Elementy odblaskowe w szelkach Twojego psa - Blog Bowl&Bone Republic

WYSYŁKA GRATIS OD 350 ZŁ NA WSZYSTKIE PRODUKTY

KURIER GLS • PACZKOMATY INPOST • ODBIÓR OSOBISTY

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Elementy odblaskowe w szelkach Twojego psa

Po zmroku widoczność twojego pieska jest bardzo ograniczona. Dlatego, aby zadbać o jego bezpieczeństwo musisz wyposażyć go w odblaski. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup szelek dla twojego psa z wszytymi elementami odblaskowymi. Dzięki temu twój psiak będzie je miał na sobie na każdym spacerze.

Po zmroku widoczność twojego pieska podczas waszych wspólnych spacerów drastycznie spada. Zadbaj o bezpieczeństwo twojego czworonożnego przyjaciela i wyposaż go w elementy odblaskowe. Pozwoli ci to znacząco podnieść poziom bezpieczeństwa pieska po zachodzie słońca.

Czego się dowiesz z tego artykułu:

  • Pies po zmroku jest słabo widoczny
  • Za każdym razem wychodząc z psem na spacer po zachodzie słońca, powinien mieć na sobie odblaski
  • Dobrym rozwiązaniem jest zakup szelek z elementami odblaskowymi

Elementy odblaskowe w szelkach psa

Spacery to obowiązkowy element każdego dnia z życia psiaka. Mój pupil uwielbia nasze wspólne wyjścia. Wiem, że spacery to dla niego bardzo relaksująca czynność. W zależności od tego, jaka jest pora dnia, nasze spacery wyglądają inaczej. Rano spacer jest dość szybki, pupil załatwia swoje psie sprawy i wracamy na śniadanie. Po południu spędzamy na zewnątrz bardzo dużo czasu. Bawimy się i spacerujemy. Wieczorem spacer ma za zadanie wyciszyć mojego psiaka i przygotować do snu.

Ze względu na to, że jesienią oraz zimą coraz szybciej na zewnątrz robi się ciemno, to wówczas wspólne spacery z moim pupilem odbywają się już właśnie po zmroku. Z tego też powodu warto mieć na uwadze fakt, że twój piesek jest wówczas o wiele mniej widoczny niż w ciągu dnia. Dlatego uważam, że odblaski w przypadku psiaków to absolutna podstawa.

Nigdy nie możemy przewidzieć jak w danej sytuacji zachowa się nasz psiak. Nawet jeśli na co dzień poprawnie wykonuje wszystkie nasze polecenia, to w chwili emocji psiak może nie posłuchać naszej komendy. Jeśli psiak przestraszyłby się i zaczął biec bez opamiętania przed siebie po zmroku, to bez odpowiednich elementów odblaskowych będzie właściwie niewidoczny, gdyby przebiegał przez jezdnię.

Dlaczego odblaski są ważne dla psa

Myślę, że dla każdego psiego opiekuna bezpieczeństwo ukochanego pupila jest czymś niezwykle ważnym. Choć bardzo się staram to mimo to nigdy nie będę w stanie mieć pełnej kontroli nad pieskiem. Dlatego też tak bardzo zależy mi na tym, aby w razie nieprzewidzianej sytuacji możliwie jak najbardziej zadbać o bezpieczeństwo mojego psa.

Jedną z rzeczy, na którą zwracam szczególną uwagę jest widoczność mojego psa po zmroku. Mój pupil nie jest zbyt duży. Dlatego zauważanie go, gdy jest ciemno, a w pobliżu nie ma latarni, może być nie lada wyzwaniem.

To jak zachowa się psiak w sytuacji stresowej nigdy nie powinno być przez nas brane za pewnik. Gdy psiak przestraszy się na skutek głośnego dźwięku czy niespodziewanego wydarzenia, jego reakcja w takim momencie może być naprawdę różna.

