Praca w domu z psem - Blog Bowl&Bone Republic

WYSYŁKA GRATIS OD 350 ZŁ NA WSZYSTKIE PRODUKTY

KURIER GLS • PACZKOMATY INPOST • ODBIÓR OSOBISTY

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Praca w domu z psem

Efektywna praca z domu z psem wymaga wypracowania codziennej rutyny, podzielonej na wykonywanie swoich zadań i aktywność z twoim czworonogiem. Ważne jest stworzenie przestrzeni, w której wykonuje się tylko i wyłącznie swoje zawodowe obowiązki. Pozwoli to lepiej uzmysłowić pieskowi kiedy zajmujesz się wyłącznie pracą i nie możesz się z nim bawić.

Nie wiesz jak zorganizować się na home office z psiakiem w taki sposób, aby pracować efektywnie, a jednocześnie zachować dobrą relację ze swoim pupilem? Przede wszystkim musisz wypracować swój rytm dnia, który twój piesek musi poznać i przyzwyczaić się do niego, aby nie czuć się zdezorientowany.

Czego się dowiesz z tego artykułu:

  • Pracując w domu z psem musisz oddzielać czas na pracę i czas dla psa
  • Nie wplataj zabawy z psem między swoją pracę
  • Rozpoczynaj prace o stałej godzinie żeby wypracować stały rytm dnia

Praca w domu z psem

Kiedy wzięłam pod swoją opiekę mojego pieska wiedziałam, że będzie on towarzyszył mi podczas mojej codziennej pracy. Zawód jaki wykonuje opiera się w głównej mierze na zdalnym wykonywaniu zadań. Tak więc, znaczną większość swojej pracy wykonuje z domu, będąc na home office.

Pewnie myślisz sobie teraz, że mam świetne warunki do opieki nad pieskiem. Nie czuje się on samotny, gdy muszę zająć się swoją pracą. Nie zostaje na długie godziny sam w domu. Owszem masz rację, jednak praca w domu z psem jest to o wiele bardziej złożone przedsięwzięcie, niż może się to wydawać na pierwszy rzut oka.

Szybko okazało się, że nie mogę od tak po prostu siadać do swojej pracy, a mój pies w tym czasie grzecznie zajmuje się sobą, ponieważ rozumie, że robię coś ważnego. W porządku, tak nasza codzienność wygląda teraz. Jednak udało mi się to osiągnąć dzięki eliminacji błędów, o których chcę ci dziś opowiedzieć. Nie był to łatwy i bardzo szybki proces.

Organizacja pracy w domu z psem 

Przede wszystkim ważne jest to, abyś znalazła w domu swoje najlepsze miejsce do pracy. Pomoże ci to nie tylko w zbudowaniu dobrej relacji z psem w trakcie, gdy pracujesz ale również poprawi twoją produktywność i skupienie podczas wykonywania zadań.

Stałość miejsca pracy jest ważna, ponieważ twój piesek będzie w stanie kojarzyć daną przestrzeń z tym momentem w ciągu dnia, gdy nie możesz się z nim swobodnie bawić i relaksować.

Jeśli tylko masz taką możliwość, to wykonuj swoją pracę w oddzielnym pokoju, w którym podczas pozostałej części dnia, w żaden sposób nie spędzasz czasu z pupilem. Jest to najbardziej komfortowe i wygodne rozwiązanie, to jednak oczywiście zdaje sobie sprawę, że nie każdy ma takie możliwości mieszkaniowe. Co wtedy?

Tak jak wspomniałam na początku, w takiej sytuacji wydziel sobie małą przestrzeń, która będzie dla ciebie wyłącznie miejscem pracy. Może być to małe biurko, ustawione w rogu pokoju. Jeśli nie wykonujesz czynności związanych z pracą, staraj się nie spędzać swojego wolnego czasu w tym miejscu.

Błędy popełniane podczas pracy z psem w domu

Wykonując swoją pracę zdalnie z domu wraz z psem u swojego boku, jesteś narażona na popełnienie kilku bardzo częstych błędów. Znaczną większość z nich sama początkowo popełniałam. Jednak uważam, że jeśli to tylko możliwe, to powinniśmy uczyć się na czyichś błędach, a nie własnych. Dlatego też opowiem ci co ja robiłam źle, aby było to dla ciebie działanie ku przestrodze.

Praca w każdej części domu

Ten punkt ma bezpośrednie powiązanie z moją poradą, abyś wyznaczyła sobie przestrzeń w domu, służącą tylko i wyłącznie do pracy. Ja początkowo pracowałam w każdej części domu. Po prostu tam, gdzie było mi w danym momencie najwygodniej. I szybko okazało się to dużym błędem.

