Jakie są podstawowe potrzeby psa - Blog Bowl&Bone Republic

WYSYŁKA GRATIS OD 350 ZŁ NA WSZYSTKIE PRODUKTY

KURIER GLS • PACZKOMATY INPOST • ODBIÓR OSOBISTY

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Jakie są podstawowe potrzeby psa

Psy mają swoje własne potrzeby, które dla nas mogą nie wydawać się tak oczywiste. Twój piesek przede wszystkim potrzebuje twojej miłości i czuć się kochanym. Lubi się bawić i spędzać czas z innymi psami. Ważny jest dla niego również czas tylko dla siebie, a także posiadanie swojego własnego azylu w waszym domu.

Czy na pewno znasz wszystkie podstawowe potrzeby twojego czworonożnego przyjaciela? Jeśli masz co do tego wątpliwości, to specjalnie dla ciebie zebrałam je w jednym miejscu. Pamiętaj, że to co dla ciebie może wydawać się błahe, dla twojego pieska może być niezwykle istotne.

Czego się dowiesz z tego artykułu:

  • Psy mają inne potrzeby niż ludzie
  • Twój psiak potrzebuje czuć twoją miłość
  • Dla twojego pieska bardzo ważny jest własny azyl w domu

Potrzeby psa

Jak dobrze znasz swojego czworonożnego przyjaciela? Myślę, że każdy psi opiekun uważa, że wie absolutnie wszystko na temat swojego psa. Często jednak zdarzają się sytuacje, gdy to okazuje się, że wiedza ta jest niepełna. Co wtedy?

Ja staram się cały czas poszerzać swoją wiedzę na temat psów. Dzięki temu czuje, że wychowuje swojego pieska w bardzo świadomy sposób. Staram się zapewnić mu jak najlepsze życie i sprawiać, aby każdego dnia czuł się w pełni szczęśliwy.

Podejmując temat naszych czworonogów, jedną z ważniejszych kwestii, jakie warto poruszyć są psie potrzeby. Czy na pewno wiesz, czego oczekuje od ciebie twój piesek?

Potrzeby psa są po części inne od tych, które my znamy ze swojego życia. Owszem, część z nich się powtarza, jednak są również i takie, o których być może do tej pory nie miałaś pojęcia. Dlatego też mam nadzieje, że moje podpowiedzi i przemyślenia pomogą ci jeszcze lepiej poznać potrzeby twojego psa.

dwa border collie odpoczywają na legowisku i poduszce dla psa szare komplet stylowe wnętrze

Dlaczego musisz znać potrzeby psa

W pierwszej kolejności skupmy się na tym, dlaczego wiedza na temat tego, jakie potrzeby ma twój czworonożny przyjaciel, jest tak bardzo ważna. Przede wszystkim bez wątpienia pomoże ci to być lepszą opiekunką dla twojego pieska.

Wiedza na temat tego, co dla twojego pieska jest szczególnie ważne, pozwoli ci spełniać wszystkie jego potrzeby. Co za tym idzie, twój psiak będzie czuł się w pełni zaopiekowany przez ciebie. Jest to bardzo ważne, ponieważ sprawia to, że piesek czuje, że jest dla ciebie kimś szczególnie ważnym.

Dla mnie mój psiak jest członkiem mojej rodziny. Zależy mi na tym, aby czuł się ze mną jak najlepiej. Spełnianie jego podstawowych potrzeb to dla mnie obowiązkowy element opieki nad nim. Jestem pewna, że jako psia opiekunka podchodzisz do tej kwestii bardzo podobnie.

Jakie są podstawowe potrzeby psa

Wiesz już dlaczego jest to tak ważne, abyś znała potrzeby twojego pieska. Skupmy się więc na tym, jakie dokładnie one są. Możesz mi napisać w sekcji komentarzy, jakie są twoje przypuszczenia na ten temat. Jak myślisz, jakie są podstawowe potrzeby twojego czworonożnego przyjaciela.

