×

Brak produktów w koszyku.

Przegląd poradników z psami w rolach głównych

4 minutes


Na księgarnianych półkach możemy znaleźć wiele publikacji poruszających tematykę związaną z psami. W dobie internetu coraz rzadziej sięgamy po książki czy poradniki w formie papierowe, a szkoda. Przyjemność czytania jaką daje słowo na papierze jest nieporównywalna z artykułami w wersji online, na stronach internetowych.

kocyk dla psa zen szary bowl and bone republic ls2sa blog

Przedstawiamy kilka wybranych poradników naszym zdaniem wartych uwagi, zarówno ze względu na poruszaną tematykę, jak i sposób, w jaki zostały napisane

„Zwierzę odbiciem ludzkiej duszy. Jak zrozumieć siebie dzięki pupilowi”

(tytuł oryginanly „ Das Tier als Spiegel der menschlichen Seele„) pióra Irmgard Baumgartner oraz Ruediger Dahlke

Autorka tej publikacji, Ruediger Dahlke, jest weterynarzem specjalizującym się w homeopatii. Spostrzeżenia opisane w poradniku opierają się o jej dotychczasowe doświadczenia zdobyte podczas pracy w zawodzie, jak i  o najnowsze badania naukowe.

Poradnik przedstawia rozważania na temat duchowego powiązania między właścicielem i jego pupilem. Zwierzęta potrafią odczytywać emocje ludzi, których mają wokół siebie. Co więcej ich poziom empatii sprawia, że przejmują uczucia i troski swoich właścicieli.  Emocje ludzi mają bezpośrednie odzwierciedlenie w stanie duchowym ich podopiecznych.

Ruediger Dahlke opisuje w jaki sposób dzięki obserwacji naszego pupila możemy dowiedzieć się prawdy o samym sobie. Pozwala zrozumieć zachowanie zwierzaka i spojrzeć na nie mniej powierzchownie. Wiele sygnałów wysyłanych przez naszych podopiecznych ma głębokie przesłanie, których poprawne odczytanie pozwoli nam lepiej poznać prawdę o nas.

ubranko sweterek dla psa aspen red bowl and bone republic ls2sa blog

„Pies na diecie BARF” Zdrowe i naturalne jedzenie dla Twojego pupila

poradnik autorstwa Małgorzaty Olejnik.

Odpowiednio zbilansowana dieta, dostarczająca organizmowi wszystkiego tego czego potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Oczywiście bez zbędnych konserwantów i sztucznych składników to prawdziwe wyzwanie. Składy większości psich karm, które powszechnie są oferowane na rynku przepełnione są wyrobami mięso podobnymi. Suche karmy dla psów zalicza się do grona najbardziej przetworzonych produktów spożywczych na świecie.

Autorka poradnika zapoznaje nas z  zasadami psiej diety BARF, opracowanej przez australijskiego weterynarza Iana Bllinghursta. Ten sposób odżywiania opiera się na rezygnacji ze standardowej psiej karmy w imię jedzenia w naturalnej formie. Uznawane tłumaczenie terminu BARF to biologicznie odpowiednia surowa dieta. Psy, karmione przez swoich właścicieli naturalnym jedzeniem z naciskiem na surowe mięso, cieszą się o wiele lepszym zdrowiem. Ich kondycja jest nieporównywalnie lepsza, zarówno jeśli chodzi o wewnętrzne funkcjonowanie organizmu jak i stan sierści.

Poradnik zawiera wiele cennych rad i wskazówek dla właścicieli psów. Przedstawione treści  uzupełnione są tabelami i przydatnymi wzorami. Autorka prezentuje również piramidę żywieniową dedykowaną zaspokojeniu psich potrzeb. Pozycja stanowi interesujące źródło wiedzy na temat psiej diety i powód do zastanowienia nad obecnym sposobem karmienia naszych pupili.

„Psie sprawki” – poradnik pióra Joanny Krupy

Joanna Krupa to polska modelka światowej sławy. Jest osobą niezwykle wrażliwą, dla której los zwierząt nie jest obojętny. W swojej książce autorka porusza problem związany z losem psów znajdujących się w schroniskach dla zwierząt. Pozycja ma za zadanie przekonać ludzi, aby zrezygnowali z kupowania psów, na rzecz adopcji.

Autorka obala mit jakoby pies, który nie  pochodzi z renomowanej hodowli nie posiadał wdzięku i uroku. W środowisku show biznesu utarło się, że jedynie rasowe psy z rodowodem są jak to ujęła modelka ‘glamour’. Pozycja zawiera zbiór historii psów zamieszkujących schroniska, dla których życie nie było łaskawe. Opisane psie anegdoty wzruszają czytelnika do łez, ale również potrafią niezwykle rozbawić. Książka przedstawia również istotne informacje dla osób, które chciałyby podjąć się adopcji psiaka. Autorka opisuje zarówno sam proces przysposobienia czworonoga jak i wskazówki jak wychować go, aby czuł się u nas jak w domu.

Książka porusza bardzo ważny problem, który wymaga nieustannego nagłaśniania. Niestety schroniska dla zwierząt są za zwyczaj drastycznie przepełnione. Wiele psów, szczególnie starszych czy niepełnosprawnych, ma niewielkie szanse na adopcje. Mamy nadzieję, że apel ze strony osoby publicznie znanej trafi do szerszej grupy odbiorców.

Jest z czego wybierać

Przedstawione psie poradniki różnią się od siebie tematyką, jednak każdy z nich jest na swój sposób interesujący i przydatny. Autorzy poruszają wiele problemów i zagadnień, na co dzień są pomijanych i bagatelizowanych. Czas z książką to doskonały przepis na mroźne, zimowe wieczory, szczególnie jeśli dzięki lekturze dowiemy się czegoś ważnego o naszych psiakach.

Zdjęcie Klaudii

Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów
Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Posty, które mogą Cię zainteresować

Dlaczego mój pies nie potrafi bawić się z innymi psami

Przyczyn tego, że twój czworonożny przyjaciel nie chce bawić się z innymi psami może być kilka. Twój psiak może być nieśmiały, a...

Jak prać psie zabawki

Pranie i regularne czyszczenie zabawek twojego psa pozwoli ci utrzymać je w pełnej higienie. Dzięki temu znacznie ograniczasz możliwoś...