×

Brak produktów w koszyku.

Jaki kolor akcesoriów dla psa?

5 minutes


Kochamy rozpieszczać nasze psiaki. Dla każdego psiego miłośnika szczęście i radość psa są bardzo ważne. Chcąc zapewnić pupilowi pełen komfort w waszym codziennym życiu starasz się aby wszystko co go otacza było w pełni dopasowane do jego potrzeb. Stojąc przed wyborem odpowiednich akcesoriów dla psa obecnych na rynku mamy bardzo dużo możliwości. Jest to z pewnością znaczne ułatwienie ponieważ mamy pewność, że dany produkt spełnia wszystkie oczekiwania i wymogi psiaka. Nie musimy więc iść na kompromis w kwestii wyboru akcesoriów psa. Nie mniej jednak tak bogata oferta często staje się dla mniej wprawionych psich opiekunów nie lada wyzwaniem. Czym kierować się przy wyborze najlepszych produktów dla naszego pupila? W tym artykule chcę skupić się na kwestii koloru i jego znaczenia w przypadku wyboru akcesoriów dla psów.
szalik komin dla psa joy red bowl and bone republic ls3sa

Czy kolor akcesoriów dla psa ma znaczenie?

Na wstępie warto podejść do tematu nieco bardziej szczegółowo. Należy wziąć pod uwagę podejście dwóch stron: psa i jego opiekuna. Nie da się ukryć, że każdy z nich będzie miał inne podejście do kwestii koloru psich akcesoriów. Inną rolę odgrywa barwa dla psa, a inną dla człowieka. Chcąc więc podejmować decyzje na temat jaki wybrać kolor akcesoriów dla psa powinniśmy poznać oba te spojrzenia, aby móc wyciągnąć najbardziej obiektywne wnioski.

Kolor akcesoriów oczami psiaka

Czy kolor akcesoriów jest istotną kwestią w codziennym życiu psiaka? Odpowiedź brzmi tak, ale ma to znaczenie w określonych sytuacjach. Wszystko zależy od tego, jaką rolę w życiu czworonoga odgrywa dana rzecz. Wiadomym jest, że psy odbierają kolory w inny sposób niż ludzie. Co za tym idzie, niektóre barwy są dla nich bardziej atrakcyjne, a inne mniej.

Dlatego też jeśli zależy nam, aby psiak zwracał szczególną uwagę na daną rzecz, powinniśmy zdecydować się na taki kolor, który będzie przez pupila widziany w bardziej intensywny sposób. Ma to znaczenie przede wszystkim w przypadku treningów i ćwiczeń na szybkość reakcji.

Zdecydowanie w przypadku psich dyscyplin sportowych, gdzie liczy się każda sekunda, kolor ma znaczenie. Dotyczy to zarówno dysków, czy piłek jak i koloru pokonywanych przez psiaka przeszkód.

Warto wiedzieć, że kolor ma również znaczenie w codziennym życiu. Na przykład jeśli zależy nam, aby psiak w łatwy sposób skupił na nas swoją uwagę. Jest to szczególnie przydatne również w przypadku treningów.

Psiakowi będzie łatwiej skoncentrować się na tym, co chcemy mu przekazać, jeśli będziemy ubrani w sposób kontrastowy w stosunku do otoczenia. Lub też, gdy nasze ubranie będzie miało jeden z kolorów, który psiak widzi najbardziej intensywnie (na przykład niebieski).

Jeśli jednak akcesoria, które chcemy kupić dla psa mają służyć nam jedynie w codziennym życiu, to ich kolor nie sprawi, że będą sprawiać pupilowi mniej lub więcej radości.

Zabawka będzie tak samo cieszyć i bawić jeśli będzie w kolorze różowym, żółtym lub niebieskim. O wiele większe znaczenie wówczas odgrywa jej sposób wykonania, materiał z jakiego powstała oraz to, co znajduje się wewnątrz jej.

legowisko dla psa classic pink kosz na zabawki pink zabawka toffi bowl and bone republic ls1a blog

Jak ludzie postrzegają psa przez pryzmat koloru jego akcesoriów?

