×

Brak produktów w koszyku.

Pies w pracy – czy to możliwe?

7 minutes


Zabieranie psiaka wraz z sobą do pracy to stosunkowo nowa inicjatywa wielu pracodawców, która jednak zyskuje coraz większą popularność. Jej niekwestionowaną zaletą jest to, że dzięki temu swojego ukochanego pupila możemy mieć zawsze przy sobie. Co więc powinieneś wiedzieć zanim zabierzesz swojego psiaka do miejsca pracy? Przede wszystkim upewnij się, czy przebywanie na jednej, zamkniętej przestrzeni z innymi pieskami nie jest dla niego problemem.
legowisko spiworek dla psa dreamy lily fioletowy bowl and bone republic ls1a

Pies w pracy

Wielu psich właścicieli boryka się z problemem pozostawiania swojego ukochanego czworonoga samego w domu. Podczas gdy sami udają się do pracy. A gdyby tak móc zabierać psiaka ze sobą. Czy pies w pracy to dobry pomysł?

Pomogłoby to rozwiązać problem zarówno tęsknoty psiaka za właścicielem, jak i naszej obawy przed pozostawieniem pupila na wiele godzin samego w domu. Rozwiązanie to ma również inne pozytywne skutki. Obecność psa w biurze dobrze wpływa na pracowników, którzy wydajniej wykonują swoje zadania.

Ze względu na to wielu przełożonych umożliwia swoim pracownikom przyprowadzanie do pracy swoich czworonogów. Ta inicjatywa zyskuje coraz większą liczbę zwolenników, stąd widok psiaków w biurze powoli przestaje być czymś niecodziennym. Jednym z miejsc przyjaznych pieskom jest siedziba marki Bowl&Bone Republic.

Pies w pracy, a inni pracownicy

Zanim firma podejmie decyzję o umożliwieniu pracownikom zabierania wraz z sobą czworonogów, powinna przedyskutować tę kwestię z całym zespołem. Istnieje możliwość, że w firmie znajdują się osoby z silną alergią na psią sierść.

Warto wiedzieć, że pieski posiadające nie sierść, a włosie są neutralne. tak więc nie wywołują reakcji alergicznych u ludzi.

Ponadto mogą zdarzyć się również tacy pracownicy, dla których przebywanie w towarzystwie czworonogów na jednej, zamkniętej przestrzeni wywołuje silny dyskomfort psychiczny.

Dlatego też pracodawca powinien uprzednio zapoznać się z opinią wszystkich pracowników. Dopiero przy ich pełnej akceptacji wydać oficjalne przyzwolenie na przyprowadzanie do biura czworonogów.

Należałoby jednak na samym początku rozeznać się nad celowością wprowadzenia tego pomysłu w życie przedsiębiorstwa. Być może okaże się, że w danej firmie zainteresowanie możliwością przyprowadzania do pracy psiaków będzie praktycznie zerowe. Dlatego też nim podejmie się kroki do utworzenia takiej inicjatywy, warto najpierw upewnić się, czy ktokolwiek wyrazi chęć skorzystania z tego udogodnienia.

Jak wygląda pobyt psa w pracy?

To jak będzie wyglądał dzień w pracy z twoim pupilem zależy od tego, jaki zawód wykonujesz. Równie ważna jest przestrzeń, w której pełnisz swoje codzienne obowiązki.

– psi kącik w miejscu pracy

Tak więc przychodzisz ze swoim psiakiem do pracy i co dalej? Przede wszystkim powinieneś zapewnić mu dogodne miejsce, najlepiej blisko ciebie. To czy będziesz potrzebować własnego, komfortowego legowiska oraz miski z wodą i/lub karmą dla swojego psa, czy też pracodawca zaopatruje biuro w tego rodzaju akcesoria dla psów, jest kwestią indywidualną każdej firmy.

Psiak powinien znajdować się w takim miejscu aby w żaden sposób nie przeszkadzać innym pracownikom. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest przygotowanie posłania dla pupila tuż przy twoim miejscu pracy.

legowisko dla psa loft grey bowl and bone republic ls3sa

Pamiętaj również aby psiak miał stały dostęp do wody. Jeśli podajesz jedzenie swojemu pupilowi rano oraz wieczorem, to staraj się nie podawać posiłków psiakowi w czasie pracy. Gdy w firmie przebywa kilka piesków jednocześnie, to istnieje szansa, że mogą sobie wzajemnie przeszkadzać w czasie jedzenia.

Jeśli jednak twój pupil to wyjątkowy łasuch możesz zabrać ze sobą jego ulubione przysmaki i podawać mu w czasie przerwy. Dobrze jest jednak zrobić to wówczas poza przestrzenią wspólną.

Chcąc aby psiak czuł się komfortowo i dobrze w twoim miejscu pracy zadbaj o to aby miał tam kilka swoich własnych rzeczy. Miły w dotyku kocyk czy też psie zabawki umilą mu czas spędzany w biurze. Pamiętaj jednak aby zabawka, na którą się zdecydujesz nie wydawała dźwięków. Dobrze żeby nie była też zbyt absorbująca, gdyż w przeciwnym wypadku mogłaby zakłócać innym pracę.

Zabierając ze sobą psiaka do pracy zawsze bierzemy ze sobą ulubioną zabawkę mojego psiaka. Niezwykle urocza i miękka maskotka dla psa PEGASUS od Bowl&Bone Republic zawsze dodaje mu otuchy i wsparcia w nowej sytuacji.