Pies potrzebuje miłości opiekuna

Psy są to zwierzęta stadne, nie potrafią żyć samotnie. Czują się wtedy bardzo nieszczęśliwie. Dlatego też jedną z podstawowych potrzeb psa jest miłość opiekuna. Nie bez powodu tak często wspominam ci o tym, jak bardzo ważna jest dla twojego czworonoga wasza więź.

Dla twojego pieska jesteś najważniejsza osobą w jego życiu. Kompanką i druhem na dobre i złe chwile. Umacnianie waszej relacji sprawia, że twój piesek każdego dnia staje się bardziej szczęśliwy.

Po psiaku bardzo szybko można poznać, gdy nie otrzymuje on od swojego opiekuna tyle miłości i uwagi, ile potrzebuje. Jest wyraźnie smutny i osowiały. W jego mądrych psich oczach nie ma blasku.

Dlatego też jeśli masz pod swoją opieką czworonożnego przyjaciela, okazuj mu dużo miłości i uczucia. Jestem pewna, że chcesz dla swojego pupila jak najlepiej, a twoja bliskość jest dla niego naprawdę niezwykle ważna.

Czas z innymi psami

Choć dla twojego pieska czas spędzany z tobą jest niezwykle ważny i cenny, to jednak w jego życiu powinny być obecne również inne psiaki. Więź łącząca dwa czworonogi to zupełnie co innego, niż relacja pomiędzy psem i opiekunem.

Psia przyjaźń to coś naprawdę niesamowitego. Relacja jaka tworzy się pomiędzy dwoma pieskami potrafi być naprawdę silna i trwała. Mój pupil ma swoją psią przyjaciółkę Franie. Widzę jak bardzo cieszy się na jej widok i uwielbia spędzać z nią czas. Jest wtedy bardzo szczęśliwy i zadowolony.

Obserwując swojego pieska widzę, jak bardzo ważny jest dla mojego czworonożnego przyjaciela czas, który spędza z innymi psami. Dlatego też mając na uwadze dobro i szczęście mojego pupila, staram się, aby regularnie miał możliwość zabawy i kontaktu z innymi psiakami.

Zabawa w życiu psa

Zabawa stanowi niezwykle ważny element w życiu każdego psa. Niestety często spotykam się ze stwierdzeniem, że starsze pieski nie lubią się już bawić. Nic bardziej mylnego. Zabawa jest odpowiednia dla psiaków, w absolutnie każdym wieku.

Najważniejszą kwestią jest to, aby po prostu dobrać zabawę do wieku twojego czworonożnego przyjaciela. Inny rodzaj rozrywki będzie odpowiedni dla małego szczeniaka, a inny właśnie dla psiego seniora.

Jak wiadomo, szczeniaki są niezwykle energiczne. W ich przypadku świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju zabawy oparte na bieganiu czy siłowaniu się. Gdy mój psiak był mały jego ulubioną zabawą było przeciąganie się przy pomocy BULLETU od Bowl&Bone Republic.

W przypadku nieco starszych psiaków mogą sprawdzić się zabawy opierające się na zmyśle węchu. Przykładem tego może być poszukiwanie smaczków schowanych w domu w miejscach łatwo dostępnych dla psiaka.

Czas psa tylko dla siebie

Jestem pewna, że bardzo lubisz to uczucie, gdy w końcu masz czas tylko dla siebie, ja również. Jest to moment w którym mogę robić wszystko to, na co mam ochotę. Niezwykle cenię sobie takie chwile. Dla twojego czworonożnego przyjaciela również jest to bardzo ważne.

Psy tak jak i ludzie potrzebują mieć w ciągu dnia czas tylko i wyłącznie dla siebie. Mogą wówczas zrelaksować się i odpocząć w taki sposób, w jaki tylko mają ochotę. Jeśli widzisz, że twój psiak leży w swoim legowisku, to pozwól mu na to. Nie musicie każdej chwili spędzać razem.

Jeśli w ciągu dnia bardzo dużo czasu spędziliście na wspólnej zabawie, nie miej pieskowi za złe, że wieczór chce spędzić sam ze sobą. Nie zaczepiaj go, pozwól mu się zrelaksować.

