×

Brak produktów w koszyku.

Jak dobrać odpowiednią zabawkę dla psa?

4 minutes


Posiadanie przez psa zabawek jest jak najbardziej słuszne. Co więcej ich brak może mieć często złe skutki dla zdrowia czworonoga. Zabawki pozwalają psu zaspokoić potrzeby wynikające z jego genów. Dla niego to coś więcej niż przedmiot, który sprawia radość i pozwala spędzić miło czas.

legowisko poducha dla psa deco sapphire niebieska zabawka bax bowl and bone republic blog

Dlaczego dla psa zabawki są ważne?

Psy mają wrodzoną potrzebę węszenia, polowania oraz tropienia. Zabawkę traktują jako rodzaj ofiary, którą muszą schwytać. Po udanym polowaniu następuje intensywne żucie,  które wpływa na wzmocnienie mięśni żuchwy. Możemy również spodziewać się, że upolowana zabawka zostanie nam podarowana. W ten sposób psiak pokazuje swoje przywiązanie i chęć dzielenia się zdobyczą ze swoimi towarzyszami. Psy nie wyrastają z zabawek, zmieniają się jedynie ich preferencje co do samego rodzaju czy kształtu.

Jak dobrać odpowiednią zabawkę?

Wybór odpowiedniej zabawki jest kwestią kluczową, ponieważ nie każda będzie sprawiała radość naszemu psiakowi. Ważne jest, aby dopasować ją nie tylko do wieku pupila ale również jego charakteru i uosobienia. Dobrze dobrana zabawka sprawia, że pies może czerpać maksimum satysfakcji z zabawy.

  • szczeniak czy dorosły

Młody psiak ma zupełnie inne potrzeby i upodobania względem zabawek i samej zabawy. W przypadku szczeniaka przede wszystkim należałoby zaopatrzyć się w gryzak, który pozwoli mu uśmierzyć ból spowodowany wyrastaniem zębów. Żucie i gryzienie jest dla niego sposobem na uczucie dyskomfortu i swędzenia dziąseł.

Dlatego jeśli szczeniak, nie ma zabawki, na której mógłby ścierać i masować zęby, często zaczyna podgryzać inne rzeczy, takie jak buty czy meble. Wybierając gryzak warto zwrócić uwagę, aby jego wielkość umożliwiała psiakowi swobodne chwytanie i przenoszenie. Ponadto ze względu na fakt, że świeżo wyrośnięte zęby szczeniaków nie są jeszcze zbyt mocne, to zabawka nie powinna być za twarda. Dla młodych psów doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju maskotki z którymi będą mogły nie tylko bawić się ale i zasypiać.

Bowl&Bone Republic w swojej ofercie posiada wiele zabawek dla psa takich jak BAX, REX czy DEX, które ze względu na materiał z jakiego zostały wykonane oraz kształt idealnie nadają się dla szczeniaczka.

Wybierając zabawkę dla starszego psiaka warto sięgnąć po taką, która nie będzie wymagać od niego nadmiernej aktywności fizycznej. Psim seniorom radość sprawią zabawki, które można turlać, gryźć oraz podrzucać. W ich przypadku warto zrezygnować z zabaw nadmiernie obciążających  stawy.

zabawka dla psa toffi felix duckie roy bax kosz na zabawki cotton pink bowl and bone republic ls1sa blog

  • temperament

Psy tak samo jak ludzie różnią się między sobą charakterem i upodobaniami. Decydując się na zakup nowej zabawki dla naszego pupila weźmy pod uwagę jego osobiste potrzeby. Jeśli psiak jest żywiołowy i energiczny sięgnijmy po frisbee oraz ringo. Dobrym rozwiązaniem są zabawki do siłowania się z pupilem.

Bullety dla psa, które możemy znaleźć w asortymencie marki Bowl&Bone Republic są idealne do wspólnej zabawy z czworonogiem. Jeśli nasz psiak woli mniej absorbujące rozrywki wybierzmy piłkę, którą będzie mógł aportować lub wszelkiego rodzaju gryzaki i maskotki.

  • bezpieczeństwo

Przy wyborze zabawki przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to czy nie wyrządzi ona krzywdy naszemu psiakowi. Jej rozmiar powinien być na tyle duży aby uniemożliwiał jej całościowe połknięcie. Zwróćmy też uwagę czy zabawka nie posiada małych elementów, które w łatwy sposób mogą odpaść lub zostać odgryzione jak na przykład oczy czy nos w przypadku maskotek. Jest to szczególnie niebezpieczne jeżeli zostawiamy pieska samego podczas zabawy, ponieważ nasza reakcja na jego zakrztuszenie mogłaby być niewystarczająco szybka.

Ważne jest również samo tworzywo, z którego produkt został wykonany. Szczególnie w przypadku niedrogich zabawek producenci do ich wykonania często używają tanich materiałów, które mogą ulegać bardzo szybkiemu zniszczeniu lub nawet mieć w swoim składzie substancje szkodliwe dla psa.

Kontrolujmy stan zużycia zabawek naszego psa

Pamiętajmy również, że żadna zabawka nie jest bezpieczna gdy jej stan wskazuje na mocne zużycie. Dla dobra naszego psiaka czym prędzej powinniśmy wymienić taki produkt na nowy.

Psiaki używają zabawek aby rozładować gromadzącą się w nich energię oraz pozbyć się nudy. Jest to szczególnie ważne w przypadku szczeniaków. Wybór odpowiedniej zabawki dla psa nie jest trudny. Należy jednak pamiętać, aby zakup był dopasowany do indywidualnych potrzeb naszego pupila. Ważne jest również, aby sam produkt był bezpieczny i nie sprawiał zagrożenia dla życia lub zdrowia czworonoga.

Biorąc pod uwagę powyższe wskazówki, właściciel, który dobrze zna swojego psiaka nie będzie miał problemu z doborem zabawki, która sprawi mu największą radość.

Zdjęcie Klaudii

Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów
Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Posty, które mogą Cię zainteresować

Najlepsze zabawki dla małego psa

Zabawka dla małego psa nie powinna być dla niego zbyt duża. W przeciwnym wypadku piesek będzie miał trudność z zabawą, a nawet przen...

Dlaczego mój pies nie potrafi bawić się z innymi psami

Przyczyn tego, że twój czworonożny przyjaciel nie chce bawić się z innymi psami może być kilka. Twój psiak może być nieśmiały, a...