Dlaczego mój pies budzi mnie wcześnie rano - Blog Bowl&Bone Republic

WYSYŁKA GRATIS OD 350 ZŁ NA WSZYSTKIE PRODUKTY

KURIER GLS • PACZKOMATY INPOST • ODBIÓR OSOBISTY

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Dlaczego mój pies budzi mnie wcześnie rano

Czasem nasze psiaki mają tendencję do budzenia nas bardzo wcześnie rano. Co jednak sprawia, że psiak zachowuje się właśnie w taki sposób? Przyczyn może być kilka. Być może twój piesek ma zbyt mało aktywności w ciągu dnia lub zwyczajnie zaczyna się nudzić.

spiworek dla psa bliss koralowy

Czego się dowiesz z tego artykułu:

  • Psy potrafią budzić swoich opiekunów bardzo wcześnie rano
  • Powodów takiego zachowania psa może być wiele
  • Jedną z przyczyn może być nuda

Pies budzi mnie wcześnie rano

Wielu właścicieli psów ma pewien problem ze swoim psiakiem. Mianowicie ich pupile dość często budzą ich bardzo wcześnie rano. Bywa, że zanim jeszcze wstanie słońce. Dlaczego tak się dzieje i co można zrobić, aby poprawić tę sytuację? Istnieje kilka możliwych przyczyn i sposobów na rozwiązanie problemu.

Zastanów się czy któryś z przedstawionych przeze mnie przykładów pasuje do sytuacji twojego psiaka. Dzięki temu będziesz mogła zaradzić coś w tej sytuacji. To właśnie od tego co jest powodem budzenia cię przez psiaka będzie zależało w jaki sposób możesz sobie z tym poradzić.

Dlaczego mój pies budzi mnie wcześnie rano

Tak jak wspomniałam już na samym początku, powodów przez które twój czworonożny przyjaciel budzi cię wcześnie rano może być naprawdę wiele. Co więcej, istnieje możliwość że twój piesek budzi cię z kilku różnych powodów jednocześnie.

Dlatego przeczytaj listę, którą dla ciebie przygotowałam i zastanów się, które powody pasują do twojego psiaka.

Brak stałej godziny snu psa

Psy uwielbiają rutynę. Jeśli twój pies nie ma stałego harmonogramu dnia, to może prowadzić u niego do nieprzewidywalnego zachowania, w tym właśnie wcześniejszego budzenia się. Postaraj się zatem wprowadzić u swojego pupila stałe godziny karmienia, spacerów i kładzenia się spać które będą przestrzegane codziennie.

Dzięki temu, że ja sama staram się każdego dnia kłaść spać o tej samej porze, to mój psiak chcąc iść w moje ślady robi również to samo.

poducha dla psa loft szara kocyk zen szary

Nuda u psa

Psiaki potrzebują stałych bodźców i zabaw, aby pozostać aktywne i zainteresowane otoczeniem. Jeśli twój pies nie ma wystarczającej ilości zabawy lub po prostu nudzi się, to może prowadzić do problemów z zasypianiem i wcześniejszego budzenia. Spróbuj wprowadzić nowe zabawy i gry, które zainteresują twojego pupila.

Nuda to problem, który dotyczy dużej ilości piesków. Niestety często błędnie uważamy, że podarowanie psu zabawki rozwiązuje cały problem zagospodarowania jego wolnego czasu. Nic bardziej mylnego. Dla piesków nasza uwaga i bliskość są najważniejsze jeśli chodzi o sposób w jaki najbardziej lubią spędzać swój wolny czas.

Za mało aktywności psa w ciągu dnia

Nasze pieski to zwierzęta, które potrzebują dużo ruchu i aktywności fizycznej. Jeśli twój pies nie spędza wystarczająco dużo czasu na spacerach i zabawie, to może prowadzić do nadmiernego pobudzenia w nocy, a w efekcie bardzo wczesnego  budzenia. Jego wewnętrzna energia nie zostaje odpowiednio spożytkowana w ciągu dnia.