Dlatego też tak często powtarza się, aby szczególnie w czasie około sylwestrowym wyprowadzać pieski tylko i wyłącznie na smyczy. Psiak słysząc nagły huk petard czy sztucznych ogni może wpaść w panikę. Wówczas odruchem u takiego pupila będzie ucieczka. Psiak w takiej sytuacji zazwyczaj będzie przed siebie, nie zważając na to, gdzie i w jakim kierunku podąża. Niestety piesek w szoku może wówczas wbiec na jezdnię, na której bez elementów odblaskowych elementów po zmroku będzie praktycznie niewidoczny.

Widoczność po zmroku jest istotna nie tylko na jezdni ale również ścieżkach rowerowych. Psiak może również wbiec niespodziewanie pod jadące po ścieżce rowery. Bez elementów odblaskowych rowerzyści mogą w takiej sytuacji nie zauważyć twojego pieska. Zderzenie psiaka z rowerem może być również niebezpiecznym wydarzeniem.

Odblaski sprawiają, że twój psiak jest bardziej widoczny. Jeśli spuścisz go z oczu w parku po zmroku to jest bardzo prawdopodobne, że podczas biegania po trawie element odblaskowy pieska obije padające nieopodal strumienie latarni lub inne źródło światła. 

Jak więc widzisz posiadanie elementów odblaskowych ma bezpośredni wpływ na to, jak bardzo bezpiecznie będzie mógł czuć się twój czworonożny przyjaciel po zmroku. często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo istotna jest widoczność twojego psa po zmroku.

Mam nadzieje, że udało mi się przekonać cię do tego, aby od tej pory odblaskowe elementy były obowiązkiem w spacerowych twojego czworonożnego przyjaciela.

Szelki dla psa z odblaskowymi elementami

Wiesz już dlaczego tak ważne jest to, aby podczas wieczornych spacerów twój piesek miał na sobie elementy odblaskowe. Pewnie zastanawiasz się w takim razie, na jakie elementy odblaskowe najlepiej się zdecydować w przypadku psiaka. Możliwości jest naprawdę wiele. Ja opowiem ci o tym, co w przypadku mojego psiaka sprawdziło się najlepiej. 

Ważne było dla mnie to, aby zdecydować się na opcję, o której będę stale pamiętać. Dlatego wszelkiego rodzaju przypinane odblaski nie wchodziły w grę. Byłam pewna, że nie będę pamiętała o tym, aby przypinać odblaski za każdym razem, gdy wychodzimy z psiakiem na spacer.

Idealnym rozwiązaniem dla mnie i mojego pieska w tej sytuacji było zdecydowanie się na szelki dla psa z odblaskowymi elementami. Dzięki temu nie muszę myśleć o tym, aby pamiętać o odblaskach za każdym razem, gdy zabieram mojego pieska na wspólny, wieczorny spacer.

Mój psiak ma kilka par szelek z odblaskowymi elementami. Za każdym razem, gdy kupuje psiakowi nową parę, to upewniam się, czy aby na pewno mają one już wszyte odblaski.

Właśnie z tego powodu mój psiak ma dużo szelek od marki Bowl&Bone Republic. Między innymi linie SOHO czy CANDY mają elementy odblaskowe. Co ważne, są one bardzo przemyślanie zaprojektowane. Znajdujące się w nich elementy odblaskowe doskonałe komponują się z całością szelek. Wyglądają bardzo spójnie i estetycznie.

Zwracam dużą uwagę na to jak wyglądają akcesoria spacerowe mojego czworonożnego przyjaciela. Dlatego takie połączenie funkcjonalności z estetyką jest przeze mnie szczególnie doceniane.

Dlatego jeśli zależy ci na tym, aby zawsze podczas wieczornych spacerów twój psiak miał na sobie odblaski, to szelki z takimi elementami są moim zdaniem idealnym rozwiązaniem.

Jak dbać o szelki dla psa z odblaskami

Jeśli chcesz, aby odblaski na szelkach twojego czworonożnego przyjaciela spełniały w pełni swoje zadanie, to należy o nie odpowiednio zadbać. Co prawda nie o same elementy odblaskowe, a raczej powiedziałabym, że chodzi o całość szelek psiaka.

