Pies w pracy - czy to możliwe? - Blog Bowl&Bone Republic

WYSYŁKA GRATIS OD 350 ZŁ NA WSZYSTKIE PRODUKTY

KURIER GLS • PACZKOMATY INPOST • ODBIÓR OSOBISTY

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Pies w pracy – czy to możliwe?

Zabieranie psiaka wraz z sobą do pracy to stosunkowo nowa inicjatywa wielu pracodawców, która jednak zyskuje coraz większą popularność. Jej niekwestionowaną zaletą jest to, że dzięki temu swojego ukochanego pupila możemy mieć zawsze przy sobie. Co więc powinieneś wiedzieć zanim zabierzesz swojego psiaka do miejsca pracy? Przede wszystkim upewnij się, czy przebywanie na jednej, zamkniętej przestrzeni z innymi pieskami nie jest dla niego problemem.

Pies w pracy

Wielu psich właścicieli boryka się z problemem pozostawiania swojego ukochanego czworonoga samego w domu. Podczas gdy sami udają się do pracy. A gdyby tak móc zabierać psiaka ze sobą. Czy pies w pracy to dobry pomysł?

Pomogłoby to rozwiązać problem zarówno tęsknoty psiaka za właścicielem, jak i naszej obawy przed pozostawieniem pupila na wiele godzin samego w domu. Rozwiązanie to ma również inne pozytywne skutki. Obecność psa w biurze dobrze wpływa na pracowników, którzy wydajniej wykonują swoje zadania.

Ze względu na to wielu przełożonych umożliwia swoim pracownikom przyprowadzanie do pracy swoich czworonogów. Ta inicjatywa zyskuje coraz większą liczbę zwolenników, stąd widok psiaków w biurze powoli przestaje być czymś niecodziennym. Jednym z miejsc przyjaznych pieskom jest siedziba marki Bowl&Bone Republic.

Pies w pracy, a inni pracownicy

Zanim firma podejmie decyzję o umożliwieniu pracownikom zabierania wraz z sobą czworonogów, powinna przedyskutować tę kwestię z całym zespołem. Istnieje możliwość, że w firmie znajdują się osoby z silną alergią na psią sierść.

Warto wiedzieć, że pieski posiadające nie sierść, a włosie są neutralne. tak więc nie wywołują reakcji alergicznych u ludzi.

Ponadto mogą zdarzyć się również tacy pracownicy, dla których przebywanie w towarzystwie czworonogów na jednej, zamkniętej przestrzeni wywołuje silny dyskomfort psychiczny.

Dlatego też pracodawca powinien uprzednio zapoznać się z opinią wszystkich pracowników. Dopiero przy ich pełnej akceptacji wydać oficjalne przyzwolenie na przyprowadzanie do biura czworonogów.

Należałoby jednak na samym początku rozeznać się nad celowością wprowadzenia tego pomysłu w życie przedsiębiorstwa. Być może okaże się, że w danej firmie zainteresowanie możliwością przyprowadzania do pracy psiaków będzie praktycznie zerowe. Dlatego też nim podejmie się kroki do utworzenia takiej inicjatywy, warto najpierw upewnić się, czy ktokolwiek wyrazi chęć skorzystania z tego udogodnienia.

Jak wygląda pobyt psa w pracy?

To jak będzie wyglądał dzień w pracy z twoim pupilem zależy od tego, jaki zawód wykonujesz. Równie ważna jest przestrzeń, w której pełnisz swoje codzienne obowiązki.

– psi kącik w miejscu pracy

Tak więc przychodzisz ze swoim psiakiem do pracy i co dalej? Przede wszystkim powinieneś zapewnić mu dogodne miejsce, najlepiej blisko ciebie. To czy będziesz potrzebować własnego, komfortowego legowiska oraz miski z wodą i/lub karmą dla swojego psa, czy też pracodawca zaopatruje biuro w tego rodzaju akcesoria dla psów, jest kwestią indywidualną każdej firmy.

Psiak powinien znajdować się w takim miejscu aby w żaden sposób nie przeszkadzać innym pracownikom. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest przygotowanie posłania dla pupila tuż przy twoim miejscu pracy.

