Dlaczego warto mieć psa? - Blog Bowl&Bone Republic

WYSYŁKA GRATIS OD 350 ZŁ NA WSZYSTKIE PRODUKTY

KURIER GLS • PACZKOMATY INPOST • ODBIÓR OSOBISTY

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Dlaczego warto mieć psa?

Pies uczy nas bezinteresownego zachowania oraz empatii. Jest również świetnym kompanem do spędzania wolnego czasu na aktywności fizycznej. Psiak pomaga ci pokonywać własne bariery i lęki. Pozwala również stworzyć stały rytm dnia, na który składa się pobudka o tej samej porze, spacer, czas na wspólną zabawę z czworonogiem.

Psia przyjaźń to jedna z najlepszych rzeczy, jakie przytrafiły mi się w życiu. Mój psiak jest moim kompanem, najlepszym przyjacielem. Spędzamy razem bardzo dużo czasu, zarówno aktywnie jak i po prostu relaksując się. Dziś nie wyobrażam sobie tego, jak wyglądałoby moje życie, gdym pod opiekę nie wzięła swojego pupila.

Czego się dowiesz z tego artykułu

  • Pies uczy empatii i bezinteresowności
  • Czworonożny przyjaciel jest świetnym kompanem do aktywnego spędzania czasu
  • Dzięki twojemu psu wypracujesz sobie stały rytm dnia

Dlaczego warto mieć psa?

Wzięcie pod swoją opiekę psa to ogromna odpowiedzialność. Jestem pewna, że się ze mną zgodzisz. Od tej pory to właśnie w twoich rękach leży szczęśliwe życie czworonoga. Moment, w którym pierwszy raz przyniosłam mojego psiaka do domu, jeszcze będącego małym szczeniaczkiem, zostanie w mojej pamięci na zawsze. Od tego dnia moje życie zyskało nowych barw i radości.

Być może zastanawiasz się, dlaczego warto mieć psa. Co sprawia, że psi opiekunowie są aż tak bardzo zapatrzeni w swoje psiaki. Jeśli stoisz właśnie przed decyzją dotyczącą wzięcia pod opiekę psa, to mam nadzieje, że w tym artykule znajdziesz odpowiedzi na to, czego szukasz.

Psia przyjaźń to rodzaj więzi nieporównywalnej z niczym innym. Myślę, że każdy psi opiekun się ze mną zgodzi w tej kwestii. Jeśli jednak nadal zastanawiasz się nad tym, dlaczego warto mieć psa, to mam dla ciebie kilka przekonujących faktów.

Powody dla których warto mieć psa

Oczywiście dla każdego będą inne powody, dla których wzięcie pod swoją opiekę psa jest bardzo dobrą decyzją. Każdy w psich oczach ma prawo szukać czegoś zupełnie innego. Ja przedstawiam ci moją własną listę, opartą na moich osobistych doświadczeniach i przemyśleniach. Dlatego jeśli dla ciebie są inne powody, dla których warto mieć psa, to koniecznie napisz mi o nich w komentarzu.

Wspólna aktywność fizyczna z psem

Niestety nie mam w sobie sportowego ducha, ale jednocześnie dobrze wiem, jak ważna jest codzienna dawka ruchu. Odkąd mam psa, w zupełnie inny sposób patrzę na aktywność fizyczną. Nie jest to przykry obowiązek, a raczej forma spędzania czasu, która sprawia mi bardzo dużo radości oraz satysfakcji.

Codziennie jeden ze spacerów z moim pupilem staje się dla nas małą wędrówką. Trwa on o wiele dłużej niż pozostałe wyjścia w ciągu dnia. Staram się często zmieniać pokonywaną przez nas trasę, aby zawsze była to dla nas forma odkrywania czegoś nowego.

Wiem, że sama z siebie nie decydowałabym się na codzienne długie spacery. Jednak gdy wiem, jak jest to ważne dla mojego psiaka, w ogóle nie zastanawiam się nad tym, czy mam ochotę to zrobić. Jest to dla mnie stały element dnia. Biorąc pod uwagę mój siedzący tryb pracy, to jest to bardzo dobra zmiana w codziennych nawykach, wpływająca bezpośrednio na mój stan zdrowia.

Oprócz spacerów lubimy z moim psiakiem spędzać czas na zabawie w parku. Dla mnie jest to również świetny sposób na to by trochę więcej się poruszać. Zazwyczaj wybieramy zabawę w przeciąganie, mój psiak ją uwielbia. Używamy do tego bulletu z grubego sznura od Bowl&Bone Republic.

