Doniczkowe kwiaty niebezpieczne dla psa - Blog Bowl&Bone Republic

WYSYŁKA GRATIS OD 350 ZŁ NA WSZYSTKIE PRODUKTY

KURIER GLS • PACZKOMATY INPOST • ODBIÓR OSOBISTY

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Jakie kwiaty doniczkowe są niebezpieczne dla psa

Ostatnimi czasy niezwykłą popularnością cieszy się wystrój mieszkania w dużej mierze oparty na roślinach doniczkowych. Warto mieć jednak na uwadze to, że niektóre kwiaty są niebezpieczne dla zdrowia twojego psa. Pośród nich znajduje się monstera, aloes, skrzydłokwiat, a także bardzo popularna monstera.

Masz w swoim domu dużo kwiatów doniczkowych i zastanawiasz się czy są one bezpieczne dla twojego pieska? Niestety bardzo wiele kwiatów jest trujących dla naszych czworonożnych przyjaciół. Dobrze mieć to na uwadze zajmując się wystrojem swojej codziennej przestrzeni.

Czego się dowiesz z tego artykułu:

  • Niektóre rośliny doniczkowe są niebezpieczne dla twojego psa
  • Negatywne skutki dla psa może mieć zjedzenie części kwiatu lub przebywanie w jego towarzystwie
  • Do niebezpiecznych dla psa roślin doniczkowych należy między innymi aloes oraz monstera

Kwiaty doniczkowe są niebezpieczne dla psa

Dla mnie obowiązkowym elementem dekoracyjnym w moim domu są kwiaty. Szczególnie te doniczkowe, które mogą być ze mną na długo. Opieka nad żywymi roślinami to świetna forma spędzania wolnego czasu ale również chwilami nie łatwe zadanie. Niektóre kwiaty doniczkowe są bardzo wymagające w pielęgnacji.

Nie wiem, czy jesteś tego w pełni świadoma, ale niektóre kwiaty doniczkowe mogą być niebezpieczne dla zdrowia twojego pupila. Zdaję sobie sprawę, że początkowo może to brzmieć dość zabawnie. Jak kwiat może zrobić krzywdę psu. Jednak problem ten jest naprawdę poważny.

Niektóre kwiaty są trujące dla zwierząt. My jako ludzie możemy zdawać sobie z tego sprawy ponieważ podchodzimy w inny sposób do roślin niż nasi czworonożni przyjaciele. Często reakcją na kontakt psa z kwiatem jest próba ugryzienia go, psiak, połykając kawałki roślinki może tym samym dostarczyć do swojego organizmu niebezpieczne substancje.

jakie kwiaty są niebezpieczne dla psów

Czy wszystkie kwiaty doniczkowe są niebezpieczne dla psa

Oczywiście duża część kwiatów doniczkowych będzie w pełni bezpieczna dla twojego czworonożnego przyjaciela. Dlatego jeśli lubisz taki rodzaj dekoracji w swoim domu, to oczywiście nie musisz z niego rezygnować posiadając psiaka.

Warto jednak mieć na uwadze fakt, że to iż jakiś kwiat nie jest niebezpieczny dla twojego pieska niekoniecznie oznacza, że musi on znajdować się w jego łatwym dostępie. Nie wiem jak twój pupil, ale mój ma tendencję do podgryzania liści stojących na podłodze kwiatków.

Co gorsza, pewnego dnia pod moją nieobecność tak bardzo chciał wyciągnąć część rośliny z doniczki, że przewrócił całą na podłogę. Myślę, że nie muszę mówić jaki obraz zastałam po powrocie. Ziemia z doniczki znajdowała się absolutnie wszędzie. Polecamy wpis: Pies sam w domu w nocy.

Dlatego też bardzo chciałabym zwrócić twoją uwagę na to, że jeśli twój psiak wykazuje wzmożone zainteresowanie kwiatami, to nawet jeśli nie są one dla niego niebezpieczne, to radze ci umieszczać je w miejscu, gdzie nie będą przez niego dostępne.

