×

Brak produktów w koszyku.

Jakie twój pies powinien mieć zabawki

7 minutes


Psie zabawki mogą mieć naprawdę wiele funkcji. Jeśli twój psiak lubi spędzać z tobą czas to dobrym wyborem będzie zakup szarpaka w formie sznurowego bulletu. Bardzo atrakcyjnym rodzajem zabawki dla twojego pieska będzie taka, która posiada szeleszczący wkład.

Czy wiedziałaś, że zabawki twojego czworonożnego przyjaciela mogą mieć różne rodzaje? Możliwości wyboru jest naprawdę wiele. Chcąc znaleźć zabawkę idealną do aktywności wraz z psiakiem dobrym wyborem będzie bullet. Idealną maskotką do samodzielnej zabawy pieska będzie taka, która posiada szeleszczący wkład.

Czego się dowiesz z tego artykułu:

  • Jest wiele różnych rodzajów psich zabawek
  • Do wspólnej aktywności z psem poleca się szarpak
  • Jeśli chcesz nauczyć psa wolniej jeść wybierz zabawkę, do której można wkładać karmę lub smakołyki

Pies powinien mieć zabawki

Kiedy brałam pod swoją opiekę moje czworonożnego przyjaciela zwracałam dużą uwagę na to, jakie psie akcesoria dla niego wybieram. Chciałam mieć pewność, że zapewnię swojemu pieskowi wszystko to, co najlepsze. Czytałam opinie na temat legowisk dla psów, szelek, obroży czy misek. Jednak bardzo mało znalazłam informacji na temat psich zabawek.

Odebrałam to jako sygnał, że psie zabawki nie mają dla czworonogów większego znaczenia. Bez względu na to, jaką zabawkę wybiorę, mój psiak będzie z niej równie zadowolony. Nic bardziej mylnego. 

Przede wszystkim psie zabawki mają różne przeznaczenie. Niektóre są stworzone do samodzielnej zabawy, inne do wspólnego aktywnego spędzania czasu z ukochanym opiekunem.

Na rynku psich akcesoriów mamy do dyspozycji naprawdę bardzo wiele różnych zabawek dla psa. Dlatego ja chciałabym nieco przybliżyć ci ten temat i podpowiedzieć ci jakie zabawki najlepiej się sprawdzą w przypadku twojego czworonożnego przyjaciela.

Czy do tej pory zastanawiałaś się nad tym, jakie zabawki wybierałaś dla swojego czworonożnego przyjaciela? Jestem bardzo ciekawa, czy tylko ja początkowo nie wiedziałam, jak bardzo jest to ważne. Napisz mi swoją odpowiedź zostawiając komentarz na końcu artykułu.

Jakie są rodzaje zabawek dla psa

To jakie zabawki będą odpowiednim wyborem dla twojego czworonożnego przyjaciela zależy od jego osobistych preferencji. Każdy psiak jest inny dlatego decydując się na jakiś produkt upewnij się, że będzie on odpowiedni dla twojego pupila.

Czasem mamy w głowie jakieś wyobrażenie o swoim piesku. Myślimy, że jest przebojowy, wysportowany, odważny. Nie zawsze jednak pokrywa się to z prawdą. szczególnie jest to często zauważalne w przypadku rasowych psów, które według wzorca powinny przejawiać jakieś konkretne cechy charakteru. To, że jakaś rasa postrzegana jest jako bardzo aktywna, nie oznacza, że na pewno twój piesek będzie zachowywał się właśnie tak.

Dlatego podejmując decyzje o zakupie zabawki dla twojego pieska, kieruj się przede wszystkim tym, jaki naprawdę jest twój psiak.

Zabawki do wspólnej aktywności z opiekunem

Nie wiem jak twój psiak ale mój czworonożny przyjaciel najbardziej lubi zabawy, w których ja również biorę udział. Oczywiście, zdarza mu się również bawić samemu. Jednak widzę po nim, że zdecydowanie więcej radości sprawia mu, gdy bawimy się razem.

Zazwyczaj bawimy się w przeciąganie i siłowanie. Ważne jest to, by do takiej zabawy wybrać dobrej jakości zabawkę ponieważ w przeciwnym wypadku mogłaby się ona przerwać w czasie zabawy, a taka sytuacja może być dość niebezpieczna.

My do wspólnej zabawy używamy bulletu od Bowl&Bone republic wykonanego z grubego sznura. Jest on na tyle mocny, że nie ma możliwości aby przerwał się podczas mojej zabawy z psiakiem.

Oprócz siłowania się za pomocą bulletu bawimy się również w aportowanie. Myślę, że ten rodzaj zabawy z pupilem jest wszystkim bardzo dobrze znany. Wiele piesków, w tym również i mój, najbardziej lubi połączenie tych obu zabaw w jedno. Mianowice najpierw rzucam mu bullet, który on do mnie przynosi, a następnie siłujemy się, abym mogła mu go odebrać i kontynuować aportowanie.

