Przegląd poradników z psami w rolach głównych - Blog Bowl&Bone Republic

WYSYŁKA GRATIS OD 350 ZŁ NA WSZYSTKIE PRODUKTY

KURIER GLS • PACZKOMATY INPOST • ODBIÓR OSOBISTY

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Przegląd poradników z psami w rolach głównych

Na księgarnianych półkach możemy znaleźć wiele publikacji poruszających tematykę związaną z psami. W dobie internetu coraz rzadziej sięgamy po książki czy poradniki w formie papierowe, a szkoda. Przyjemność czytania jaką daje słowo na papierze jest nieporównywalna z artykułami w wersji online, na stronach internetowych.

dziewczyna czyta książkę z psem na ramieniu

Przedstawiamy kilka wybranych poradników naszym zdaniem wartych uwagi, zarówno ze względu na poruszaną tematykę, jak i sposób, w jaki zostały napisane.

“Zwierzę odbiciem ludzkiej duszy. Jak zrozumieć siebie dzięki pupilowi”

(tytuł oryginanly “ Das Tier als Spiegel der menschlichen Seele“) pióra Irmgard Baumgartner oraz Ruediger Dahlke

Autorka tej publikacji, Ruediger Dahlke, jest weterynarzem specjalizującym się w homeopatii. Spostrzeżenia opisane w poradniku opierają się o jej dotychczasowe doświadczenia zdobyte podczas pracy w zawodzie, jak i  o najnowsze badania naukowe.

Poradnik przedstawia rozważania na temat duchowego powiązania między właścicielem i jego pupilem. Zwierzęta potrafią odczytywać emocje ludzi, których mają wokół siebie. Co więcej ich poziom empatii sprawia, że przejmują uczucia i troski swoich właścicieli.  Emocje ludzi mają bezpośrednie odzwierciedlenie w stanie duchowym ich podopiecznych.

Ruediger Dahlke opisuje w jaki sposób dzięki obserwacji naszego pupila możemy dowiedzieć się prawdy o samym sobie. Pozwala zrozumieć zachowanie zwierzaka i spojrzeć na nie mniej powierzchownie. Wiele sygnałów wysyłanych przez naszych podopiecznych ma głębokie przesłanie, których poprawne odczytanie pozwoli nam lepiej poznać prawdę o nas.

książka i kawa

“Pies na diecie BARF” Zdrowe i naturalne jedzenie dla Twojego pupila

poradnik autorstwa Małgorzaty Olejnik.

Odpowiednio zbilansowana dieta, dostarczająca organizmowi wszystkiego tego czego potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Oczywiście opcja bez zbędnych konserwantów i sztucznych składników jest prawdziwym wyzwaniem. Składy większości psich karm, które powszechnie są oferowane na rynku, przepełnione są wyrobami mięsopodobnymi. Suche karmy dla psów zalicza się do grona najbardziej przetworzonych produktów spożywczych na świecie.

Autorka poradnika zapoznaje nas z  zasadami psiej diety BARF, opracowanej przez australijskiego weterynarza Iana Bllinghursta. Ten sposób odżywiania opiera się na rezygnacji ze standardowej psiej karmy w imię jedzenia w naturalnej formie. Uznawane tłumaczenie terminu BARF to biologicznie odpowiednia surowa dieta. Psy, karmione przez swoich właścicieli naturalnym jedzeniem z naciskiem na surowe mięso, cieszą się o wiele lepszym zdrowiem. Ich kondycja jest nieporównywalnie lepsza, zarówno jeśli chodzi o wewnętrzne funkcjonowanie organizmu, jak i stan sierści.

Poradnik zawiera wiele cennych rad i wskazówek dla właścicieli psów. Przedstawione treści  uzupełnione są tabelami i przydatnymi wzorami. Autorka prezentuje również piramidę żywieniową dedykowaną zaspokojeniu psich potrzeb. Pozycja stanowi interesujące źródło wiedzy na temat psiej diety i powód do zastanowienia nad obecnym sposobem karmienia naszych pupili.

“Psie sprawki” – poradnik pióra Joanny Krupy

Joanna Krupa to polska modelka światowej sławy. Jest osobą niezwykle wrażliwą, dla której los zwierząt nie jest obojętny. W swojej książce autorka porusza problem związany z losem psów znajdujących się w schroniskach dla zwierząt. Pozycja ma za zadanie przekonać ludzi, aby zrezygnowali z kupowania psów, na rzecz adopcji.

