Dlaczego pies ciągle chodzi po domu - Blog Bowl&Bone Republic

WYSYŁKA GRATIS OD 350 ZŁ NA WSZYSTKIE PRODUKTY

KURIER GLS • PACZKOMATY INPOST • ODBIÓR OSOBISTY

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Dlaczego pies ciągle chodzi po domu

Twój pies może ciągle chodzić po domu, ponieważ może nie czuć, że ma swój własny azyl w miejscu, w którym mieszka. Inną przyczyną takiego zachowania psa może być pojawienie się w waszym domu dziecka ale również innego czworonoga. Psiak może chodzić po domu z powodu nudy.

Twój czworonożny przyjaciel ma tendencję do ciągłego chodzenia po domu, a ty nie wiesz co jest tego przyczyną? Za takim zachowaniem pieska może kryć się kilka różnych powodów. W zależności od tego, co kieruje pieskiem, sposoby radzenia sobie z tym problemem będą inne.

Czego się dowiesz z tego artykułu:

  • Pies może chodzić po domu z powodu znudzenia
  • Brak swojego miejsca w domu może sprawiać, że piesek ciągle chodzi
  • Psiak może czuć się nieswojo na skutek pojawienia nowych członków rodziny, dlatego ciągle chodzi po domu

Pies chodzi po domu

Psiaki miewają swoje własne, indywidualne przyzwyczajenia. Tak jak i my szukają sposobu, aby wyrazić to kim są. Ważne jest jednak to, aby stale obserwować zachowanie swojego czworonożnego przyjaciela. Tylko wtedy jesteśmy w stanie wyłapać  jakieś nieprawidłowości. Twój psiak często chodzi po domu? Jeśli zastanawiasz się czy to tylko niewinne przyzwyczajenie, czy może kryje się za tym poważny problem, to chce dziś odpowiedzieć ci na twoje pytanie.

Staram się cały czas brać pod uwagę to, w jaki sposób zachowuje się mój psiak. Jeśli robi coś nietypowego, zastanawiam się z czego to wynika i co może być tego przyczyną. Dzięki temu w razie zaistniałego problemu mogę bardzo szybko zareagować i pomoc mojemu psiakowi.

Dlatego jeśli niepokoi cię fakt, że twój psiak nagle zaczął nieustannie chodzić w kółko po domu, to chcę powiedzieć ci dziś nieco więcej na ten temat. Z czego może wynikać takie zachowanie u twojego czworonożnego przyjaciela, a także jak sobie z tym poradzić.

Kiedy zachowanie psa jest niepokojące

Przede wszystkim zanim zaczniesz niepokoić się zachowaniem swojego psiaka, musisz podejść do sprawy bardziej racjonalnie. Zastanów się czy twój psiak zachowuje się nieco inaczej jedynie sporadycznie, czy bardzo często. Być może zachował się dziwnie tylko jeden, jedyny raz?

Bywają sytuację, gdy podchodzimy do swojego pieska w zbyt nadopiekuńczy sposób. Zauważamy, że zareagował w niestandardowy sposób w danej sytuacji, i pełni obaw zastanawiamy się, co jest nie w porządku z naszym pieskiem.

Pamiętaj, że twój czworonożny przyjaciel również ma prawo do tego, aby mieć pewnego dnia gorszy humor, niechęć do zabawy, czy brak apetytu. Jeśli takie sytuacje to odosobniony przypadek i nie zdarzają się zbyt często, to nie masz się czego obawiać.

Jeśli jednak twój psiak zaczął zachowywać się inaczej z dnia na dzień i stan ten się utrzymuje, to jest to sygnał do tego, że coś może być nie w porządku.

Dlaczego zależy mi na tym, aby zwrócić na to twoją uwagę? Ponieważ jeśli zauważysz, że jednego dnia twój psiak wyjątkowo dużo chodzi po domu, to nie oznacza, że musisz zacząć się tym martwić. Jeśli jednak twój pupil zaczął  zachowywać się w ten sposób każdego dnia, to zdecydowanie coś jest nie w porządku.

