Jak nieść pomoc psom ze schroniska - Blog Bowl&Bone Republic

WYSYŁKA GRATIS OD 350 ZŁ NA WSZYSTKIE PRODUKTY

KURIER GLS • PACZKOMATY INPOST • ODBIÓR OSOBISTY

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Jak nieść pomoc psom ze schroniska

Pieski to bezbronne istoty, które nie są w stanie samodzielnie przeciwstawić się złemu traktowaniu. Tak wiele psiaków potrzebuje naszej pomocy, sprawdź co ty mógłbyś zrobić dla poprawy ich losu. 

pies idzie z opiekunką na spacer z przyczepioną saszetką

Jak pomóc psu – od czego zacząć

Sprawując opiekę nad swoim psim pupilem chcemy zapewnić mu jak najlepsze warunki do życia. Dbamy o jego zdrowie, higienę czy też zróżnicowaną dietę. Staramy się aby był szczęśliwy, czuł naszą miłość i wiedział, że zawsze będziemy przy nim, bez względu na wszystko.

Niestety, jest wiele psiaków, które nie mają swojego ukochanego opiekuna, który się o nich zatroszczy. Sytuacja wielu czworonogów jest zatrważająca. Co więcej te psiaki nie poradzą sobie same, bez naszej pomocy. Często nawet mały gest może wpłynąć na losy biednego zwierzaka. Pojedyncza osoba nie udźwignie udzielenia pomocy wszystkim potrzebującym. Dopiero działając razem mamy wielką siłę.

Pamiętaj, że pomóc psu możesz nie tylko poprzez darowizny czy finansowe wspieranie akcji charytatywnych. Tak wiele możesz zdziałać ofiarując psiakowi odrobinę ciepła i zainteresowania. Co więcej, wspólna zabawa, spacer czy miły gest może ukoić niejedno złamane psie serduszko.

Pomoc pieskom w schroniskach

Schroniska dla psów wzbudzają ogromny smutek i przygnębienie u każdego psiego miłośnika. Nie można przejść obojętnie obok tych potrzebujących miłości czworonogów.  Jak więc możemy im pomóc?

Adopcja psa

Jest to właściwie najlepszy sposób w jaki można pomóc psu znajdującemu się w schronisku. Jednakże jednocześnie jest to również najbardziej wymagające od nas rozwiązanie. Decydując się na adopcję psiaka musisz być pewien tej decyzji oraz tego, że będziesz w stanie zapewnić mu odpowiednie warunki do życia.

Opieka nad psiakiem to poważny obowiązek i odpowiedzialność, która spoczywać będzie na tobie przez kilka lub nawet kilkanaście lat. Adopcja psa ze schroniska to często konieczność stawienia czoła jego przeszłości. Jak więc poradzić sobie z psiakiem po przejściach? Kilka wskazówek znajdziesz w naszym artykule “Pies po przejściach. Jak dać mu ciepło”. Przygarnięcie psiaka z przeszłością wymaga od nas wiele pracy jednak ta wyjątkowa więź, która powstanie między wami jest czymś absolutnie wspaniałym.

Adopcja psa to ważna decyzja nie tylko dla nas ale również dla reszty domowników. Przedyskutuj ten pomysł w rodzinnym gronie, zapoznaj się z ich opinią i razem zdecydujecie czy jesteście na to gotowi.

Dom tymczasowy

Jeśli nie masz możliwości stałej adopcji psiaka stwórz dla niego dom tymczasowy. Działając w ramach tego sektora pomocy psiakom ma się za zadanie zapewnienie czworonogowi tymczasowego schronienia i opieki podczas oczekiwania na adopcję. Wiadomym jest, że dla psa mniej traumatyczne będzie przebywanie w domu tymczasowym niż w schronisku.

Co więcej, ogromną zaletą domu tymczasowego jest fakt, że psiak socjalizuje się z innymi ludźmi i zwierzętami. Uczy się nawiązywać relacje z człowiekiem, a także innymi czworonogami. Dom tymczasowy daje mu namiastkę rodzinnego ciepła, które każdy psiak tak bardzo potrzebuje. W związku z tym chcąc pomóc psu zapoznać się z funkcjonowaniem w rytmie rodzinnego życia codziennego pomyśl o udzieleniu mu domu tymczasowego.

Pomoc w schronisku

Jeśli nie masz możliwości adoptowania psiaka ani udzielenia mu domu tymczasowego, możesz zaoferować swoją pomoc w lokalnym schronisku. Sposobów na wsparcie znajdujących się w schronisku psiaków jest mnóstwo. Skontaktuj się z wybranym schroniskiem i dowiedz się jaka forma pomocy z twojej strony byłaby dla nich najbardziej przydatna.

Schroniska dla psów potrzebują twojej pomocy w wielu dziedzinach. Twoja chęć pomocy z pewnością przyda się podczas prac sprzątających, dbaniu o higienę psiaków czy też karmieniu. Jednakże wolontariusze zajmują się również sprawami związanymi z rozpowszechnianiem ogłoszeń dotyczących psiaków czekających na adopcję, a także poszukiwaniem możliwych form wsparcia zewnętrznego dla schroniska.

Schroniska cyklicznie organizują dni pod hasłem spacerów z psiakami. Każdy chętny może przyjść z wizytą do schroniska i zabrać psa na wspólny spacer po okolicy. Wydarzenia te cieszą się ogromnym zainteresowaniem i przyciągają coraz więcej ochotników. Co więcej, wyjście na spacer to ogromna radość dla psiaków w schroniskach. Jednakże, niestety w codziennym rytmie funkcjonowania placówki liczba przebywających tam piesków nie daje możliwości na ich codzienne spacery.

