Hotel dla psa - Blog Bowl&Bone Republic

WYSYŁKA GRATIS OD 350 ZŁ NA WSZYSTKIE PRODUKTY

KURIER GLS • PACZKOMATY INPOST • ODBIÓR OSOBISTY

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Hotel dla psa

Stojąc przed dylematem, komu powierzyć pod opiekę ukochanego pupila podczas naszej nieobecności, jedną z możliwości jest skorzystanie z hotelu dla psów. Psiaki znajdują się tam pod bacznym okiem opiekunów, którzy dbają o ich potrzeby oraz dobre samopoczucie podczas rozłąki.

pies w pokoju na legowisku

Jak funkcjonuje w praktyce hotel dla psa

W ostatnim czasie hotele przeznaczone bezpośrednio dla naszych czworonożnych przyjaciół stały się bardziej popularne. Udając się na urlop czy delegację z pracy często stajemy przed dylematem komu powierzyć pod opiekę swojego psiaka. Jeśli ktoś z naszej rodziny lub grona przyjaciół z ogromną chęcią zajmie się pupilem pod naszą nieobecność, to problem rozwiązuje się sam. Niestety jeśli w naszym otoczeniu nie mamy nikogo takiego, wtedy z pomocą przychodzi nam właśnie hotel dla psów.

Liczba hoteli dla psów stale rośnie, dlatego więc nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem placówki znajdującej się w naszej okolicy. W każdym większym mieście znajdziemy od kilku do kilkunastu hoteli dla zwierząt. Decydując się na konkretny hotel dla psa ważne jest, aby zapoznać się z opinią na jego temat. Dokładnie upewnij się czy wybrane miejsce będzie odpowiednie dla twojego pupila, tak aby nie czuł się w nim skrępowany i wystraszony.

Jaki hotel wybrać?

Standard hotelu może znacznie różnić się w zależności od placówki i sposobu prowadzenia jej przez właścicieli. Część  z nich w ramach swoich usług oferuje możliwość pozostawiania psiaka pod swoją nieobecność w przygotowanym boksie lub klatce. W takim hotelu pies przebywa w swojej wyznaczonej przestrzeni, która na czas trwania wizyty staje się jego małym domem. Minusem tego rodzaju hoteli jest odseparowania pupili od siebie co może wpływać na ich poczucie samotności. Hotele działające na zasadach boksów lub klatek mogą przyjmować pod opiekę wiele psów jednocześnie. Może to spowodować, że pojedynczy psiak nie dostanie tak wiele uwagi od pracowników ile naprawdę potrzebuje.

Ten rodzaj hotelu nie sprawdzi się  dla psów, które uwielbiają towarzystwo, a przebywanie w samotności sprawia, że czują się smutne i niechciane. Jednakże z drugiej strony miejsce działające na takich zasadach będzie doskonałe dla psów, które są typowymi introwertykami. Psiaki ceniące sobie spokój i samotność nie odczują dyskomfortu czy niezadowolenia podczas pobytu w hotelu.

Inny rodzaj hoteli dla psów swoje działanie opiera na próbie odtworzenia domowych warunków z myślą o swoich podopiecznych. Otoczenie tego rodzaju psiego pensjonatu bardziej przypomina ośrodek wypoczynkowy niż standardowy hotel. Ilość miejsc jest adekwatnie dostosowana do komfortowego przebywania w nim psiaków. Pracownicy oprócz dbania o zaspokajanie podstawowych psich potrzeb wcielają się w rolę zastępczego opiekuna dla naszego pupila. Zabierają go na codzienne spacery, bawią się z nim, a także uczą interakcji i aktywności z innymi psiakami przebywającymi w hotelu.