Autorka obala mit jakoby pies, który nie  pochodzi z renomowanej hodowli, nie posiadał wdzięku i uroku. W środowisku show biznesu utarło się, że jedynie rasowe psy z rodowodem są, jak to ujęła modelka, ‘glamour’. Pozycja zawiera zbiór historii psów zamieszkujących schroniska, dla których życie nie było łaskawe. Opisane psie anegdoty wzruszają czytelnika do łez, ale również potrafią niezwykle rozbawić. Książka przedstawia również istotne informacje dla osób, które chciałyby podjąć się adopcji psiaka. Autorka opisuje zarówno sam proces przysposobienia czworonoga jak i wskazówki jak wychować go, aby czuł się u nas jak w domu.

Książka porusza bardzo ważny problem, który wymaga nieustannego nagłaśniania. Niestety schroniska dla zwierząt są za zwyczaj drastycznie przepełnione. Wiele psów, szczególnie starszych czy niepełnosprawnych, ma niewielkie szanse na adopcje. Mamy nadzieję, że apel ze strony osoby publicznie znanej trafi do szerszej grupy odbiorców.

Jest z czego wybierać

Przedstawione psie poradniki różnią się od siebie tematyką, jednak każdy z nich jest na swój sposób interesujący i przydatny. Autorzy poruszają wiele problemów i zagadnień, na co dzień są pomijanych i bagatelizowanych. Czas z książką to doskonały przepis na mroźne, zimowe wieczory, szczególnie jeśli dzięki lekturze dowiemy się czegoś ważnego o naszych psiakach.

Autor: Dawid

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona papierowy samolot

MASZ CIEKAWY TEMAT? NAPISZ DO NAS LIST!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

NAPISZ LIST:

list do redakcji

POSTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

pies ze smyczą w zębach siedzi na kamiennych schodach

Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Nauczanie dorosłego psa chodzenia na smyczy to zadanie wymagające zaangażowania, konsekwencji i cierpliwości. Kluczowe są spokojne podejście, dostosowanie metod do indywidualnych potrzeb psa oraz systematyczne nagradzanie pozytywnego zachowania. Warto pamiętać, że każdy pies jest inny i może wymagać odmiennego podejścia, a postępy mogą być stopniowe. Wnioskiem jest też fakt, że nauka nowych zachowań u dorosłego [...]

Czytaj dalej… from Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Czytaj dalej
pies biegnie w wodzie zabawa

Jakie są zabawy dla psa w wodzie

Zabawy w wodzie nie tylko dostarczają rozrywki, ale także stanowią doskonałą formę ćwiczeń fizycznych, które wspierają zdrowie i kondycję psa. Dodatkowo, interakcja właściciela z psem podczas takich zabaw wzmacnia więź między nimi, co może przyczynić się do lepszej komunikacji i zrozumienia. Jednak istotne jest zachowanie ostrożności podczas zabaw w wodzie, zwłaszcza jeśli pies nie jest [...]

Czytaj dalej… from Jakie są zabawy dla psa w wodzie

Czytaj dalej
pies siedzi na poduszce

Jak poradzić sobie z nadmiernym szczekaniem u psa

Nadmiernie szczekające psy mogą w ten sposób wyrażać swoje potrzeby, a ich szczekanie może wynikać z różnych przyczyn, takich jak nuda, stres czy brak odpowiedniej aktywności. Kluczem do rozwiązania problemu jest zrozumienie potrzeb psa. Istotne jest indywidualne podejście do każdego psiaka, uwzględnienie jego charakteru i upodobań, a także trenowanie z pupilem umiejętności opanowywania jego potrzeby [...]

Czytaj dalej… from Jak poradzić sobie z nadmiernym szczekaniem u psa

Czytaj dalej

INFO@BOWLANDBONE.COM

DARMOWA DOSTAWA OD 350ZŁ

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

DZIĘKUJEMY ZA WIADOMOŚĆ

Wkrótce zapoznamy się z Twoją wiadomością i wrócimy do Ciebie z informacjami.

Krzyżyk do zamknięcia popup