Jakie rasy psów powinny korzystać z materacy ortopedycznych - Blog Bowl&Bone Republic

WYSYŁKA GRATIS OD 350 ZŁ NA WSZYSTKIE PRODUKTY

KURIER GLS • PACZKOMATY INPOST • ODBIÓR OSOBISTY

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Jakie rasy psów powinny korzystać z materacy ortopedycznych

ortopedyczny materac dla psa bliss zolty w pokoju

Czy materac ortopedyczny jest odpowiedni tylko dla psich seniorów? jak najbardziej nie. Wiele ras psów cechuje podatność na problemy z kręgosłupem lub zwyrodnienia stawów. W takich sytuacjach spanie na materacu ortopedycznym ma bardzo pozytywny wpływ na zadbanie o zdrowie czworonoga.

Czego się dowiesz z tego artykułu:

  • Nie tylko psi seniorzy mogą korzystać z materacy ortopedycznych
  • Materac ortopedyczny ma dobry wpływ na psy cierpiące na problemy z kręgosłupem lub stawami
  • Ten rodzaj posłania jest również odpowiedni dla bardzo aktywnych psów

Materac ortopedyczny

Dbając o komfort mojego czworonożnego przyjaciela w codziennym życiu, dużą wagę przywiązuje do tego, aby czuł się on w pełni wygodnie na swoim posłaniu. Wiem jak dużą rolę odgrywa sen w życiu mojego pieska. Dlatego zależy mi na tym, aby mógł on czerpać z niego jak najwięcej. 

Podstawą dobrej jakości snu są bez wątpienia warunki, w jakich twój piesek codziennie zasypia. Miejsce usytuowania legowiska w domu, w żadnym wypadku nie powinno być przypadkowe. Wiele czynników może wpływać negatywnie na sen psa. Pośród nich możemy wymienić między innymi znajdujące się tuż obok źródło światła.

Naszym pieskom tak jak i nam zdecydowanie najlepiej zasypia się w ciemności. Dlatego jeśli zdarza ci się mieć zapaloną lampkę do późna w nocy, znajdującą się tuż przy legowisku psa, to może on czuć się niekomfortowo.

Podobnie w przypadku temperatury, jaka jest w miejscu snu pieska. Dobrze, aby jego posłanie nie znajdowało się tuż przy kaloryferze, ponieważ pieskowi może być zdecydowanie zbyt ciepło podczas snu. Podobnie sytuacja ma się w przypadku umieszczenia legowiska dla psa w przeciągu. Dla twojego psa z pewnością będzie to bardzo niekomfortowe doznanie. Może sprawić, że psiak przeziębi się.

Wiesz już jak duży wpływ ma prawidłowe usytuowanie posłania dla psa. W tym artykule chciałabym skupić się jednak na tym, jak ważny jest sam wybór psiego posłania. Jednym z rodzajów dostępnych na rynku są materace ortopedyczne.

Posłania te zyskują coraz większą popularność, ze względu na swoje bardzo pozytywne właściwości.

Chciałabym skupić się na tym, jakie rasy psów powinny korzystać z materacy ortopedycznych. Nie da się ukryć, że niektóre pieski mają predyspozycje to wszelkiego rodzaju problemów związanych z kręgosłupem czy stawami. W ich przypadku wybór materaca ortopedycznego już od okresu szczenięcego będzie bardzo wskazany.

Jaki wpływ na zdrowie psa ma materac ortopedyczny

Co sprawia, że materac ortopedyczny jest dobrym wyborem? Przede wszystkim pomaga psu znaleźć wygodną pozycję podczas snu. Pieski cierpiące na wszelkiego rodzaju zwyrodnienia kostne często mają z tym bardzo duży problem. Długo szukają ułożenia, które sprawi, że ich kręgosłup będzie znajdował się w dobrej pozycji.