– odpowiednie przygotowanie psiaka

Wybierając się z psiakiem do pracy upewnij się, że posiada wszystkie niezbędne szczepienia. Jest to szczególnie istotne gdy będzie miał tam styczność z innymi psami. Ważna jest również obserwacja zachowania pupila w stosunku do innych czworonogów.

Jeśli w codziennym życiu jest on negatywnie nastawiony do innych psów lub co więcej, reaguje agresją, zabieranie go do pracy może nie być najlepszym pomysłem. Pamiętaj że twój pupil nie powinien rozpraszać cię swoim zachowaniem podczas wykonywania codziennych obowiązków zawodowych.

Jeśli do twojego biura będzie przychodziło kilka psiaków warto je wcześniej ze sobą zapoznać. Dobrze aby pierwsze spotkanie odbyło się w neutralnym dla nich miejscu. Ułatwi to późniejszą współpracę między psiakami i pozwoli zminimalizować możliwość wystąpienia konfliktów między nimi.

Dzięki temu, żaden psiak nie będzie czuł się ważniejszy od pozostałych. Dodatkowo pozwala to wychwycić możliwy brak akceptacji pomiędzy niektórymi psiakami.

Czy moja praca jest odpowiednim miejscem dla twojego psiaka?

Pies w pracy to poważna decyzja jednak nie powinieneś się jej obawiać. To czy możemy zabierać psiaka do pracy w głównej mierze zależy od jego uosobienia. Jeśli twój pupil jest aspołeczny, źle czuje się pośród ludzi lub co więcej w towarzystwie innych psów, raczej nie powinieneś dokładać mu dodatkowego stresu.

Przebywanie w twoim miejscu pracy może być dla niego bardziej nieprzyjemne, niż pozostawanie samemu w domu. W takim przypadku pies w pracy nie będzie dobrym pomysłem.

Jeśli jednak twój psiak nie ma problemu z obcowaniem pośród innych psiaków, co więcej, zostając samotnie w domu ogromnie za tobą tęskni i nie może doczekać się twojego powrotu. Wówczas zdecydowanie zabranie go wraz z sobą do pracy będzie dobrym pomysłem.

Zalety pracy z psiakiem

Udowodniono, że obecność psa w miejscu pracy wpływa pozytywnie na wydajność pracowników. Działa również na obniżenie się poziomu stresu oraz poprawę dobrego samopoczucia. Pracownicy poprzez obecność psiaków w pracy odczuwają większą satysfakcję z wykonywanych zadań.

Dodatkowo są bardziej zaangażowani i rzetelni podczas wypełniania swoich obowiązków. Pies w pracy to również działanie na naukę empatii wobec zwierząt.

ubranko sweterek dla psa aspen pink bowl and bone republic ls8s

Niekwestionowaną zaletą obecności naszego psiaka w pracy jest brak obawy o jego samotne pozostawanie w domu. Wiele czworonogów mocno odczuwa czas oczekiwania na powrót z pracy ukochanego opiekuna. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie jeśli twój pupil odczuwa silny lęk separacyjny podczas twojej nieobecności.

Działa to oczywiście również w drugą stronę. Często czujemy się nieswojo i samotnie bez swojego czworonożnego przyjaciela przy boku.

Pies w pracy – tak czy nie?

Pies obecny w pracy jest to dość nowa i dopiero rozwijająca się inicjatywa. Wiele zależy od specyfiki danej firmy, gdyż nie zawsze występują dogodne warunki do przebywania psów na terenie przedsiębiorstwa. Jeśli jednak twój pracodawca przyzwala na takie działanie, to warto skorzystać z takiej możliwości.

Dla psa z pewnością będzie to o wiele bardziej ciekawa opcja niż samotne godziny spędzane każdego dnia w domu. Jeśli jednak zauważysz, że twój psiak raczej nie odbiera pozytywnie wspólnych wycieczek do pracy, nie zmuszaj go do tego. Niektóre psiaki o wiele bardziej cenią sobie spokojny czas spędzony na kanapie, niż przebywanie w towarzystwie nieznanych mu ludzi oraz innych czworonogów.

Mój pupil uwielbia chodzić wraz ze mną do pracy. Jednak nie robimy tego każdego dnia, a jedynie wtedy gdy wiem, że spędzę tam więcej czasu niż zwykle. Widzę, że jest to dla niego najlepsze rozwiązanie, ponieważ nie jest znudzony tym miejscem.

A ty zabierasz swojego psiaka do pracy? Może dopiero do tego się przymierzasz? Jeśli tak, to koniecznie daj znać jak wam poszło.

Zdjęcie Klaudii

Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów
Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
oddanych głosów: 1
Loading...

2 komentarze to “Pies w pracy – czy to możliwe?”

  1. Ania pisze:

    Planuję wybrać się z moim psiakiem do pracy w tym tygodniu. Zobaczymy jak wyjdzie ten eksperyment …

  2. dawid pisze:

    Trzymamy kciuki ❤️🐶❤️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Posty, które mogą Cię zainteresować

Dlaczego mój pies nie potrafi bawić się z innymi psami

Przyczyn tego, że twój czworonożny przyjaciel nie chce bawić się z innymi psami może być kilka. Twój psiak może być nieśmiały, a...

Jak prać psie zabawki

Pranie i regularne czyszczenie zabawek twojego psa pozwoli ci utrzymać je w pełnej higienie. Dzięki temu znacznie ograniczasz możliwoś...