Jak szczeniak wybiera pana - Blog Bowl&Bone Republic

WYSYŁKA GRATIS OD 350 ZŁ NA WSZYSTKIE PRODUKTY

KURIER GLS • PACZKOMATY INPOST • ODBIÓR OSOBISTY

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Jak szczeniak wybiera pana

szary kocyk dla psa legowisko miekkie przytulne

Jakie cechy charakteru sprawiają, że psiak postrzega kogoś jako swój autorytet? Nie da się ukryć, że dla naszych czworonogów stabilność i poczucie bezpieczeństwa jest niezwykle ważne. Dlatego też potrzebują opiekuna, który jest w stanie im to zapewnić. Osoba, którą postrzegają jako swojego pana dba o ich dobro będąc jednocześnie stanowcza i konsekwentna w swoich działaniach.

Jak szczeniak wybiera swojego pana

Szukając w swoim życiu prawdziwych wzorców, kierujemy się przede wszystkim wartościami, które dla nas są wyjątkowo ważne. Osoba, która w naszych oczach staje się wzorem do naśladowania, jest niejako prekursorem wielu naszych zachowań i decyzji. Dlatego jeśli zastanawiasz się jak szczeniak wybiera pana, to musisz wiedzieć, że wygląda to podobnie.

Psy tak jak i ludzie szukają w swoim życiu kogoś, kto będzie stanowił dla nich autorytet. Oczywiście najbardziej pożądaną opcją jest sytuacja, gdy psiak jako swojego pana wybiera swojego głównego opiekuna. Wówczas proces socjalizacji i wychowania pieska będzie dla takiej osoby ułatwiony, gdyż pupil będzie w pełni skupiony na jego osobie.

Co więcej, psiak zawsze stara się zadowolić swojego pana, postępując w taki sposób, aby był on w pełni zadowolony.

Tak więc jak szczeniak wybiera pana?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Jednakże możemy wziąć pod uwagę cechy charakteru, które są pożądane i cenione w oczach psiaków.

Bądź wzorem dla swojego pieska

Bycie wzorem dla swojego pupila jest bardzo ważne, ponieważ wówczas psiak czuje kto tutaj rządzi, jest bardziej posłuszny i skłonny do wykonywania poleceń. W przeciwnym wypadku, gdy psiak nie postrzega ciebie jako swojego przywódcę, dość dobrze można dostrzec jego mniejsze zaangażowanie w przestrzeganie wyznaczonych reguł.

Tak więc chcąc być w pełni szanowanym i poważanym przez psiaka, musimy sprawić, aby postrzegał nas jako swojego przywódcę. Na co więc warto zwrócić uwagę?

Jeśli psiak postąpi niezgodnie z twoim kilkukrotnie powtórzonym poleceniem zacznij go ignorować. Dla psów kontakt z opiekunem jest bardzo ważny.

Jeśli pupil zauważy, że niewykonanie prośby skutkuje twoja niechęcią do wspólnej zabawy będzie odbierał to jako poważną karę. Postaraj się zachować taką postawę  przez dłuższą chwilę, aby psiak zrozumiał co jest przyczyną tego zachowania.

Dbaj o stały harmonogram waszego dnia. Psiaki lubią rutynę i stałość codziennych czynności. Na przykład spacery o możliwie stałych porach dnia świetnie budują stabilność. Odbierają to jako zapewnienie bezpieczeństwa i ładu.

Jeśli piesek będzie świadom tego, że to ty ustalasz porządek waszego dnia, będzie postrzegał cię jako osobę decyzyjną i najwyższą w waszej małej domowej hierarchii. Będzie to solidną podstawą do tego, aby pupil widział w tobie osobę, która jest w jego oczach szczególnie poważana.

Bądź dobrym opiekunem ale nie uległym

Ucząc pupila nowych umiejętności wzmacniasz tym samym jego szacunek względem ciebie. Kształcenie psiaka jest bardzo ważne dla jego prawidłowego rozwoju, a także formowania jego charakteru i sposobu postrzegania świata.

Co więcej, piesek wykonując twoje polecenia podświadomie akceptuje to, że to właśnie ty wydajesz dyspozycje, które jego zadaniem jest zrealizować. Tak więc stajesz się jego wzorem do naśladowania.

Ucząc swojego pupila nowych umiejętności pamiętaj o nagrodzie. Piesek musi czuć się doceniony. Dlatego też na każdy wspólny trening z pieskiem zabieram saszetkę MIDI na jego ulubione smakołyki.

Bądź konsekwentny w codziennym życiu. Piesek musi czuć, że nie jesteś uległy, a próby przekonania cię do zmiany zdania są bezskuteczne. Proszące oczka czworonoga to z pewnością jeden z najbardziej wzruszających i przejmujących widoków,  jednak nie możesz dać wówczas za wygraną.

Psiak będzie szanował cię tylko wtedy, gdy będzie świadom twojego mocnego charakteru. Uległość sprawia, że dla pupila nie staniesz się autorytetem, a jedynie miłą osobą, którą potrafi przekonać do swojej racji.

pies siedzi na macie

Jeśli chcesz aby psiak szanował cię i poważał, musisz traktować go w ten sam sposób. Psy to bardzo mądre zwierzaki. Bardzo szybko zorientują się jeśli będziesz próbować traktować ich nie w porządku.