Tym rozwiązaniem oszczędzisz sobie niepotrzebnego stresu, a przede wszystkim czasu, jaki musiałabyś poświęcić na sprzątanie ziemi z kwiatów rozsypanej na podłodze, lub co gorsza na dywanie.

Co sprawia, że kwiaty doniczkowe są niebezpieczne dla psa

Pewnie zastanawiasz się jak to w ogóle możliwe, że kwiaty doniczkowe mogą być niebezpieczne dla twojego psa. Co ciekawe, często te najpiękniejsze kwiaty mogą stanowić zagrożenie. Wygląd rośliny wcale nie definiuje tego, jaki będzie miała wpływ na twojego czworonoga.

Dlatego kupując kwiaty doniczkowe do waszego domu, powinnaś sprawdzać absolutnie każdy rodzaj, zanim się na niego zdecydujesz.

Nie każdy kwiat będzie działał negatywnie na zdrowie psiaka w ten sam sposób. Niektóre rośliny mogą produkować zapach, który może być drażniący dla twojego czworonożnego przyjaciela. Sporadyczne i krótkotrwałe przebywanie  w jego obecności może nie być dla psiaka groźne.

Jednak jeśli kwiat znajduje się w miejscu, gdzie twój piesek spędza bardzo dużo czasu, np śpi, to jego woń może źle na niego działać.

Rośliny mogą również być dla psa niebezpieczne, w momencie gdy psiak je zje. Zarówno zjedzenie całego kwiatu, jak i jego poszczególnych części może mieć negatywny wpływ na zdrowie twojego pieska. Dlatego jeśli zauważysz, że twój piesek zjadł nawet jedynie trochę trującej dla niego rośliny, to mimo to czym prędzej powinnaś podjąć odpowiednie kroki w tej sprawie. 

Jakie kwiaty doniczkowe są niebezpieczne dla psa

Chciałabym przede wszystkim skupić się na roślinach doniczkowych, które są popularne i często możemy spotkać je w naszych domach. Dzięki temu będziesz miała dokładną wiedzę na temat tego, jakich kwiatów twój czworonożny przyjaciel powinien zdecydowanie unikać.

Pamiętaj, że to, iż nie masz jakiegoś rodzaju rośliny w swoim domu, nie oznacza, że twój pupil jest przed nią w pełni bezpieczny. Twój psiak może mieć kontakt z którymś z poniższych kwiatów podczas wizyty u znajomych lub jakimś miejscu publicznym np. restauracji czy kawiarni.

Dlatego też tak ważne jest to, abyś potrafiła rozpoznawać te rośliny. Nie możesz przewidzieć tego, czy twój psiak będzie miał kontakt z jakimś z trujących dla niego kwiatów. Jeśli nie będziesz wiedziała, że dana roślina może mieć negatywny wpływ na zdrowie twojego pieska, to możesz nie zareagować wystarczająco szybko, gdy np. psiak zje kawałek.

Aloes

Roślina ta choć tak często przedstawiana jako bardzo pozytywna dla zdrowia ludzi niestety może mieć bardzo negatywny wpływ na twojego psiaka. Bardzo wiele słyszy się na temat pozytywnego działania aloesu. Jednak w tym przypadku sprawdza się zasada, że nie wszystko, co dla nas jest dobre, będzie też odpowiednie dla naszych czworonogów.

Dlatego jeśli masz w domu aloes, to upewnij się, że nie znajduje się w miejscu łatwo dostępnym dla twojego pieska.

Skrzydłokwiat

Ta niezwykle ładna i delikatnie wyglądająca roślina, w rzeczywistości może być niestety trująca dla twojego czworonożnego przyjaciela. W przypadku zjedzenia jej przez pieska, może powodować poważne problemy żołądkowe u twojego pupila.

Jeśli zauważysz, że twój psiak zjadł skrzydłokwiat, to udaj się na konsultację w tej sprawie do weterynarza.

Monstera

Ostatnimi czasy rośliną doniczkową, która bardzo często jest spotykana w naszych domach jest monstera. Niestety ten kwiat jest również niebezpieczny dla naszych psiaków. Choć nie da się ukryć, że jest to niezwykle piękny i okazały kwiat, to niestety w swoim składzie ma nierozpuszczalne przez organizm psiaka szczawiany wapnia.

