×

Brak produktów w koszyku.

Dlaczego mój pies jest na mnie obrażony

7 minutes


Obrażony psiak - choć zazwyczaj wygląda wyjątkowo uroczo to jednak bardzo potrzebuje naszego zainteresowania i uwagi. Czy zastanawiasz się dlaczego twój pupil się na ciebie obraził? Być może nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, że twoje zachowanie może być przez pupile odebrane w krzywdzący sposób. Dobrze jest wiedzieć, co sprawia przykrość twojemu psiakowi abyś mógł skutecznie unikać takich sytuacji.
kocyk dla psa nap grey legowisko loft graphite bowl and bone republic ls2sa

Obrażony pies

Z pewnością będąc właścicielem czworonoga niejednokrotnie zdarzyło Ci się, że twój pupil postanowił ostentacyjnie się na Ciebie obrazić. Było tak, prawda? Choć cała sytuacja wydaje się być nieco zabawna, to zapewniam Cię, że pies jest obrażony nie bez powodu. Przyczyn takiego zachowania u twojego pupila może być dużo, wielu z nich nawet możesz się nie spodziewać.

Istotna jest reakcja na obrażonego pieska, odpowiednie postępowanie w stosunku do niego i chęć złagodzenia powstałego między wami konfliktu. Odzyskać sympatię obrażonego czworonoga nie jest trudno, należy jednak postępować w taki sposób, aby pupil zapomniał o chowanej w sobie urazie.

Relacja łącząca opiekuna i jego psiaka jest bardzo ważna, należy o nią dbać i pracować nad nią zarówno w dobrych jak i złych chwilach.

Jak rozpoznać, że pies jest obrażony

Istnieje kilka najczęściej spotykanych zachowań psiaka świadczących o tym, że jest on na nas obrażony.

Przede wszystkim będzie starał się ciebie ignorować. Co więcej, w przypadku gdy będziesz do niego mówić, pupil będzie odwracać wzrok. Jeśli to tylko możliwe będzie starał się nie patrzeć w twoją stronę.

W żadnym wypadku nie będzie chciał do ciebie podejść. Z pewnością nie przyjdzie, gdy go zawołasz do siebie. Obrażony pies będzie spędzał czas samotnie, bawiąc się czy odpoczywając. Twoje zachęty do wspólnej zabawy będzie puszczać mimo uszu.

Obrażony pies przejawia wszystkie te zachowania jednocześnie. Raczej nie zdarza się sytuacja, gdy pupil jest na ciebie pogniewany tylko trochę. Dlatego też z pewnością nie przegapisz momentu, gdy twój czworonożny przyjaciel uzna, że twoje postępowanie zasłużyło na obrażenie się.

Dlaczego pies się na mnie obraził?

Psiaki często potrafią unieść się dumą w sytuacji, która w twoich oczach w żadnym stopniu nie wydaje się być konfliktowa. Dlatego też łatwo nieświadomie powielać zachowanie, które przez twojego psiaka odbierane jest jako w jakiś sposób krzywdzące dla niego samego.

Czas spędzony bez psiaka

Jednym z najczęściej powtarzających się powodów, przez które twój psiak może się na ciebie obrazić jest pozostawianie go pod opieką kogoś innego, w momencie gdy przebywamy poza domem przez dłuższy czas.

Psy są bardzo przywiązane do swoich opiekunów. Jeśli to tylko możliwe, chcą spędzać z nimi każdą wolną chwilę. Dlatego też twój pupil nie jest w stanie zrozumieć, dlaczego ty możesz chcieć wyjechać gdziekolwiek nie zabierając go ze sobą.

Nawet jeżeli pozostawiasz go pod doskonałą opieką, u osoby którą twój psiak bardzo dobrze zna, to mimo to istnieje duże prawdopodobieństwo, że po powrocie zastaniesz psiaka chowającego do ciebie urazę.

Jak sobie z tym poradzić? Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby zabieranie psiak ze sobą w każdą podróż. Jednakże doskonale zdaje sobie sprawę, że istnieją takie wyjazdy, na które zabrać psa ze sobą niestety nie możesz.

Podróżowanie bez psa nie jest jedyną formą rozłąki, którą pupil może uznać za nie do zaakceptowania. Jak się okazuje, zbyt częste zostawianie czworonoga samego w domu również może spowodować, że psiak postanowi się na nas obrazić.

legowisko dla psa urban graphite szelki active red bowl and bone republic ls1sa blog

Jeśli zastanawiasz się dlaczego od pewnego czasu twój pupil wydaje się być na ciebie zagniewany, to przypomnij sobie, czy ostatnio aby nie poświęcasz mu zbyt mało uwagi? Psy nie lubią zostawać same w domu, uwielbiają towarzystwo ludzi, w szczególności swoich opiekunów.

Zazdrości o innego czworonoga

Czy zdarzyło ci się głaskać lub bawić się z innym psem na oczach twojego pupila? Jeśli tak, to jest prawie pewne, że twój psiak nie puści tego w niepamięć. W jego oczach jest on jedynym czworonogiem, który zasługuje na twoją uwagę i zainteresowanie. To właśnie on czeka na czułości z twojej strony, a nie jakikolwiek inny pies.

