Co może pić pies? | Blog Bowl&Bone Republic

WYSYŁKA GRATIS OD 350 ZŁ NA WSZYSTKIE PRODUKTY

KURIER GLS • PACZKOMATY INPOST • ODBIÓR OSOBISTY

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Jaką wodę powinien pić mój pies?

Woda jest najważniejszym elementem w diecie twojego psa. Ma działanie nawadniające, oczyszczające, chroni psiaka przed przegrzaniem. Zamiast wody możesz podawać swojemu pieskowi soki, ale tylko te świeżo wyciśnięte lub zrobione przez ciebie samodzielnie oraz herbatki ziołowe. Sporadycznie pies może dostawać mleko.

woda dla psów

Chcesz podać swojemu pieskowi coś innego niż woda do napicia się, ale nie wiesz, co będzie dla niego odpowiednie? Specjalnie dla ciebie przygotowałam odpowiedź na to pytanie. Nasze czworonogi mogą od czasu do czasu dostać do picia sok, lub herbatkę ziołową oraz mleko.

Czego się dowiesz z tego artykułu:

  • woda stanowi najważniejszy element diety psa
  • jeśli jakość wody w kranie jest zadowalająca, możesz śmiało podawać ją swojemu pieskowi
  • czasami, zamiast wody pies może pić soki lub herbatki ziołowe

Co może pić pies?

Jaki jest twój ulubiony napój? W moim przypadku zdecydowanie jest to sok pomarańczowy. Czy jednak zastanawiałaś się kiedyś nad tym, co najbardziej lubi pić twój czworonożny przyjaciel? Ja przyznam, że przez bardzo długi czas, nawet nie pomyślałam o tym, że mój psiak może chcieć napić się czegoś innego, niż zwykłej wody.

Zaczęłam zastanawiać się, co tak właściwie mógłby pić mój psiak, jeśli nie jedynie wodę. Sama z pewnością wiesz, że spora część tego co my jemy każdego dnia, nie jest wskazana w przypadku naszych czworonogów. Czy z napojami jest podobnie?

Tak więc, co oprócz wody może pić pies? Oczywiście na wstępie wykluczyłam wszelkiego rodzaju wyroby z alkoholem, jak również i kawę. Postanowiłam się szerzej zainteresować tym tematem i dziś chcę podzielić się z tobą tym, czego udało mi się dowiedzieć.

jaką wodę powinien pić pies

Dlaczego pies powinien pić wodę?

W pierwszej kolejności chce skupić się na tym, dlaczego to takie ważne, aby twój czworonożny przyjaciel pił wodę. Stanowi ona podstawę dla funkcjonowania organizmu zarówno dla ludzi, jak i w przypadku naszych piesków.

Możemy śmiało powiedzieć, że spośród naszych potrzeb, picie wody jest umiejscowione wyżej niż jedzenie. Organizm jest w stanie funkcjonować znacznie dłużej nie otrzymując pożywienia, niż picia.

Woda działa w bardzo pozytywny sposób na twojego psiaka. Ma wiele zalet, o których być może nawet nie zdawałaś sobie do tej pory sprawy.

Woda pomaga psu w trawieniu

Dzięki piciu wody w żołądku u twojego czworonoga znacznie łatwiej zachodzą wszelkie procesy trawienne. Dlatego też tak ważne jest to, aby twój piesek podczas swoich posiłków miał zapewniony stały dostęp do miski z czystą wodą. Zwracam szczególną uwagę na to, kupując miskę dla mojego psa. Zawsze wybieram taki model, w którym w którym jest miejscem na dwie miski. Jedna służy psiakowi do jedzenia, a druga do picia.

Na co dzień mój pupil korzysta więc z miski dla psa DUO od Bowl&Bone Republic. To, co jest dla mnie wyjątkowo ważne to fakt, że posiada ona wyjmowane wkłady. Dzięki temu ich dokładne i higieniczne czyszczenie jest niezwykle łatwe, nie uszkadzając przy tym drewnianego stelaża.

Woda usuwa toksyny z organizmu pupila

Woda w diecie twojego psa wpływa na usuwanie toksyn oraz szkodliwych substancji z jego organizmu. Jest to bardzo ważne, ponieważ organizm twojego psiaka nie jest w stanie samodzielnie, wewnętrznie sobie z nimi poradzić. Ich usunięcie z organizmu stanowi podstawę działania procesów wewnątrz ciała pieska.

Woda chroni psa przed przegrzaniem

Jak z pewnością udało ci się niejednokrotnie zauważyć, twój piesek ochładza swoje ciało poprzez wystawianie z pyska języka oraz ziajanie. Jednocześnie takie zachowanie psiaka sprawia, że jego organizm traci wodę.

Dlatego też podczas bardzo wysokich temperatur tak ważne jest to, aby twój piesek miał stały dostęp do chłodnej, czystej wody. W takie dni woda pełni dla twojego pupila funkcję termoregulacyjną.