Zbiórki rzeczy przydatnych w schronisku

Psiaki przebywające w schronisku nie różnią się od naszych, domowych pupili. Również potrzebują wygodnego  posłania, ulubionej zabawki czy miski pełnej jedzenia. Chcąc wspomóc schroniska możesz dostarczyć psiakom rzeczy codziennego użytku.

Możesz zorganizować lokalną zbiórkę, której celem będzie gromadzenie karmy dla psów, kocy, smyczy czy zabawek. Rzeczy te są stale potrzebne gdyż regularnie się zużywają. Organizując zbiórkę skontaktuj się ze schroniskiem z zapytaniem jakie produkty są im najbardziej potrzebne. Być może dane schronisko zostało hojnie obdarowane przez producenta karmy dla psów i na ten moment najbardziej potrzebują ciepłych kocy.

Psiaki potrzebujące Twojej pomocy

Naszej pomocy nie zawsze potrzebują jedynie psiaki nieposiadające domu. Niestety istnieje wiele psów, których stan zdrowia jest na tyle zagrożony, że wymagają one skomplikowanej operacji lub długiej rehabilitacji. Często kwoty takiego leczenia są niebotyczne i właściciele swoich pupili nie są w stanie sfinansować w pełni leczenia swoich ukochanych czworonogów. W związku z tym tworzone są zbiórki, które mają pomóc w zebraniu brakujących środków na ratunek zdrowia danego psiaka. Tutaj liczy się każda złotówka, moc tkwi w zaangażowaniu się w pomoc choremu psiakowi wielu ludzi.

Chcąc wspomóc potrzebujące psiaki możesz podczas rocznego rozliczenia przekazać na rzecz fundacji zajmujących się opieką nad potrzebującymi psiakami 1% swojego podatku. Również ten niewielki gest może przyczynić się do uratowania życia lub zdrowia niewinnych czworonogów.

Czyń dobro gdy to tylko możliwe

Psy są bezbronne w starciu z przeciwnościami losu. Ponadto bez naszej pomocy nie poradzą sobie w walce o lepsze, szczęśliwsze życie. Pomóc psu możesz na wiele sposobów. Ważne jedynie abyś miał chęci do działania. Wdzięczność w oczach czworonoga to widok łamiący serce. Wciąż wiele piesków czeka na naszą pomoc.

Nie bądź obojętny jeśli widzisz, że psu dzieje się krzywda. Niektórzy psi opiekunowie pozbawieni są empatii, a swoje czworonogi traktują przedmiotowo. Jeśli jesteś świadkiem przemocy nad zwierzętami koniecznie zgłoś to odpowiednim służbom. Nikt nie zasługuje na ból i cierpienie. Nasi czworonożni przyjaciele sami nie zawalczą o swój los. To w naszych rękach leży pomoc bezbronnym zwierzakom. A jak wy pomagacie psiakom?

klaudia
Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów

Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona papierowy samolot

MASZ CIEKAWY TEMAT? NAPISZ DO NAS LIST!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

NAPISZ LIST:

list do redakcji

POSTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

pies biegnie w wodzie zabawa

Pies na plaży – o czym warto pamiętać

Zanim zabierzesz swojego czworonożnego przyjaciela na plażę musisz pamiętać o tym, że jest to miejsce publiczne, a więc przebywając tam należy przestrzegać określonych zasad. Co więcej, na taką formę spędzania wolnego czasu dobrze jest również przygotować swojego pieska. Zadbać o jego zdrowie oraz urozmaicenie pobytu na plaży. Czego się dowiesz z tego artykułu: Pies na [...]

Czytaj dalej… from Pies na plaży – o czym warto pamiętać

Czytaj dalej
dwa psy leżą na macie

5 sposobów na przekonanie psiego leniuszka do aktywności

Przekonanie psiego leniuszka do aktywności fizycznej to bardzo często nie lada wyzwanie. Wiele psiaków potrzebuje do tego odpowiedniej motywacji w formie nagrody. Dodatkowo warto sprawdzić jaki rodzaj aktywności najbardziej odpowiada twojemu czworonożnemu przyjacielowi. Jednym z najlepszych sposobów na zachęcenie pieska do wysiłku fizycznego jest twoje zaangażowanie w daną czynność. Czego się dowiesz z tego artykułu: [...]

Czytaj dalej… from 5 sposobów na przekonanie psiego leniuszka do aktywności

Czytaj dalej
pies w legowisku z zabawką

Jak oduczyć psa złych nawyków 

Może się zdarzyć, że twój pies nabierze kilka niepożądanych nawyków. Mogą to być zachowania takie jak szarpanie na smyczy, skakanie na ludzi, łamanie zasad w domu czy niszczenie przedmiotów. Jednak istnieje wiele skutecznych sposobów, aby pomóc naszemu psu pozbyć się tych złych nawyków i zastąpić je pozytywnymi i pożądanymi zachowaniami. Czego się dowiesz z tego [...]

Czytaj dalej… from Jak oduczyć psa złych nawyków 

Czytaj dalej

NEWSLETTER

Zapisz się na newsletter już teraz by otrzymywać informacje o nowościach, promocjach, poszerzać wiedzę o swoim czworonożnym przyjacielu oraz złapać rabat na pierwsze zamówienie!

ZAPISANO DO NEWSLETTERA

Cieszymy się, że chcesz być na bieżąco z naszymi nowościami i promocjami.

Ikona krzyżyka

INFO@BOWLANDBONE.COM

DARMOWA DOSTAWA OD 350ZŁ

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

DZIĘKUJEMY ZA WIADOMOŚĆ

Wkrótce zapoznamy się z Twoją wiadomością i wrócimy do Ciebie z informacjami.

Krzyżyk do zamknięcia popup