Dlaczego pies chodzi po domu

To, że twój czworonożny przyjaciel ciągle chodzi po domu może być spowodowane przez kilka różnych przyczyn. Chciałabym ci je przedstawić, abyś lepiej mogła zrozumieć zachowanie swojego pieska oraz to, w jaki sposób możesz pomóc mu poradzić sobie z powstałym problemem.

Może masz jakieś przypuszczenia co sprawia, że twój psiak chodzi po domu? Podziel się ze mną swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy na końcu artykułu.

Pies nie ma swojego azylu

Jednym z powodów tego, że twój pies ciągle chodzi po domu może być brak jego własnego azylu. Każdy z nas potrzebuje mieć swoje własne miejsce. Przestrzeń, w której czujemy się zawsze dobrze i bezpiecznie. Twój psiak również potrzebuje takiego azylu.

Często zdarza się, że psi opiekunowie rezygnują z zakupu posłania dla psa, ponieważ zauważyli, że ich psiak zdecydowanie bardziej woli ucinać sobie drzemki np na kanapie. Jest to niestety dość błędne podejście.

O ile faktycznie może być tak, że twojemu pieskowi wygodniej jest przesypiać noce na leżąc na kanapie, to nie oznacza jednak, że w jego przypadku legowisko jest całkowicie zbędne. Posłanie jest przez psa traktowane jako jego i tylko jego przestrzeń. Bardzo często to właśnie tam udaje się gdy jest czymś przestraszony, chce się schować i przeczekać daną sytuację.

Zmiana sytuacji w domu

Kolejną sytuacją, która może mieć wpływ na to, że twój czworonożny przyjaciel zaczął nieustannie chodzić po waszym domu może być jakaś poważna zmiana, która się wydarzyła w waszym życiu. Przykładem takiej sytuacji może być pojawienie się w waszej rodzinie dziecka ale również innego zwierzaka.

Twój pupil może czuć się zagrożony tym, że teraz ktoś inny zajmie jego pozycje. Niestety często jest to słuszne przeświadczenie. Gdy w domu pojawia się dziecko, to nasza pełna uwaga instynktownie skupia się na nim, a pupil schodzi na nieco dalszy plan. Twój pupil nie rozumie takiej sytuacji i może odebrać to bardzo osobiście. Psiak może myśleć, że zrobił coś nie tak, skoro jego ukochani opiekunowie postanowili znaleźć kogoś na jego miejsce.

Podobnie sytuacja ma się w przypadku, gdy to bierzesz pod swoja opiekę kolejnego pieska ale również innego zwierzaka domowego. Twój czworonożny przyjaciel przyzwyczajony do tego jak wygląda wasze codzienne życie, może odczuwać dyskomfort gdy dotychczasowo dobrze mu znana codzienność i równowaga zostaną zaburzone.

Twój pupil może poczuć, że jego pozycja w twoim życiu została zagrożona. Może to właśnie przyczyniać się do tego, że twój piesek nieustannie chodzi po domu. Jeśli więc w waszej rodzinie pojawił się nowy zwierzak, to jest to bardzo prawdopodobne, że to właśnie to jest przyczyną nagłej zmiany w zachowaniu twojego pieska.

Psia nuda

Twój czworonożny przyjaciel może wciąż chodzić i kręcić się po waszym domu z powodu nudy. Psiak może zwyczajnie szukać sposobu na zagospodarowanie zbyt dużej ilości wolnego czasu. Co sprawia, że twój psiak się nudzi? Przyczyn może być wiele. Być może nie poświęcasz mu tyle czasu ile potrzebuje, jego zabawki przestały być już dla niego interesujące lub potrzebuje towarzystwa innego czworonoga.

Więcej informacji na temat psiej nudy możesz znaleźć w innym moim wpisie, który możesz znaleźć TUTAJ. Dowiesz się z niego co sprawia, że twój psiak odczuwa nudę, a także jak możesz temu zaradzić.

Nuda psiaka to wbrew pozorom bardzo poważna sprawa. Jeśli pupil długotrwale odczuwa znudzenie to może doprowadzić to ma to bezpośredni wpływ na jego poczucie szczęścia.

