×

Brak produktów w koszyku.

Przeprowadzka – jak przygotować psa na zmianę otoczenia

4 minutes


Dla psiaka dom, w którym mieszka stanowi przestrzeń, w której czuje się w pełni swobodnie i najbezpieczniej. Jest to miejsce, w którym doskonale się odnajduje, zna każdy kąt i każdy zapach. Dlatego też przeprowadzka może być dla naszego pupila niezwykle stresująca. Chcąc uchronić psiaka przed negatywnymi emocjami  warto odpowiednio wcześniej przygotować go na zmianę otoczenia.
legowisko dla psa urban graphite grafitowe szelki active red czerwone bowl and bone republic ls1a

Metoda małych kroków

Jeśli zawczasu znamy docelowe miejsce przeprowadzki warto zaznajomić psiaka z nowym otoczeniem. Nawet jeżeli nasz nowy dom czy mieszkanie nie jest jeszcze dla nas dostępne, to wybierzmy się z pupilem na spacer w tej okolicy. Pozwoli mu  to zapoznać się z nowymi zapachami i zakątkami. Dzięki temu w momencie przeprowadzki nie będzie czuł się całkowicie obco na nowym terenie. Jest to dobry sposób na to, jak przyzwyczaić psa do nowego domu.

Wspólne zwiedzanie nowej okolicy z pupilem to doskonała okazja na nawiązanie nowych znajomości. Psiaki tak jak ludzie czerpią radość z przebywania w towarzystwie, w ich przypadku psim towarzystwie. Szybko może okazać się, że pies sąsiadów zostanie najlepszym, psim przyjacielem naszego pupila. Dzięki radości towarzyszącej wspólnym zabawom zmiana otoczenia dla psa nie będzie stresująca.

Zmiana otoczenia dla psa – jak go przygotować?

Moment, w którym pierwszy raz przyprowadzamy naszego pupila do nowego miejsca jest kluczowy. Przede wszystkim musimy zadbać aby przeprowadzka z psem była dla niego jak najmniej  stresująca. Psiak musi mieć poczucie, że pomimo nowego miejsca wciąż może czuć się przy nas dobrze i bezpiecznie. Nie bójmy się okazywać mu czułości i pełni zainteresowania.

Musimy zadbać o to, aby podczas pierwszej wizyty w nowym domu nic nie wywołało u psiaka uczucia niepokoju czy strachu. Sprawdźmy czy psiak nie natknie się znienacka na szeleszczącą folię czy inny hałaśliwy element. Ważnym jest aby nowe miejsce już podczas pierwszej wizyty nie wywołało u psiaka negatywnych emocji.

Wchodząc z pupilem do nowego miejsca dajmy mu samodzielnie poznać każdy kąt i zakamarek. Psiak w ten sposób nie będzie czuł presji, a jednocześnie rozniesie po domu swój zapach. Dobrym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą rzeczy, takiej jak np. kocyk dla psa czy zabawka dla psa Twojego. Znajomy zapach w nowej przestrzeni doda mu otuchy.

Chcąc aby nasz pupil miał lepsze wspomnienia z pierwszego pobytu w nowym domu, warto aby była przy nim miska dla psa i jego ulubiona karma. Jedzenie to jedna z ulubionych czynności większości psiaków. Pyszny posiłek zjedzony w nowym miejscu sprawi, że pies będzie się czuł tutaj naprawdę dobrze.

Jeśli jest to możliwe spróbujcie również wspólnej zabawy. Niech pupil wie, że czeka go tutaj radość i dobra zabawa.

Dzień przeprowadzki do nowego domu

Pierwsza noc psiaka w nowym miejscu budzi wśród właścicieli największy niepokój. Jak przyzwyczaić psa do nowego miejsca snu? Oczywiście powinniśmy zabrać ze sobą legowisko dla psa. Nowe posłanie w nowym mieszkaniu mogłoby okazać się  zbyt dużą zmianą dla niego jak na jeden moment. Znajomy zapach pozwoli mu spokojnie i bez większych obaw zasnąć.

jak przyzwyczaić psa do nowego domu

Psiak przed snem może czuć się nieco zdezorientowany, chodząc po nowym miejscu i szukając pokoju, w którym zaśnie. Chcąc tego uniknąć zamknijmy drzwi do większości pomieszczeń w domu i zostawmy tylko te gdzie chcemy aby pupil spał. Tym sposobem psiak nie mając zbyt dużego wyboru mimowolnie powędruje do naszej sypialni, gdzie w rogu czekać będzie jego posłanie.

Odpowiednie przygotowanie psiaka do zmiany otoczenia to klucz do sukcesu. Oszczędzimy tym niepotrzebnych nerwów zarówno sobie jak i pupilowi. Pamiętajmy, że pies to członek naszej rodziny i przeprowadzając się zmieniamy dom nie tylko nasz ale i jego. Mamy nadzieję, że wiesz już jak przyzwyczaić psa do nowego mieszkania czy domu.

Zdjęcie Klaudii

Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów
Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
oddanych głosów: 4
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Posty, które mogą Cię zainteresować

Elementy odblaskowe w szelkach Twojego psa

Po zmroku widoczność twojego pieska podczas waszych wspólnych spacerów drastycznie spada. Zadbaj o bezpieczeństwo twojego czworonożneg...

Spacer z psem w deszczu

Spacery z psiakiem w deszczowe dni są dla ciebie czymś stresującym? Chcąc tego uniknąć musisz dobrze przygotować swojego czworonożne...