Takie miejsce będzie doskonałe dla psiaków, które są wyjątkowo związane ze swoimi opiekunami, a każda rozłąka jest dla nich niezwykle bolesna. Domowa atmosfera panująca w hotelu pozwoli takim psom nieco łagodniej znieść czas rozstania, które dzięki przyjacielskiemu podejściu ze strony pracowników nie będą czuły się aż tak bardzo samotne i opuszczone. Tęsknota za ukochanymi właścicielami może bardzo negatywnie wpłynąć na psychikę psiaka, dlatego wybór odpowiedniego hotelu jest tak bardzo istotny.

Pobyt w psim hotelu – co czeka twojego psiaka

Hotel dla psów ma przede wszystkim sprawować całodobową opiekę nad twoim pupilem. Pracownicy mają za zadanie zapewnić bezpieczne i komfortowe warunki psiakom, a także zaspokajać ich podstawowe potrzeby.

Zwyczajowo w cenę pobytu wliczone jest również wyżywienie psa. Jeśli jednak nasz pupil jest wyjątkowym niejadkiem i istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że podawana w hotelu karma nie przypadnie mu do gustu, to warto dostarczyć własną karmę.

Spacery z psiakami odbywają się w różny sposób, zależnie od specyfikacji hotelu. W większości standardowych hoteli mają one miejsce na zaadaptowanej w tym celu przestrzeni na terenie placówki, stanowiącej formę wybiegu. Niektóre hotele, skierowane do wymagających większej uwagi psiaków, oferują codzienne spacery poza teren ośrodka.

Pracownicy zależnie od upodobań psiaka starają się zapewnić mu rozrywkę i przyjemne spędzanie czasu podczas oczekiwania na powrót opiekunów. W tym celu organizuje się indywidualne, a także grupowe zabawy dla psów. Zazwyczaj czworonogi mają również do dyspozycji szereg zabawek oferowanych przez hotel.

trzy pieski na mostku w sweterkach

Przygotuj pupila na swoją nieobecność

Separacja od ukochanych opiekunów jest dla większości psiaków bardzo stresującym przeżyciem. Zmiana miejsca pobytu, nawet tylko tymczasowa, może być bardzo źle odebrana przez psa. Odpowiednie przygotowanie psiaka na nowe doświadczenie pozwoli nieco ograniczyć jego stres i ułatwi mu odnalezienie się w nowej, hotelowej przestrzeni. Jest to szczególnie ważne jeśli pobyt naszego pupila w hotelu jest dłuższy niż jedynie jedna noc lub kilka godzin.

  • Wizyta zapoznawcza

Jeśli masz taką możliwość koniecznie udaj się wraz z psiakiem do wybranego hotelu na wizytę zapoznawczą. Pozwoli to pupilowi zaaklimatyzować się w nowym, nieznanym dotąd miejscu, oswoić się z obcymi zapachami i przede wszystkim zapoznać z pracownikami danego hotelu. Nawiązanie przyjaznej relacji z tymczasowymi opiekunami to bardzo ważny krok, pozwalający psiakowi czuć się bezpieczniej podczas pobytu w hotelu.

  • Ulubione gadżety

Przygotowując wyprawkę dla psiaka zadbaj aby znalazły się w niej rzeczy wyjątkowo lubiane przez pupila. Pies czując dobrze znany zapach ulubionego kocyka czy zabawki będzie czuł się mniej obco i nieswojo. Jeśli psiak jest wyjątkowo z nami związany możemy zostawić mu nasz szalik czy apaszkę. W ten sposób będzie miał cały czas blisko siebie nasz zapach. Pozwoli mu to choć trochę zmniejszyć uczucie tęsknoty za ukochanymi opiekunami.

  • Zadbaj o jego zdrowie

Ze względów ochrony zdrowia psiaków przebywających w hotelu z reguły nie przyjmowane są chore psy. Tyczy się to chorób infekcyjnych, którymi inni psi lokatorzy mogliby się zarazić. Psiak musi posiadać aktualne wszystkie niezbędne szczepienia, poświadczone przez weterynarza w książeczce zdrowia. Dla dodatkowej ochrony swojego pupila zadbaj aby przed wizytą w hotelu zabezpieczyć go przed wszelkimi pasożytami zewnętrznymi.