Co więcej, materac ortopedyczny ze względu na swoją budowę znacznie ułatwia pieskowi wstawanie. Jest to niezwykle istotne szczególnie w przypadku psich seniorów. Starsze pieski niestety często mają problemy z podnoszeniem się do góry z pozycji leżącej. Materac ortopedyczny dzięki swojej dużej stabilności jest w takiej sytuacji ogromnym ułatwieniem dla pieska.

Materac ortopedyczny ma również bardzo pozytywny wpływ na postawę ciała szczeniaków. Ich ciało na tak wczesnym etapie życia cały czas rośnie i zmienia się. Materac ortopedyczny sprawia, że u psiaka nie powstają niechciane problemy z postawą.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się nieco więcej na temat tego, jakie są zalety korzystania przez psa z materacu ortopedycznego, to odsyłam cię do innego mojego wpisu. Znajdziesz go TUTAJ.

Jakie rasy psów powinny korzystać z materacy ortopedycznych

Tak jak już wcześniej wspomniałam, niektóre rasy psów charakteryzują się dużym zagrożeniem chorób kręgosłupa czy stawów. W ich przypadku dbanie o sprawność ruchową w późniejszych latach powinno się rozpocząć tak naprawdę już od okresu szczenięcego. To w jaki sposób zaopiekujemy się zdrowiem pieska od jego młodzieńczego okresu będzie bezpośrednio rzutować na to, jak długo będzie mógł cieszyć się on zdrowiem i dobrą kondycją fizyczną.

W większości przypadków problemy ze stawami kręgosłupem dotyczą dużych ras psów. Dlaczego? Wynika to w dużej mierze z wagi tychże psiaków. Nawet jeśli jest ona w normie, to w przypadku dużych ras bywa zbyt dużym obciążeniem dla psiaka. Z tego powodu tak ważne jest to, aby zadbać o prawidłową masę psa. Nadwaga u psów może nieść za sobą o wiele poważniejsze konsekwencje niż może się to wydawać na pierwszy rzut oka.

Labrador

Pośród ras psów, u których możemy zaobserwować wzmożone problemy ze stawami oraz kręgosłupem są labradory. Te psiaki niestety bardzo często podczas późniejszego etapu życia mogą mieć problemy z chodzeniem. Dlatego jeśli masz decydujesz się na wybór właśnie tej rasy psów, to warto dbać o jego sprawność fizyczną już od okresu szczenięcego.

Oprócz ćwiczeń i rehabilitacji zalecane jest również sprawienie labradorowi materaca ortopedycznego. Będzie on wpływał bardzo pozytywnie na postawę ciała czworonoga. W okresie szczenięcym  będzie to duże wsparcie w kształtowaniu się prawidłowej sylwetki. W późniejszym czasie materac ortopedyczny pomaga zmniejszać ryzyko powstawaniu wad postawy, które często pogłębiają się podczas snu psa w złej pozycji na nieodpowiednim legowisku.

Owczarek niemiecki

Kolejną z ras psów, u której często występują problemy ze zwyrodnieniem stawów są owczarki niemieckie. Wynika to z faktu, że u wysokich ras ich masa ciała w znaczącym stopniu przekłada się w głównej mierze na obciążenie ich kończyn. Dlatego wraz z upływem lat w ich stawach zaczynają pojawiać się zwyrodnienia.

Wybór materaca ortopedycznego w przypadku owczarka niemieckiego pozwoli mu w zaopiekowaniu się jego stawami. Psiak będzie mógł wstawać z większą łatwością, odciążając tym samym częściowo swoje stawy.

Border collie

Psiaki takie jak border collie, czyli te, należące do grona bardzo aktywnych psów, są często narażone na problemy związane z ich sprawnością fizyczną. Wynika to z faktu, że sportowy tryb życia często nadwyręża ich stawy. Ich możliwości fizyczne i hart ducha często niestety są większe niż realne możliwości ciała.

Dlatego gdy po wysiłku fizycznym przychodzi czas na regenerację i odpoczynek, tak ważne jest to, aby był on w pełni efektywny.

