Dlaczego warto mieć więcej niż jednego psa - Blog Bowl&Bone Republic

WYSYŁKA GRATIS OD 350 ZŁ NA WSZYSTKIE PRODUKTY

KURIER GLS • PACZKOMATY INPOST • ODBIÓR OSOBISTY

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Dlaczego warto mieć więcej niż jednego psa

Wielu psich opiekunów posiadających jednego psa, zastanawia się nad wzięciem pod swoją opiekę drugiego. Dwa psiaki to przede wszystkim nauka ogromnej odpowiedzialności ze strony właściciela. Pieski tworzą między sobą piękną relację, uczą się od siebie nawzajem i spędzają razem czas.

Zastanawiasz się nad wzięciem pod swoją opiekę drugiego czworonożnego przyjaciela? Jest to ogromna odpowiedzialność dla opiekuna ale jednocześnie wielka dawka psiej miłości i przyjaźni. Mam nadzieje, że ten artykuł podpowie ci jaką decyzję powinnaś podjąć w tej sytuacji.

Czego się dowiesz z tego artykułu:

  • Posiadanie dwóch psów to ogromna odpowiedzialność
  • Pieski mogą stać się najlepszymi przyjaciółmi
  • Psy uczą się od siebie nawzajem różnych zachowań i nawyków

Mieć więcej niż jednego psa

Pomysł o tym, żeby wziąć pod swoją opiekę psa był zdecydowanie jedną z najlepszych decyzji w moim życiu. Zyskałam nie tylko pupila ale również najlepsze przyjaciela. Dziś nie wyobrażam sobie zacząć dnia inaczej niż spacerem z moim psiakiem. Wspólne spędzanie czasu sprawia mi bardzo dużo radości i szczęścia. Jeśli ty również masz pod swoją opieką psiaka, to z pewnością dokładnie wiesz o czym mówię.

Czy zastanawiałaś się jakby to było posiadać nie jednego, a dwa psiaki? Dla mnie brzmi to jak idealny plan na życie. Warto jednak mieć na uwadze to, że dwa psiaki to również ogromna odpowiedzialność i z pewnością nie każdy psi opiekun jest na to gotowy.

Dlatego też chciałabym odpowiedzieć ci na pytanie dlaczego warto mieć więcej niż jednego psa, a także dla kogo taka decyzja będzie dobrym pomysłem, a dla kogo nie do końca.

Czy jesteś dobrym psim opiekunem?

Jestem pewna, że dobrze znam twoją odpowiedź na to pytanie. Chciałabym jednak żebyś dobrze się nad tym zastanowiła i odpowiedziała w pełni szczerze. Wiem, że z pewnością chcesz dla swojego pieska jak najlepiej i nie mam co do tego wątpliwości. Czasem jednak nasze życie i codziennie obowiązki sprawiają, że nie możemy poświęcać swojemu czworonożnemu przyjacielowi tyle czasu, ile on potrzebuje.

Tak więc zastanów się czy, aby spędzasz wystarczająco dużo czasu na zabawie z pieskiem. Czy wasze spacery są na tyle długie, aby zapewnić pieskowi wystarczającą dawkę ruchu w danym dniu. Bardzo ważna jest również odpowiedź na pytanie, jak dużo czasu w ciągu dnia spędzasz poza domem, czy twój psiak zbyt długo nie pozostaje sam.

Jeśli masz wątpliwości co do powyższych pytań, to w pierwszej kolejności zanim zaczniesz zastanawiać się nad kolejnym psem, postaraj się poprawić relacje z tym, którego już masz pod swoją opieką. Dla psów nasze zainteresowanie i uwaga są niezwykle ważne. Czują się wtedy kochane i doceniane. Dlatego przede wszystkim zanim weźmiesz drugiego pieska, to stwórz piękną relację ze swoim pupilem.

Dlaczego warto jest mieć więcej niż jednego psa

Odpowiedz na to pytania wydaje się być bardzo oczywista i logiczna. Im więcej psiaków, tym więcej czworonożnych przyjaciół. Oczywiście, jest to jak najbardziej prawdziwa i słuszna odpowiedź i w pełni się z nią zgadzam. Jednak chciałabym opowiedzieć ci jakie są jeszcze inne, uważam że mniej ważne przesłanki, mówiące o tym, jakie są plusy posiadania więcej niż jednego psa.