Pies jest chory

Innym z powodów, przez które twój psiak może chodzić po domu może być choroba. Być może twój psiak zachowuje się w ten sposób ponieważ odczuwa ból, dyskomfort, coś mu doskwiera. Psiak nie wie jak sobie z tym poradzić, dlatego właśnie zachowuje się w taki, a nie inny sposób.

Pamiętaj, że twój pupil nie powie ci wprost, że coś go boli. Będą sytuacje, gdy będzie informował o tym piskiem czy skomlenie ale nie jest to sprawa pewna. Dlatego jeśli twój pies ciągle chodzi po domu, a żaden z wyżej wymienionych przez mnie powodów nie pasuje to waszej sytuacji, to koniecznie poproś o konsultację waszego weterynarza.

Nietypowe zachowanie psa

Przyczyn tego, że twój pies chodzi po domu może być wiele. Chcąc zaradzić temu problemowi musisz skupić się na tym, co kieruje twoim pieskiem. Mam nadzieje, że moje podpowiedzi pomogą ci znaleźć rozwiązanie z tej sytuacji.

Twojemu psiakowi  zdarza się chodzić po domu? Jak myślisz, co jest tego przyczyną. Napisz mi swoja odpowiedz w komentarzu poniżej.

Jeśli masz do mnie jakieś pytania, chcesz abym poruszyła jakiś temat w kolejnym wpisie, to koniecznie podziel się tym ze mną w sekcji komentarzy.

klaudia
Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów

Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona papierowy samolot

MASZ CIEKAWY TEMAT? NAPISZ DO NAS LIST!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

NAPISZ LIST:

list do redakcji

POSTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

pies ze smyczą w zębach siedzi na kamiennych schodach

Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Nauczanie dorosłego psa chodzenia na smyczy to zadanie wymagające zaangażowania, konsekwencji i cierpliwości. Kluczowe są spokojne podejście, dostosowanie metod do indywidualnych potrzeb psa oraz systematyczne nagradzanie pozytywnego zachowania. Warto pamiętać, że każdy pies jest inny i może wymagać odmiennego podejścia, a postępy mogą być stopniowe. Wnioskiem jest też fakt, że nauka nowych zachowań u dorosłego [...]

Czytaj dalej… from Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy

Czytaj dalej
pies biegnie w wodzie zabawa

Jakie są zabawy dla psa w wodzie

Zabawy w wodzie nie tylko dostarczają rozrywki, ale także stanowią doskonałą formę ćwiczeń fizycznych, które wspierają zdrowie i kondycję psa. Dodatkowo, interakcja właściciela z psem podczas takich zabaw wzmacnia więź między nimi, co może przyczynić się do lepszej komunikacji i zrozumienia. Jednak istotne jest zachowanie ostrożności podczas zabaw w wodzie, zwłaszcza jeśli pies nie jest [...]

Czytaj dalej… from Jakie są zabawy dla psa w wodzie

Czytaj dalej
pies siedzi na poduszce

Jak poradzić sobie z nadmiernym szczekaniem u psa

Nadmiernie szczekające psy mogą w ten sposób wyrażać swoje potrzeby, a ich szczekanie może wynikać z różnych przyczyn, takich jak nuda, stres czy brak odpowiedniej aktywności. Kluczem do rozwiązania problemu jest zrozumienie potrzeb psa. Istotne jest indywidualne podejście do każdego psiaka, uwzględnienie jego charakteru i upodobań, a także trenowanie z pupilem umiejętności opanowywania jego potrzeby [...]

Czytaj dalej… from Jak poradzić sobie z nadmiernym szczekaniem u psa

Czytaj dalej

INFO@BOWLANDBONE.COM

DARMOWA DOSTAWA OD 350ZŁ

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

DZIĘKUJEMY ZA WIADOMOŚĆ

Wkrótce zapoznamy się z Twoją wiadomością i wrócimy do Ciebie z informacjami.

Krzyżyk do zamknięcia popup