Tarasowanie kryjówek

Gwarantuję ci, że młody psiak, ciekawy świata, a przede wszystkim swojego nowego domu, będzie chciał zajrzeć w każdy, nawet najmniejszy kąt i zakamarek. Oczywiście próba uchronienia pieska przed całym otaczającym go światem jest niewykonalna.

Pupil musi mieć możliwość na własnej skórze poznawać prawdziwy smak życia, zarówno ten dobry jak i zły. Niemniej jednak dom powinien być jego azylem, miejscem gdzie czuje się dobrze, a przede wszystkim bezpiecznie. Jeśli zdarzy mu się tutaj krzywda, to niestety wewnętrzny niepokój związany z tym miejscem zostanie z nim na długo.

Dlatego, aby uniknąć stresujących dla pieska sytuacji sprawdź czy w twoim domu znajdują się zakamarki i kryjówki do których psiak może spróbować wejść. Szczeniak nie potrafi oszacować czy dane miejsce jest na tyle duże aby mógł do niego swobodnie wejść i bez trudu wyjść.

Niestety próbując schować się w jednej z kryjówek twój szczeniak może się zaklinować. Takie przeżycie może być bardzo traumatyczne dla małego psiaka.

Stwórz azyl w domu dla swojego szczeniaka

Chcąc aby twój psiak nie szukał samodzielnie rozrywki i sposobu na umilenie sobie wolnego czasu, musisz zrobić to za niego. Każdy młody psiak uwielbia się bawić. Dlatego zapewnij mu zabawki, którymi będzie mógł zajmować się zarówno sam jak i wraz z tobą.

Dla szczeniaka dobrze sprawdzą się zabawki do szarpania czy też przeciągania, takie jak BULLETy od Bowl&Bone Republic. Dla psiaków, które mają w sobie nieco mniej nieposkromionej energii odpowiednie będą szeleszczące maskotki BAX, REX czy DEX.

Zapewnij psiakowi wygodne legowisko, w którym sen czy popołudniowe drzemki będą prawdziwą przyjemnością. Szczeniak w domu potrzebuje mieć swój mały azyl, w którym będzie mógł schować się, gdy tylko poczuje się ciut niepewnie.

Jeśli nie chcesz, aby twój szczeniak chował się w kącie czy też pod stołem spraw mu posłanie, które spełni wszystkie jego potrzeby. Szukając najwygodniejszych modeli i najmodniejszych fasonów sprawdź linię LOFT. Gdy mój piesek pojawił się w moim domu, było to właśnie jego pierwsze legowisko i sprawdziło się świetnie.

Bardzo ważnym elementem, o którym nie możesz zapomnieć biorąc pod swoją opiekę szczeniaka jest oczywiście miska dla psa. Więcej na temat tego, jak wybrać najlepszą miskę dla małego psiaka opowiadam we wpisie znajdującym się TUTAJ.

Szczeniak w domu, a kwestia swobody

Szczeniak w domu sprawi, że twoje życie rodzinne będzie jeszcze bardziej pełne miłości i domowej atmosfery. Psiak to ogromna radość, ale również wielka odpowiedzialność za życie i zdrowie małego czworonoga.

Dbaj o niego i nie zapominaj, że on też potrzebuje trochę swobody w tych szczenięcych, najbardziej szalonych latach.

Gwarantuje ci jedno, w twoim domu będzie tak wesoło jak nigdy dotąd! Napisz w komentarzu o swoich doświadczeniach z młodymi pieskami. Chętnie poznam twoją opinię.

Zdjęcie Klaudii

Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów
Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
oddanych głosów: 4
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Posty, które mogą Cię zainteresować

Głaskanie obcego psa – tak czy nie?

Powinno się głaskać obcego psa, czy też nie? czy jako psi opiekun znasz poprawną odpowiedź na to pytanie. Wbrew pozorom jest to sprawa...
spiworek dla psa bliss koralowy bowlandbonerepublic ls2sa

Dlaczego mój pies się drapie – co to oznacza i jak mu pomóc

Drapanie się twojego psa może być skutkiem różnych dolegliwości. Najczęściej kryje się za tym alergia, jednak nie jest to jedyna mo...