×

Brak produktów w koszyku.

Pomysły na zabawę z psem

Każdy pies uwielbia zabawy ze swoim kochanym opiekunem. Wspólna zabawa może być nie tylko wspaniałą nauką, ale także sposobem na aktywne spędzenie wspólnego czasu. W tym wypadku możemy połączyć przyjemne z pożytecznym dla naszego pupila.

zabawka dla psa duckie bowl and bone republic ls1sa blog

Jak spędzić wolny czas?

Jeśli nie będziemy w stanie poświęcić mu wystarczająco dużo czasu i aktywności, piesek może popaść w frustrację a nawet w choroby. Jeśli nie masz pomysłów na kreatywne spędzenie czasu i pogłębienie więzi ze swoim psem to poniżej przedstawiamy 6 pomysłów na świetne zabawy, które z pewnością umilą Wam czas.

  • przeciąganie liny

Super pomysłem i zabawą na spożytkowanie niespożytej energii naszego psiaka będzie przeciąganie liny. Czworonogi to uwielbiają! Wiele marek oferuje dziś świetnie wykonane zabawki ze sznurka, więc łatwo możesz zamówić nawet kilka dla swojego psiaka. Podczas samej zabawy pamiętaj, aby być delikatnym i uważać na zęby swojego „przeciwnika”.

  • w „chowanego” z psem

Zabawa polega na tym, że jedna z osób się chowa (np. za drzewem lub górką), a druga wydaje psu komendę „szukaj”. Gdy pies odnajdzie wskazaną osobę należy go nagrodzić – najlepiej jakimś zdrowym przysmakiem.

  • jogging

Jeżeli uwielbiasz biegać, a Twój pies potrzebuje sporo ruchu, to idealnie sprawdzi się u Was wspólny jogging! Ta forma spędzania wspólnego czasu będzie nie tylko bardzo dobrą zabawą dla Twojego psa i sposobem na rozładowanie nadmiernej energii, ale również zacieśnianie więzi między wami. Bezpieczeństwo jest najważniejsze więc na początku musisz go nauczyć biegać w niedalekiej odległości oraz reagować na komendy przywołującego go do Ciebie – tak na wszelki wypadek. Zaleca się również stosowanie smyczy podczas takiego rodzaju aktywności, nawet gdy jesteś przekonany, że nic złego się nie wydarzy lepiej „dmuchać na zimne”. Pamiętaj, że to Ty odpowiadasz za swojego pupila przez cały czas spaceru.

  • domowy tunel

Do tej zabawy będziesz potrzebował kilku krzeseł albo stołków i kocyk – to wystarczy by przygotować domowy tunel dla psiaka! Na początku weź kilka krzeseł. Ustaw je koło siebie tworząc tunel i nakryj je kocem. Zrób tak, aby pies znajdował się po jednej stronie tunelu, a Ty po drugiej. Istotnym elementem zabawy jest to, że smakołykiem zachęcasz go do przejścia lub przeczołgania się przez tak przygotowany tunel. Jeżeli uda mu się wykonać zadanie, nagrodź swojego pupila przysmakiem i dostaw kolejne krzesło.

  • wytrop przysmak

Musisz pokazać psiakowi smakołyk, a następnie przy nim go schować. Musi to być miejsce, z którego bez problemu będzie mógł go wyjąć. Powiedz „szukaj”, a następnie czekaj, aż pies wyciągnie poszukiwany przedmiot. Po zakończonej zabawie nie zapomnij pochwalić swojego czworonoga. Gdy psiak zrozumie już na czym polega zabawa wyprowadź go za drzwi i pod jego nieobecność pochowaj w podobnych zakątkach więcej przysmaków. W razie, gdyby zwierzak był zdezorientowany, staraj się go naprowadzić na właściwe miejsce ukrycia smakołyku. Zobaczysz, że szybko zrozumie, o co chodzi w zabawie i spodoba mu się taka forma spędzania czasu. Pamiętaj tylko by nie przesadzić z ilością smakołyków – wszystko musi mieć swój umiar.

  • a może szarpak?

Świetną alternatywą dla zabawek ze sznurka są tzw. szarpaki, czyli zabawki, które nadają się (jak sama nazwa wskazuje) do szarpania ich przez naszego pupila. Zaproponuj swojemu psiakowi zabawę polegającą na przytrzymywaniu zabawki w jednej ręce i dawaniu psu możliwości chwycenia jej ząbkami, tak by zaczął ją szarpać. Tym samym będzie próbował Ci ją odebrać. Nie siłujmy się z psiakiem zbyt mocno. Pozwólmy mu od czasu do czasu przejąć zabawkę, by miał satysfakcję z przechwycenia zdobyczy. Niektóre z takich szarpaków mają dodatkowo wkład ze specjalnej folii, która wydając podczas zabawy dźwięk, dodatkowo przyciągnie uwagę piesków. Przykładem takiej zabawki może być np. zabawka dla psa DUCKIE. Pamiętaj by dobrać odpowiednio zabawkę do wielkości i siły Twojego pupila. Jeżeli będziesz bawił się wspomnianą zabawką na przykład z Maltańczykiem zabawka wytrzyma długie godziny radosnej zabawy natomiast gdy tą samą zabawką „zajmie się” owczarek Niemiecki jej żywot może być znacznie krótszy.

Wszystkim psiakom i ich właścicielom życzymy udanej i ekscytującej zabawy!

0.00 / 0 głosów
Posty, które mogą Cię zainteresować
miska dla psa deli chestnut ciemny braz bowl and bone republic drewniana ls1a

Wyprawka dla psa czyli koszty utrzymania pupila

Jakie są koszty utrzymania psiaka? To pytania warto zadać sobie przed pojawieniem się w domu nowego czworonoga. Naszym zadaniem jest zape...
kocyk dla psa royal czerwony niebieski bowl and bone republic ls1a

Jak wybrać odpowiednie imię dla psa?

Gdy w domu pojawia się psiak zadajemy sobie pytanie - jakie imię będzie dla niego odpowiednie? Przede wszystkim powinno być oryginalne l...