×

Brak produktów w koszyku.

Z psem w pracy

Zabieranie psiaka wraz z sobą do pracy to stosunkowo nowa inicjatywa wielu pracodawców, która jednak zyskuje coraz większą popularność. Jej niekwestionowaną zaletą jest to, że dzięki temu swojego ukochanego pupila możemy mieć zawsze przy sobie.

legowisko spiworek dla psa dreamy mint bowl and bone republic ls1sa blog

Pies w pracy

Wielu psich właścicieli boryka się z problemem pozostawiania swojego ukochanego czworonoga samego w domu podczas gdy sami udają się do pracy. A gdyby tak móc zabierać psiaka ze sobą? Pomogłoby to rozwiązać problem zarówno tęsknoty psiaka za właścicielem jak i naszej obawy przed pozostawieniem pupila na wiele godzin samego w domu.

Rozwiązanie to ma również inne pozytywne skutki. Obecność psa w biurze dobrze wpływa na pracowników, którzy wydajniej wykonują swoje zadania. Zważywszy na to wielu przełożonych umożliwiło swoim pracownikom przyprowadzanie do pracy czworonogów. Ta inicjatywa zyskuje coraz większą liczbę zwolenników, stąd widok psiaków w biurze powoli przestaje być czymś niecodziennym.

Pies a inni pracownicy

Zanim firma podejmie decyzję o umożliwieniu pracownikom zabierania wraz z sobą czworonogów powinna przedyskutować tę kwestię z całym zespołem. Istnieje możliwość, że w firmie znajdują się osoby z silną alergią na psią sierść. Ponadto mogą zdarzyć się również tacy pracownicy dla których przebywanie w towarzystwie czworonogów na jednej, zamkniętej przestrzeni wywołuje silny dyskomfort psychiczny. Dlatego też pracodawca powinien uprzednio zapoznać się z opinią pracowników. Dopiero przy ich pełnej akceptacji wydać oficjalne przyzwolenie na przyprowadzanie do biura czworonogów.

Należałoby jednak na samym początku rozeznać się nad celowością wprowadzenia tego pomysłu w życie przedsiębiorstwa. Być może okaże się, że w danej firmie zainteresowanie możliwością przyprowadzania do pracy psiaków będzie praktycznie zerowe. Dlatego też nim podejmie się kroki do utworzenia takiej inicjatywy warto najpierw upewnić się czy ktokolwiek wyrazi chęć skorzystania z tego udogodnienia.

Jak wygląda pobyt psa w pracy?

  • Psi kącik w miejscu naszej pracy

Tak więc przychodzimy z naszym psiakiem do pracy i co dalej? Przede wszystkim powinniśmy zapewnić mu dogodne miejsce, najlepiej blisko nas. To czy będziemy potrzebować własnego, komfortowego legowiska oraz miski z wodą i/lub karmą czy też pracodawca zaopatruje biuro w tego rodzaju akcesoria dla psów jest kwestią indywidualną każdej firmy. Psiak powinien znajdować się w takim miejscu, aby w żaden sposób nie przeszkadzać innym pracownikom. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest przygotowanie posłania dla pupila tuż przy naszym miejscu pracy.

miska dla psa duo amber jasny braz bowl and bone republic drewniana ls2

Pamiętaj również aby psiak miał stały dostęp do wody. Jeśli podajesz jedzenie swojemu pupilowi rano oraz wieczorem to staraj się nie podawać posiłków psiakowi w czasie pracy. Gdy  w firmie przebywa kilka piesków jednocześnie to istnieje szansa, że mogą sobie wzajemnie przeszkadzać w czasie jedzenia. Jeśli jednak twój pupil to wyjątkowy łasuch możesz zabrać ze sobą jego ulubione przysmaki i podawać mu w czasie przerwy.

Chcąc aby psiak czuł się komfortowo i dobrze w twoim miejscu pracy zadbaj o to aby miał tam kilka swoich własnych rzeczy. Miły w dotyku kocyk czy też psie zabawki umilą mu czas spędzany w biurze. Pamiętaj jednak aby zabawka, na którą się zdecydujesz nie wydawała dźwięków. Dobrze aby nie była zbyt absorbująca gdyż w przeciwnym wypadku mogłaby zakłócać innym pracę.

kocyk dla psa nap brazowy bowl and bone republic blog

  • Odpowiednie przygotowanie psiaka

Wybierając się z psiakiem do pracy upewnij się, że posiada wszystkie niezbędne szczepienia. Jest to szczególnie istotne gdy będzie on miał tam styczność z innymi psami. Ważna jest również obserwacja zachowania pupila w stosunku do innych czworonogów. Jeśli w codziennym życiu jest on negatywnie nastawiony do innych psów lub co więcej reaguje agresją, zabieranie go do pracy może nie być najlepszym pomysłem. Pamiętajmy, że pupil nie powinien rozpraszać nas swoim zachowaniem podczas wykonywania codziennych obowiązków zawodowych.

