×

Brak produktów w koszyku.

Psi behawiorysta – kto to taki?

Przyjaźń to wspaniała więź, która może połączyć psiaka i jego właściciela. Czasem jednak są momenty gdy pomimo troski o dobro pupila nie potrafimy zrozumieć jego niektórych zachowań. Chcąc poznać i poprawnie odczytać to co chce nam powiedzieć pupil możemy udać się z wizytą do psiego behawiorysty.  Pomoże nam uporać się problemami z psiakiem i odpowie na wiele nurtujących nas pytań.

szelki smycz dla psa candy pink mata loft grey bowl and bone republic ls1sa blog

Kim jest psi behawiorysta

Zadaniem psiego behawiorysty jest nie tylko zrozumieć motywy nietypowych zachowań naszego pupila ale również poprzez wspólną pracę wpłynąć na ich poprawę. Często pomimo dużych starań nie jesteśmy w stanie sami odczytać tego, co swoim postępowaniem chce nam przekazać psiak. Emocje jakie kierują zachowaniem naszego czworonożnego przyjaciela nie zawsze są jasne na pierwszy rzut oka. Dopiero głębsza analiza profesjonalisty – behawiorysty – pozwala zrozumieć ich prawdziwe podłoże.

Psi behawiorysta to ktoś więcej niż trener. Jego celem nie jest jedynie oduczenie naszego pupila niechcianych zachowań i próba nauczenia tych właściwych. Behawiorysta stara się dotrzeć do źródła problemu i tam znaleźć jego rozwiązanie.

Praca psiaka z behawiorystą

Na wstępie decydując się na usługi konkretnego behawiorysty warto zorientować się czy dana osoba posiada odpowiednie przeszkolenie. Należy pamiętać, że tylko specjalistyczna wiedza umożliwia efektywne i skuteczne wykonywanie tego zawodu. Niezwykle istotne w tym przypadku jest posiadanie dogłębnej wiedzy z zakresu psychologii zwierząt podpartej otrzymanym dyplomem czy certyfikatem.

W żadnym wypadku nie możemy uznawać za pełnoprawnego behawiorystę osoby, która podchodzi do tematu czysto hobbystycznie i nie posiada na jej temat głębszej wiedzy.

Zadaniem behawiorysty jest praca nad naturalnym zachowaniem naszego pupila poprzez szereg indywidualnie dobranych dla niego ćwiczeń. Pozwala zwalczyć wszelkiego rodzaju lęki takie jak strach przed samotnym zostawaniem w domu czy wręcz przeciwnie, lęk przed wychodzeniem na spacer.

legowisko mata dla psa loft graphite bowl and bone republic ls2sa blog

Psi behawiorysta pomoże nam z nadpobudliwością naszego pupila, ale także z jego zaburzeniami socjalizacyjnymi. To tylko część problemów, które możemy rozwiązać z pomocą takiego specjalisty.

Wzajemne zrozumienie to podstawa relacji z pupilem

Dobra komunikacja z pupilem, świadomość jego reakcji na otaczający świat i towarzyszących im emocji powinny być podstawą waszej relacji. Usilne oduczenie go niechcianych zachowań bez próby ich zrozumienia może prowadzić do wielu przykrych sytuacji i nieporozumień.

Pomoc psiego behawiorysty może okazać się zbawienna dla waszych stosunków i komunikacji. Więź oparta na wyrozumiałości, chęci poznania  obaw i lęków to podstawa pięknej przyjaźni między psem i jego opiekunem.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (No Ratings Yet)
Loading...
Posty, które mogą Cię zainteresować
kocyk dla psa nap grey szary bowl and bone republic blog

5 nietypowych błędów przy wychowywaniu psa

Opieka nad czworonogiem to duże wyzwanie. Chcąc zapewnić psiakowi poczucie miłości i bezpieczeństwa musimy dokładnie poznać jego pot...
kocyk dla psa nap grey szary bowl and bone republic blog

Masaż psa – kiedy i jak go wykonać?

Każdy pupil uwielbia gdy jest głaskany. Oczywiście nie każdemu psiak na to pozwoli. Jedynie wybrani dostaną zgodę. Czy zastanawiałeś...