Jakie rasy psów nie lubią sportu  - Blog Bowl&Bone Republic

WYSYŁKA GRATIS OD 350 ZŁ NA WSZYSTKIE PRODUKTY

KURIER GLS • PACZKOMATY INPOST • ODBIÓR OSOBISTY

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Jakie rasy psów nie lubią sportu 

Jest wiele ras psów, które nie są zbyt zainteresowane sportem i aktywnością fizyczną. Pośród nich możemy wymienić między innymi buldoga angielskiego oraz mopsa Jednakże, zanim zdecydujesz się na jedną z tych ras, warto wiedzieć, że każdy pies potrzebuje codziennej aktywności i ruchu, aby pozostać zdrowym i szczęśliwym

kocyk dla pieska NAP brazowy na legowisku

Czego się dowiesz z tego artykułu:

  • Niektóre rasy psów nie lubią sportu
  • Każdy pies potrzebuje w swoim życiu aktywności fizycznej
  • Rasy takie jak mops, chihuahua oraz buldog angielski nie lubią sportu

Rasy psów nie lubią sportu

Czy każdy pies lubi uprawiać sport? Nie, nie każdy. Choć większość psów uwielbia biegać, skakać i bawić się, to niektóre rasy są bardziej leniwe niż inne i preferują spokojne i relaksujące zajęcia.

Warto zacząć od tego, że każdy pies jest inny i nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, które rasy psów nie lubią sportu. Jednakże, istnieją pewne rasy, które są znane z tego, że nie są zbyt aktywne.

W tym artykule przedstawię kilka ras psów, które niekoniecznie lubią sport. Nie oznacza to jednak, że absolutnie wszyscy przedstawiciele tych ras będą negatywnie nastawione do sportu. Oczywiście możesz spotkać na swojej drodze pieska tej rasy, który będzie lubił spędzać czas bardzo aktywnie. Nie mniej chciałabym jednak przybliżyć rasy, które w większości przypadków wolą spokojne rozrywki od dużego wysiłku fizycznego.

Każdy pies potrzebuje aktywności fizycznej

Nie ważne jakiej rasy jest twój czworonożny przyjaciel, to psy potrzebują aktywności fizycznej w swoim życiu z wielu powodów. Po pierwsze, regularna aktywność fizyczna pomaga im utrzymać odpowiednią wagę i kondycję fizyczną, co bez wątpienia wpływa korzystnie na ich zdrowie.

Po drugie, aktywność fizyczna może pomóc twojemu pieskowi w utrzymaniu zdrowia psychicznego, zapewniając rozrywkę i zabawę. Po trzecie, ćwiczenia fizyczne mogą pomóc w redukcji stresu i agresji u psów, co może przyczynić się do poprawy ich zachowania wobec innych ludzi i oraz czworonogów.

Co więcej aktywność fizyczna to doskonały sposób na spędzenie czasu z psem i wzajemne budowanie relacji z twoim ukochanym pupilem. Do tego celu doskonale sprawdzi się sznurowy BULLET dla psa od Bowl&Bone Republic. To bez wątpienia jedna z ulubionych zabaw mojego pieska podczas naszych wspólnych wyjść do parku.

Jeśli nie wiesz w jaki sposób możesz aktywnie spędzać czas w parku ze swoim psiakiem, to odsyłam cię do innego mojego wpisu, który znajdziesz TUTAJ. Opowiadam w nich o ulubionych zabawach mojego pieska, na których spędzamy nasz wolny czas podczas wspólnych wyjść.

Jakie rasy psów nie lubią sportu 

Niektóre rasy psów wykazują znacznie mniejsze zainteresowanie aktywnym spędzaniem czasu niż inne. Wybór psiaka właśnie tej rasy będzie dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy również nie mają w sobie sportowego ducha.

miska dla psa deli brazowa

Buldog angielski

Buldog angielski jest dobrze znany ze swojego zamiłowania do spokojnego trybu życia i niskiego poziomu energii. Są to psy bardzo przyjacielskie i towarzyskie, ale preferują spokojną atmosferę w domu zamiast intensywnych zajęć sportowych. Ich potrzeby fizyczne są niewielkie, ale nadal wymagają codziennych krótkich spacerów, aby pozostać w dobrej formie.

