Psi behawiorysta - kto to taki? - Blog Bowl&Bone Republic

WYSYŁKA GRATIS OD 350 ZŁ NA WSZYSTKIE PRODUKTY

KURIER GLS • PACZKOMATY INPOST • ODBIÓR OSOBISTY

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Psi behawiorysta – kto to taki?

Przyjaźń to wspaniała więź, która może połączyć psiaka i jego właściciela. Czasem jednak są momenty gdy pomimo troski o dobro pupila nie potrafimy zrozumieć jego niektórych zachowań. Chcąc poznać i poprawnie odczytać to co chce nam powiedzieć pupil możemy udać się z wizytą do psiego behawiorysty.  Pomoże nam uporać się problemami z psiakiem i odpowie na wiele nurtujących nas pytań.

Kim jest psi behawiorysta

Zadaniem psiego behawiorysty jest nie tylko zrozumieć motywy nietypowych zachowań naszego pupila ale również poprzez wspólną pracę wpłynąć na ich poprawę. Często pomimo dużych starań nie jesteśmy w stanie sami odczytać tego, co swoim postępowaniem chce nam przekazać psiak. Emocje jakie kierują zachowaniem naszego czworonożnego przyjaciela nie zawsze są jasne na pierwszy rzut oka. Dopiero głębsza analiza profesjonalisty – behawiorysty – pozwala zrozumieć ich prawdziwe podłoże.

Psi behawiorysta to ktoś więcej niż trener. Jego celem nie jest jedynie oduczenie naszego pupila niechcianych zachowań i próba nauczenia tych właściwych. Behawiorysta stara się dotrzeć do źródła problemu i tam znaleźć jego rozwiązanie.

Praca psiaka z behawiorystą

Na wstępie decydując się na usługi konkretnego behawiorysty warto zorientować się czy dana osoba posiada odpowiednie przeszkolenie. Należy pamiętać, że tylko specjalistyczna wiedza umożliwia efektywne i skuteczne wykonywanie tego zawodu. Niezwykle istotne w tym przypadku jest posiadanie dogłębnej wiedzy z zakresu psychologii zwierząt podpartej otrzymanym dyplomem czy certyfikatem.

W żadnym wypadku nie możemy uznawać za pełnoprawnego behawiorystę osoby, która podchodzi do tematu czysto hobbystycznie i nie posiada na jej temat głębszej wiedzy.

Zadaniem behawiorysty jest praca nad naturalnym zachowaniem naszego pupila poprzez szereg indywidualnie dobranych dla niego ćwiczeń. Pozwala zwalczyć wszelkiego rodzaju lęki takie jak strach przed samotnym zostawaniem w domu czy wręcz przeciwnie, lęk przed wychodzeniem na spacer.

Psi behawiorysta pomoże nam z nadpobudliwością naszego pupila, ale także z jego zaburzeniami socjalizacyjnymi. To tylko część problemów, które możemy rozwiązać z pomocą takiego specjalisty.

Wzajemne zrozumienie to podstawa relacji z pupilem

Dobra komunikacja z pupilem, świadomość jego reakcji na otaczający świat i towarzyszących im emocji powinny być podstawą waszej relacji. Usilne oduczenie go niechcianych zachowań bez próby ich zrozumienia może prowadzić do wielu przykrych sytuacji i nieporozumień.

Pomoc psiego behawiorysty może okazać się zbawienna dla waszych stosunków i komunikacji. Więź oparta na wyrozumiałości, chęci poznania  obaw i lęków to podstawa pięknej przyjaźni między psem i jego opiekunem.

Autor: Dawid

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona papierowy samolot

MASZ CIEKAWY TEMAT? NAPISZ DO NAS LIST!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

NAPISZ LIST:

list do redakcji

POSTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

pies śpi na materacu w pokoju

Jak dobrać najlepsze posłanie ortopedyczne dla psa

W wyborze najlepszego posłania ortopedycznego dla psa należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii. To dopasowanie legowiska do indywidualnych potrzeb psa, zapewnienie jakości wykonania oraz odpowiednich materiałów, właściwy rozmiar i komfort, który oferuje, a także jego zdolność do wspierania stawów i kręgosłupa. Decyzja o posłaniu ortopedycznym to inwestycja w zdrowie psa, dlatego warto zadbać o [...]

Czytaj dalej… from Jak dobrać najlepsze posłanie ortopedyczne dla psa

Czytaj dalej
piesek na legowisku z zabawkami

Objawy babeszjosy u psa

Wiedza na temat babeszjozy, jej przyczyn i sposobów leczenia jest kluczowa dla każdego właściciela psa. Zapoznanie się z możliwymi objawami i sposobami zapobiegania tej chorobie może pomóc w szybszym rozpoznaniu i skutecznym leczeniu. Objawy babeszjozy mogą być różnorodne i łatwo je przeoczyć. Czego się dowiesz z tego artykułu: Babeszjosa u psa W trosce o zdrowie [...]

Czytaj dalej… from Objawy babeszjosy u psa

Czytaj dalej
pies czeka na chodzniku

Podstawowa higiena psich uszu

Każdy opiekun psa powinien zrozumieć, że dbanie o higienę uszu nie jest tylko kwestią estetyki, lecz głównie troską o dobre samopoczucie pupila. Różne rasy mogą wymagać różnego podejścia do pielęgnacji uszu, dlatego też kluczowe jest systematyczne sprawdzanie ich stanu i odpowiednia pielęgnacja, dostosowana do indywidualnych potrzeb konkretnego psa. Czego się dowiesz z tego artykułu: Higiena [...]

Czytaj dalej… from Podstawowa higiena psich uszu

Czytaj dalej

INFO@BOWLANDBONE.COM

DARMOWA DOSTAWA OD 350ZŁ

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

DZIĘKUJEMY ZA WIADOMOŚĆ

Wkrótce zapoznamy się z Twoją wiadomością i wrócimy do Ciebie z informacjami.

Krzyżyk do zamknięcia popup