Własna przestrzeń psa

Każdy z nas potrzebuje mieć jakąś przestrzeń tylko dla siebie. Azyl do którego udaje się gdy potrzebuje spędzić czas w samotności, tylko ze sobą. Twój czworonożny przyjaciel również ma taką potrzebę. Nawet jeśli noce spędza śpiąc w twoim łóżku lub na kanapie, to nie oznacza, że nie musi mieć własnego posłania. Nic bardziej mylnego.

Twój piesek potrzebuje czuć, że jakieś miejsce w waszym domu jest tylko jego. Z pewnością wiesz jak ważny jest zmysł węchu dla twojego pieska. Zapach jego legowiska będzie kojarzył mu się z poczuciem bezpieczeństwa i spokojem.

Mój psiak często idzie położyć się w swoim posłaniu, gdy wracamy do domu po dłuższej nieobecności. Jego legowisko URBAN daje mu poczucie tego, że wrócił do swojego domu.

Twój piesek ma różne potrzeby

Twój czworonożny przyjaciel ma wiele potrzeb, o których z pewnością  w pierwszej kolejności nawet byś nie pomyślała. Pieski jednak różnią się od nas i to co dla nas wydawać się może błahe, dla nich jest niezwykle istotne. Okazuj swojemu pieskowi dużo miłości i wsparcia. Potrzebuje czuć się dzięki tobie bezpiecznie.

Jak myślisz, jakie potrzeby ma twój piesek? Napisz mi swoją odpowiedź w komentarzu poniżej.

Jeśli masz do mnie jakieś pytania, chcesz abym poruszyła jakiś temat w kolejnym wpisie, to koniecznie podziel się tym ze mną w sekcji komentarzy.

klaudia
Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów

Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona papierowy samolot

MASZ CIEKAWY TEMAT? NAPISZ DO NAS LIST!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

NAPISZ LIST:

list do redakcji

POSTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

pies ze smyczą w zębach siedzi na kamiennych schodach

Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Nauczanie dorosłego psa chodzenia na smyczy to zadanie wymagające zaangażowania, konsekwencji i cierpliwości. Kluczowe są spokojne podejście, dostosowanie metod do indywidualnych potrzeb psa oraz systematyczne nagradzanie pozytywnego zachowania. Warto pamiętać, że każdy pies jest inny i może wymagać odmiennego podejścia, a postępy mogą być stopniowe. Wnioskiem jest też fakt, że nauka nowych zachowań u dorosłego [...]

Czytaj dalej… from Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Czytaj dalej
pies biegnie w wodzie zabawa

Jakie są zabawy dla psa w wodzie

Zabawy w wodzie nie tylko dostarczają rozrywki, ale także stanowią doskonałą formę ćwiczeń fizycznych, które wspierają zdrowie i kondycję psa. Dodatkowo, interakcja właściciela z psem podczas takich zabaw wzmacnia więź między nimi, co może przyczynić się do lepszej komunikacji i zrozumienia. Jednak istotne jest zachowanie ostrożności podczas zabaw w wodzie, zwłaszcza jeśli pies nie jest [...]

Czytaj dalej… from Jakie są zabawy dla psa w wodzie

Czytaj dalej
pies siedzi na poduszce

Jak poradzić sobie z nadmiernym szczekaniem u psa

Nadmiernie szczekające psy mogą w ten sposób wyrażać swoje potrzeby, a ich szczekanie może wynikać z różnych przyczyn, takich jak nuda, stres czy brak odpowiedniej aktywności. Kluczem do rozwiązania problemu jest zrozumienie potrzeb psa. Istotne jest indywidualne podejście do każdego psiaka, uwzględnienie jego charakteru i upodobań, a także trenowanie z pupilem umiejętności opanowywania jego potrzeby [...]

Czytaj dalej… from Jak poradzić sobie z nadmiernym szczekaniem u psa

Czytaj dalej

INFO@BOWLANDBONE.COM

DARMOWA DOSTAWA OD 350ZŁ

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

DZIĘKUJEMY ZA WIADOMOŚĆ

Wkrótce zapoznamy się z Twoją wiadomością i wrócimy do Ciebie z informacjami.

Krzyżyk do zamknięcia popup