Jak można nagradzać psa na kilka sposobów - Blog Bowl&Bone Republic

WYSYŁKA GRATIS OD 350 ZŁ NA WSZYSTKIE PRODUKTY

KURIER GLS • PACZKOMATY INPOST • ODBIÓR OSOBISTY

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Jak można nagradzać psa na kilka sposobów

komin dla psa czerwony cieplutki

Dobra motywacja do nauki nowych umiejętności to klucz do sukcesu we wspólnych treningach z psiakiem. Nagroda dla psiaka za dobre wykonanie polecenia nie musi być jednak jedynie w formie smaczku. jest kilka różnych sposobów na to aby pokazać pupilowi, że poprawnie wykonał swoje zadanie, a ty jesteś z niego wówczas bardzo dumny.

 Jak nagradzać psa

Chcąc skutecznie zachęcić swojego pupila do nauki wszelkiego rodzaju nowych umiejętności, dobrze jest wiedzieć jak nagradzać psa oraz jaki rodzaj motywacji jest w jego przypadku najbardziej efektywny.

Sposobów na nagradzanie psiaka jest mnóstwo i wcale nie muszą być one jedynie w formie smakołyku. Nie każdy pies jest małym łakomczuchem.

W takim przypadku musimy znaleźć inny sposób na zachęcenie pupila do nauki, niż wizja otrzymania przysmaku. Ponadto, jeśli będziesz bazować jedynie na nagrodach w formie jedzenia, to wraz ze wzrostem umiejętności psiaka będzie wzrastać również jego waga. A tego przecież byśmy nie chcieli!

Forma zachęcenia psa powinna być dopasowana bezpośrednio do jego preferencji. My jako opiekunowie piesków z pewnością sami najlepiej wiemy, co nasz czworonożny przyjaciel lubi najbardziej. Właśnie tą wiedzę możemy odpowiednio wykorzystać jako sposób nagradzania pupila.

Sposoby na to jak możesz nagradzać psa

Tak więc sposobów na motywowanie pieska jest kilka. Co więcej, warto zwrócić uwagę na to, że nagroda wcale nie musi być w formie fizycznej.

Psiaki wcale nie są materialistami i wzrokowcami. Nasze gesty i słowa są dla nich również bardzo ważne i sprawiają im ogromną przyjemność.

Smakołyki jako forma psiej zachęty

Wszelkiego rodzaju przysmaki stanowią chyba najbardziej popularną formę nagradzania piesków.

Jeśli chcemy, aby była to skuteczna, a zarazem bezpieczna dla zdrowia psiaka forma motywacji, musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim wybierajmy smakołyki wykonane z najwyższej jakości składników.

Jeśli nie masz zaufania do sklepowych przekąsek, to z łatwością możesz wykonać własne. Będziesz mieć wtedy pewność, że twój pupil dostaje tylko to, co najlepsze.

Jeżeli nie wiesz jak zrobić smaczne i zdrowe smakołyki dla psa przeczytaj na przykład tekst – Jak zrobić suszone smakołyki dla psa gdzie znajdziesz wiele moich przydatnych wskazówek :).

Chcąc aby trening był skuteczny, twój psiak nie może być tuż po posiłku. Wówczas wizja otrzymania smakołyków nie będzie dla niego aż tak bardzo kusząca. Pamiętaj o tym.

Jest to ważne również dlatego, że wyjątkowe łasuchy nawet gdy będą wystarczająco najedzone, to nie omieszkają zjeść każdego smakołyku, który mu zaproponujemy. Takie zbytnie przejedzenie może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia pieska.

Jeżeli zamierzasz przeprowadzać trening na świeżym powietrzu przyda Ci się saszetka na psie smakołyki. Super gdyby posiadała również miejsce na woreczki by nic Was nie zaskoczyło podczas sesji. U nas sprawdza się się saszetka MIDI od Bowl&Bone Republic.

Zabawa z psem i jego zabawki

Wspólne spędzanie czasu z ukochanym opiekunem to jedna ulubionych rozrywek psiaków. Warto wykorzystać ten fakt, szukając odpowiedniej metody motywowania pupila do nauki.

Co prawda, nie jest to łatwa forma nagradzania. Wymaga nieco więcej cierpliwości i większego zaangażowania z naszej strony, niż ma to miejsce w przypadku klasycznej zachęty w postaci smakołyka. Chcę abyś był tego świadomy i nie poddawał się jeśli pod razu ta forma się u was nie sprawdzi.

Przede wszystkim należy uświadomić psiaka, że po każdym dobrze wykonanym treningu czeka go miły czas na wspólnej zabawie. Chodzi tutaj przede wszystkim o wyrobienie u psa skojarzenia nauki z późniejszą rozrywką. Jako nagrodę wybierz taki rodzaj zabawy, który twój pupil lubi najbardziej.

Nagroda w formie nowej zabawki będzie dla pieska bardzo skutecznym sposobem na motywowanie go do ćwiczeń. Warto jednak wykorzystywać tą opcję jedynie od czasu do czasu.

Niech będzie to uhonorowanie zaangażowania psiaka w trening, czy też zdobycia nowej, trudnej umiejętności. W przeciwnym wypadku nasz pies w szybkim czasie zgromadzi pokaźną ilość nowych zabawek, którymi nie będzie w stanie się w pełni nacieszyć.

