Jakie jest znaczenie pory roku dla psa - Blog Bowl&Bone Republic

WYSYŁKA GRATIS OD 350 ZŁ NA WSZYSTKIE PRODUKTY

KURIER GLS • PACZKOMATY INPOST • ODBIÓR OSOBISTY

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Jakie jest znaczenie pory roku dla psa

Czy wiesz jakie znaczenie ma pora roku dla psa? Oczywiście, nie dla każdego czworonoga zmiana pór roku będzie odgrywała w życiu równie istotną rolę. To jak wiosna, lato, jesień lub zima wpływa na samopoczucie psa jest kwestią dość indywidualną. Składa się na nią kilka istotnych czynników, które zaraz poznasz. Pomoże ci to jeszcze lepiej zrozumieć zachowanie twojego czworonożnego przyjaciela.

Znaczenie pory roku dla psa

Czy pora roku ma dla ciebie znaczenie? Dla mnie ogromne. Śmiało mogę stwierdzić, że niektóre pory roku sprawiają, że tryskam energią, a inne wywołują u mnie uczucie nostalgii i wyciszenia.  Dlatego też pewnie zadajesz sobie pytanie, jakie jest znaczenie pory roku dla twojego psa? Odpowiedź jest bardzo prosta i chętnie opowiem ci na ten temat więcej.

Czy pies odczuwa zmianę pogody

Na wstępie zastanówmy się, czy pies czuje zmieniającą się pogodę. Jak duża część czworonogów, w tym właśnie psy potrafią wyczuć, że zbliżają się zmiany. Choć twój pupil nie rozumie tego czym jest istota pór roku, to jednak zmiana pogody z pewnością nie jest psu obojętna.

W zależności od tego czy jest do korzystna, czy też niekorzystna zmiana, psiak będzie odbierał ją w inny sposób. Co więcej, niektóre psy są szczególnie wrażliwe na zmianę pogody. W tym gronie możemy przede wszystkim wyróżnić:

– psich seniorów
– psiaki cierpiące na choroby reumatyczne
– pieski z meteoropatią
– pieski z bardzo wysoką wrażliwością na niską temperaturę

Reakcja psa na pory roku

Wiedząc, że zmiana pory roku dla twojego psa może być ważną kwestią, pewnie chcesz wiedzieć, jaki wpływ ma na niego każda z nich. Dlaczego posiadanie takiej wiedzy jest dla ciebie ważne? Być może niejednokrotnie, zauważając nagłe i niespodziewane zmiany w zachowaniu, czy nastroju psiaka, zastanawiałeś się z czego one wynikają.

Z czasem nie mogąc znaleźć źródła problemu, tworzymy własne, często nieprawdziwe teorie, które naszym zdaniem mogły mieć wpływ na ten stan rzeczy. Choć sami odczuwamy w swoim ciele i umyśle zmianę nastawienia do życia na skutek przejścia z jednej pory roku do drugiej, to zapominamy, że nasze czworonogi mogą doświadczać dokładnie tego samego. Znaczenie pory roku dla psa jest bardzo interesującym zagadnieniem.

Wiosną pies czuje podekscytowanie

Bardzo często określa się wiosnę jako ulubioną porę roku psów. Wynika to z faktu, że jest to moment ogólnego pobudzenia i ożywienia otaczającej nas przyrody. Z pewnością sam czujesz, że wiosna ma w sobie coś magicznego.

Gdy tylko dni stają się bardziej słoneczne i cieplejsze, można wręcz gołym okiem dostrzec jak świat wokół nas niemalże odradza się na nowo. Dla psów zmysł węchu jest bardzo ważny. Dlatego też wiosną, gdy moc zapachów zaczyna otaczać nas z każdej strony, nasze czworonogi stają się niezwykle podekscytowane. Odczuwają wyraźną zmianę po zimie, podczas której doznania zapachowe są bardzo ograniczone.

Wiosna to nie tylko ogromna gama zapachów. Jest to moment, w którym coraz wyższa temperatura zachęca twojego psiaka do zabaw na świeżym powietrzu. Słońce z każdym dniem zostaje z nami na coraz dłużej. Po długiej, szarej i mroźnej zimie, wiosna daje nam dokładnie to, czego wszystkim nam brakowało. Powiewu lekkości i świeżości.

