Pies po przejściach - jak dać mu ciepło - Blog Bowl&Bone Republic

WYSYŁKA GRATIS OD 350 ZŁ NA WSZYSTKIE PRODUKTY

KURIER GLS • PACZKOMATY INPOST • ODBIÓR OSOBISTY

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Pies po przejściach – jak dać mu ciepło

Adopcja czy przygarnięcie bezdomnego psiaka to ogromna odpowiedzialność. Pupil po przejściach wymaga wyjątkowej cierpliwości i zaangażowania ze strony nowego właściciela. Często nawet nie znamy historii naszych nowych podopiecznych, nie wiemy co przeszli i czy los był dla nich łaskawy. W większości przypadków psy, które trafiają do schroniska doświadczyły wiele złego od życia, były bardzo źle traktowane, chodziły głodne i zmarznięte. Po tym co przeszły zaufanie nieznanemu człowiekowi będzie dla nich ogromnym wyzwaniem.

Przygarniamy psiaka po przejściach, i co dalej?

W żadnym wypadku nie możemy się zniechęcać. Psiak, któremu podarujemy nowe, lepsze życie będzie nam dozgonnie wdzięczny. Stanie się naszym najlepszy przyjacielem obdarzając nas bezgraniczną miłością. Szczęście ujrzane w oczach psiaka, okrutnie potraktowanego przez los, to jedno z najpiękniejszych uczuć.

Miłość i poczucie bezpieczeństwa to podstawa

Chcąc zbudować silną więź z przygarniętym pupilem musimy zdać sobie sprawę jakie są jego podstawowe potrzeby. Poczucie bezpieczeństwa i bycia kochanym to jedne z najważniejszych wartości. Psiak musi poczuć, że jego szczęście nie jest chwilowe. Być może w przeszłości trafił już do nowego domu w którym czuł się kochany, a z którego ostatecznie został wyrzucony.

Dlatego też oswajanie z nowym domem i nowymi właścicielami trwa często tak długo. Cierpliwość to podstawa. Jeśli nawet mimo naszych ogromnych starań psiak nie czuje się w pełni swobodnie w nowym otoczeniu, nie poddawajmy się. Dajmy pupilowi więcej czasu i bacznie obserwujemy jego zachowanie.

Kilka ważnych wskazówek

  • staraj się odczytywać sygnały jakie daje

Psy w dużej mierze komunikują się za pomocą różnego rodzaju sygnałów. Ich poprawne odczytywanie jest szczególnie ważne w pierwszych wspólnych chwilach z przygarniętym psiakiem. To właśnie w ten sposób  w dużej mierze będziemy w stanie odczytać emocje pupila, którymi początkowo niezbyt chętnie będzie chciał się z nami dzielić.

  • zapewnij mu azyl bezpieczeństwa

Psiak już na wstępie powinien mieć wyznaczone miejsce w domu, gdzie będzie mógł udać się w momencie nagłego niepokoju czy strachu. Dla pupila po przejściach najlepiej sprawdzi się jakiś uboczny zakątek mieszkania w którym będzie czuł się bezpiecznie ale również z którego będzie mógł obserwować to co dzieje się wokół. Doskonale sprawdzi się legowisko, które umożliwi mu zakopanie się i wtulenie w jego wnętrze. Posłania od Bowl&Bone Republic spełnią tą role znakomicie. Takie wyznaczone miejsce na uboczu z miękkim i wygodnym szarym legowiskiem Loft sprawi, że psiak w chwilach lęku nie wpadnie w panikę, a uda się do swojej nowej kryjówki.

  • oswajaj go z codziennym rytmem Twojego domu

Pies, który wiele przeszedł chciałby poczuć, że jego dom jest bezpieczny ale i stabilny. Ustalenie obowiązujących zasad pozwoli na ustabilizowanie jego rozchwianych emocji. Zrozumienie co jest dobre a co złe da mu poczucie stabilności.

W żadnym wypadku nie możemy traktować psiaka ulgowo, szczególnie jeśli w naszym domu są też inne czworonogi. Pupil będzie zdezorientowany jeśli zobaczy się że to za co inny psiak dostał naganę, jemu uszło na sucho. Konsekwencja w przestrzeganiu zasad panujących w domu pozwoli mu je zrozumieć.

Najważniejsze to się nie poddawać

Psiak po przejściach wymaga wyjątkowej opieki, szczególnie na samym początku waszej wspólnej relacji. Musimy przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość. Dajmy mu czas aby oswoił się z nową sytuacją i zrozumiał, że nic złego mu więcej nie grozi. Wzajemne zrozumienie i szacunek to klucz do sukcesu. Pies, który wiele w życiu wycierpiał zasługuje na miłość i szczęśliwe życie.

Autor: Dawid

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona papierowy samolot

MASZ CIEKAWY TEMAT? NAPISZ DO NAS LIST!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

NAPISZ LIST:

list do redakcji

POSTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

pies ze smyczą w zębach siedzi na kamiennych schodach

Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Nauczanie dorosłego psa chodzenia na smyczy to zadanie wymagające zaangażowania, konsekwencji i cierpliwości. Kluczowe są spokojne podejście, dostosowanie metod do indywidualnych potrzeb psa oraz systematyczne nagradzanie pozytywnego zachowania. Warto pamiętać, że każdy pies jest inny i może wymagać odmiennego podejścia, a postępy mogą być stopniowe. Wnioskiem jest też fakt, że nauka nowych zachowań u dorosłego [...]

Czytaj dalej… from Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Czytaj dalej
pies biegnie w wodzie zabawa

Jakie są zabawy dla psa w wodzie

Zabawy w wodzie nie tylko dostarczają rozrywki, ale także stanowią doskonałą formę ćwiczeń fizycznych, które wspierają zdrowie i kondycję psa. Dodatkowo, interakcja właściciela z psem podczas takich zabaw wzmacnia więź między nimi, co może przyczynić się do lepszej komunikacji i zrozumienia. Jednak istotne jest zachowanie ostrożności podczas zabaw w wodzie, zwłaszcza jeśli pies nie jest [...]

Czytaj dalej… from Jakie są zabawy dla psa w wodzie

Czytaj dalej
pies siedzi na poduszce

Jak poradzić sobie z nadmiernym szczekaniem u psa

Nadmiernie szczekające psy mogą w ten sposób wyrażać swoje potrzeby, a ich szczekanie może wynikać z różnych przyczyn, takich jak nuda, stres czy brak odpowiedniej aktywności. Kluczem do rozwiązania problemu jest zrozumienie potrzeb psa. Istotne jest indywidualne podejście do każdego psiaka, uwzględnienie jego charakteru i upodobań, a także trenowanie z pupilem umiejętności opanowywania jego potrzeby [...]

Czytaj dalej… from Jak poradzić sobie z nadmiernym szczekaniem u psa

Czytaj dalej

INFO@BOWLANDBONE.COM

DARMOWA DOSTAWA OD 350ZŁ

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

DZIĘKUJEMY ZA WIADOMOŚĆ

Wkrótce zapoznamy się z Twoją wiadomością i wrócimy do Ciebie z informacjami.

Krzyżyk do zamknięcia popup