Jestem bardzo ciekawa jakie tobie przychodzą do głowy zalety posiadania dwóch psów. Napisz mi swoją odpowiedź pozbawiając komentarz na końcu artykułu.

Nauka odpowiedzialności

Nie da się ukryć, że posiadanie dwóch psów to ogromna odpowiedzialność. Jako psia opiekunka masz wówczas dwa razy więcej obowiązków. To przecież właśnie od ciebie zależy szczęście i zdrowie twoich czworonożnych przyjaciół.

Umiejętność zaspokojenia potrzeb dwóch piesków wymaga wypracowania w sobie dobrej umiejętności zarządzania czasem, systematyczności i dobrego podejmowania decyzji.

Posiadanie pod swoją opieką więcej niż jednego psa uczy odpowiedzialności. Jest to podstawa jeśli chcesz, aby oba twoje pieski czuły się przez ciebie tak samo kochane i zauważane.

Psia przyjaźń

Relacji która powstaje pomiędzy dwoma pieskami nie da się porównać z niczym innym. Psia przyjaźń to wspaniała więź. Owszem, jestem pewna, że jesteś niezwykle ważna dla swojego pupila. Jednak kontakt z innym psem to zupełnie inny rodzaj relacji.  Często niestety bagatelizowany i pomijany, a jest to jedna z podstawowych potrzeb twojego czworonożnego przyjaciela.

Posiadanie dwóch psów to stworzenie podłoża do tego, aby twoje pupile stały się najlepszymi przyjaciółmi. Dzięki temu w wielu sytuacjach mogą liczyć właśnie na siebie nawzajem. 

Zabawa psiaków to zupełnie co innego niż twój czas spędzany z pieskiem. Twoje czworonogi bardziej rozumieją siebie nawzajem. Widzą jakie zabawy w danym momencie są dla nich najbardziej satysfakcjonujące. Ja uwielbiam patrzeć jak mój czworonożny przyjaciel bawi się ze swoją psią przyjaciółką Franią. Widać wtedy ogromną radość w jego oczach.

Lęk separacyjny u psa

Jako psia opiekunka z pewnością bardzo dobrze wiesz czym jest lęk separacyjny u psa. Jeśli jednak nie masz wiedzy na ten temat, to odsyłam cię do mojego wpisu poświęconego w pełni na omówienie tego zagadnienia. Znajdziesz go TUTAJ.

Posiadając dwa psiaki prawdopodobieństwo że będą one cierpiały na lęk separacyjny jest mniejsze niż w przypadku jednego pieska pozostającego samemu w domu. Dlatego jeśli ze względu na specyfikę swojej pracy często nie ma cię w domu, to warto przemyśleć to, aby mieć pod opieką nie jednego, a dwa psiaki. Dzięki temu wolny czas podczas twojej nieobecności będą mogły spędzać wspólnie.

Chciałabym jednak zwrócić uwagę na pewną pułapkę, która może powstać w takiej sytuacji. To, że masz dwa psiaki, a więc nawet jeśli nie ma cię w domu, to mają one siebie nawzajem, to nie oznacza, że jest to przyzwolenie na to, aby móc zostawiać psy długo same w domu.

Nawet jeśli twoje pieski bardzo lubią swoje towarzystwo i super się ze sobą bawią, to nie oznacza, że nie potrzebuje twojej obecności. Zupełnie czym innym jest relacja pomiędzy dwoma pieskami, a więź, która łączy czworonoga z jego opiekunem. Dlatego jeśli zastanawiasz się nad opcją wzięcia drugiego pieska tylko po to, aby twój pupil nie czuł się samotny gdy wychodzisz z domu, to jest to bardzo zły pomysł.