Dla naszych psów wiosna oznacza czas coraz dłuższych spacerów, częstszych wspólnych zabaw na dworze. Myślę, że jako psi opiekun potrafisz wyraźnie zauważyć u swojego czworonoga napływ nowej energii i chęci do działania.

Czym jest lato dla psa – znaczenie pory roku

Lato to zapach ciepła, dźwięk świergotu ptaków, gdy tylko wstanie słońce. To ciepły deszcz i rześkie powietrze po burzy. A czym jest lato dla twojego psa? Jest to czas kojarzący się z nieustanną zabawą. Lato to mniejsze i większe wycieczki, na które zabieramy swojego psiaka. Poznawanie nowych miejsc, nieznanych dotąd zapachów.

Lato to również wysoka temperatura, która może być czasem mocno uciążliwa dla czworonogów. Potrzebują wtedy schronienia przed słońcem i stałego dostępu do wody.

Niektóre pieski bardzo źle znoszą upały. Szczególnie dotyczy to tych ras, które są genetycznie przystosowane do życia w zupełnie odmiennym klimacie. Jednakże warto wiedzieć które, wydawać by się mogło mniej oczywiste rasy, bardzo źle znoszą wysokie temperatury. Do tego grona zaliczamy między innymi:

– szpica miniaturowego
– buldoga angielskiego
– boksera
– mopsa

Dlatego też lato nie zawsze odbierane jest przez nasze psiaki w pełni pozytywnie. Upały potrafią czasem zepsuć nawet najlepszą zabawę i dać w kość nawet najbardziej wytrwałym czworonogom.

Pies jesienią

Jesień to moment, gdy cała przyroda powoli przygotowuje się na nastanie zimowego snu. Liście przybierają przepiękne, ciepłe barwy, a po upływie pewnego czasu opadają na ziemię, by całkowicie przykryć resztki zielonej trawy.

Który psiak nie uwielbia zabawy w liściach? Z całą śmiałością mogę stwierdzić, że chyba każdy, mój na pewno. Zakopywanie się w ogromnej stercie liści to chyba ulubiona aktywność mojego psiaka, gdy nastaje jesień.

Czym jeszcze jest jesień dla twojego psa? Z pewnością chwilą wytchnienia po emocjonującym lecie. Nasze czworonogi, pomimo ogromu energii, która w nich drzemie, również potrzebują chwili wytchnienia. Pozwala im to zachować zdrowy balans pomiędzy aktywnym spędzaniem czasu oraz odpoczynkiem.

Jesienią, gdy temperatura na dworze staje się coraz niższa, niektóre psiaki będą potrzebowały dodatkowej ochrony przed chłodem i zimnem. Chcesz wiedzieć jak dobrze przygotować swojego pupila na nadejście jesiennej aury?

Jeśli tak, to z wielką przyjemnością odsyłam cię do artykułu, gdzie szczegółowo opisuje co powinna zawierać jesienna wyprawka dla twojego pieska. Znajdziesz go TUTAJ – Przygotowanie psa na jesień. Daj znać czy udało ci się znaleźć tam coś, co wyjątkowo wpadło ci w oko.

Czworonożny pupil zimową porą

Znaczenie pory roku dla twojego psa jest ważne. Jednak jak już pewnie udało ci się zauważyć, przybiera ono inną formę, w zależności od tego o jakiej porze roku mówimy. Wiesz już jak psiak odbiera nadejście wiosny, lata i jesieni. Tak więc teraz czas na zimę.

Jest to pora roku, która ze względu na niską temperaturę i bardzo ponure dni nie zachęca do spacerów. Odczuwają to nawet psiaki o bardzo aktywnym uosobieniu. Ruch na świeżym powietrzu nadal jest dla nich bardzo ważny. Jednak z pewnością zauważysz, że instynktownie twój pupil chce przebywać poza ciepłym domem coraz krócej.

Zimą psiaki uwielbiają spędzać mroźne wieczory na leniwym leżeniu na kanapie wraz z ukochanym opiekunem. Ich poziom energii jest wyraźnie niższy niż w czasie wiosny, czy też lata. Co więcej, nie ma w tym absolutnie nic złego. Organizm twojego psiaka sam instynktownie przestawia się w nieco bardziej uśpiony tryb. Czerpie radość z zabawy nie tylko na świeżym powietrzu, ale również w domowym zaciszu.

