Jak wybrać najlepszy hotel dla psa - Blog Bowl&Bone Republic

WYSYŁKA GRATIS OD 350 ZŁ NA WSZYSTKIE PRODUKTY

KURIER GLS • PACZKOMATY INPOST • ODBIÓR OSOBISTY

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Jak wybrać najlepszy hotel dla psa

Wybierając hotel dla twojego psa zwróć uwagę na kilka ważnych kwestii. Między innymi na to, jaka jest lokalizacja hotelu, cena za pobyt, kwalifikacje personelu, a także wielkość obiektu. Warto też sprawdzić jakie są opinie innych psich właścicieli na temat danego psiego hotelu, zanim zdecydujesz się na pobyt w nim twojego czworonoga.

Nie zawsze możemy wszędzie zabrać ze sobą swojego czworonożnego przyjaciela. W takich momentach dobrze jest wiedzieć, w którym hotelu dla psów twój pupil będzie się czuł w pełni dobrze i bezpiecznie. Wybierając hotel dla psa musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Czego się dowiesz z tego artykułu:

  • Hotel dla psa nie powinien się znajdować zbyt daleko od domu
  • Zapytaj o kwalifikacje personelu pracującego w hotelu
  • Sprawdź opinie innych psich opiekunów na temat wybranego hotelu dla psa

Jak wybrać najlepszy hotel dla psa

Czeka cię bardzo ważna decyzja, w której musisz oddać swojego pieska na jakiś czas pod opiekę psiego hotelu? Jeśli tak to chcę dziś podpowiedzieć ci, jakie miejsce wybrać, aby twój czworonożny przyjaciel czuł się w nim w pełni bezpiecznie i komfortowo.

Jest to bardzo ważne, aby twój pupil czuł się dobrze w psim hotelu. Czeka go wiele emocji związanych z waszą rozłąką. Wybór dobrego miejsca sprawi, że nie będzie on czuł się aż smutny podczas twojej nieobecności.

Wybór odpowiedniego hotelu dla psa będzie zależał od kilku bardzo ważnych czynników. Nie chodzi jedynie o samo miejsce, a również o potrzeby twojego czworonoga. Od tego jaki ma temperament, co lubi, a czego zdecydowanie woli unikać, w dużej mierze będzie zależało to, jaki hotel będzie dla niego najbardziej odpowiednim wyborem.

Jestem pewna, że chcesz oddać psiaka pod swoją nieobecność w jak najlepsze ręce. Jak najbardziej to rozumiem, dlatego też chcę podpowiedzieć ci w jaki sposób podjąć jak najlepszą decyzję w tej kwestii.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu dla psa

Możemy wyróżnić kilka kluczowych kwestii, które powinnaś wziąć pod uwagę wybierając najlepszy hotel dla swojego czworonożnego przyjaciela. Przedstawię ci tę, które moim zdaniem są najbardziej istotne.

Lokalizacja psiego hotelu

Pierwszą kwestią, na którą ja zwracam uwagę podczas wyboru hotelu dla mojego psiaka, jest jego lokalizacja. Co prawda, mój pupil nie ma większego problemu z jazdą autem. Jednak w tej sytuacji nie chce dokładać mu dodatkowego stresu związanego z długą wycieczką autem.

Tak więc w pierwszej kolejności zastanów się, maksymalnie jak daleko może znajdować się wybrany przez ciebie hotel, aby wyprawa do niego nie była dla twojego psiaka czymś nieprzyjemnym.

Wielkość psiego hotelu

Niektóre pieski źle znoszą obecność zbyt dużej ilości psów wokół siebie. Jeśli twój psiak również czuje się bardzo niekomfortowo przebywając w towarzystwie czworonogów, to weź to pod uwagę wybierając dla niego psi hotel.

W przypadku pieska, który nie czuje się pewnie przy dużej ilości psów, zdecydowanie lepszym wyborem będzie bardziej kameralny hotel. Dowiedz się ile wybrane przez ciebie miejsce posiada psiaków w jednym czasie. 