Pamiętaj również aby psiak miał stały dostęp do wody. Jeśli podajesz jedzenie swojemu pupilowi rano oraz wieczorem, to staraj się nie podawać posiłków psiakowi w czasie pracy. Gdy w firmie przebywa kilka piesków jednocześnie, to istnieje szansa, że mogą sobie wzajemnie przeszkadzać w czasie jedzenia.

Jeśli jednak twój pupil to wyjątkowy łasuch możesz zabrać ze sobą jego ulubione przysmaki i podawać mu w czasie przerwy. Dobrze jest jednak zrobić to wówczas poza przestrzenią wspólną.

Chcąc aby psiak czuł się komfortowo i dobrze w twoim miejscu pracy zadbaj o to aby miał tam kilka swoich własnych rzeczy. Miły w dotyku kocyk czy też psie zabawki umilą mu czas spędzany w biurze. Pamiętaj jednak aby zabawka, na którą się zdecydujesz nie wydawała dźwięków. Dobrze żeby nie była też zbyt absorbująca, gdyż w przeciwnym wypadku mogłaby zakłócać innym pracę.

Zabierając ze sobą psiaka do pracy zawsze bierzemy ze sobą ulubioną zabawkę mojego psiaka. Niezwykle urocza i miękka maskotka dla psa PEGASUS od Bowl&Bone Republic zawsze dodaje mu otuchy i wsparcia w nowej sytuacji.

– odpowiednie przygotowanie psiaka

Wybierając się z psiakiem do pracy upewnij się, że posiada wszystkie niezbędne szczepienia. Jest to szczególnie istotne gdy będzie miał tam styczność z innymi psami. Ważna jest również obserwacja zachowania pupila w stosunku do innych czworonogów.

Jeśli w codziennym życiu jest on negatywnie nastawiony do innych psów lub co więcej, reaguje agresją, zabieranie go do pracy może nie być najlepszym pomysłem. Pamiętaj że twój pupil nie powinien rozpraszać cię swoim zachowaniem podczas wykonywania codziennych obowiązków zawodowych.

Jeśli do twojego biura będzie przychodziło kilka psiaków warto je wcześniej ze sobą zapoznać. Dobrze aby pierwsze spotkanie odbyło się w neutralnym dla nich miejscu. Ułatwi to późniejszą współpracę między psiakami i pozwoli zminimalizować możliwość wystąpienia konfliktów między nimi.

Dzięki temu, żaden psiak nie będzie czuł się ważniejszy od pozostałych. Dodatkowo pozwala to wychwycić możliwy brak akceptacji pomiędzy niektórymi psiakami.

Czy moja praca jest odpowiednim miejscem dla twojego psiaka?

Pies w pracy to poważna decyzja jednak nie powinieneś się jej obawiać. To czy możemy zabierać psiaka do pracy w głównej mierze zależy od jego uosobienia. Jeśli twój pupil jest aspołeczny, źle czuje się pośród ludzi lub co więcej w towarzystwie innych psów, raczej nie powinieneś dokładać mu dodatkowego stresu.

Przebywanie w twoim miejscu pracy może być dla niego bardziej nieprzyjemne, niż pozostawanie samemu w domu. W takim przypadku pies w pracy nie będzie dobrym pomysłem.

Jeśli jednak twój psiak nie ma problemu z obcowaniem pośród innych psiaków, co więcej, zostając samotnie w domu ogromnie za tobą tęskni i nie może doczekać się twojego powrotu. Wówczas zdecydowanie zabranie go wraz z sobą do pracy będzie dobrym pomysłem.

Zalety pracy z psiakiem

Udowodniono, że obecność psa w miejscu pracy wpływa pozytywnie na wydajność pracowników. Działa również na obniżenie się poziomu stresu oraz poprawę dobrego samopoczucia. Pracownicy poprzez obecność psiaków w pracy odczuwają większą satysfakcję z wykonywanych zadań.

Dodatkowo są bardziej zaangażowani i rzetelni podczas wypełniania swoich obowiązków. Pies w pracy to również działanie na naukę empatii wobec zwierząt.

Niekwestionowaną zaletą obecności naszego psiaka w pracy jest brak obawy o jego samotne pozostawanie w domu. Wiele czworonogów mocno odczuwa czas oczekiwania na powrót z pracy ukochanego opiekuna. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie jeśli twój pupil odczuwa silny lęk separacyjny podczas twojej nieobecności.