Nie da się ukryć, że dla ludzi kolory mają bardzo duże znaczenie. Odgrywają dużą rolę podczas podejmowanych wyborów zarówno pod względem mody, jak i wystroju wnętrz.

Dlatego też kupując akcesoria dla naszego pupila również zwracamy uwagę na to jakiego są koloru. W większości przypadków projektanci produktów dla psów dobrze znają tę potrzeby klientów i wychodzą im naprzeciw.

Kupując nowe szelki dla psa, smycz lub legowisko możemy wybierać spośród wielu różnych wariantów kolorystycznych. Jaki kolor będzie jednak najbardziej odpowiedni dla naszego pupila?

Nie da się ukryć, że to jakie akcesoria towarzyszą naszemu czworonogowi w codziennym życiu, wpływa na postrzeganie go przez innych, ale również przez nas samych. Dlatego chcę przedstawić ci kilka istotnych czynników, które powinniśmy wziąć pod uwagę decydując jaki kolor akcesoriów dla psa wybrać.

ubranko sweterek dla psa aspen pink bowl and bone republic ls7sa blog

Na co zwrócić uwagę przy wyborze koloru?

Nie chcąc popełnić błędu przy wyborze koloru akcesoriów dla naszego pupila zwróć uwagę na kilka wskazówek, jakie udało mi się przygotować specjalnie dla ciebie.

Płeć psa nie ma dużego znaczenia

Przede wszystkim już na wstępie warto zrezygnować z wybierania koloru w zależności od płci psiaka. Myślę, że już dawno we współczesnym społeczeństwie udało się zerwać z przeświadczeniem, że różowy jest zarezerwowany tylko dla płci żeńskiej, a niebieski dla męskiej.

Kolor umaszczenia psiaka

Jeśli stoisz przed wyborem ubranka, szelek czy też obroży dla swojego pupila zwróć uwagę na kolor jego sierści. Barwa umaszczenia i noszonych akcesoriów powinna ładnie ze sobą współgrać i uzupełniać się wzajemnie.

Jeśli w przypadku pieska z rudą sierścią zdecydujesz się na wybór pomarańczowej obroży to pamiętaj, że będziesz mieć utrudnione zadanie przy jej zlokalizowaniu, szczególnie podczas spacerów wieczorową porą.

szelki dla psa candy red czerwone bowl and bone republic blog

Dopasuj kolor do charakteru psiaka

Gdy zastanawiasz się jaki kolor akcesoriów dla psa wybrać możesz kierować się charakterem i uosobieniem pupila. Jeśli twój czworonożny przyjaciel jest zawsze wesoły i radosny, pomyśl o akcesoriach w jasnych odcieniach.

Jeśli jednak jest on niezbyt przyjacielsko nastawiony do innych możesz podkreślić jego indywidualizm nieco bardziej przygaszonymi kolorami.

Czy dobrze wybrałeś kolor akcesoriów dla swojego pieska?

Mam nadzieje, że już wiesz jaki kolor akcesoriów wybrać dla swojego psa. Przede wszystkim nie bój się wyróżniać się. Nikt nie powiedział, że nie wypada dorosłemu, poważnemu psu nosić obrożę w odcieniach różu.

Marka Bowl&Bone Republic już na etapie projektowania swoich akcesoriów stara się tworzyć je w kilku różnych wariantach kolorystycznych. Dzięki temu każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Na jaki kolor akcesoriów dla swojego pieska się zdecydowałeś? Myślisz, że twój pupil w pełni utożsamia się z twoim wyborem?

Zdjęcie Klaudii

Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów
Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
oddanych głosów: 30
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Posty, które mogą Cię zainteresować

Najlepsze zabawki dla małego psa

Zabawka dla małego psa nie powinna być dla niego zbyt duża. W przeciwnym wypadku piesek będzie miał trudność z zabawą, a nawet przen...

Jakie twój pies powinien mieć zabawki

Psie zabawki mogą mieć naprawdę wiele funkcji. Jeśli twój psiak lubi spędzać z tobą czas to dobrym wyborem będzie zakup szarpaka w ...