Jaką wodę powinien pić mój pies?

Z pewnością zastanawiałaś się nad tym, jaką wodę najlepiej podawać swojemu psu. Czy najlepszym wyborem będzie woda z kranu, butelki, a może filtrowana? Sama z codziennego życia z pewnością dobrze wiesz, że jedna woda jest całkowicie nierówno drugiej. Różnicę możemy czasem nawet odczuć w smaku.

Dla twojego pupila również rodzaj wypijanej wody jest nie bez znaczenia. Jego organizm nie jest o wiele silniejszy niż nasz. Dlatego też nie każda woda będzie odpowiednia i dobra dla stanu jego zdrowia.

Jakość wody dla psa jest ważna

Woda, którą podajesz swojemu pieskowi, powinna przede wszystkim być czysta. Dlatego tak ważne jest to, aby regularnie wymieniać wodę w misce swojego pieska. Nie powinna ona stać dłużej niż jeden dzień. W przeciwnym wypadku jej jakość i dobry smak znacznie się obniżą.

Ja wyrobiłam w sobie nawyk, aby wymieniać mojemu pupilowi wodę za każdym razem, gdy podaje mu jedzenie. Dzięki temu mam pewność, że mój piesek zawsze ma w swojej miseczce czystą wodę.

Jest to bardzo ważne, aby zadbać o jakość wody podawanej twojemu pieskowi. Zdecydowaną większość spożywanych przez niego płynów to woda. Dlatego powinna ona być jak najlepsza, aby nie działała negatywnie na zdrowie twojego pupila.

Woda dla psa z kranu czy butelki

Jaką wodę najlepiej podawać swojemu pieskowi? Ja mieszkam w centrum bardzo dużego miasta. Woda, która płynie w moim kranie, jest w porządku, ale niestety ma w sobie dość sporo kamienia. Dlatego na co dzień korzystam z dzbanka z wkładem filtrującym.

Mój psiak dostaje ode mnie wodę przefiltrowaną, taką, jaką ja sama pije. Dla mnie jest to kluczowa zasada. Podaje mojemu czworonożnym przyjaciołom tylko taką wodę, jaką sama bym wypiła.

Jeśli w miejscu, w którym mieszkasz, woda w kranie jest jak najbardziej w porządku, to możesz podawać ją swojemu pieskowi. Mój rodzinny dom znajduje się tuż przy lesie w bardzo małym miasteczku. Zawsze piliśmy tam wodę z kranu. Gdy mam okazję przebywać wraz z moim pupilem w rodzinnym domu, zawsze podaje mu wówczas wodę prosto z kranu.

Gdy jednak jestem w miejscu, gdzie nie mam pewności co do jakości wody w kranie, podaje mojemu pieskowi wodę butelkowaną. Stan wody może mieć bardzo duży wpływ zdrowie twojego pieska. Szczególnie jeśli jest on bardzo wrażliwy. Dlatego uważam, że nie powinno się ryzykować.

Jednak na co dzień, nie uważam, aby była taka potrzeba, żeby podawać pieskowi specjalną wodę butelkowaną, jeśli sama takiej nie pijesz.

Woda mineralna dla psa

W przypadku, gdy twój psiak cierpi na niedobory w swojej diecie, możesz pomyśleć o podawaniu mu wody mineralnej. Jest to bardzo dobry sposób, aby przemycić do jadłospisu pieska część niezbędnych minerałów. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie w ciepłe dni, gdy organizm twojego psiaka potrzebuje znacznie większego nawodnienia.

Co może pić pies oprócz wody?

Wiesz już jak ważna jest woda w życiu twojego pieska i jaką wybrać, aby miała ona najlepszy wpływ na jego zdrowie. Pora więc zastanowić się, co oprócz wody, może pić twój czworonożny przyjaciel.

Pies może pić sok

Twój piesek może pić soki, ale takie, które są świeżo wyciskane lub wykonane przez ciebie samodzielnie. Typowe sklepowe soki będą zdecydowanie zbyt słodkie dla twojego pieska.

Podawanie psiakowi soków owocowo-warzywnych jest świetnym rozwiązaniem, gdy twojemu pupilowi brakuje w diecie witamin. Jest to bardzo dobry sposób, aby przemycić je do jego codziennego jadłospisu.

Herbata dla psa

Klasyczna herbata co prawda nie zaszkodzi twojemu psu. Zawiera jednak w swoim w składzie teinę, która działa pobudzająco i w zbyt dużej ilości może wpływać negatywnie na organizm pieska.

Dlatego też zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest podawanie pieskowi herbatek ziołowych, takich jak np. rumianek. Jednak zanim podasz do wypicia swojemu pupilowi dane zioła, upewnij się, czy aby są one odpowiednie dla psiaków.

