×

Brak produktów w koszyku.

Historie cenionych i znanych psów, które zachwyciły świat

6 minutes


Lesssie, Łajka, Balto. Wszyscy znanym te psie imiona. Historia każdego z tych psiaków sprawiła, że stały się znane niemal całemu światu.

Znae i cenione psy w historii

Znane psy: kim są?

Kim jest dla Ciebie twój psiak? Członkiem rodziny? Najlepszym przyjacielem? A może towarzyszem sportowych wyzwań? Psy są kimś więcej niż jedynie przyjaznym czworonogiem, merdającym na twój widok wesoło ogonkiem. Towarzyszą ludziom od wielu lat i są obecne w wielu dziedzinach naszego życia, literaturze, kinematografii, a także podróżach kosmicznych. Psy zapisały się na kartach naszej historii nie tylko jako towarzysze codziennego życia. Co więcej, liczne psiaki stały się światowymi gwiazdami czy w niektórych przypadkach wręcz ikonami. Przekonaj się, jakie sławne psy najbardziej zapadły w pamięci na przestrzeni dziejów.

Lessie: suczka owczarka szkockiego collie

Tego psiaka chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Lessie zajmuje czołową pozycję wśród psów, których imię znane jest nam niemal od najmłodszych lat. Jednakże dla tych, którzy jednak nie mieli okazji jej poznać, przybliżymy tę wyjątkową historię. Lessie to suczka owczarka szkockiego collie. Jest bohaterką powieści “Lassie, wróć” autorstwa Erica Knighta. Dodatkowo książka ta doczekała się adaptacji filmowej, która zyskała kultową rangę.

To jedna z najbardziej znanych historii psów. Lessie łączy wielka przyjaźń z chłopcem imieniem Joe. Niestety jego rodzice, będąc w trudnej sytuacji finansowej, zmuszeni są sprzedać ukochanego psiaka ich syna. W rezultacie Lessie, przepełniona tęsknotą, ucieka od swojego nowego właściciela i przemierzając wiele kilometrów, wraca do swojego przyjaciela Joe. Książka, a także film opowiadają o cudownej więzi łączącej psiaka i jego właściciela. Jest to przyjaźń, której nie straszna jest rozłąka, a chęć ponownego spotkania jest w stanie przezwyciężyć wszelkie trudności.

Lessie, czyli jeden z najbardziej znanych psów na świecie

Nieprzypadkowo mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Relacja między Lessie a Joe to przykład wspaniałej przyjaźni, która potrafi pokonać przeciwności losu. Choć ten jeden z najbardziej znanych psów i chłopiec są fikcyjnymi postaciami, to każdy właściciel psa jest w stanie zrozumieć to wyjątkowe przywiązanie łączące dwójkę głównych bohaterów.

Łajka: suczka mieszanej rasy

Łajka to pierwszy pies w kosmosie. Co więcej jest to psiak, który odbył pozaziemską podróż w kosmos jeszcze przed człowiekiem. Ta psia astronautka wyruszyła w swoją podróż 3 listopada 1957 na pokładzie radzieckiej satelity Sputnik 2.

Dzieciństwo Łajki nie było łatwe. Wychowywała się na ulicach Moskwy. W wieku 2 lat została schwytana i przekazana Instytutowi Medycyny Lotniczej. Do lotu w kosmos radzieccy pracownicy przygotowywali 10 psiaków, lecz ostatecznie to właśnie Łajka została wybrana na pierwszego psiego astronautę. Cały świat z zapartym tchem śledził kosmiczną podróż zwierzęcia. Łajka była jedynym pieskiem w kosmosie, w związku z czym uznawana jest za jednego z najbardziej cenionych psów w historii.

Szarik: samiec rasy owczarek niemiecki

Szarik to jeden z głównych, tytułowych bohaterów kultowego serialu “Czterej pancerni i pies”. Ten bohaterski owczarek niemiecki szybko zyskał sympatię widzów stając się ulubieńcem publiczności. Szarik to psi żołnierz, który jest częścią czteroosobowej załogi czołgu Rudy, stacjonującego podczas II Wojny Światowej. Serial “Czterej pancerni i pies” powstał w oparciu o powieść Janusza Przymanowskiego wydanej w 1964 roku pod tym samym tytułem.