Jeśli chcesz znaleźć sposób aby zmęczyć psiaka zabawą, to odsyłam cię do innego mojego artykułu, w którym dokładniej tłumaczę jak możesz to zrobić. Znajdziesz go TUTAJ. Ja do tego celu wykorzystuję między innymi sznurowy BULLET od Bowl&Bone Republic.

Pies jest głodny

Jeśli karmisz swojego psa zbyt wcześnie przed snem, to może prowadzić do tego, że twój psiak będzie się budził wcześnie rano, oczekując na kolejne posiłki. Spróbuj przesunąć godzinę karmienia na późniejszy czas wieczorem, aby twój pies nie miał ochoty wstawać wcześniej.

Sama bardzo często łapie się na tym, że jeśli zjem bardzo wczesną kolację, to rano budzi mnie nieprzyjemne burczenie w brzuchu. Dlatego w pełni rozumiem, że taka sytuacja dla mojego czworonożnego przyjaciela może być równie nieprzyjemnym doświadczenie.

Nieodpowiednia dieta psa

Odpowiednia dieta jest bardzo ważna dla zdrowia i samopoczucia twojego psa. Jeśli twój psiak nie otrzymuje odpowiednich składników odżywczych lub jest na diecie nieodpowiedniej dla jego potrzeb, to może prowadzić do problemów z snem i wcześniejszego budzenia.

Jeśli nie masz pewności co powinno znajdować się w diecie twojego psa, to skonsultuj się z weterynarzem, aby upewnić się czy prawidłowo karmisz swojego psiaka.

Więcej informacji na temat tego, czego nie powinny jeść psy znajdziesz w innym moim wpisie, który znajdziesz TUTAJ.

poducha dla psa classic bezowa

Dużo rozpraszaczy przed snem psa

Jeśli twój pies ma tendencję do pobudzenia przed snem, to może prowadzić do problemów z zasypianiem i wcześniejszego budzenia. Spróbuj zapewnić swojemu psu spokojną atmosferę przed snem, unikając głośnych dźwięków i intensywnych zabaw.

Zbyt mało snu w ciągu dnia

Podobnie jak ludzie, psy potrzebują odpowiedniej ilości snu w ciągu dnia. Jeśli twój pies nie jest w stanie spać przez całą noc, to może prowadzić do nadmiernego pobudzenia i wcześniejszego budzenia. Upewnij się, że twój pies ma wygodne i ciche miejsce do spania oraz że nie ma zbyt dużo bodźców w otoczeniu, które mogą utrudnić mu zasypianie.

Nieodpowiednie miejsce dla psiego legowiska

Miejsce, w którym twój pies śpi, ma bezpośredni wpływ na jego jakość snu. Jeśli miejsce to jest zbyt hałaśliwe lub znajduje się pod źródłem światła, to może prowadzić do problemów z zasypianiem i wcześniejszego budzenia się pieska. Upewnij się, że twój pies ma wygodne i ciche miejsce do spania.

Zwróć również uwagę na to, czy twój czworonożny przyjaciel ma wygodne legowisko. Być może piesek nie tyle budzi cię rano, co chce spać wraz z tobą w twoim łóżku, ponieważ jego własne jest dla niewygodne.

Polecam ci posłania od marki Bowl&Bone Republic. Mój pupil posiada zarówno legowisko dla psa URBAN jak i miękką poduchę CLASSIC.

Psie problemy

Niektóre problemy behawioralne u psów mogą prowadzić do problemów z zasypianiem i wcześniejszego budzenia. Na przykład, agresja, lękliwość czy niepokój mogą prowadzić do problemów z zasypianiem i wcześniejszego budzenia.

Twój czworonożny przyjaciel miewa swoje psie sprawy, a co za tym idzie również swoje problemy. Zastanów się czy, w życiu twojego pieska nie wydarzyło się ostatnimi czasy coś, co może go trapić.