Gdy tylko siadałam z laptopem na kanapie, mój pupil już po chwili siedział u mojego boku z zabawką w pysku. Był bardzo zdziwiony, czemu nie chce się z nim bawić. Często spędzamy wspólnie wieczory na kanapie, bawiąc się. Dlatego też mój piesek nie potrafił zrozumieć, dlaczego tym razem kategorycznie odmawiam zabawy.

Podobnie sytuacja wyglądała, gdy pracowałam przy kuchennym stole. Jeśli jesteś psią opiekunką, to z pewnością dobrze wiesz, że podczas posiłków pieski wyczekują, aż coś “przypadkiem” spadnie nam ze stołu. Dlatego, gdy podejmowałam się wykonywania pracy w tym miejscu, mój pupil oczywiście znajdował się tuż przy moim boku. Nie rozumiał czemu nie częstuje go żadnymi kąskami, a co więcej, czemu w ogóle nie zwracam na niego uwagi.

Tak więc ostatecznie musiałam wygospodarować odrobinę miejsca w domu, na małe biurko i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Mój psiak zaczął kojarzyć moje biurko z miejscem, gdzie żadne próby zachęcenia do wspólnej zabawy nie odnoszą sukcesu.

Przerwy w pracy na aktywność z psem

Częstym błędem popełnianym podczas home office z psem w domu jest brak rozgraniczenia na wykonywanie swoich obowiązków, a zajmowanie się pupilem. Nieefektywne dla twojej pracy jest częste rozpraszanie się na aktywności związane z twoim pieskiem.

Zaplanuj swój dzień pracy tak, aby przed podjęciem się swoich zawodowych obowiązków, poświęcić czas na zadbanie o swojego pieska. Wyprowadź go na spacer, nakarm i spędź z nim chwile na zabawie. Bardzo ważne jest, aby wykonać te czynności przed pracą, a nie w trakcie jej trwania.

Psy lubią rutynę, dlatego gdy twój pupil zrozumie, jak wygląda wasz codzienny plan dnia, będzie ci znacznie łatwiej podejmować pracę z własnego domu. Błędem podczas home office jest robienie przerwy na zabawę, za każdym razem, gdy twój piesek przyjdzie do ciebie ze swoją zabawką i o to poprosi.

Jeśli przez kilka razy podejmiesz zaproszenie do zabawy, to twój piesek będzie robił to stale, nawet gdy akurat będziesz bardzo zajęta. Nie zrozumie dlaczego są momenty, gdy chętnie się z nim bawisz, a są również takie, gdy go ignorujesz i każesz iść na miejsce.

Wiem, że z pewnością będzie ci ciężko odmówić twojemu czworonogowi wspólnego spędzania czasu. Jednak tak naprawdę, twoje niezdecydowanie w takiej sytuacji, sprawia mu przykrość. Może myśleć, że zrobił coś złego, skoro raz chcesz się z nim bawić, a chwilę później zdecydowanie odmawiasz wspólnej aktywności. Będzie to negatywnie działać na jego samopoczucie i pewność siebie.

Jak pracować w domu z psem

Wiedząc już, jakie błędy są często popełniane przez psich opiekunów, będących na home office, wiesz czego powinnaś się wystrzegać. Chcę jednak podpowiedzieć ci również, kilka wskazówek, które ułatwią ci pracę z domu z czworonogiem u swojego boku.

Stały rytm dnia

Tak jak już wcześniej wspomniałam, większość czworonogów lubi rutynę i stały rytm dnia. Ta cecha u psów pomoże ci w lepszym zorganizowaniu swojej pracy z domu.

Zaplanuj swój poranek przed pracą tak, aby znaleźć czas na aktywności, ze swoim pieskiem. Udajcie się na wspólny spacer, podczas którego poświęć trochę czasu na zabawę z pieskiem. 

Dla mnie zabawa w siłowanie i przeciąganie się z pupilem z rana, działa czasem lepiej niż kawa. W naszym przypadku świetnie sprawdza się bullet z grubego sznura od Bowl&Bone Republic. Po powrocie ze spaceru i wspólnej zabawy, czas na śniadanie dla mojego psiaka.

Po tym, jak spędzimy razem znaczną część poranka, siadam do swojej pracy. Mój psiak czuje się zaopiekowany i chętnie spędza wówczas czas na samodzielnym relaksie i zabawie.