Border collie to zdecydowanie rasa, która uwielbia aktywnie spędzać czas. Tyczy się to nie tylko zabawy ale również samego bieganie, czy różnego rodzaju wędrówek. Pieski tej rasy jeśli nie będą miały możliwości zaspokojenia swojego zapotrzebowania na ruch i sport, to będą czuły się bardzo nieszczęśliwe i przygaszone.

Dlatego jeśli chcesz zadbać o zdrowie i sprawność fizyczną swojego border collie, to zamiast ograniczać dla zdrowia jego stawów aktywności fizycznej, to zadbaj o to, aby jego ciało mogło się swobodnie zrelaksować podczas odpoczynku. Zakup materaca ortopedycznego w tym przypadku będzie świetnym rozwiązaniem.

Materac ortopedyczny dla twojego psa

Warto zaznaczyć, że materac ortopedyczny w przypadku żadnego psiaka nie będzie miał negatywnego wpływu na jego zdrowie. Możemy jednak wymienić rasy, w przypadku których taki rodzaj posłania jest jak najbardziej wskazany.

Zastanawiasz się nad zakupem materaca ortopedycznego dla twojego psa? Napisz mi swoją odpowiedź w komentarzu poniżej.

Jeśli masz do mnie jakieś pytania, chcesz abym poruszyła jakiś temat w kolejnym wpisie, to koniecznie podziel się tym ze mną w sekcji komentarzy.

klaudia
Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów

Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona papierowy samolot

MASZ CIEKAWY TEMAT? NAPISZ DO NAS LIST!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

NAPISZ LIST:

list do redakcji

POSTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

pies śpi na materacu w pokoju

Jak dobrać najlepsze posłanie ortopedyczne dla psa

W wyborze najlepszego posłania ortopedycznego dla psa należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii. To dopasowanie legowiska do indywidualnych potrzeb psa, zapewnienie jakości wykonania oraz odpowiednich materiałów, właściwy rozmiar i komfort, który oferuje, a także jego zdolność do wspierania stawów i kręgosłupa. Decyzja o posłaniu ortopedycznym to inwestycja w zdrowie psa, dlatego warto zadbać o [...]

Czytaj dalej… from Jak dobrać najlepsze posłanie ortopedyczne dla psa

Czytaj dalej
piesek na legowisku z zabawkami

Objawy babeszjosy u psa

Wiedza na temat babeszjozy, jej przyczyn i sposobów leczenia jest kluczowa dla każdego właściciela psa. Zapoznanie się z możliwymi objawami i sposobami zapobiegania tej chorobie może pomóc w szybszym rozpoznaniu i skutecznym leczeniu. Objawy babeszjozy mogą być różnorodne i łatwo je przeoczyć. Czego się dowiesz z tego artykułu: Babeszjosa u psa W trosce o zdrowie [...]

Czytaj dalej… from Objawy babeszjosy u psa

Czytaj dalej
pies czeka na chodzniku

Podstawowa higiena psich uszu

Każdy opiekun psa powinien zrozumieć, że dbanie o higienę uszu nie jest tylko kwestią estetyki, lecz głównie troską o dobre samopoczucie pupila. Różne rasy mogą wymagać różnego podejścia do pielęgnacji uszu, dlatego też kluczowe jest systematyczne sprawdzanie ich stanu i odpowiednia pielęgnacja, dostosowana do indywidualnych potrzeb konkretnego psa. Czego się dowiesz z tego artykułu: Higiena [...]

Czytaj dalej… from Podstawowa higiena psich uszu

Czytaj dalej

INFO@BOWLANDBONE.COM

DARMOWA DOSTAWA OD 350ZŁ

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

DZIĘKUJEMY ZA WIADOMOŚĆ

Wkrótce zapoznamy się z Twoją wiadomością i wrócimy do Ciebie z informacjami.

Krzyżyk do zamknięcia popup