Zabawy dla kilku psiaków - Blog Bowl&Bone Republic

WYSYŁKA GRATIS OD 350 ZŁ NA WSZYSTKIE PRODUKTY

KURIER GLS • PACZKOMATY INPOST • ODBIÓR OSOBISTY

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Zabawy dla kilku psiaków

Chcesz spędzić aktywnie dzień ze swoimi psiakami? Wspólna zabawa to doskonały sposób na miłe spędzenie czasu, a także pielęgnację waszej przyjaźni. Podpowiemy ci, jak się za to zabrać.

mata dla psa chill szara szara zabawka bax

Zabawy dla psów

Jednym z najprzyjemniejszych sposobów spędzania czasu wraz z ukochanym czworonogiem jest wspólna aktywna zabawa. Pozwala umacniać więź między nami, a pupilem. Ponadto zabawa ma bardzo dobry wpływ na rozwój umysłowy, a także fizyczny pieska. Co więcej, pozwala mu efektywnie spożytkować drzemiącą w nim energię zaspokoić potrzebę ruchu.

Zabaw z pupilem jest bardzo dużo, jak jednak poradzić sobie gdy mamy więcej niż jednego psiaka. Jest to nieco trudniejsze zadanie jednak gwarantujemy, ilość uśmiechu rośnie proporcjonalnie wraz ze zwiększającą się ilością czworonogów chętnych do wspólnej zabawy.

Mając pod swoją opieką kilkoro czworonogów chcemy, aby potrafiły one miło spędzać czas nie tylko z nami ale również samodzielnie. Chcąc stworzyć silną i przyjazną relację pomiędzy naszymi pupilami warto skupić się na ich wspólnej zabawie. Aktywne spędzanie czasu pozwoli psiakom nauczyć się wzajemnego szacunku i zrozumienia. Dlatego też ważne jest aby pokazać psiakom jak wiele radości mogą czerpać ze wspólnej zabawy.

Znajdź wspólne zainteresowania między pupilami

Chcąc aby psiaki dobrze się miedzy sobą dogadywały podczas zabawy należy na wstępie skupić się na ich charakterze i uosobieniu. Pieski o zupełnie skrajnych temperamentach mają odmienne potrzeby i upodobania. W żadnym wypadku nie można pozwolić na przeforsowanie którejś ze stron. Zobacz jakie formy aktywnego spędzania czasu twoje pupile lubią oddzielnie i na tej podstawie stwórz zakres zabaw, które będą odpowiadać każdemu z nich.

pies gryzie zabawkę

Upodobania psiaków zależą nie tylko od ich charakteru ale także rasy czy wieku. Młody szczeniak będzie uwielbiał zabawy dla psów podczas których będzie mógł biegać, skakać czy wykonywać wszelkiego rodzaju sztuczki. Starsze lub mniej temperamentne psiaki będą preferowały zabawy polegające na szarpaniu czy też odnajdywaniu rzeczy.

Podczas psich zabaw o tym musisz pamiętać

Możliwość wspólnej zabawy dla psów stanowi ogromną przyjemność. Mogą wówczas spędzić miło i aktywnie czas oraz zaspokoić swoje potrzeby związane z socjalizacją. Niestety często my jako ludzie nie jesteśmy w stanie ocenić na pierwszy rzut oka czy nasi pupile doskonale się ze sobą bawią czy wręcz przeciwnie, rywalizują ze sobą.

Umiejętność odczytywania zachowań psiaków jest niezwykle istotna aby móc sprawować kontrolę nad utrzymaniem zdrowej i przyjaznej relacji między swoimi czworonogami.

  • Sprawiedliwość i równowaga podczas psiej zabawy

Żaden z psiaków nie powinien czuć się gorszy od drugiego. Zachowanie równowagi emocjonalnej w relacji między dwoma psiakami jest niezwykle istotne.

Jeśli zauważysz, że podczas zabawy jeden psiak jest nieustannie w pozycji władczej w stosunku do drugiego jest to znak, że coś jest nie w porządku. Wspólna zabawa powinna opierać się na zmienności. Raz jeden psiak ucieka, a drugi go goni a po chwili następuje zmiana. Równorzędna aktywność jest kluczowa dla relacji dwóch psiaków.

  • Harmonia czasu zabawy

Psy tak jak i ludzie aby być w pełni sił i dobrego samopoczucia potrzebują mieć trochę czasu tylko i wyłącznie dla siebie. Tyczy się to nie tylko naszej interakcji z pupilem ale również z innymi naszymi podopiecznymi. Jeśli zauważysz, że jeden z psiaków liczy na wspólną zabawę ze swoim towarzyszem, a drugi wręcz przeciwnie, postaraj się zapewnić mu spokój i poświęć swoją uwagę psiakowi, który potrzebuje aktywnej zabawy.

A co jeśli zabawa naszych psiaków trwa zbyt długo? Oczywiście nie stanowi to problemu jednak pieski podczas wspólnej aktywności potrafią zapomnieć o spożywaniu jedzenia czy wody. Jeśli zauważysz, że ich zabawa trwa nieprzerwanie od dłuższego czasu jako ich opiekun możesz zarządzić przerwę na chwilę oddechu.

Jak się bawić z psiakami

Choć zabawy dla kilku piesków wymagają nieco więcej kreatywności i to wciąż możemy bazować na tych, które dobrze znamy. Wraz ze swoimi pupilami możemy się bawić na naprawdę wiele sposobów. Dużo zależy od upodobań naszych psiaków i tego, jaka forma aktywnego spędzania czasu odpowiada im najbardziej.