Psy uczą się od siebie nawzajem

Psy uczą się nowych umiejętności podczas wspólnych treningów z opiekunem ale nie tylko. Czworonogi bardzo dużą część swojej wiedzy, przyzwyczajeń i zachowań przejmują podpatrując od innych psów. Co ciekawe, nauka nowych umiejętności polegająca na odtwarzaniu zachowań drugiego pieska jest bardzo szybka.

Dlatego tak ważne jest to, aby już od szczenięcego okresu uczyć swojego pieska podstawowych komend i poprawnych zachowań. Jeśli weźmiesz później pod swoją opiekę drugiego psiaka, to gwarantuje ci że jego szkolenie będzie dla ciebie o wiele łatwiejsze. Wiele zachować twój mały psiak będzie podpatrywał u swojego starszego rodzeństwa.

Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że pieski uczą się od siebie zarówno tych dobrych jak i złych rzeczy. Dlatego zwracaj uwagę na to, z kim przebywa twój psiak. W przeciwnym wypadku może popatrzeć zwyczaje, które nie do końca będą ci odpowiadać.

Opieka nad kilkoma psami

Nie da się ukryć, że opieka nad więcej niż jednym psem to nie lada wyzwanie. Dobrze jest znać zarówno plusy jak i minusy. Nie mniej jednak, jestem pewna, że ogrom miłości jakiej doświadczysz wynagrodzi ci wszelkie trudy.

Masz pod swoją opieką więcej niż jednego psa? A może się nad tym zastanawiasz? Napisz mi swoją odpowiedź w komentarzu poniżej.

Jeśli masz do mnie jakieś pytania, chcesz abym poruszyła jakiś temat w kolejnym wpisie, to koniecznie podziel się tym ze mną w sekcji komentarzy.

klaudia
Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów

Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona papierowy samolot

MASZ CIEKAWY TEMAT? NAPISZ DO NAS LIST!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

NAPISZ LIST:

list do redakcji

POSTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

pies ze smyczą w zębach siedzi na kamiennych schodach

Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Nauczanie dorosłego psa chodzenia na smyczy to zadanie wymagające zaangażowania, konsekwencji i cierpliwości. Kluczowe są spokojne podejście, dostosowanie metod do indywidualnych potrzeb psa oraz systematyczne nagradzanie pozytywnego zachowania. Warto pamiętać, że każdy pies jest inny i może wymagać odmiennego podejścia, a postępy mogą być stopniowe. Wnioskiem jest też fakt, że nauka nowych zachowań u dorosłego [...]

Czytaj dalej… from Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Czytaj dalej
pies biegnie w wodzie zabawa

Jakie są zabawy dla psa w wodzie

Zabawy w wodzie nie tylko dostarczają rozrywki, ale także stanowią doskonałą formę ćwiczeń fizycznych, które wspierają zdrowie i kondycję psa. Dodatkowo, interakcja właściciela z psem podczas takich zabaw wzmacnia więź między nimi, co może przyczynić się do lepszej komunikacji i zrozumienia. Jednak istotne jest zachowanie ostrożności podczas zabaw w wodzie, zwłaszcza jeśli pies nie jest [...]

Czytaj dalej… from Jakie są zabawy dla psa w wodzie

Czytaj dalej
pies siedzi na poduszce

Jak poradzić sobie z nadmiernym szczekaniem u psa

Nadmiernie szczekające psy mogą w ten sposób wyrażać swoje potrzeby, a ich szczekanie może wynikać z różnych przyczyn, takich jak nuda, stres czy brak odpowiedniej aktywności. Kluczem do rozwiązania problemu jest zrozumienie potrzeb psa. Istotne jest indywidualne podejście do każdego psiaka, uwzględnienie jego charakteru i upodobań, a także trenowanie z pupilem umiejętności opanowywania jego potrzeby [...]

Czytaj dalej… from Jak poradzić sobie z nadmiernym szczekaniem u psa

Czytaj dalej

INFO@BOWLANDBONE.COM

DARMOWA DOSTAWA OD 350ZŁ

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

DZIĘKUJEMY ZA WIADOMOŚĆ

Wkrótce zapoznamy się z Twoją wiadomością i wrócimy do Ciebie z informacjami.

Krzyżyk do zamknięcia popup