Kompan do spędzania czasu

Spędzanie wieczorów na kanapie z moim pupilem, to jeden z najbardziej wyczekany momentów w ciągu całego dnia. Oglądanie filmu i głaskanie wtulonego we mnie psiaka to prawdziwy relaks, nieporównywalny z żadnym spa. Po moim piesku widzę, że dla niego jest to również bardzo miłe uczucie.

Cieszy mnie to, jak wiele miejsc w dzisiejszych czasach staje się otwartych na obecność czworonogów. Dzięki temu mam możliwość zabierania swojego czworonożnego przyjaciela do różnych bardzo ciekawych lokacji. Mój psiak jest bardzo towarzyski i chętnie poznaje nowe miejsca. Dzięki szkoleniu mam również pewność, że będzie potrafił stosownie się zachowywać.

Dlatego, gdy tylko wychodzę obejrzeć jakąś wystawę sztuki lub zjeść lunch poza domem, to zabieram swojego psiaka ze sobą. Jest świetnym kompanem do wspólnego spędzania czasu. Przyznam, że mam dość duży problem z samotnym chodzeniu po mieście. Jednak gdy jest ze mną mój pupil, to czuje się wówczas pewnie i dobrze.

Pies uczy bezinteresowności

To co z pewnością można powiedzieć o czworonogach jest fakt, jak bardzo mają otwarte serce na innych. Wiem, że mój psiak darzy mnie bezinteresowną przyjaźnią, nie oczekuje nic w zamian. Jest szczęśliwy, gdy po prostu jestem obok.

Takie zachowanie psów otwiera oczy na świat, który nas otacza, gdzie tak mało robi się z czystej życzliwości. Dlatego czasem mam wrażenie, że psiaki wiedzą o życiu o wiele więcej niż my.

Bezinteresowność jest cechą, której możesz uczyć się każdego dnia od swojego czworonożnego przyjaciela. Jego przyjaźń jest pozbawiona żadnych narzuconych oczekiwań i roszczeń.

Powiernik sekretów

Myślę, ze każdy psi opiekun przyzna, że rozmawia ze swoim czworonożnym przyjacielem. Ja robię to niemal cały czas. Mój psiak jest moim przyjacielem, który zna, wszystkie moje sekrety. Zawsze dzielę się z nim tym, co trapi mnie w danej chwili. Choć wiem, że nie uzyskam odpowiedzi, to jednak czuje się o wiele lepiej mogąc podzielić się z nim wszystkim tym, co leży mi na sercu.

Dla mnie ta relacja jest bardzo ważna. Widzę po sobie, że od kiedy wzięłam pod swoją opiekę mojego pupila, to moje codzienne samopoczucie jest o wiele lepsze. Wcześniej miałam poczucie, że czegoś mi w życiu brakuje. Czułam pustkę, którą mój czworonożny przyjaciel doskonale wypełnił. Okazało się, że to właśnie on był tym, czego mi od dawna brakowało.

Pokonywanie własnych barier

Z natury jestem dość nieśmiałą osobą. Jednak mój psiak mimo woli nauczył wychodzenia ze swojej strefy komfortu. Był przyczyną powstania wielu sytuacji, w których musiałam pokonać swoją nieśmiałość.

Pamiętam, gdy pewnego dnia podczas zabawy w parku, mój psiak postanowił pobiec ze swoją zabawką DEX do grupy młodych ludzi, płożyć ją na ich kocu i z powrotem przybiec do mnie. Musiałam pokonać swoją nieśmiałość i podejść do zupełnie nieznanych mi osób.

Okazało się, że zupełnie nie miałam się czego obawiać. Wszyscy byli dla mnie mili i nikt nie miał pretensji o zachowanie mojego czworonożnego przyjaciela.

powody dla których warto mieć psa

Stały rytm dnia

Jeśli masz pod swoją opieką psiaka, to dobrze wiesz, jak czworonogi lubią z góry ustalony rytm dnia. Mój psiak dokładnie wie o której budzę się do pracy. Zawsze w pierwszej kolejności wychodzimy na pierwszy spacer, a po powrocie dostaje ulubione jedzenie w swojej misce DUO od Bowl&Bone Republic.

