×

Brak produktów w koszyku.

Podróż z psem statkiem

7 minutes


Psiak towarzyszący nam podczas rejsu promem? Jak najbardziej! To sposób na wspaniałą wspólną podróż. Jednak żeby przebiegła w pełni bezpiecznie i bezproblemowo musisz się do niej odpowiednio przygotować. Ważne jest również aby nasz czworonożny przyjaciel dobrze czuł się przebywając dłuższy czas na wodzie.
szelki dla psa candy niebieskie bowlandbonerepublic

Pies na statku

Podróżowanie z czworonożnym pupilem to nie tylko wyprawa samochodem, pociągiem, czy też lot samolotem. Udając się na wspólną wycieczkę z psiakiem równie ciekawą opcją jest rejs statkiem. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie w przypadku, gdy nasz pupil wyjątkowo źle znosi podróż samolotem, a zależy nam na wspólnej wycieczce za morze lub ocean. Pies na statku, co powinieneś wiedzieć na ten temat?

Co prawda, rejs statkiem zazwyczaj trwa nieporównywalnie dłużej niż lot odbywający się na tym samym odcinku. Musimy mieć to na uwadze decydując się na wspólną wyprawę promem z psem.

Chcąc wybrać się na wspólny rejs z psiakiem, musimy spełnić określone wymogi, a także ściśle przestrzegać zasad obowiązujących na danym promie. Jak więc powinieneś przygotować się na pierwszy rejs z psem?

Przede wszystkim od uprzedniego oswojenia psa z nową sytuacją, w której przyjdzie mu się odnaleźć.

Pierwszy rejs z psem

Zanim jednak zdecydujesz, że jednym z punktów waszych wspólnych wakacji z psem będzie rejs statkiem, sprawdź jak pupil radzi sobie w tej niecodziennej sytuacji.

Rejs promem do innego kraju zazwyczaj trwa od kilku do nawet kilkunastu godzin. Dla psiaka który wyjątkowo nie przepada za wodą byłoby to męczące przeżycie. Dlatego też mając na uwadze dobro, a przede wszystkim zdrowie czworonoga sprawdźmy najpierw jaki stosunek do wodnych podróży ma nasz piesek.

Obserwuj zachowanie psa, gdy znajdujecie się nad dużym zbiornikiem wodnym. Czy bez większych oporów wskazuje do wody bawiąc się beztrosko i pływając?

A może wręcz przeciwnie, psiak reaguje niechęcią i niepokojem, gdy jego sierść stanie się nawet odrobinę mokra. Na szczęście duża część psów nie boi się wody, więc bardzo prawdopodobne, że twój psiak dobrze zniesie podróż statkiem.

pies na statku

Jeśli tylko masz taką możliwość zabierz psiaka przed waszą wyprawą na krótki rejs po pobliskim jeziorze. Pozwoli to nieco oswoić się pieskowi z nowym środkiem transportu. Nie należy jednak oceniać na takim dystansie podatności psa na chorobę morską.

Warunki panujące na jeziorze czy innym niewielkim zbiorniku wodnym są  nieporównywanie spokojniejsza niż te z jakimi przyjdzie wam się zmierzyć podczas rejsu na pełnym morzu. Pies na statku na szerokich wodach może reagować nieco inaczej.

Jak przygotować się na podróż z psem statkiem – formalności

Chcąc zabrać psiaka na wspólną podróż promem na wstępie upewnij się czy na wybrany prom jest odpowiednio przygotowany na obecność czworonogów na swoim pokładzie. Jeśli tak, możesz przejść do rezerwacji biletu.

O tym musisz pamiętać rezerwując miejsce na rejs z psem

Jaką opcję wybrać chcąc zabrać ze sobą pieska na rejs promem? Powinieneś zdecydować się na kajutę przystosowaną do przewozu zwierząt. Różni się ona od zwykłej kajuty tym, że w większości przypadków znajduje się w niej legowisko dla psa oraz miska.

Ponadto na drzwiach powinno znajdować się specjalne oznaczenie informujące o tym, że jest to kabina w której przebywają zwierzęta. Z myślą o czworonożnych podróżnikach na pokładzie promu znajduje się wyznaczony teren przeznaczony do wyprowadzania naszych pupili. Pamiętajmy, że pobyt na statku nie zwalnia nas z obowiązku sprzątania po swoim psiaku.

Większość firm oferujących rejsy promem nie wymaga zakupienia dla zwierzaka całego oddzielnego biletu, a jedynie uiszczenia dodatkowej opłaty za pobyt czworonoga. Jest ona jednak niższa niż wartość normalnego biletu.

