×

Brak produktów w koszyku.

Dlaczego pies niszczy swoje rzeczy?

Myślę, że każdy psi opiekun uwielbia rozpieszczać swojego pupila. Dla swoich piesków chcemy wszystkiego co najlepsze. Dbamy o to aby miały wygodne miejsce do spania, komfortowe w noszeniu szelki, czy też zabawki, które przyniosą im radość na długie godziny. Jednakże zdarza się, że pomimo naszych usilnych starań nasze czworonogi nie do końca rozumieją i doceniają nasze jak najlepsze intencje. Efektem tego są zniszczone zabawki, rozprute posłania, czy też pogryzione smycze. Dlaczego tak się dzieje? Czy pies niszczy rzeczy z konkretnego powodu? Na te i inne pytanie postaram się ci opowiedzieć właśnie w tym wpisie.
zabawka dla psa rex bowl and bone republic ls1s

Jaki gust ma nasz pupil?

Czy kupując swojemu pieskowi nową rzecz myślisz czasem: “To na pewno mu się spodoba!”. Jeśli tak, to chcę cię zapewnić, że to jak najbardziej normalne i większość psich miłośników myśli tak samo. Ale jak jest naprawdę? Czy nasze pieski mają gust i potrafią ocenić, czy dana rzecz im się podoba, czy też nie? Odpowiedź jest twierdząca. Jednak działa to w nieco inny sposób niż w przypadku ludzi. Często pies niszczy rzeczy bez znaczącego powodu. Dana rzecz może budzić negatywne wspomnienia i właśnie dlatego pies ją niszczy.

Dla przykładu mój psiak bardzo nie lubi jednej ze swoich zabawek, bardzo niepozornie wyglądającej, średniej wielkości niebieskiej piłki. Pewnego dnia podczas zabawy w parku piłka potoczyła się tak daleko, że wpadła do niewielkiej sadzawki. Psiak niewiele myśląc wbiegł do wody chcąc ją wyjąć i kontynuować zabawę. W całym ferworze zabawy zupełnie zapomniał, że nie znosi wody. Gdy tylko poczuł, że jego łapki zaczynając być mokre uciekł w pośpiechu z wody i wyraźnie niezadowolony próbował szukać pomocy u mnie. Od tego czasu ową niebieską piłkę omija szerokim łukiem. Gdy próbuję zachęcić go do zabawy i rzucam ją w jego kierunku patrzy na mnie zdziwionym wzrokiem i omija zabawkę.

Po wielu próbach przekonania swojego psiaka do niebieskiej piłki dałam za wygraną. Co prawda, pupil nie zniszczył jej, ale można było śmiało przypuszczać, że wkrótce znajdzie sposób aby ślad po niej zaginął. Jeśli twój pupil nie lubi danej rzeczy to zastanów się jakie mogą być tego przyczyny.

zabawka dla psa flamingo bowl and bone republic ls7sa

Złe wspomnienia psiaka

Tak jak wspomniałam wcześniej pieski potrafią być bardzo pamiętliwe. Jeśli ktoś im podpadnie jest bardzo prawdopodobne, że pupil zapamięta to na długo. Dotyczy to zarówno kontaktów z ludźmi, innymi czworonogami oraz właśnie rzeczami.

Pies może nie lubić swojej zabawki, smyczy, czy miski właśnie dlatego, że ma związane z nią złe wspomnienia. Dlatego też w efekcie często pies niszczy rzeczy, ponieważ zwyczajnie stara się ich pozbyć. W takiej sytuacji nie próbuj na siłę zmieniać podejścia psiaka. Jeśli nie jest to problematyczne to wymień daną rzecz na inną, a tą jeśli jest w dobrym stanie podaruj jakiemuś innemu psiakowi. Pozwoli to oszczędzić twojemu czworonogowi  niepotrzebnych nerwów.

Psie akcesoria niskiej jakości

Jak wszyscy dobrze wiemy większość produktów możemy kupić zarówno w lepszej, jak i gorszej jakości. To od nas samych zależy na jaką opcję się zdecydujemy. Czy zależy nam na trwałości i solidnym wykonaniu, czy też  bardziej istotną rolę odgrywa dla nas cena? Akcesoria dla naszych psów mogą różnić się między sobą jeśli chodzi o jakość wykonania oraz klasę materiałów, jakie zostały użyte podczas produkcji. Co więc za tym idzie może być to właśnie jedną z przyczyn tego, że pies niszczy rzeczy.

Pupil może zepsuć swoją zabawkę nie dlatego, że takie było jego założenie podczas zabawy, a po prostu dlatego, że była ona bardzo słabej jakości. Niewiele czasu zabawy wystarczyło, aby  materiał zaczął się pruć, klej pękać, a poszczególne elementy odpadać. W takiej sytuacji nie możemy winić psa, a raczej siebie. Chcąc zaoszczędzić sprawiliśmy tylko, że czeka nas zakup kolejnej zabawki.

legowisko poducha dla psa loft grey zabawka bullet bowl and bone republic ls1sa

Podobnie sytuacja ma się w przypadku legowiska dla psa. Zazwyczaj posłania gorszej jakości nie mają zdejmowanego obicia umożliwiającego swobodne pranie w pralce. W efekcie brudne legowisko, którego nie jesteśmy w stanie prać ręcznie staje się właściwie bezużyteczne. Jeśli więc zależy ci aby twój psiak długo cieszył się swoimi rzeczami polecam ci artykuły marki Bowl&Bone Republic. Legowiska dla psów tej marki wykonywane są z ogromną starannością, tworzone z najwyższej jakości materiałów w taki sposób aby spełnić potrzeby nawet najbardziej wymagających czworonogów. 

Nuda i samotność pupila

Być może twój pupil niszczy swoje rzeczy ponieważ poświęcasz mu zbyt mało uwagi. Pieski bardzo często w ten sposób komunikują nam, że potrzebują naszej atencji. Jeśli ostatnimi czasu piesek zniszczył kilka swoich rzeczy, to zastanów się czy nie przeznaczasz mu zbyt mało czasu. Bardzo możliwe, że robisz to zupełnie nieświadomie. W wirze pracy, nauki, czy codziennych obowiązków, łatwo jest się nieco zagubić.

Pies to zwierzę, które wymaga ogromnej ilości miłości i zaangażowania. Pamiętaj o tym i nie gniewaj się na swojego pupila gdy następnym razem coś pogryzie, gdyż możliwe, że chce przez to zwrócić na siebie twoją uwagi.

Jestem ciekawa czy zdarza się, aby twój pies niszczył swoje akcesoria. Zachęcam do wymieniania się doświadczeniami w sekcji komentarzy.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
oddanych głosów: 3
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Posty, które mogą Cię zainteresować
zabawka dla psa duckie bowl and bone republic ls1sa blog

Co mówi psi ogon – komunikacja psa

Czy wiesz jakie emocje przekazuje pies poprzez ruch swoim ogonem? Jest to podstawa komunikacji każdego psiaka. Za pomocą swojego ogona pie...
ubranko sweterek dla psa snowflake bowl and bone republic ls2sa

Jakie jest znaczenie pory roku dla psa

Czy wiesz jakie znaczenie ma pora roku dla psa? Oczywiście, nie dla każdego czworonoga zmiana pór roku będzie odgrywała w życiu równi...