Każdego wieczoru po długim spacerze spędzamy trochę czasu tylko we dwoje. Bawimy się lub po prostu relaksujemy leżąc na kanapie. Gdy nie miałam psa, bardzo trudno było mi zadbać o regularność w moim życiu. Potrafiłam jednego dnia zerwać się na nogi skoro świt, a kolejnego spać do południa. Było to bardzo obciążające dla mojego organizmu, ale również codziennego samopoczucia.

Życie z psem nauczyło mnie konsekwencji swoich działań. Wiem, że musze rano wstać, ponieważ mój psiak czeka na swoje śniadanie i spacer. Nie ma mowy o sytuacji, w której mi się nie chce. Psiak nie może zaczekać, ani odpuścić sobie jedzenie czy spacer. Jest to dla mnie największa motywacja do działania jakiej kiedykolwiek doświadczyłam.

Zdecydowanie warto mieć psa

Jeśli zapytasz mnie, czy warto mieć psa, bez wahania odpowiem, że tak. Dla mnie psia przyjaźń jest źródłem codziennego szczęścia. Wzięcie pod swoją opiekę mojego czworonożnego przyjaciela, było jedną  z moich najlepszych decyzji.

A ty za co najbardziej cenisz sobie posiadanie psiaka? Napisz mi w komentarzu co sprawia, że psiak jest twoim najlepszym przyjacielem.

Jeśli masz do mnie jakieś pytania, chcesz abym poruszyła jakiś temat w kolejnym wpisie, to koniecznie podziel się tym ze mną w sekcji komentarzy.

klaudia
Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów

Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

2 komentarzy do “Dlaczego warto mieć psa?

  1. Psa trzeba mieć chociaż raz w życiu Pytanie jest kiedy go mieć bo nie zawsze mamy odpowiednie warunki lub czas ku temu.Chodzi mi o to że trzeba mieć zaplecze żeby było gdzie psa zostawić gdy wyjeżdżamy ,w miarę unormowany dzień pracy itp. .Piesek to mnóstwo radości ale też obowiązki i odpowiedzialność .Trzeba o tym pamiętać decydując się na przyjaciela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona papierowy samolot

MASZ CIEKAWY TEMAT? NAPISZ DO NAS LIST!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

NAPISZ LIST:

list do redakcji

POSTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

pies ze smyczą w zębach siedzi na kamiennych schodach

Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Nauczanie dorosłego psa chodzenia na smyczy to zadanie wymagające zaangażowania, konsekwencji i cierpliwości. Kluczowe są spokojne podejście, dostosowanie metod do indywidualnych potrzeb psa oraz systematyczne nagradzanie pozytywnego zachowania. Warto pamiętać, że każdy pies jest inny i może wymagać odmiennego podejścia, a postępy mogą być stopniowe. Wnioskiem jest też fakt, że nauka nowych zachowań u dorosłego [...]

Czytaj dalej… from Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Czytaj dalej
pies biegnie w wodzie zabawa

Jakie są zabawy dla psa w wodzie

Zabawy w wodzie nie tylko dostarczają rozrywki, ale także stanowią doskonałą formę ćwiczeń fizycznych, które wspierają zdrowie i kondycję psa. Dodatkowo, interakcja właściciela z psem podczas takich zabaw wzmacnia więź między nimi, co może przyczynić się do lepszej komunikacji i zrozumienia. Jednak istotne jest zachowanie ostrożności podczas zabaw w wodzie, zwłaszcza jeśli pies nie jest [...]

Czytaj dalej… from Jakie są zabawy dla psa w wodzie

Czytaj dalej
pies siedzi na poduszce

Jak poradzić sobie z nadmiernym szczekaniem u psa

Nadmiernie szczekające psy mogą w ten sposób wyrażać swoje potrzeby, a ich szczekanie może wynikać z różnych przyczyn, takich jak nuda, stres czy brak odpowiedniej aktywności. Kluczem do rozwiązania problemu jest zrozumienie potrzeb psa. Istotne jest indywidualne podejście do każdego psiaka, uwzględnienie jego charakteru i upodobań, a także trenowanie z pupilem umiejętności opanowywania jego potrzeby [...]

Czytaj dalej… from Jak poradzić sobie z nadmiernym szczekaniem u psa

Czytaj dalej

INFO@BOWLANDBONE.COM

DARMOWA DOSTAWA OD 350ZŁ

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

DZIĘKUJEMY ZA WIADOMOŚĆ

Wkrótce zapoznamy się z Twoją wiadomością i wrócimy do Ciebie z informacjami.

Krzyżyk do zamknięcia popup