Psi behawiorysta - kto to taki? - Blog Bowl&Bone Republic

WYSYŁKA GRATIS OD 350 ZŁ NA WSZYSTKIE PRODUKTY

KURIER GLS • PACZKOMATY INPOST • ODBIÓR OSOBISTY

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Psi behawiorysta – kto to taki?

Przyjaźń to wspaniała więź, która może połączyć psiaka i jego właściciela. Czasem jednak są momenty gdy pomimo troski o dobro pupila nie potrafimy zrozumieć jego niektórych zachowań. Chcąc poznać i poprawnie odczytać to co chce nam powiedzieć pupil możemy udać się z wizytą do psiego behawiorysty.  Pomoże nam uporać się problemami z psiakiem i odpowie na wiele nurtujących nas pytań.

Kim jest psi behawiorysta

Zadaniem psiego behawiorysty jest nie tylko zrozumieć motywy nietypowych zachowań naszego pupila ale również poprzez wspólną pracę wpłynąć na ich poprawę. Często pomimo dużych starań nie jesteśmy w stanie sami odczytać tego, co swoim postępowaniem chce nam przekazać psiak. Emocje jakie kierują zachowaniem naszego czworonożnego przyjaciela nie zawsze są jasne na pierwszy rzut oka. Dopiero głębsza analiza profesjonalisty – behawiorysty – pozwala zrozumieć ich prawdziwe podłoże.

Psi behawiorysta to ktoś więcej niż trener. Jego celem nie jest jedynie oduczenie naszego pupila niechcianych zachowań i próba nauczenia tych właściwych. Behawiorysta stara się dotrzeć do źródła problemu i tam znaleźć jego rozwiązanie.

Praca psiaka z behawiorystą

Na wstępie decydując się na usługi konkretnego behawiorysty warto zorientować się czy dana osoba posiada odpowiednie przeszkolenie. Należy pamiętać, że tylko specjalistyczna wiedza umożliwia efektywne i skuteczne wykonywanie tego zawodu. Niezwykle istotne w tym przypadku jest posiadanie dogłębnej wiedzy z zakresu psychologii zwierząt podpartej otrzymanym dyplomem czy certyfikatem.

W żadnym wypadku nie możemy uznawać za pełnoprawnego behawiorystę osoby, która podchodzi do tematu czysto hobbystycznie i nie posiada na jej temat głębszej wiedzy.

Zadaniem behawiorysty jest praca nad naturalnym zachowaniem naszego pupila poprzez szereg indywidualnie dobranych dla niego ćwiczeń. Pozwala zwalczyć wszelkiego rodzaju lęki takie jak strach przed samotnym zostawaniem w domu czy wręcz przeciwnie, lęk przed wychodzeniem na spacer.

Psi behawiorysta pomoże nam z nadpobudliwością naszego pupila, ale także z jego zaburzeniami socjalizacyjnymi. To tylko część problemów, które możemy rozwiązać z pomocą takiego specjalisty.

Wzajemne zrozumienie to podstawa relacji z pupilem

Dobra komunikacja z pupilem, świadomość jego reakcji na otaczający świat i towarzyszących im emocji powinny być podstawą waszej relacji. Usilne oduczenie go niechcianych zachowań bez próby ich zrozumienia może prowadzić do wielu przykrych sytuacji i nieporozumień.

Pomoc psiego behawiorysty może okazać się zbawienna dla waszych stosunków i komunikacji. Więź oparta na wyrozumiałości, chęci poznania  obaw i lęków to podstawa pięknej przyjaźni między psem i jego opiekunem.

Autor: Dawid

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona papierowy samolot

MASZ CIEKAWY TEMAT? NAPISZ DO NAS LIST!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

NAPISZ LIST:

list do redakcji

POSTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

pies biegnie w wodzie zabawa

Pies na plaży – o czym warto pamiętać

Zanim zabierzesz swojego czworonożnego przyjaciela na plażę musisz pamiętać o tym, że jest to miejsce publiczne, a więc przebywając tam należy przestrzegać określonych zasad. Co więcej, na taką formę spędzania wolnego czasu dobrze jest również przygotować swojego pieska. Zadbać o jego zdrowie oraz urozmaicenie pobytu na plaży. Czego się dowiesz z tego artykułu: Pies na [...]

Czytaj dalej… from Pies na plaży – o czym warto pamiętać

Czytaj dalej
pies bawi się zabawką przy legowisku

Jak wygląda pierwsza pomoc u psa

Pierwsza pomoc może być decydująca w ratowaniu zdrowia i życia naszego psa w nagłych sytuacjach. Wiedza na temat podstawowych procedur i umiejętność szybkiego reagowania jest niezwykle ważna dla każdego posiadacza psiaka. Musisz więc wiedzieć jak wygląda pierwsza pomoc u psa, abyś był przygotowany na ewentualne sytuacje awaryjne. Czego się dowiesz z tego artykułu: Pierwsza pomoc [...]

Czytaj dalej… from Jak wygląda pierwsza pomoc u psa

Czytaj dalej
piesek śpiący na legowisku

Mój pies jest osowiały – co to może oznaczać

Wielu posiadaczy psów doświadcza momentów, gdy ich pupile stają się nagle osowiałe, mało aktywne i wydają się nieco smutne. Ten nagły spadek energii i zapału może wywoływać niepokój i pytania. Dlaczego mój pies jest osowiały? Przyczyn takie stanu u twojego pieska może być naprawdę wiele. Kluczowy jest jednak fakt, że nagła osowiałość u psa zawsze [...]

Czytaj dalej… from Mój pies jest osowiały – co to może oznaczać

Czytaj dalej

NEWSLETTER

Zapisz się na newsletter już teraz by otrzymywać informacje o nowościach, promocjach, poszerzać wiedzę o swoim czworonożnym przyjacielu oraz złapać rabat na pierwsze zamówienie!

ZAPISANO DO NEWSLETTERA

Cieszymy się, że chcesz być na bieżąco z naszymi nowościami i promocjami.

Ikona krzyżyka

INFO@BOWLANDBONE.COM

DARMOWA DOSTAWA OD 350ZŁ

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

DZIĘKUJEMY ZA WIADOMOŚĆ

Wkrótce zapoznamy się z Twoją wiadomością i wrócimy do Ciebie z informacjami.

Krzyżyk do zamknięcia popup