Przemyślany wybór

Oddając swojego pupila pod opiekę do psiego hotelu zwróć uwagę na referencje danego ośrodka. Poszukaj dostępnych opinii na jego temat. Jeśli jest to możliwe porozmawiaj z właścicielami psiaków, którzy mają już doświadczenie z tym hotelem. Pamiętaj, że twój pies będzie za tobą bardzo tęsknił, a przebywanie w niekomfortowych dla niego warunkach może jeszcze wzmocnić jego smutek i przygnębienie.

Hotel powinien przyjąć psiaka na podstawie umowy hotelowej. Jeśli ośrodek nie wymaga od ciebie podpisania żadnych dokumentów ani okazania książeczki zdrowia psa, rozważ ponownie wybór tego hotelu. Zostawiając swojego czworonożnego przyjaciela pod cudzą opiekę musimy mieć pewność, że znajduje się on w dobrych rękach.

Rozstania z ukochanym pupilem nie są łatwe. Jeśli jednak pomoc w postaci psiego hotelu jest nieunikniona, zadbaj o to, aby psiak czuł się tam w pełni komfortowo i swobodnie. Doskonała opieka ze strony personelu i dobre warunki pobytu pozwolą psu nieco przyjemniej przetrwać czas rozłąki.

klaudia
Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów

Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona papierowy samolot

MASZ CIEKAWY TEMAT? NAPISZ DO NAS LIST!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

NAPISZ LIST:

list do redakcji

POSTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

pies śpi na materacu w pokoju

Jak dobrać najlepsze posłanie ortopedyczne dla psa

W wyborze najlepszego posłania ortopedycznego dla psa należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii. To dopasowanie legowiska do indywidualnych potrzeb psa, zapewnienie jakości wykonania oraz odpowiednich materiałów, właściwy rozmiar i komfort, który oferuje, a także jego zdolność do wspierania stawów i kręgosłupa. Decyzja o posłaniu ortopedycznym to inwestycja w zdrowie psa, dlatego warto zadbać o [...]

Czytaj dalej… from Jak dobrać najlepsze posłanie ortopedyczne dla psa

Czytaj dalej
piesek na legowisku z zabawkami

Objawy babeszjosy u psa

Wiedza na temat babeszjozy, jej przyczyn i sposobów leczenia jest kluczowa dla każdego właściciela psa. Zapoznanie się z możliwymi objawami i sposobami zapobiegania tej chorobie może pomóc w szybszym rozpoznaniu i skutecznym leczeniu. Objawy babeszjozy mogą być różnorodne i łatwo je przeoczyć. Czego się dowiesz z tego artykułu: Babeszjosa u psa W trosce o zdrowie [...]

Czytaj dalej… from Objawy babeszjosy u psa

Czytaj dalej
pies czeka na chodzniku

Podstawowa higiena psich uszu

Każdy opiekun psa powinien zrozumieć, że dbanie o higienę uszu nie jest tylko kwestią estetyki, lecz głównie troską o dobre samopoczucie pupila. Różne rasy mogą wymagać różnego podejścia do pielęgnacji uszu, dlatego też kluczowe jest systematyczne sprawdzanie ich stanu i odpowiednia pielęgnacja, dostosowana do indywidualnych potrzeb konkretnego psa. Czego się dowiesz z tego artykułu: Higiena [...]

Czytaj dalej… from Podstawowa higiena psich uszu

Czytaj dalej

INFO@BOWLANDBONE.COM

DARMOWA DOSTAWA OD 350ZŁ

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

DZIĘKUJEMY ZA WIADOMOŚĆ

Wkrótce zapoznamy się z Twoją wiadomością i wrócimy do Ciebie z informacjami.

Krzyżyk do zamknięcia popup