Respektuj potrzeby pupila, nie bagatelizuj jego wartości. Okazuj mu, że jest dla ciebie ważny i szanujesz jego wybory. Nie narzucaj mu swoich preferencji jeśli nie kłócą się one z akceptowanymi przez ciebie zachowaniem i postępowaniem wobec innych.

Dbaj o dobro pupila. Jeśli piesek będzie czuł, że zawsze jesteś obok i chcesz dla niego jak najlepiej, to będzie wiedział, że zawsze ma w tobie oparcie. Świadomość tego, że cokolwiek by się nie działo to może liczyć na twoją pomoc, jest wręcz bezcenna. Piesek chce czuć, że jesteś osobą, która zawsze chce dla niego jak najlepiej.

Jak zdobyć autorytet szczeniaczka

Gdy szczeniak pojawia się w nowej rodzinie, podświadomie szuka osoby, która od tej pory będzie zastępować mu matkę. Nie oznacza to wcale, że oprócz tej jednej, wybranej osoby pozostali domownicy będą mu całkowicie obojętni. To nieprawda. Jednakże każdy psiak wybiera kogoś, kogo będzie traktować jako swojego głównego opiekuna.

Jak szczeniak wybiera pana? Przede wszystkim szuka osoby, która będzie w pełni na niego otwarta i gotowa pomóc mu w każdej sytuacji. Psy wyjątkowo cenią sobie pewność siebie i stanowczość. Chcąc mieć pewność, że będą miały u kogo szukać pomocy w złych chwilach.

Oczywiście bardzo dużo zależy również od wewnętrznych potrzeb psiaka. Nie każdy piesek będzie szukał u swojego opiekuna stanowczości i charyzmy. Niektóre psiaki zdecydowanie bardziej będą cenić sobie ciepło i dobroduszność. Dlatego też nie możemy z góry przewidzieć czego tak naprawdę piesek szuka u swojego opiekuna.

Jedno może być pewne. Każdy szczeniak z pewnością potrzebuje dużo miłości i opieki.

Psiak najlepszym przyjacielem

Nie da się ukryć, że powiedzenie, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, jest jak najbardziej słuszne.

Nie tylko psiak staje się naszym przyjacielem ale również my jesteśmy dla niego równie ważni. Dlatego dla szczeniaka wybór pana jest tak istotny. A jak wyglądał początek twojej relacji z pupilem?


klaudia
Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów

Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona papierowy samolot

MASZ CIEKAWY TEMAT? NAPISZ DO NAS LIST!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

NAPISZ LIST:

list do redakcji

POSTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

welniany sweterek dla psa w haftowane sniezynki granatowy

Jak rozpoznać czy mojemu psu jest zimno

Rozpoznanie, czy naszemu psu jest zimno, to kluczowa kwestia. Obserwacja zachowań psa – takich jak drżenie, kurczenie się w kłębek czy szukanie cieplejszych miejsc – może wskazywać na to, że jest mu chłodno. Zapewnienie psu ciepła poprzez ciepłe ubranko lub miękki koc, odpowiednie izolowanie domu oraz zapewnienie ciepłego legowiska jest niezbędne, szczególnie w chłodniejszych miesiącach. [...]

Czytaj dalej… from Jak rozpoznać czy mojemu psu jest zimno

Czytaj dalej
pies ze smyczą w zębach stoi na tle kwiatów

Sztuczki i ćwiczenia, które uczynią twojego psa bardziej inteligentnym

Nauka nowych sztuczek przynosi radość i satysfakcję zarówno psu, jak i właścicielowi, tworząc niezapomniane chwile. Proces ten nie tylko rozwija zdolności intelektualne psa, ale także buduje trwałą więź między zwierzęciem, a jego opiekunem. Każdy pies jest unikalny, a tempo nauki może się różnić, co podkreśla indywidualny rozwój każdego zwierzaka. W rezultacie trening staje się nie [...]

Czytaj dalej… from Sztuczki i ćwiczenia, które uczynią twojego psa bardziej inteligentnym

Czytaj dalej
drewniana miska dla psa podwójna naturalne drewno

Przepisy na domowe smakołyki dla psa z wołowiny

Warto przygotować samodzielnie smakołyki dla psa, ponieważ możemy kontrolować ich skład, dostosowując go do potrzeb i ewentualnych alergii pupila. Ponadto, przygotowywanie przekąsek to doskonała okazja do budowania więzi z psem i wspólnej zabawy. To także doskonały sposób na dbanie o zdrową dietę pupila, unikając sztucznych dodatków i konserwantów. Czego się dowiesz z tego artykułu Domowe [...]

Czytaj dalej… from Przepisy na domowe smakołyki dla psa z wołowiny

Czytaj dalej

INFO@BOWLANDBONE.COM

DARMOWA DOSTAWA OD 350ZŁ

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

DZIĘKUJEMY ZA WIADOMOŚĆ

Wkrótce zapoznamy się z Twoją wiadomością i wrócimy do Ciebie z informacjami.

Krzyżyk do zamknięcia popup