Jeśli udajesz się na rejs do innego państwa pamiętaj, aby zabrać ze sobą paszport pieska. Dobrze mieć również książeczkę zdrowia pupila w razie nieprzewidzianych sytuacji zdrowotnych. Chcąc mieć pewność, że na pewno zabrałeś ze sobą wszystkie niezbędne dokumenty, możesz trzymać je w specjalnie w tym celu zaprojektowanej saszetce na dokumenty MONACO od Bowl&Bone Republic

Obowiązkowo zapoznaj się z regulaminem rejsu, na który się wybierasz, ze szczególnym  uwzględnieniem przepisów dotyczących transportu zwierząt. Zapoznaj się z obowiązującymi zakazami i przywilejami dla zwierzaków.

Upewnij się na jakie części statku możesz zabierać swojego pupila, a także gdzie znajduje się wybieg dla czworonogów. Zasady mogą się nieznacznie różnić w zależności od danego promu.

Pies na statku czyli co może spotkać twojego pupila podczas rejsu ?

Pies na statku będzie wymagał od nas zdecydowanie więcej uwagi niż na co dzień. Jest to dość niecodzienne doświadczenie dla psiaka, nawet jeśli zabieraliśmy go w tego rodzaju podróż już kilkukrotnie.

Choroba morska z pewnością stanowi jedną z najczęstszych obaw podczas podróżowania statkiem z psiakiem. Podobnie jak w przypadku ludzi, każde zwierzę przechodzi ją na swój sposób, z bardziej lub mniej nasilonymi objawami.

Wiele również zależy od przebiegu rejsu, warunków panujących na morzu oraz pogody. Pamiętajmy również, że jeśli choroba morska dotknęła psiaka podczas jednego rejsu, nie oznacza to wcale, że psiak będzie chorował podczas każdej z waszych morskich wypraw.

Choroba morska u psa – objawy

Jak rozpoznać objawy choroby morskiej u psiaka? Pies na statku może być senny, osowiały, cechować się mniejszą aktywnością niż zazwyczaj oraz ogólną apatią. Dodatkowo psiak może mieć nudności, a także zawroty głowy. Jak więc powinniśmy postąpić jeśli nasz pupil będzie miał chorobę morską? Najlepiej jeśli dasz mu odrobinę spokoju i wytchnienia.

Miej pod kontrolą czy psiak spożywa wystarczającą ilość jedzenia oraz picia. Zazwyczaj u większości psów choroba morska przechodzi całkowicie po 2-3 dniach. Dlatego nie popadajmy zawczasu w panikę i pozwólmy psiakowi w swoim własnym tempie dojść do siebie.

Podczas rejsu z czworonogiem potencjalnym zagrożeniem dla jego zdrowia jest również ryzyko odwodnienia. Z czego ono może wynikać? Po pierwsze z powodu wcześniej wspomnianej choroby morskiej, która z pewnością osłabiła apetyt psiaka.

Wzmożony wiatr w otoczeniu słonej wody również wpływa negatywnie na poziom nawodnienia czworonoga. Nieco inne warunki klimatyczne panujące na wodzie sprawiają, że organizm stara się dostosować się do nowej sytuacji. Dbaj o to, aby psiak miał stały dostęp do wody oraz miejsca spokojnego wypoczynku.

obroza dla psa monaco czekoladowa bowlandbonerepublic ls2sa

Pies na statku – ciesz się wspólną przygodą

Reakcja psa na rejs promem w dużej mierze zależy od jego uosobienia i charakteru ale także stanu zdrowia. Jeśli twój pupil nie cieszy się zbyt dobrą kondycją fizyczną dla jego dobra odłóż wspólną wycieczkę do czasu gdy poczuje się już lepiej.

Wbrew pozorom wiele psiaków bardzo lubi podróże statkiem. Nie czują dyskomfortu przebywając w czasie rejsu  na promie. Nawet jeśli nieco obawiasz się waszej morskiej wyprawy, staraj się tego nie okazywać przed psiakiem, gdyż ten wyczuje, że coś jest nie w porządku. Cieszcie się wspólną przygodą i nieznanym lądem, który na was czeka!

A czy ty płynąłeś już statkiem ze swoim pieskiem? Jeśli tak to podziel się ze mną swoimi doświadczeniami w komentarzu.

Zdjęcie Klaudii

Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów
Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
oddanych głosów: 2
Loading...

One Response to “Podróż z psem statkiem”

  1. Dawid pisze:

    Ja mam chorobę morską. Jak psiak by też miał mieć chorobę morską to byśmy mieli istny armagedon na statku 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Posty, które mogą Cię zainteresować

Elementy odblaskowe w szelkach Twojego psa

Po zmroku widoczność twojego pieska podczas waszych wspólnych spacerów drastycznie spada. Zadbaj o bezpieczeństwo twojego czworonożneg...

Spacer z psem w deszczu

Spacery z psiakiem w deszczowe dni są dla ciebie czymś stresującym? Chcąc tego uniknąć musisz dobrze przygotować swojego czworonożne...