Hotele dla psów różnią się między sobą pod względem swojej wielkości. Z pewnością uda ci się znaleźć miejsce, w którym jednocześnie może przebywać tylko kilka piesków. Będzie to dobre rozwiązanie w przypadku tak nieśmiałego pupila.

Cena za pobyt w psim hotelu

Oczywiście jak najbardziej rozumiem, że dla wielu psich  opiekunów jednym z kluczowych wyznaczników tego, czy zdecydują się na dany psi hotel, czy też nie, jest jego cena. Średnia cena jaką musimy zapłacić za jeden dzień pobytu pieska w psim hotelu wynosi ok 60 zł. Oczywiście  z pewnością znajdziesz zarówno tańsze jak i droższe oferty.

Warto też zwrócić uwagę na to, że nie zawsze cena idzie w parze do jakości. Dlatego w żadnym wypadku nie powinnaś wybierać hotelu dla swojego czworonożnego przyjaciela jedynie w oparciu o jego cenę.

To, że w danym miejscu ceny za dobowy pobyt psiaka są bardzo wysokie, nie oznacza, że jest to hotel premium. Koniecznie zapoznaj się wcześniej z opiniami na jego temat.

Opinia psich opiekunów

Dla mnie obowiązkowym elementem przy wyborze hotelu dla mojego czworonożnego przyjaciela są opinie innych psich opiekunów. Zanim zdecyduje się na dane miejsce zawsze sprawdzam, co na jego temat mają do powiedzenia inni właściciele psiaków. W dobie internetu jest to bardzo proste. Dzięki temu możesz dowiedzieć się jakie naprawdę warunki panują w danym hotelu.

Niestety nie zawsze obietnice personelu pokrywają się później z rzeczywistością. Dlatego też zasięgnięcie opinii innych jest bardzo ważną kwestią.

Wyposażenie psiego hotelu

Jak z pewnością się domyślasz, hotele dla psów mogą się między sobą bardzo różnić. Między innymi pod względem tego, jakie wewnątrz znajduje się  wyposażenie. Mam tutaj na myśli akcesoria oferowane pieskom.

W psim hotelu zazwyczaj są już legowiska dla czworonogów, ale nie jest to odgórna zasada. Bywają miejsca, gdzie twój psiak musi zabrać ze sobą swoje własne legowisko. Jest to szczególnie wskazane w momencie gdy twój psiak cierpi na wiele alergii, w  tym alergie skórne.

W przypadku niesprawdzone posłania u takiego pieska mogłaby powstać reakcja alergiczna.  Mogłoby to sprawić, że rozłąką z tobą i pobyt w hotelu byłby dla twojego czworonożnego przyjaciela jeszcze bardziej dotkliwy.

Tak więc decydując się na dany hotel dla psów sprawdź, jakie akcesoria dla psiaków są w nim dostępne. Zazwyczaj oprócz posłania psiaki mają również zapewnione miski i podstawowe zabawki.

Niektóre psie hotele posiadają dodatkowe udogodnienia i atrakcje dla psiaków, takie jak np basen.

Kwalifikacje personelu

Prowadzenie hotelu nie wymaga specjalistycznych pozwoleń prawnych. Jednak dla mnie jest to dodatkowa zaleta jeśli ktoś z personelu posiada wiedzę weterynaryjną. Właścicielką hotelu, w którym zazwyczaj zostawiam swojego czworonożnego przyjaciela jest przemiła pani, która ma ukończoną specjalizację w rehabilitacji psów. 

Co prawda mój psiak jest w bardzo dobrej kondycji jednak świadomość tego, ze opiekuje się nim ktoś, kto jest prawdziwym psim doktorem sprawia, że znacznie mniej martwię się o pupila podczas mojej nieobecności.

Wybierając psi hotel możesz podczas rozmowy wstępnej śmiało zapytać o to, jakie kwalifikacje posiada pracujący tam personel. Jest to jak najbardziej normalne, że chcesz upewnić się, że zostawiasz swojego pieska w jak najlepszych rękach.