Czy pies może pić mleko?

Niektóre psiaki bardzo lubią smak mleka. Miej jednak na uwadze, że mleko krowie może być ciężkostrawne dla twojego pupila. Możesz podawać mu je, aczkolwiek bardziej w formie smakołyka, czyli raz na jakiś czas.

Jeśli masz taką możliwość, to wybierz wówczas mleko bez laktozy lub mleko kozie. Będzie to lepsza alternatywa dla mleka od krowy.

jaką wodę powinien pić pies

Woda najlepszym wyborem dla psa

Nie będę ukrywać, że woda jest najlepszym wyborem dla twojego czworonoga. To właśnie ją w głównej mierze powinien pić twój piesek. Pozostałe napoje powinny stanowić jedynie dodatek do wody.

Mój piesek bardzo lubi napić się soku owocowo warzywnego, który dla niego przygotowuje. Jego ulubionym połączeniem jest jabłko oraz marchewka. Zauważyłam jednak, że nie potrafi wypić zbyt dużo soku. Sam potrafi wyczuć kiedy ma dość i nie chce wypić już więcej.

Woda jest dla niego stałym elementem. Zawsze chętnie udaje się do swojej miski, szczególnie gdy chce ugasić pragnienie.

Jeśli masz do mnie jakieś pytania, chcesz, abym poruszyła jakiś temat w kolejnym wpisie, to koniecznie podziel się tym ze mną w sekcji komentarzy.

klaudia
Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów

Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

4 komentarzy do “Jaką wodę powinien pić mój pies?

  1. Gdy jestem na wsi u swojej rodziny to widzę ze psom leje się mleko litrami. Psy maja się dobrze a do tego ich sierść pięknie się świeci. Czy to może być zasługa mleka? Mój pies nie chce pic mleka. Próbować czy dać spokój ?

    1. Mleko dla dorosłego psa może być szkodliwe. Sugerowałabym nie podawać psu mleka. Woda zdecydowanie jest lepsza.

  2. W moim ogrodzie jest oczko wodne. Pływają w nim rybki. Woda nie jest idealnie czysta a mimo to mój pies uwielbia ją pić, chociaż woda w miskach stoi tak w domu jak i na zewnątrz. Pies nie ma problemów zdrowotnych i wyraźnie woda z oczka smakuje mu bardziej.

  3. Czy można zrobić kompot z jabłek? Ugotować jabłka z sama woda i w ten sposób podać pieskowi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona papierowy samolot

MASZ CIEKAWY TEMAT? NAPISZ DO NAS LIST!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

NAPISZ LIST:

list do redakcji

POSTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

pies śpi na materacu w pokoju

Jak dobrać najlepsze posłanie ortopedyczne dla psa

W wyborze najlepszego posłania ortopedycznego dla psa należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii. To dopasowanie legowiska do indywidualnych potrzeb psa, zapewnienie jakości wykonania oraz odpowiednich materiałów, właściwy rozmiar i komfort, który oferuje, a także jego zdolność do wspierania stawów i kręgosłupa. Decyzja o posłaniu ortopedycznym to inwestycja w zdrowie psa, dlatego warto zadbać o [...]

Czytaj dalej… from Jak dobrać najlepsze posłanie ortopedyczne dla psa

Czytaj dalej
piesek na legowisku z zabawkami

Objawy babeszjosy u psa

Wiedza na temat babeszjozy, jej przyczyn i sposobów leczenia jest kluczowa dla każdego właściciela psa. Zapoznanie się z możliwymi objawami i sposobami zapobiegania tej chorobie może pomóc w szybszym rozpoznaniu i skutecznym leczeniu. Objawy babeszjozy mogą być różnorodne i łatwo je przeoczyć. Czego się dowiesz z tego artykułu: Babeszjosa u psa W trosce o zdrowie [...]

Czytaj dalej… from Objawy babeszjosy u psa

Czytaj dalej
pies czeka na chodzniku

Podstawowa higiena psich uszu

Każdy opiekun psa powinien zrozumieć, że dbanie o higienę uszu nie jest tylko kwestią estetyki, lecz głównie troską o dobre samopoczucie pupila. Różne rasy mogą wymagać różnego podejścia do pielęgnacji uszu, dlatego też kluczowe jest systematyczne sprawdzanie ich stanu i odpowiednia pielęgnacja, dostosowana do indywidualnych potrzeb konkretnego psa. Czego się dowiesz z tego artykułu: Higiena [...]

Czytaj dalej… from Podstawowa higiena psich uszu

Czytaj dalej

INFO@BOWLANDBONE.COM

DARMOWA DOSTAWA OD 350ZŁ

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

DZIĘKUJEMY ZA WIADOMOŚĆ

Wkrótce zapoznamy się z Twoją wiadomością i wrócimy do Ciebie z informacjami.

Krzyżyk do zamknięcia popup