Co prawda są sposoby by radzić sobie ze spora ilością zabawek. Można je zawsze zorganizować w specjalnie zaprojektowanych do tego koszach właśnie na psie zabawki.

Tak więc jest to jak najbardziej warta zainteresowania metoda nagradzania psa, jednak ograniczająca się jedynie do naprawdę szczególnych okazji.

Pochwała psa jest szalenie ważna

Psiaki uwielbiają czuć, że ich opiekunowie są z nich naprawdę dumni. Gdy piesek został pochwalony przez swojego, właściciela czuje się doceniony i kochany.

Dlatego też warto mieć to na uwadze podczas wspólnych treningów. Pamiętajmy o tym, że pochwała słowna powinna towarzyszyć każdemu dobrze wykonanemu przez psiaka ćwiczeniu, nawet jeśli dodatkowo nagradzamy go smakołykiem.

W ten sposób umacniamy w piesku poczucie, że doceniamy go za jego starania i zaangażowanie w poprawne wykonywanie poleceń. To bardzo dobrze wpływa na twoją relacje z pieskiem.

Pochwała słowna nie będzie jednak skuteczną, a przede wszystkim wystarczającą zachętą w każdej sytuacji. Czasem dla psiaka taka forma nagrody może wydawać się zwyczajnie zbyt mała, nieadekwatna do wysiłku jaki w zamian miałby wykonać.

Pamiętaj o tym i nie oczekuj, że pupil z pełnym zaangażowaniem i werwą będzie podchodził do treningu wiedząc, że jedyną formą motywacji jaka na niego czeka jest dobre słowo ze strony opiekuna. Stosuj ten rodzaj zachęty wymiennie z innymi znanymi ci sposobami.

Wybierz najlepszy rodzaj nagrody

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie jak nagradzać psa, to musisz być świadom tego, że nie istnieje jedno optymalne rozwiązanie dla każdego czworonoga.

Znając charakter pupil postaraj się wybrać opcję, która najbardziej przypadnie mu do gustu, a zaraz będzie dawała najlepsze efekty. Jeśli Twój psiak to niejadek to myślę, że bazowanie na zachęcie w postaci smakołyków może okazać się niezbyt trafionym pomysłem.

Z kolei jeśli Twój czworonożny przyjaciel najbardziej ceni sobie wspólne wieczory na kanapie to, aktywna zabawa po trudnym treningu będzie dla niego bardziej karą aniżeli nagrodą.

Sposoby nagradzania psa sprawdzają się najlepiej gdy umiejętnie je ze sobą mieszamy. Dzięki temu zadbamy o różnorodność pozytywnych bodźców dostarczanych pieskowi po wspólnej nauce. Pies będzie czuł się bardziej zmotywowany do pracy wiedząc, że czekają na niego nagrody w różnej formie.

Zachowanie zdrowego balansu stanowi sukces umiejętnego wynagradzania pieska za jego wysiłek i zaangażowanie. A jak ty nagradzasz swojego pieska?

klaudia
Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów

Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona papierowy samolot

MASZ CIEKAWY TEMAT? NAPISZ DO NAS LIST!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

NAPISZ LIST:

list do redakcji

POSTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

pies ze smyczą w zębach siedzi na kamiennych schodach

Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Nauczanie dorosłego psa chodzenia na smyczy to zadanie wymagające zaangażowania, konsekwencji i cierpliwości. Kluczowe są spokojne podejście, dostosowanie metod do indywidualnych potrzeb psa oraz systematyczne nagradzanie pozytywnego zachowania. Warto pamiętać, że każdy pies jest inny i może wymagać odmiennego podejścia, a postępy mogą być stopniowe. Wnioskiem jest też fakt, że nauka nowych zachowań u dorosłego [...]

Czytaj dalej… from Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Czytaj dalej
pies biegnie w wodzie zabawa

Jakie są zabawy dla psa w wodzie

Zabawy w wodzie nie tylko dostarczają rozrywki, ale także stanowią doskonałą formę ćwiczeń fizycznych, które wspierają zdrowie i kondycję psa. Dodatkowo, interakcja właściciela z psem podczas takich zabaw wzmacnia więź między nimi, co może przyczynić się do lepszej komunikacji i zrozumienia. Jednak istotne jest zachowanie ostrożności podczas zabaw w wodzie, zwłaszcza jeśli pies nie jest [...]

Czytaj dalej… from Jakie są zabawy dla psa w wodzie

Czytaj dalej
pies siedzi na poduszce

Jak poradzić sobie z nadmiernym szczekaniem u psa

Nadmiernie szczekające psy mogą w ten sposób wyrażać swoje potrzeby, a ich szczekanie może wynikać z różnych przyczyn, takich jak nuda, stres czy brak odpowiedniej aktywności. Kluczem do rozwiązania problemu jest zrozumienie potrzeb psa. Istotne jest indywidualne podejście do każdego psiaka, uwzględnienie jego charakteru i upodobań, a także trenowanie z pupilem umiejętności opanowywania jego potrzeby [...]

Czytaj dalej… from Jak poradzić sobie z nadmiernym szczekaniem u psa

Czytaj dalej

INFO@BOWLANDBONE.COM

DARMOWA DOSTAWA OD 350ZŁ

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

DZIĘKUJEMY ZA WIADOMOŚĆ

Wkrótce zapoznamy się z Twoją wiadomością i wrócimy do Ciebie z informacjami.

Krzyżyk do zamknięcia popup