Nastawienie pieska do psiego hotelu

Bardzo często pomijaną kwestią podczas wyboru hotelu dla psa jest nastawienie pieska do danego miejsca. Zanim zostawię mojego psiaka w danym hotelu, zawsze zabieram wcześniej tam pupila na zapoznanie.

Jest to dla mojego pieska bardzo ważne ponieważ ma okazję poznać zapachy i ludzi w momencie, gdy nadal jestem jeszcze u jego boku. Gdy wracamy do psiego hotelu to mój czworonożny przyjaciel czuje, że zna już to miejsce, nie jest to dla niego nowe doświadczenie.

Dzięki temu czuje się w psim hotelu bardziej pewny siebie i bezpieczny. Jeśli widziałabym, że mój psiak jest źle nastawiony do wybranego przeze miejsca, to w żadnym wypadku nie zmuszała bym go do  pozostania w nim wbrew jego woli. To bardzo ważne, aby słuchać komunikatu, który wysyła ci twój psiak.

Najlepszy hotel dla twojego psa

Jestem pewna, że jeśli  podczas wyboru hotelu dla psa weźmiesz pod uwagę wszystkie aspekty, o których ci opowiedziała, to znajdziesz idealne miejsce dla swojego czworonożnego przyjaciela.

Jak twój pupil podchodzi do pobytu w psim hotelu? Nie ma problemu aby spędzać w nim czas, czy może za każdym razem jest to dla niego nieprzyjemne przeżycie? napisz mi swoją odpowiedź w komentarzu poniżej.

Jeśli masz do mnie jakieś pytania, chcesz abym poruszyła jakiś temat w kolejnym wpisie, to koniecznie podziel się tym ze mną w sekcji komentarzy.

klaudia
Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów

Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona papierowy samolot

MASZ CIEKAWY TEMAT? NAPISZ DO NAS LIST!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

NAPISZ LIST:

list do redakcji

POSTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

pies ze smyczą w zębach siedzi na kamiennych schodach

Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Nauczanie dorosłego psa chodzenia na smyczy to zadanie wymagające zaangażowania, konsekwencji i cierpliwości. Kluczowe są spokojne podejście, dostosowanie metod do indywidualnych potrzeb psa oraz systematyczne nagradzanie pozytywnego zachowania. Warto pamiętać, że każdy pies jest inny i może wymagać odmiennego podejścia, a postępy mogą być stopniowe. Wnioskiem jest też fakt, że nauka nowych zachowań u dorosłego [...]

Czytaj dalej… from Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Czytaj dalej
pies biegnie w wodzie zabawa

Jakie są zabawy dla psa w wodzie

Zabawy w wodzie nie tylko dostarczają rozrywki, ale także stanowią doskonałą formę ćwiczeń fizycznych, które wspierają zdrowie i kondycję psa. Dodatkowo, interakcja właściciela z psem podczas takich zabaw wzmacnia więź między nimi, co może przyczynić się do lepszej komunikacji i zrozumienia. Jednak istotne jest zachowanie ostrożności podczas zabaw w wodzie, zwłaszcza jeśli pies nie jest [...]

Czytaj dalej… from Jakie są zabawy dla psa w wodzie

Czytaj dalej
pies siedzi na poduszce

Jak poradzić sobie z nadmiernym szczekaniem u psa

Nadmiernie szczekające psy mogą w ten sposób wyrażać swoje potrzeby, a ich szczekanie może wynikać z różnych przyczyn, takich jak nuda, stres czy brak odpowiedniej aktywności. Kluczem do rozwiązania problemu jest zrozumienie potrzeb psa. Istotne jest indywidualne podejście do każdego psiaka, uwzględnienie jego charakteru i upodobań, a także trenowanie z pupilem umiejętności opanowywania jego potrzeby [...]

Czytaj dalej… from Jak poradzić sobie z nadmiernym szczekaniem u psa

Czytaj dalej

INFO@BOWLANDBONE.COM

DARMOWA DOSTAWA OD 350ZŁ

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

DZIĘKUJEMY ZA WIADOMOŚĆ

Wkrótce zapoznamy się z Twoją wiadomością i wrócimy do Ciebie z informacjami.

Krzyżyk do zamknięcia popup