Jeśli do twojego biura będzie przychodziło kilka psiaków warto je wcześniej ze sobą zapoznać. Dobrze aby pierwsze spotkanie odbyło się w neutralnym dla nich miejscu. Ułatwi to późniejszą współpracę między psiakami i pozwoli zminimalizować możliwość wystąpienia konfliktów między nimi. Dzięki temu, żaden psiak nie będzie czuł się ważniejszy od pozostałych. Dodatkowo pozwala to wychwycić możliwy brak akceptacji pomiędzy niektórymi psiakami.

Czy moja praca jest odpowiednim miejscem dla mojego psiaka?

Pies w pracy to poważna decyzja jednak nie powinniśmy się jej obawiać. To czy możemy zabierać psiaka do pracy w głównej mierze zależy od jego uosobienia. Jeśli nasz pupil jest aspołeczny, źle czuje się pośród ludzi lub co więcej w towarzystwie innych psów, raczej nie powinniśmy dokładać mu dodatkowego stresu. Przebywanie w twoim miejscu pracy może być dla niego bardziej nieprzyjemne niż pozostawanie samemu w domu. W takim przypadku pies w pracy nie będzie dobrym pomysłem.

Jeśli jednak twój psiak nie ma problemu z obcowaniem pośród innych psiaków. Co więcej, zostając samotnie w domu ogromnie za tobą tęskni i nie może doczekać się twojego powrotu, zdecydowanie zabranie go wraz z sobą do pracy będzie dobrym pomysłem.

Zalety  pracy z psiakiem

Udowodniono, że obecność czworonoga w miejscu pracy wpływa pozytywnie na wydajność pracowników. Działa również na obniżenie się poziomu stresu oraz poprawę dobrego samopoczucia. Pracownicy poprzez obecność psiaków w pracy odczuwają większą satysfakcję z wykonywanych zadań. Dodatkowo są bardziej zaangażowani i rzetelni podczas wypełniania swoich obowiązków. Pies w pracy to również działanie na naukę empatii wobec zwierząt.

legowisko dla psa loft coral kocyk zen szary zabawka dex bowl and bone republic blog

Niekwestionowaną zaletą obecności naszego psiaka w pracy jest brak obawy o jego samotne pozostawanie w domu. Wiele czworonogów mocno odczuwa czas oczekiwania na powrót z pracy ukochanego opiekuna. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie jeśli nasz pupil odczuwa silny lęk separacyjny podczas naszej nieobecności. Działa to oczywiście również w drugą stronę. Często czujemy się nieswojo i samotnie bez swojego czworonożnego przyjaciela przy boku.

Z psem do pracy – tak czy nie?

Pies obecny w pracy jest to dość nowa i dopiero rozwijająca się inicjatywa. Wiele zależy od specyfiki danej firmy gdyż nie zawsze występują  dogodne warunki do przebywania psów na terenie przedsiębiorstwa. Jeśli jednak twój pracodawca przyzwala na takie działanie to warto skorzystać z takiej możliwości.

Dla psa z pewnością będzie to o wiele bardziej ciekawa opcja niż samotne godziny spędzane każdego dnia w domu. Jeśli jednak zauważysz, że twój psiak raczej nie odbiera pozytywnie wspólnych wycieczek do pracy, nie zmuszaj go do tego. Niektóre psiaki o wiele bardziej cenią sobie spokojny czas spędzony na kanapie niż przebywanie w towarzystwie nieznanych mu ludzi oraz innych czworonogów.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (No Ratings Yet)
Loading...
Posty, które mogą Cię zainteresować
kocyk dla psa nap grey szary bowl and bone republic blog

5 nietypowych błędów przy wychowywaniu psa

Opieka nad czworonogiem to duże wyzwanie. Chcąc zapewnić psiakowi poczucie miłości i bezpieczeństwa musimy dokładnie poznać jego pot...
Jak dobrać rozmiar ubranka dla psa?

Czy psy lubią muzykę?

Czy zastanawiałeś się jakie znaczenie w życiu twojego pupila ma muzyka? Czy psy lubią muzykę? Czy podchodzą do niej w sposób obojęt...