Zabawki z szeleszczącym wkładem

U naszych czworonożnych przyjaciół zmysł słuchu jest o wiele bardziej rozwinięty niż u nas. Dlatego psiaki tak bardzo lubią zabawki, które emitują jakieś dźwięki. Jeśli nie przepadasz, za klasycznymi piszczałkami, to dobrym wyborem będą maskotki z szeleszczącym wkładem.

Jest to materiał, który podczas zabawy emituję miłe dla ucha psiaka szeleszczenie. Sprawia to, że nawet samodzielna zabawa jest dla pieska niezwykle satysfakcjonująca i relaksująca. Co więcej, sam odgłos szeleszczenia nie jest według mnie w żaden sposób drażniący. Pracuje zdalnie z domu, dlatego wszelkiego rodzaju piszczące zabawki potrafiły nie raz wybić mnie z rytmu wykonywanych zadań.

Jeśli zainteresował cię temat maskotek z szeleszczącym wkładem, to odsyłam cię do sprawdzenia asortymentu marki Bowl&Bone Republic. Dostępnych bardzo wiele wariantów zabawek zawierających szeleszczące wnętrze. Pośród nich znajdziesz między innymi maskotki takie jak: BAX, FELIX czy DUMBO. Ogromny wybór sprawi, że z pewnością znajdziesz taki kształt i kolor zabawki, który z pewnością spodoba się twojemu czworonożnym przyjacielowi.

Zabawka dla psa na przysmaki

Czy da się połączyć zabawę z podjadaniem przysmaków? Jak najbardziej tak. Co więcej, taki rodzaj spożywania posiłku w przypadku niektórych piesków może być bardzo dobrym rozwiązaniem na wiele problemów. Między innymi na zbyt szybkie jedzenie.

Wielu psich opiekunów nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że zbyt szybkie jedzenie może mieć bardzo negatywne skutki dla zdrowia pupila. Wiele psich dolegliwości wynika właśnie z tego, że psiaki potrafią zjeść swój posiłek dosłownie w kilka sekund. 

Jeśli zauważyłaś u swojego czworonożnego przyjaciela problem zbyt  szybkiego jedzenia i chcesz dowiedzieć się jak możesz pomóc w tej kwestii swojemu pieskowi, to odsyłam cię do innego mojego wpisu poświęconego w pełni tej tematyce. Znajdziesz go TUTAJ.

Właśnie jednym z rozwiązań tego problemu jest podawanie pieskowi posiłku w zabawce specjalnie stworzonej do tego celu. Zazwyczaj jest ona wykonana z gumy, ma formę kuli lub stożka. a do jej wnętrza możemy włożyć albo mokrą karmę lub psie przysmaki.

Jest to również bardzo dobry sposób, aby zająć czas pupila podczas twojej nieobecności w domu. Do wnętrza zabawki wkładamy karmę lub smaczki i dajemy pupilowi tuż przed swoim wyjściem. Dla mojego pieska jest to sposób na zajęcie go na dłuższy czas.

Gdzie trzymać zabawki dla psa

Jeśli twój psiak posiada w swojej kolekcji większą ilość zabawek, to z pewnością zależałoby ci na tym, aby w miarę możliwości móc nad nimi zapanować. Myślę, że nikt z nas nie lubi potykać się o zabawki swojego czworonożnego przyjaciela porozrzucane w różnych częściach domu.

Dobrym rozwiązaniem w zapanowaniem nad chaosem w zabawkach pupila jest zakup kosza na zabawki. Od kiedy to właśnie w nim trzymam wszystkie maskotki mojego pupila, to zdecydowanie łatwiej jest mi utrzymać czystość w domu.

W asortymencie marki Bowl&Bone Republic znajduje się kilka różnych wariantów koszy na zabawki, dostępnych w wielu kolorach. jestem pewna, że każdy psi opiekun znajdzie opcję, która będzie najlepiej pasowała do jego domowej przestrzeni.

Zabawki twojego psiaka

To jaka zabawka będzie najlepsza dla twojego czworonożnego przyjaciela zależy od tego, jak lubi on spędzać swój wolny czas. Mój psiak uwielbia wspólne zabawy ze mną. Dlatego w jego przypadku sznurowy bullet był strzałem w dziesiątkę.

Jak myślisz, jaka zabawka przypadłaby do gustu twojego pieska? Napisz mi swoją odpowiedź w komentarzu poniżej.

Jeśli masz do mnie jakieś pytania, chcesz abym poruszyła jakiś temat w kolejnym wpisie, to koniecznie podziel się tym ze mną w sekcji komentarzy.

Zdjęcie Klaudii

Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów
Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Posty, które mogą Cię zainteresować

Najlepsze zabawki dla małego psa

Zabawka dla małego psa nie powinna być dla niego zbyt duża. W przeciwnym wypadku piesek będzie miał trudność z zabawą, a nawet przen...

Na co zwrócić uwagę wybierając posłanie dla psa

Chcąc wybrać najlepsze posłanie dla twojego czworonożnego przyjaciela musisz przede wszystkim kierować się jego osobistymi preferencja...