Może odmówiłeś psiakowi zabawy jego ulubioną zabawką? Jeśli tak, to niech nie zdziwi cię smutna i obrażona mina twojego pieska.

Powodem przez który twój psiak może być na ciebie zły jest również brak pochwały za poprawne wykonanie zadania lub komendy. Co więcej, nie wystarczająco satysfakcjonująca pochwała również może spowodować, że twój piesek zacznie się na ciebie boczyć.

Jeśli twój psiak bywa wyjątkowo obrażalski, to nawet zbyt krótki spacer może okazać się źródłem konfliktu.

zabawka dla psa flamingo bowl and bone republic ls6sa

Jak poradzić sobie z obrażonym psiakiem

Oczywiście najprostszym rozwiązaniem jest unikanie sytuacji, które przez twojego pupila odbierane są jako wystarczający powód, aby obrazić się na ciebie. Znajomość zachowań twojego psiaka w różnych sytuacjach jest tutaj kwestią kluczową. Przede wszystkim należy przeanalizować momenty, w których pies jest na ciebie zły. Być może większości tego typu sytuacji jesteś w stanie uniknąć w prosty sposób.

Co jednak w przypadku gdy psiak się na nas obraził, w jaki sposób powinniśmy go przeprosić? Czy w ogóle jest na to skuteczny sposób?

Możesz spróbować przekonać go ulubionym przysmakiem. Każdy psi łasuch prędzej czy później skusi się na przepyszny smakołyk. Polecam ci zrobienie samemu suchych smakołyków. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, wszystkie informacje znajdziesz w wpisie – Jak zrobić suszone smakołyki dla psa. Mój pupil zdecydowanie woli domowe przysmaki od tych sklepowych.

Jeśli to rozwiązanie nie okaże się wystarczająco przekonujące, zabierz swojego czworonożnego przyjaciela na długi spacer. Aktywne spędzanie czasu sprawi, że psiak w końcu wybaczy ci twój drobny występek. Wspólna zabawa doskonale poprawi humor nadąsanego pupila. Wybierz formę aktywności, którą psiak lubi najbardziej.

Wspólnie spędzony czas to najlepszy sposób na obrażalskiego pieska. Jeśli chcesz mieć pewność, że twój pupil nie będzie się już na ciebie gniewał, to pomyśl o nowej zabawce. Nic tak nie poprawi psiakowi humoru niż zabawa nową maskotką.

Ostatnim ulubieńcem mojego pieska jest zabawka dla psa PONY od Bowl&Bone Republic. Spędzamy wspólnie długie godziny na zabawie. Jest to czas tylko dla nas i myślę, że ma to wspaniały wpływ na naszą relację.

Twój obrażony pies

Obrażony pies to nie lada wyzwanie dla opiekuna. Chcąc przekonać twojego psiaka, aby przestał się na ciebie gniewać, musisz dobrze znać charakter swojego pupila. Jeśli nie wiesz jakie potrzeby i upodobania ma twój czworonożny przyjaciel, to trudno będzie zrozumieć przyczynę jego złości. Co więcej, tym większym wyzwaniem będzie wówczas przeproszenie psiaka.

Każdy psi właściciel myśli o dobru swojego pupila. Unikanie sytuacji, które sprawiają przykrość twojemu pieskowi pozwoli ochronić go od niepotrzebnego stresu.

Pamiętaj, że twój psiak poprzez swoje obrażanie się komunikuje swój smutek i rozczarowanie twoim postępowaniem. Dlatego jeśli to tylko możliwe spędzaj z nim tyle czasu, ile potrzebuje pokazując, że jest dla ciebie bardzo ważny.

A czy twój pupil należy do grona obrażalskich psiaków, czy też nie? Jeśli tak, to co najbardziej poprawia mu humor?

Zdjęcie Klaudii

Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów
Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
oddanych głosów: 10
Loading...

5 komentarzy to “Dlaczego mój pies jest na mnie obrażony”

 1. Ł. pisze:

  Jak pogłaszcze innego psa to mój potrafi nawet na mnie szczekać …

 2. Aśka pisze:

  Mój obraża się z jeszcze innego powodu. Gdy coś jem i nie chcę się z nim podzielić 😉

 3. OR pisze:

  Psy się nie obrażają. Przypisuje Pani psom cechy ludzkie, a to wielki błąd. Gniewanie się, rozczarowanie, obrażanie. Nadal pokutuje podejście do psa jako postaci z bajki Disneya.

  • Klaudia pisze:

   Myślę, że dużo zależy od podejścia do psiaka. Nie ukrywam, że mój pupil jest mi bardzo bliski przez co wszystkie jego emocje są dla mnie niezwykle ważne i przejmujące. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Posty, które mogą Cię zainteresować

Elementy odblaskowe w szelkach Twojego psa

Po zmroku widoczność twojego pieska podczas waszych wspólnych spacerów drastycznie spada. Zadbaj o bezpieczeństwo twojego czworonożneg...

Spacer z psem w deszczu

Spacery z psiakiem w deszczowe dni są dla ciebie czymś stresującym? Chcąc tego uniknąć musisz dobrze przygotować swojego czworonożne...