Podejście psa do jedzenia - niejadek lub łakomczuch - Blog Bowl&Bone Republic

WYSYŁKA GRATIS OD 350 ZŁ NA WSZYSTKIE PRODUKTY

KURIER GLS • PACZKOMATY INPOST • ODBIÓR OSOBISTY

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Podejście psa do jedzenia – niejadek lub łakomczuch

Właściciele czworonogów często borykają się z wieloma problemami związanymi z żywieniem pupila. Brak chęci do jedzenia czy wręcz przeciwnie, nadmierny apetyt psa mogą być nie lada utrapieniem. Postaramy się szerzej omówić te kwestie i ich potencjalne rozwiązanie.

miska dla psa podwojna biala

Psi niejadek

Niechęć do jedzenia jest stosunkowo częstym problemem występującym u psów. Sytuacja ta najczęściej dotyczy psiaków ras zaliczanych do miniaturowych, np.: maltańczyk, york. Jeżeli problem nie tkwi w stanie zdrowia pupila, a jedynie w jego wybrednym podejściu do jedzenia, można temu zaradzić.

Przedstawiamy kilka rozwiązaniem, które pomogą uporać się z  psim niejadkiem.

  • stałe pory karmienia

Jeżeli wyznaczymy konkretne godziny karmienia i będziemy trzymać się tego ustalenia, pupil szybko zorientuje się, że jedynie w tych określonych ramach czasowych może spodziewać się jedzenia. Tym samym będzie świadomy, że rezygnując z porannego posiłku będzie zmuszony czekać aż do południa na kolejną porcję jedzenia.

  • koniec z dokarmianiem między posiłkami

Częstowanie psiaka zbyt dużą ilością smakołyków może być przyczyną braku chęci do jedzenia regularnych posiłków. Pies, który przed chwilą dostał kilka smakowitych przysmaków, może nie mieć ochoty na dalsze jedzenie.

  • odpowiednia miska

Wybór odpowiedniej miski dla psa jest niezwykle ważny. Jej rozmiar powinien być dopasowany do naszego pupila. Może okazać się, że problemem nie jest brak apetytu psiaka, a jedynie zbyt duża miska, której pojemność znacznie przekracza możliwości czworonoga. Miska dla psa powinna być stabilna, aby podczas jedzenia nie przesuwała się. Doskonale sprawdzą się te wykonane z prawdziwego drewna. W asortymencie marki Bowl&Bone Republic można znaleźć ręcznie wykonane miski dla małych i dużych psów, charakteryzujące się wyjątkowo dobrym wykonaniem. Idealnie dobrana miska zapewni psiakowi komfort jedzenia i być może zmieni jego dotychczasowy stosunek do posiłków.

  • aktywność fizyczna

Wzmożona ilość ruchu to doskonały sposób na zwiększenie apetytu psiaka. Aktywności fizyczna wpływa na poprawę metabolizmu, a przy okazji spalane są pokłady energii, które następnie należy uzupełnić poprzez jedzenie.

Pies łakomczuch

Przeciwieństwem niejadka jest czworonożny głodomór. Jego apetyt jest nie do zaspokojenia, tuż po zjedzeniu swojego posiłku błagalnym wzrokiem prosi o jeszcze.

Jak radzić sobie z problemem psiego łakomczucha:

  • nuda

Bardzo często przyczyną nadmiernego zainteresowania jedzeniem jest znudzenie. Psiak w ramach spędzenia wolnego czasu nieustannie zagląda do miski. Zakup nowej zabawki czy wspólne uprawianie sportu może okazać się prostym rozwiązaniem problemu.

  • stałe porcje, stała pora

Należy przeanalizować sposób karmienia pupila. Bardziej optymalne będzie ograniczenie posiłków do 2 dziennie o ustalonych godzinach, o stałej gramaturze niż kilka mniejszych w losowych porach dnia. Pies przyzwyczai się do jedzenia w regularnych odstępach czasu i nie będzie oczekiwał od nas w międzyczasie dodatkowych przekąsek.

  • stres i rywalizacja

Niektóre psy spożywają jedzenie w nadmiernych ilościach z obawy przed głodem. To zachowanie ma w dużej mierze podłoże psychologiczne i może być traumą związaną z pobytem w schronisku lub innym miejscu gdzie przebywała jednocześnie duża liczba psów. Samodzielna próba rozwiązania tego problemu jest niezwykle trudna. W takim przypadku warto udać się do psiego psychologa.

Gdy jedzenie psa jest problemem       

Nie należy bagatelizować zaburzeń odżywiania występujących u psów. Zarówno nieustanny apetyt u psiaka, jak długotrwała niechęć do jedzenia mogą nieść za sobą tragiczne skutki. Utrzymująca się zmiana nawyków żywieniowych u psiaka powinna być dla nas sygnałem, że coś jest nie w porządku. Jeśli powyższe zasady nie przyniosły poprawy, należy koniecznie udać się po pomoc do specjalisty.

Autor: Dawid

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona papierowy samolot

MASZ CIEKAWY TEMAT? NAPISZ DO NAS LIST!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

NAPISZ LIST:

list do redakcji

POSTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

pies śpi na materacu w pokoju

Jak dobrać najlepsze posłanie ortopedyczne dla psa

W wyborze najlepszego posłania ortopedycznego dla psa należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii. To dopasowanie legowiska do indywidualnych potrzeb psa, zapewnienie jakości wykonania oraz odpowiednich materiałów, właściwy rozmiar i komfort, który oferuje, a także jego zdolność do wspierania stawów i kręgosłupa. Decyzja o posłaniu ortopedycznym to inwestycja w zdrowie psa, dlatego warto zadbać o [...]

Czytaj dalej… from Jak dobrać najlepsze posłanie ortopedyczne dla psa

Czytaj dalej
piesek na legowisku z zabawkami

Objawy babeszjosy u psa

Wiedza na temat babeszjozy, jej przyczyn i sposobów leczenia jest kluczowa dla każdego właściciela psa. Zapoznanie się z możliwymi objawami i sposobami zapobiegania tej chorobie może pomóc w szybszym rozpoznaniu i skutecznym leczeniu. Objawy babeszjozy mogą być różnorodne i łatwo je przeoczyć. Czego się dowiesz z tego artykułu: Babeszjosa u psa W trosce o zdrowie [...]

Czytaj dalej… from Objawy babeszjosy u psa

Czytaj dalej
pies czeka na chodzniku

Podstawowa higiena psich uszu

Każdy opiekun psa powinien zrozumieć, że dbanie o higienę uszu nie jest tylko kwestią estetyki, lecz głównie troską o dobre samopoczucie pupila. Różne rasy mogą wymagać różnego podejścia do pielęgnacji uszu, dlatego też kluczowe jest systematyczne sprawdzanie ich stanu i odpowiednia pielęgnacja, dostosowana do indywidualnych potrzeb konkretnego psa. Czego się dowiesz z tego artykułu: Higiena [...]

Czytaj dalej… from Podstawowa higiena psich uszu

Czytaj dalej

INFO@BOWLANDBONE.COM

DARMOWA DOSTAWA OD 350ZŁ

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

DZIĘKUJEMY ZA WIADOMOŚĆ

Wkrótce zapoznamy się z Twoją wiadomością i wrócimy do Ciebie z informacjami.

Krzyżyk do zamknięcia popup