Więcej na temat tej rasy psów możesz przeczytać w innym moim wpisie. Znajdziesz go TUTAJ.

Mops

Mopsy to rasa psów, której nie można nazwać zbyt aktywną. Bez wątpienia są to psiaki spokojne i przyjacielskie, które preferują leniwe dni na kanapie zamiast intensywnych zajęć sportowych. Mopsy potrzebują codziennych spacerów i aktywnych zabaw, aby zachować odpowiedni poziom aktywności fizycznej.

Jeśli nie zapewnisz swojemu mopsowi odpowiedniej ilości ruchu w ciągu dnia to niestety może to prowadzić u powstania u niego nadwagi. Otyłość u psów to bardzo poważny problem i w żadnym wypadku nie należy go bagatelizować. Jeśli chciałabyś nieco lepiej poznać rasę psów jaką jest mopsik  to odsyłam cię do innego mojego wpisu. Znajdziesz go TUTAJ.

Buldożek francuski

Buldożki francuskie to rasa psów, która nie przepada za intensywną aktywnością fizyczną. Wynika to z ich anatomii, ponieważ mają one krótkie kończyny i płaskie pyski, co utrudnia im oddychanie podczas ćwiczeń.

Ponadto, buldożki francuskie są narażone na problemy zdrowotne, takie jak problemy z kręgosłupem i stawy, które mogą pogorszyć się wskutek zbyt intensywnych ćwiczeń. Choć aktywność fizyczna jest ważna dla zdrowia psów, to w przypadku buldożków francuskich należy dobierać odpowiednie dla nich formy aktywności, takie jak krótkie spacery, zabawy w ogródku czy lekkie treningi.

Dobrym wyborem w przypadku tej rasy jest zakup materaca ortopedycznego, który ma bardzo pozytywny wpływ na zdrowie piesków cierpiących na problemy z kręgosłupem. Mogę polecić ci materac ortopedyczny od Bowl&Bone Republic.

Chihuahua

Chihuahua to jedna z najmniejszych ras psów na świecie. Pieski te bardzo często nie są zbyt zainteresowane sportem i aktywnym spędzaniem czasu. To psiaki towarzyskie i lubiące spędzać czas z ukochanym właścicielem ale jednocześnie przy tym nie są zbyt energiczne. Jednakże również w przypadku tej rasy nie możemy zapominać o tym, że codzienna dawka aktywności, w mniejszym lub większym stopniu jest dnia nich bardzo potrzebna.

Nieco więcej na temat rasy jaką jest chihuahua możesz przeczytać w innym moim wpisie. Znajdziesz go TUTAJ.

legowisko dla psa classic szare spiworek dreamy szare

Basset Hound

Basset Hound to rasa psów o niskim poziomie energii, która nie jest zbyt zainteresowana aktywnością fizyczną. Są to psy towarzyskie i spokojne, które lubią leniwe dni na kanapie zamiast intensywnych zajęć sportowych.

Basset hound to pies myśliwski, który został wyhodowany do tropienia, a nie biegania. Pomimo że lubi się bawić i cieszyć życiem, nie potrzebuje intensywnego wysiłku fizycznego. Wystarczy mu krótka, ale regularna, spacer po lesie czy parku.

Shih Tzu

Shih Tzu to kolejna rasa psów, która nie lubi zbyt wiele wysiłku fizycznego w swoim codziennym życiu. Psiaki tej rasy są dość niskie i mają krótkie nóżki, co sprawia, że ​​są mniej zwinne niż niektóre z większych ras psów. Shih Tzu lubią się bawić, ale nie potrzebują zbyt wiele wysiłku fizycznego. Krótki spacer i zabawa w ogrodzie wystarczą, aby zachować ich zdrowie i dobre samopoczucie.