Działa to oczywiście również w drugą stronę. Często czujemy się nieswojo i samotnie bez swojego czworonożnego przyjaciela przy boku.

Pies w pracy – tak czy nie?

Pies obecny w pracy jest to dość nowa i dopiero rozwijająca się inicjatywa. Wiele zależy od specyfiki danej firmy, gdyż nie zawsze występują dogodne warunki do przebywania psów na terenie przedsiębiorstwa. Jeśli jednak twój pracodawca przyzwala na takie działanie, to warto skorzystać z takiej możliwości.

Dla psa z pewnością będzie to o wiele bardziej ciekawa opcja niż samotne godziny spędzane każdego dnia w domu. Jeśli jednak zauważysz, że twój psiak raczej nie odbiera pozytywnie wspólnych wycieczek do pracy, nie zmuszaj go do tego. Niektóre psiaki o wiele bardziej cenią sobie spokojny czas spędzony na kanapie, niż przebywanie w towarzystwie nieznanych mu ludzi oraz innych czworonogów.

Mój pupil uwielbia chodzić wraz ze mną do pracy. Jednak nie robimy tego każdego dnia, a jedynie wtedy gdy wiem, że spędzę tam więcej czasu niż zwykle. Widzę, że jest to dla niego najlepsze rozwiązanie, ponieważ nie jest znudzony tym miejscem.

A ty zabierasz swojego psiaka do pracy? Może dopiero do tego się przymierzasz? Jeśli tak, to koniecznie daj znać jak wam poszło.

klaudia
Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów

Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

2 komentarzy do “Pies w pracy – czy to możliwe?

  1. Planuję wybrać się z moim psiakiem do pracy w tym tygodniu. Zobaczymy jak wyjdzie ten eksperyment …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona papierowy samolot

MASZ CIEKAWY TEMAT? NAPISZ DO NAS LIST!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

NAPISZ LIST:

list do redakcji

POSTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

pies ze smyczą w zębach siedzi na kamiennych schodach

Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Nauczanie dorosłego psa chodzenia na smyczy to zadanie wymagające zaangażowania, konsekwencji i cierpliwości. Kluczowe są spokojne podejście, dostosowanie metod do indywidualnych potrzeb psa oraz systematyczne nagradzanie pozytywnego zachowania. Warto pamiętać, że każdy pies jest inny i może wymagać odmiennego podejścia, a postępy mogą być stopniowe. Wnioskiem jest też fakt, że nauka nowych zachowań u dorosłego [...]

Czytaj dalej… from Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Czytaj dalej
pies biegnie w wodzie zabawa

Jakie są zabawy dla psa w wodzie

Zabawy w wodzie nie tylko dostarczają rozrywki, ale także stanowią doskonałą formę ćwiczeń fizycznych, które wspierają zdrowie i kondycję psa. Dodatkowo, interakcja właściciela z psem podczas takich zabaw wzmacnia więź między nimi, co może przyczynić się do lepszej komunikacji i zrozumienia. Jednak istotne jest zachowanie ostrożności podczas zabaw w wodzie, zwłaszcza jeśli pies nie jest [...]

Czytaj dalej… from Jakie są zabawy dla psa w wodzie

Czytaj dalej
pies siedzi na poduszce

Jak poradzić sobie z nadmiernym szczekaniem u psa

Nadmiernie szczekające psy mogą w ten sposób wyrażać swoje potrzeby, a ich szczekanie może wynikać z różnych przyczyn, takich jak nuda, stres czy brak odpowiedniej aktywności. Kluczem do rozwiązania problemu jest zrozumienie potrzeb psa. Istotne jest indywidualne podejście do każdego psiaka, uwzględnienie jego charakteru i upodobań, a także trenowanie z pupilem umiejętności opanowywania jego potrzeby [...]

Czytaj dalej… from Jak poradzić sobie z nadmiernym szczekaniem u psa

Czytaj dalej

INFO@BOWLANDBONE.COM

DARMOWA DOSTAWA OD 350ZŁ

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

DZIĘKUJEMY ZA WIADOMOŚĆ

Wkrótce zapoznamy się z Twoją wiadomością i wrócimy do Ciebie z informacjami.

Krzyżyk do zamknięcia popup