Jeśli więc psiak zje liście monstery, to może mieć to bardzo negatywne skutki dla jego zdrowia i dobrego samopoczucia. Biorąc pod uwagę fakt obecnej popularności tej rośliny, a więc to, że jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że twój piesek się na nią natknie, dobrze, abyś była w pełni świadoma działania jej niepożądanych efektów.

Dracena

Wiele roślin posiada w sobie niebezpieczne dla piesków składniki dlatego, że mają one działać odstraszająco na wszelkiego rodzaju szkodniki. To właśnie to jest przyczyną tego, że kwiat ten szkodliwe dla psiaka substancje.

Dracena należy do grona domowych roślin doniczkowych, które mogą być trujące dla twojego czworonożnego przyjaciela. Jeśli przebywa on w jej otoczeniu to miej oko na swojego pupila, aby w żadnym wypadku nie próbował jej podgryzać.

doniczkowe kwiaty niebezpieczna dla psa

Pies kontra rośliny doniczkowe

Nawet jeśli jakaś roślina doniczkowa nie stanowi w żadnym stopniu zagrożenia dla twojego czworonożnego przyjaciela, to warto mieć go na oku. Myślę, że żadna z nas nie chce sprzątać ziemi z doniczki rozsypanej po całym salonie.

Twój psiak wykazuje zainteresowanie roślinami doniczkowymi? Napisz mi swoją odpowiedź pozostawiając komentarz poniżej.

Jeśli masz do mnie jakieś pytania, chcesz abym poruszyła jakiś temat w kolejnym wpisie, to koniecznie podziel się tym ze mną w sekcji komentarzy.

klaudia
Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów

Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona papierowy samolot

MASZ CIEKAWY TEMAT? NAPISZ DO NAS LIST!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

NAPISZ LIST:

list do redakcji

POSTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

pies śpi na materacu w pokoju

Jak dobrać najlepsze posłanie ortopedyczne dla psa

W wyborze najlepszego posłania ortopedycznego dla psa należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii. To dopasowanie legowiska do indywidualnych potrzeb psa, zapewnienie jakości wykonania oraz odpowiednich materiałów, właściwy rozmiar i komfort, który oferuje, a także jego zdolność do wspierania stawów i kręgosłupa. Decyzja o posłaniu ortopedycznym to inwestycja w zdrowie psa, dlatego warto zadbać o [...]

Czytaj dalej… from Jak dobrać najlepsze posłanie ortopedyczne dla psa

Czytaj dalej
piesek na legowisku z zabawkami

Objawy babeszjosy u psa

Wiedza na temat babeszjozy, jej przyczyn i sposobów leczenia jest kluczowa dla każdego właściciela psa. Zapoznanie się z możliwymi objawami i sposobami zapobiegania tej chorobie może pomóc w szybszym rozpoznaniu i skutecznym leczeniu. Objawy babeszjozy mogą być różnorodne i łatwo je przeoczyć. Czego się dowiesz z tego artykułu: Babeszjosa u psa W trosce o zdrowie [...]

Czytaj dalej… from Objawy babeszjosy u psa

Czytaj dalej
pies czeka na chodzniku

Podstawowa higiena psich uszu

Każdy opiekun psa powinien zrozumieć, że dbanie o higienę uszu nie jest tylko kwestią estetyki, lecz głównie troską o dobre samopoczucie pupila. Różne rasy mogą wymagać różnego podejścia do pielęgnacji uszu, dlatego też kluczowe jest systematyczne sprawdzanie ich stanu i odpowiednia pielęgnacja, dostosowana do indywidualnych potrzeb konkretnego psa. Czego się dowiesz z tego artykułu: Higiena [...]

Czytaj dalej… from Podstawowa higiena psich uszu

Czytaj dalej

INFO@BOWLANDBONE.COM

DARMOWA DOSTAWA OD 350ZŁ

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

DZIĘKUJEMY ZA WIADOMOŚĆ

Wkrótce zapoznamy się z Twoją wiadomością i wrócimy do Ciebie z informacjami.

Krzyżyk do zamknięcia popup