Więcej o pieskach jakimi są shih tzu przeczytasz w innym moim wpisie, który znajdziesz TUTAJ.

Yorkshire 

Yorkshire terrier to rasa psów, która jest mała i zwinna, ale nie lubi zbyt wiele wysiłku fizycznego. Te psy są bardzo energiczne i aktywne, ale ze względu na swoją wielkość nie mogą zbyt długo biegać i skakać. Dlatego właściciele Yorkshirów powinni zapewnić swoim pupilom krótkie ale regularne spacery i zabawy na świeżym powietrzu.

Sportowy duch psa

Oczywiście, każdy pies jest inny i ma swoje indywidualne potrzeby fizyczne.

Pomimo, że wymienione rasy psów nie są zbyt aktywne, nie oznacza to, że nie potrzebują ćwiczeń fizycznych. Wszystkie psiaki potrzebują ruchu, aby zachować zdrowie i dobre samopoczucie. Dlatego właściciele powinni zapewnić swoim pupilom odpowiednią ilość ruchu w zależności od ich potrzeb.

Twój psiak należy do grona psów, które niezbyt lubią sport, czy wręcz przeciwnie? Napisz mi swoją odpowiedź w komentarzu poniżej.

Jeśli masz do mnie jakieś pytania, chcesz abym poruszyła jakiś temat w kolejnym wpisie, to koniecznie podziel się tym ze mną w sekcji komentarzy.

klaudia
Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów

Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona papierowy samolot

MASZ CIEKAWY TEMAT? NAPISZ DO NAS LIST!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

NAPISZ LIST:

list do redakcji

POSTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

pies ze smyczą w zębach siedzi na kamiennych schodach

Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Nauczanie dorosłego psa chodzenia na smyczy to zadanie wymagające zaangażowania, konsekwencji i cierpliwości. Kluczowe są spokojne podejście, dostosowanie metod do indywidualnych potrzeb psa oraz systematyczne nagradzanie pozytywnego zachowania. Warto pamiętać, że każdy pies jest inny i może wymagać odmiennego podejścia, a postępy mogą być stopniowe. Wnioskiem jest też fakt, że nauka nowych zachowań u dorosłego [...]

Czytaj dalej… from Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Czytaj dalej
pies biegnie w wodzie zabawa

Jakie są zabawy dla psa w wodzie

Zabawy w wodzie nie tylko dostarczają rozrywki, ale także stanowią doskonałą formę ćwiczeń fizycznych, które wspierają zdrowie i kondycję psa. Dodatkowo, interakcja właściciela z psem podczas takich zabaw wzmacnia więź między nimi, co może przyczynić się do lepszej komunikacji i zrozumienia. Jednak istotne jest zachowanie ostrożności podczas zabaw w wodzie, zwłaszcza jeśli pies nie jest [...]

Czytaj dalej… from Jakie są zabawy dla psa w wodzie

Czytaj dalej
pies siedzi na poduszce

Jak poradzić sobie z nadmiernym szczekaniem u psa

Nadmiernie szczekające psy mogą w ten sposób wyrażać swoje potrzeby, a ich szczekanie może wynikać z różnych przyczyn, takich jak nuda, stres czy brak odpowiedniej aktywności. Kluczem do rozwiązania problemu jest zrozumienie potrzeb psa. Istotne jest indywidualne podejście do każdego psiaka, uwzględnienie jego charakteru i upodobań, a także trenowanie z pupilem umiejętności opanowywania jego potrzeby [...]

Czytaj dalej… from Jak poradzić sobie z nadmiernym szczekaniem u psa

Czytaj dalej

INFO@BOWLANDBONE.COM

DARMOWA DOSTAWA OD 350ZŁ

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

DZIĘKUJEMY ZA WIADOMOŚĆ

Wkrótce zapoznamy się z Twoją wiadomością i wrócimy do Ciebie z informacjami.

Krzyżyk do zamknięcia popup