Stres w życiu psa

Stres może prowadzić do problemów z zasypianiem i wcześniejszego budzenia. Gdy twój psiak doświadcza dużo stresu, na przykład ze względu na zmiany w stylu życia lub problemy z innymi psami, to może prowadzić do problemów z zasypianiem i bardzo wczesnego budzenia się rano.

Możesz skonsultować się z weterynarzem lub behawiorystą psów, aby uzyskać pomoc w rozwiązaniu problemów ze stresem.

Choroba psa

Jeśli żaden z powyższych powodów nie wyjaśnia wcześniejszego budzenia, to możliwe, że twój pies ma problemy zdrowotne lub cierpi na bezsenność. Skonsultuj się z weterynarzem, który może zdiagnozować problem i pomóc w leczeniu pupila.

Wczesne poranki z czworonożnym przyjacielem

Wcześniejsze budzenie przez psa może być frustrujące dla właścicieli. Jednakże, istnieje wiele różnych przyczyn, które mogą powodować taki problem. Kluczowym elementem jest zrozumienie, dlaczego twój pies budzi Cię wcześnie rano, abyś mógł podjąć odpowiednie kroki.

Jak myślisz, dlaczego twój psiak budzi cię wcześnie rano? Napisz mi swoją odpowiedź pozostawiając komentarz poniżej.

Jeśli masz do mnie jakieś pytania, chcesz abym poruszyła jakiś temat w kolejnym wpisie, to koniecznie podziel się tym ze mną w sekcji komentarzy.

klaudia
Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów

Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona papierowy samolot

MASZ CIEKAWY TEMAT? NAPISZ DO NAS LIST!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

NAPISZ LIST:

list do redakcji

POSTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

pies ze smyczą w zębach siedzi na kamiennych schodach

Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Nauczanie dorosłego psa chodzenia na smyczy to zadanie wymagające zaangażowania, konsekwencji i cierpliwości. Kluczowe są spokojne podejście, dostosowanie metod do indywidualnych potrzeb psa oraz systematyczne nagradzanie pozytywnego zachowania. Warto pamiętać, że każdy pies jest inny i może wymagać odmiennego podejścia, a postępy mogą być stopniowe. Wnioskiem jest też fakt, że nauka nowych zachowań u dorosłego [...]

Czytaj dalej… from Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Czytaj dalej
pies biegnie w wodzie zabawa

Jakie są zabawy dla psa w wodzie

Zabawy w wodzie nie tylko dostarczają rozrywki, ale także stanowią doskonałą formę ćwiczeń fizycznych, które wspierają zdrowie i kondycję psa. Dodatkowo, interakcja właściciela z psem podczas takich zabaw wzmacnia więź między nimi, co może przyczynić się do lepszej komunikacji i zrozumienia. Jednak istotne jest zachowanie ostrożności podczas zabaw w wodzie, zwłaszcza jeśli pies nie jest [...]

Czytaj dalej… from Jakie są zabawy dla psa w wodzie

Czytaj dalej
pies siedzi na poduszce

Jak poradzić sobie z nadmiernym szczekaniem u psa

Nadmiernie szczekające psy mogą w ten sposób wyrażać swoje potrzeby, a ich szczekanie może wynikać z różnych przyczyn, takich jak nuda, stres czy brak odpowiedniej aktywności. Kluczem do rozwiązania problemu jest zrozumienie potrzeb psa. Istotne jest indywidualne podejście do każdego psiaka, uwzględnienie jego charakteru i upodobań, a także trenowanie z pupilem umiejętności opanowywania jego potrzeby [...]

Czytaj dalej… from Jak poradzić sobie z nadmiernym szczekaniem u psa

Czytaj dalej

INFO@BOWLANDBONE.COM

DARMOWA DOSTAWA OD 350ZŁ

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

DZIĘKUJEMY ZA WIADOMOŚĆ

Wkrótce zapoznamy się z Twoją wiadomością i wrócimy do Ciebie z informacjami.

Krzyżyk do zamknięcia popup