Nie wiem jak twój pupil, ale mój psiak uwielbia podczas spacerów taplać się we wszystkich napotkanych kałużach, szczególnie tych błotnistych. Dlatego bardzo często po powrocie do domu, czeka nas obowiązkowa kąpiel.

W takich sytuacjach mój psiak brudzi nie tylko siebie, ale również swoje szelki. Wymagają one więc dokładnego czyszczenia i pozbycia się z nich resztek błota. Gdybym tego nie zrobiła, to zabrudzone elementy odblaskowe nie pełniłyby w prawidłowy sposób swojej funkcji. Tak więc podczas nagłej sytuacji po zmroku mogłyby się okazać nieskutecznie i nie sprawiać, że twój psiak będzie widoczny.

Dlatego sam zakup szelek z odblaskami to nie wszystko, należy też o nie odpowiednio zadbać.

Zadbaj o bezpieczeństwo twojego psa

Widoczność psiaka po zmroku jest bardzo ważna. Dlatego jeśli możesz zadbać o to w tak łatwy sposób, jakim jest zakup szelek z odblaskami, to dlaczego tego nie zrobić. Jestem pewna, że zależy ci na tym, aby żadna przykra sytuacja nie spotkała twojego pieska.

Twój psiak ma już swoje odblaski? Jeśli tak, to w jakiej formie? Napisz mi swoją odpowiedź w komentarzu poniżej.

Jeśli masz do mnie jakieś pytania, chcesz abym poruszyła jakiś temat w kolejnym wpisie, to koniecznie podziel się tym ze mną w sekcji komentarzy.

klaudia
Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów

Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona papierowy samolot

MASZ CIEKAWY TEMAT? NAPISZ DO NAS LIST!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

NAPISZ LIST:

list do redakcji

POSTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

pies ze smyczą w zębach siedzi na kamiennych schodach

Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Nauczanie dorosłego psa chodzenia na smyczy to zadanie wymagające zaangażowania, konsekwencji i cierpliwości. Kluczowe są spokojne podejście, dostosowanie metod do indywidualnych potrzeb psa oraz systematyczne nagradzanie pozytywnego zachowania. Warto pamiętać, że każdy pies jest inny i może wymagać odmiennego podejścia, a postępy mogą być stopniowe. Wnioskiem jest też fakt, że nauka nowych zachowań u dorosłego [...]

Czytaj dalej… from Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Czytaj dalej
pies biegnie w wodzie zabawa

Jakie są zabawy dla psa w wodzie

Zabawy w wodzie nie tylko dostarczają rozrywki, ale także stanowią doskonałą formę ćwiczeń fizycznych, które wspierają zdrowie i kondycję psa. Dodatkowo, interakcja właściciela z psem podczas takich zabaw wzmacnia więź między nimi, co może przyczynić się do lepszej komunikacji i zrozumienia. Jednak istotne jest zachowanie ostrożności podczas zabaw w wodzie, zwłaszcza jeśli pies nie jest [...]

Czytaj dalej… from Jakie są zabawy dla psa w wodzie

Czytaj dalej
pies siedzi na poduszce

Jak poradzić sobie z nadmiernym szczekaniem u psa

Nadmiernie szczekające psy mogą w ten sposób wyrażać swoje potrzeby, a ich szczekanie może wynikać z różnych przyczyn, takich jak nuda, stres czy brak odpowiedniej aktywności. Kluczem do rozwiązania problemu jest zrozumienie potrzeb psa. Istotne jest indywidualne podejście do każdego psiaka, uwzględnienie jego charakteru i upodobań, a także trenowanie z pupilem umiejętności opanowywania jego potrzeby [...]

Czytaj dalej… from Jak poradzić sobie z nadmiernym szczekaniem u psa

Czytaj dalej

INFO@BOWLANDBONE.COM

DARMOWA DOSTAWA OD 350ZŁ

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

DZIĘKUJEMY ZA WIADOMOŚĆ

Wkrótce zapoznamy się z Twoją wiadomością i wrócimy do Ciebie z informacjami.

Krzyżyk do zamknięcia popup