Nie możesz zapomnieć o podstawowej kwestii, która ma miejsce zimą i dotyczy każdego z nas, również twojego pupila. Mam tutaj na myśli fakt, że zimowa, mroźna temperatura często daje nam się we znaki podczas spacerów oraz codziennych wyjść z domu.

Nasze czworonogi równie mocno potrzebują ochrony przed mroźnym powiewem wiatru podczas wspólnych spacerów. Jaki rodzaj ubranka dla psa wybierzesz jest sprawą indywidualną. Zależy przede wszystkim od potrzeb twojego pupila. Jeśli jednak nie masz pomysłu co wybrać dla swojego zmarzlucha to mogę polecić Ci sweterki dla psa z francuskiej wełny jagnięcej ASPEN od Bowl&Bone Republic.

Nie tylko są niezwykle ciepłe i doskonale chronią pieska przed niską temperaturą, to dodatkowo dostępne są w kilku przepięknych kolorach. Wywijany golfik sprawia, że żaden powiew zimnego wiatru nie będzie już groźny dla twojego pieska.

Czy pora roku jest bardzo istotna dla psa

Znaczenie pory roku dla psa nie odgrywa aż tak dużej roli jak w przypadku ludzi. Nie mniej jednak można z całą pewnością przyznać, że nie jest to dla twojego czworonoga kwestia obojętna. Każda pora roku przynosi inne emocje i doświadczenia.

Lato sprawia, że twój piesek jest pełen energii do niekończących się zabaw na dworze. Jesienią ogromną radość sprawia mu nurkowanie w stosie liści. Zimą chętnie spędza mroźne wieczory leżąc na kanapie. Wiosną lekko uśpiona w nim energia budzi się do życia wraz z całą otaczającą przyrodą.

A może twój psiak jeszcze inaczej reaguje na zmianę pór roku? Czy wiesz jaka pora roku jest przez niego najbardziej lubiana? Daj znać, czekam na twoją historię.

klaudia
Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów

Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

Komentarz do “Jakie jest znaczenie pory roku dla psa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona papierowy samolot

MASZ CIEKAWY TEMAT? NAPISZ DO NAS LIST!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

NAPISZ LIST:

list do redakcji

POSTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

pies ze smyczą w zębach siedzi na kamiennych schodach

Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Nauczanie dorosłego psa chodzenia na smyczy to zadanie wymagające zaangażowania, konsekwencji i cierpliwości. Kluczowe są spokojne podejście, dostosowanie metod do indywidualnych potrzeb psa oraz systematyczne nagradzanie pozytywnego zachowania. Warto pamiętać, że każdy pies jest inny i może wymagać odmiennego podejścia, a postępy mogą być stopniowe. Wnioskiem jest też fakt, że nauka nowych zachowań u dorosłego [...]

Czytaj dalej… from Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Czytaj dalej
pies biegnie w wodzie zabawa

Jakie są zabawy dla psa w wodzie

Zabawy w wodzie nie tylko dostarczają rozrywki, ale także stanowią doskonałą formę ćwiczeń fizycznych, które wspierają zdrowie i kondycję psa. Dodatkowo, interakcja właściciela z psem podczas takich zabaw wzmacnia więź między nimi, co może przyczynić się do lepszej komunikacji i zrozumienia. Jednak istotne jest zachowanie ostrożności podczas zabaw w wodzie, zwłaszcza jeśli pies nie jest [...]

Czytaj dalej… from Jakie są zabawy dla psa w wodzie

Czytaj dalej
pies siedzi na poduszce

Jak poradzić sobie z nadmiernym szczekaniem u psa

Nadmiernie szczekające psy mogą w ten sposób wyrażać swoje potrzeby, a ich szczekanie może wynikać z różnych przyczyn, takich jak nuda, stres czy brak odpowiedniej aktywności. Kluczem do rozwiązania problemu jest zrozumienie potrzeb psa. Istotne jest indywidualne podejście do każdego psiaka, uwzględnienie jego charakteru i upodobań, a także trenowanie z pupilem umiejętności opanowywania jego potrzeby [...]

Czytaj dalej… from Jak poradzić sobie z nadmiernym szczekaniem u psa

Czytaj dalej

INFO@BOWLANDBONE.COM

DARMOWA DOSTAWA OD 350ZŁ

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

DZIĘKUJEMY ZA WIADOMOŚĆ

Wkrótce zapoznamy się z Twoją wiadomością i wrócimy do Ciebie z informacjami.

Krzyżyk do zamknięcia popup