Nasz serialowy Szarik cechował się wyjątkową odwagą i bohaterstwem. Łączyła go silna więź z resztą swoich kompanów z Rudego. Również to właśnie jemu część załogi czołgu o numerze 102 zawdzięcza uratowanie życia podczas kryzysowych sytuacji. Nic dziwnego zatem, że to jedna z najbardziej znanych historii psów w Polsce.

Szarik wraz ze swoimi kompanami przeciwstawiał czoło trudom drugiej wojny. Razem z nimi brał udział w wielu akcjach, niejednokrotnie ukazując swoją bohaterską postawę. Choć Szarik to fikcyjna postać to wszyscy pokochaliśmy go za jego psią mądrość i przywiązanie do opiekunów.

Balto: samiec rasy husky

Psiak, który swoim bohaterskim czynem zapisał się na kartach ludzkiej historii. Balto to psiak rasy husky, który w 1925 uratował życie dwanaściorgu chorych dzieci.  Jedynym ratunkiem dla nich były szczepionki znajdujące się tylko i wyłącznie w szpitalu oddalonym o 1600 km od rodzinnego miasta Balto – Nome. Dodatkowo panujące wówczas bardzo ciężkie warunki atmosferyczne uniemożliwiały podróż. Pokonanie tej trasy wydawało się wręcz niemożliwe. Jedynym wyjściem z tej sytuacji był transport psim zaprzęgiem. Psiaki, na czele z Balto, który przejął dowodzenie w trakcie podróży, doskonale poradziły sobie z przeprawą podczas śnieżycy.

Balto to jeden z najbardziej cenionych psów na świecie

W rezultacie doskonały instynkt Balto doprowadził całą załogę psich zaprzęgów bezpiecznie z powrotem do Nome. Co więcej, cała trasa została pokonana w dwa razy szybszym tempie niż pierwotnie szacowano. Dodatkowo sama podróż obyła się bez strat. Ten bohaterski wyczyn psiaka pozwolił w porę ocalić życie chorych dzieci. Na cześć tego jednego z najbardziej cenionych psów oraz całej jego załogi wzniesiono pomnik w Central Parku w Nowym Yorku. Powstał również film animowany opowiadający o wyczynie tego dzielnego psiaka.

Astro: samiec rasy dog niemiecki

Astro to  z pewnością ulubieniec najmłodszej widowni i jeden z najbardziej znanych psów na świecie. Ten sympatyczny dog niemiecki jest bohaterem serialu animowanego powstałego w latach 90., noszącego tytuł “Jetsonowie”. Bajka w bardzo szybkim czasie zyskała ogromną sympatię widzów, a Astro stał się psiakiem znanym niemal wszystkim dzieciom pod koniec XX wieku. Piesek charakteryzował się wyjątkowo wesołym uosobieniem i niezwykłą energią. Zawsze skory do zabawy ze swoim głównym opiekunem Elroyem, najmłodszym synem państwa Jetsonów.

Cenione psy, czyli Twój pupil psim bohaterem

Psiaki, które zyskały sławę, zapamiętane zostaną jeszcze przez wiele pokoleń. Jednakże czy dla Ciebie istnieje większy bohater niż twój własny pupil? Oczywiście, że nie! To przecież właśnie on jest najważniejszym psiakiem na świecie, jednym z najbardziej cenionych psów w Twoim mniemaniu.

Nie ma bardziej kochanego i sympatycznego psiaka niż on. Co więcej, wasza więź jest wyjątkowa i zostanie z wami na zawsze. Z pewnością, to właśnie Twój psiak będzie z tobą na dobre i na złe, bijąc na głowę wszystkie inne, znane psy.

Zdjęcie Klaudii

Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów
Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Posty, które mogą Cię zainteresować

Jakie rasy psów mają włosy

Dla osoby cierpiącej na alergię związaną z psią sierścią, jedyną możliwością na posiadanie czworonożnego przyjaciela jest wybór...

Dlaczego mój pies trzepie uszami

Nasze psiaki robią wiele różnych rzeczy, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się przypadkowe, a po głębszej analizie okazuje si...