Po skończonej pracy zabieram mojego pupila na spacer. Bardzo to lubię, ponieważ, po spędzeniu tak długiego czasu w domu przed komputerem, wyjście na świeże powietrze działa na mnie odprężająco.

Zadbaj o rozrywkę dla psa

Nie możesz oczekiwać od swojego pieska, że będzie potrafił zająć się sam sobą, jeśli nie przygotujesz mu do tego przestrzeni i odpowiednich warunków. Co dokładnie mam na myśli? Przede wszystkim zadbaj o to, aby twój piesek miał stały i wygodny dostęp do swoich zabawek.

W tym celu świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju organizery. Ja w salonie mam ustawiony kosz na zabawki COTTON od Bowl&Bone Republic. Jest on na tyle duży, że pomieści wszystkie ulubione zabawki mojego pupila. Ponadto bardzo dobrze wpisuje się on w estetykę mojego wnętrza.

Jakie zabawki sprawdzą się do samodzielnej zabawy dla twojego pieska? Przede wszystkim zróżnicowane, co sprawi że twój pupil zawsze znajdzie coś, na co ma akurat ochotę. Przygotuj dla pieska jakiś szarpak, maskotkę, najlepiej taką z szeleszczącym wkładem, czy też piłkę.

Praca na home office z psem nie taka straszna

Podstawą tego, aby praca z domu z psem przebiegała bez niepotrzebnych trudności, jest dobra organizacja, rutyna i stanowczość. Przede wszystkim, musisz nauczyć twojego pieska jak wygląda wasz codzienny rytm dnia, kiedy jest czas na zabawę, a kiedy nie możesz poświęcać mu swojej uwagi.

A może ty masz swoje sprawdzone sposoby na to, aby praca z domu z psem była łatwa i przyjemna? Jeśli tak to opowiedz mi o nich w komentarzach.

Jeśli masz do mnie jakieś pytania, chcesz abym poruszyła jakiś temat w kolejnym wpisie, to koniecznie podziel się tym ze mną w sekcji komentarzy.

klaudia
Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów

Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

2 komentarzy do “Praca w domu z psem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona papierowy samolot

MASZ CIEKAWY TEMAT? NAPISZ DO NAS LIST!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

NAPISZ LIST:

list do redakcji

POSTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Przywołanie psa – jak nauczyć psa przybiegać na komendę bez względu na wszystko?

Swobodna eksploracja i możliwość węszenia to – oczywiście obok wielu innych – warunki, jakie powinniśmy spełnić, aby zadbać o dobrostan psa. Nawet najdłuższe spacery na smyczy nie zaspokoją w pełni potrzeb czworonoga. I chociaż w wielu miejscach trzeba lub warto chodzić z psem na smyczy i nawet dorosłego psa należy tego nauczyć (przeczytaj Jak nauczyć [...]

Czytaj dalej… from Przywołanie psa – jak nauczyć psa przybiegać na komendę bez względu na wszystko?

Czytaj dalej
pies ze smyczą w zębach siedzi na kamiennych schodach

Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Nauczanie dorosłego psa chodzenia na smyczy to zadanie wymagające zaangażowania, konsekwencji i cierpliwości. Kluczowe są spokojne podejście, dostosowanie metod do indywidualnych potrzeb psa oraz systematyczne nagradzanie pozytywnego zachowania. Warto pamiętać, że każdy pies jest inny i może wymagać odmiennego podejścia, a postępy mogą być stopniowe. Wnioskiem jest też fakt, że nauka nowych zachowań u dorosłego [...]

Czytaj dalej… from Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Czytaj dalej
pies biegnie w wodzie zabawa

Jakie są zabawy dla psa w wodzie

Zabawy w wodzie nie tylko dostarczają rozrywki, ale także stanowią doskonałą formę ćwiczeń fizycznych, które wspierają zdrowie i kondycję psa. Dodatkowo, interakcja właściciela z psem podczas takich zabaw wzmacnia więź między nimi, co może przyczynić się do lepszej komunikacji i zrozumienia. Jednak istotne jest zachowanie ostrożności podczas zabaw w wodzie, zwłaszcza jeśli pies nie jest [...]

Czytaj dalej… from Jakie są zabawy dla psa w wodzie

Czytaj dalej

INFO@BOWLANDBONE.COM

DARMOWA DOSTAWA OD 350ZŁ

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

DZIĘKUJEMY ZA WIADOMOŚĆ

Wkrótce zapoznamy się z Twoją wiadomością i wrócimy do Ciebie z informacjami.

Krzyżyk do zamknięcia popup