Psie zabawy na dworze

  • aportowanie

Jest to zabawa znana chyba wszystkim psim właścicielom. Doskonałe sprawdza się w przypadku jednego psiaka ale również kilku. Wówczas psiaki oprócz samego aportowania mogą również ścigać się wzajemnie.

  • frisbee

Psiaki uwielbiają zabawy podczas których mogą biegać i skakać. Frisbee jest do tego doskonałą okazją. Staraj się jednak aby każdy psiak miał szansę na złapanie dysku. Jest to ważne aby pieski czuły, że to wasza wspólna, grupowa gra.

  • przeciąganie

Doskonały sposób na zabawę kilku psiaków, również bez naszego udziału. Dobry jakościowo szarpak czy bullet jest jednak podstawą udanej zabawy jeśli chcemy mieć pewność, że nie ulegnie on zniszczeniu po pierwszym użytkowaniu. Dlatego też polecamy bullety od Bowl&Bone Republic, które to wykonane są z wytrzymałego materiału, który wytrzyma wiele godzin wspaniałej zabawy

  • poszukiwanie

Jak wiemy, psiaki mają doskonale rozwinięty zmysł węchu. Dlatego też wszelkiego rodzaju zabawy podczas których nasze pupile będą miały za zadanie odnajdywanie ukrytych smakołyków czy zabawek  świetnie się sprawdzą. Pamiętaj jednak aby zmieniać kryjówki gdyż psiak będzie pamiętał gdzie uprzednio czekała na niego schowana niespodzianka.

Zabawy psiaków w domu

  • węszenie

Podczas zabawy w domu dużo bardziej sprawdzają się wszelkiego rodzaju interaktywne zabawki i akcesoria. Przykładem jest mata węchowa, czy pudełka wewnątrz których możemy ukrywać ulubione smakołyki naszych psiaków. Ich zadaniem będzie wywęszenie przysmaku, a następnie wydostanie go z ukrycia. W przypadku kilku psiaków ważne jest aby ukryć kilka smakołyków jednocześnie aby każdy piesek miał szansę go odnaleźć.

zabawka dla psa felix duckie roy bax kosz na zabawki cotton pink rozowy bowl and bone republic ls1sa
  • zabawa w chowanego w wersji dla psa

Tak, psiaki tak samo jak dzieci uwielbiają tę zabawę. Jeśli wybierzesz już kryjówkę dla siebie zawołaj swoje pieski aby podążając za twoim głosem spróbowały odnaleźć wybraną przez ciebie kryjówkę.

  • nauka komend

Czas spędzany w domu to doskonały moment na naukę nowych komend. Psiaki uczą się nie tylko poprzez nasze wskazówki ale również obserwację siebie nawzajem.

Nic trudnego

Zabawy dla kilku psów niewiele różnią się od tych organizowanych dla jednego czworonoga. Dobre zabawy dla psów powinny przede wszystkim opierać się na równości i sprawiedliwości. Pieski powinny mieć taką samą szansę na wygraną podczas zabawy. Inaczej będą czuły się odsunięte i zaniedbane. Zadbaj również o to, aby podczas zabawy psów żaden nie pełnił funkcję dominatora. Pieski powinny czuć, że są traktowane na równi, zarówno w swoim towarzystwie jak i przez swoich opiekunów.

klaudia
Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów

Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona papierowy samolot

MASZ CIEKAWY TEMAT? NAPISZ DO NAS LIST!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

NAPISZ LIST:

list do redakcji

POSTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

pies ze smyczą w zębach siedzi na kamiennych schodach

Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Nauczanie dorosłego psa chodzenia na smyczy to zadanie wymagające zaangażowania, konsekwencji i cierpliwości. Kluczowe są spokojne podejście, dostosowanie metod do indywidualnych potrzeb psa oraz systematyczne nagradzanie pozytywnego zachowania. Warto pamiętać, że każdy pies jest inny i może wymagać odmiennego podejścia, a postępy mogą być stopniowe. Wnioskiem jest też fakt, że nauka nowych zachowań u dorosłego [...]

Czytaj dalej… from Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Czytaj dalej
pies biegnie w wodzie zabawa

Jakie są zabawy dla psa w wodzie

Zabawy w wodzie nie tylko dostarczają rozrywki, ale także stanowią doskonałą formę ćwiczeń fizycznych, które wspierają zdrowie i kondycję psa. Dodatkowo, interakcja właściciela z psem podczas takich zabaw wzmacnia więź między nimi, co może przyczynić się do lepszej komunikacji i zrozumienia. Jednak istotne jest zachowanie ostrożności podczas zabaw w wodzie, zwłaszcza jeśli pies nie jest [...]

Czytaj dalej… from Jakie są zabawy dla psa w wodzie

Czytaj dalej
pies siedzi na poduszce

Jak poradzić sobie z nadmiernym szczekaniem u psa

Nadmiernie szczekające psy mogą w ten sposób wyrażać swoje potrzeby, a ich szczekanie może wynikać z różnych przyczyn, takich jak nuda, stres czy brak odpowiedniej aktywności. Kluczem do rozwiązania problemu jest zrozumienie potrzeb psa. Istotne jest indywidualne podejście do każdego psiaka, uwzględnienie jego charakteru i upodobań, a także trenowanie z pupilem umiejętności opanowywania jego potrzeby [...]

Czytaj dalej… from Jak poradzić sobie z nadmiernym szczekaniem u psa

Czytaj dalej

INFO@BOWLANDBONE.COM

DARMOWA DOSTAWA OD 350ZŁ

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

DZIĘKUJEMY ZA WIADOMOŚĆ

Wkrótce zapoznamy się z Twoją wiadomością i wrócimy do Ciebie z informacjami.

Krzyżyk do zamknięcia popup