×

Brak produktów w koszyku.

Czego jeszcze nie wiesz o psich kocykach

7 minutes


Zastanawiasz się czy twój czworonożny przyjaciel w swojej wyprawce potrzebuje psiego kocyka? Odpowiedź na to pytanie jest jak najbardziej twierdząca. Chcę więc przedstawić ci powody dla których twój piesek powinien mieć zawsze przy sobie swój ulubiony kocyk.

Psi kocyk powinien być obowiązkowym elementem każdej wyprawki dla czworonożnego przyjaciela. Spełnia on bardzo wiele funkcji. Twój piesek może traktować go jak posłanie, miejsce do zabawy czy też sposób na schowanie się przed zimnem podczas długich, zimowych wieczorów.

Czego się dowiesz z tego artykułu:

  • Kocyk jest bardzo ważnym elementem wyprawki psa
  • Piesek może traktować kocyk jako posłanie
  • Rozłożony kocyk może być świetnym miejscem do zabawy dla psa

Kocyk dla psa

Jak dużą wagę przykładasz do wyboru akcesoriów dla twojego pieska? Dla mnie jest to bardzo ważna kwestia i staram się podejmować w tym obszarze jak najlepsze i przemyślane decyzje.

Dlatego też kupując dla mojego czworonożnego przyjaciela nowy kocyk, staram się wybrać taki, który spełni wszystkie potrzeby mojego pieska. Początkowo myślałam, że przecież nie ma to większego znaczenia, każdy kocyk dla psa jest taki sam. Szybko jednak okazało się, że byłam w dużym błędzie.

Dla mojego psiaka kocyk jest bardzo ważnym elementem jego psiej wyprawki. Myślę, że mogę śmiało powiedzieć, że korzysta z niego każdego dnia. Zarówno w momencie, gdy udaje się na drzemkę, jak i podczas relaksu na kanapie, a także spędzaniu czasu na zabawie.

Z tego też powodu chcę opowiedzieć ci nieco więcej na temat kocyków dla psów. Tego w jaki sposób twój psiak może z nich korzystać, a także na co zwrócić szczególną uwagę podczas ich kupna.

Do czego psu służy kocyk

Czy wiesz do czego może służyć twojemu czworonożnym przyjacielowi jego psi kocyk? Z pewnością odpowiesz, że do leżenia i jest to oczywiście jak najbardziej słuszna odpowiedź. Jednak chciałabym uświadomić cię, że kocyk dla twojego psiaka może odgrywać znacznie ważniejszą rolę, niż może ci się wydawać.

Pies chowa się w kocyku

Obowiązkowym zestawem mojego pieska jest połączenie jego posłania URBAN od Bowl&Bone Republic z kocykiem. Jest to najbardziej lubiana przez mojego psiaka konfiguracja, która zapewnia mu błogi sen.

Skoro psiak leży na miękkim i wygodnym legowisku, to pewnie zastanawiasz się, a jakim celu jest mu jeszcze potrzebny kocyk. Bardzo wiele piesków lubi się trochę schować podczas snu. Mój czworonożny przyjaciel również. Zanim zaśnie pieczołowicie układa się do snu właśnie w swoim kocyku.

Kocyk jest dla psa posłaniem

Gdy zabieram gdzieś ze sobą swojego czworonożnego przyjaciela, a nie mam możliwości wziąć podróże maty dla pas LOFT od Bowl&Bone Republic, wówczas na taką wyprawę biorę jego kocyk.

W takiej sytuacji stanowi on formę posłania dla mojego psiaka. Gdy jedziemy gdzieś autem, to mój psiak czuje się o wiele bardziej komfortowo i bezpiecznie, gdy na siedzeniu znajduje się jego ulubiony kocyk, na którym może się położyć.

Zaletą tego rodzaju posłania jest to, że zajmuje bardzo mało miejsca. Mój psiak ma bardzo duże opory aby w nowym, nieznanym sobie miejscu położyć się na ziemi. Jeśli jednak rozłożę mu jego kocyk, to sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Potrafi w kilka minut udać się na drzemkę.

Gdzie jeszcze w takim razie zabieram kocyk dla mojego psa? Gdy idziemy do restauracji przyjaźnie nastawionej do psów. Rozłożenie kocyka pod lub przy stoliku nie zajmuje dużo miejsca, a mój psiak czuje się bardzo komfortowo.

Kocyk chroni psa przed zimnem

Mój psiak bywa prawdziwym zmarzluchem. Gdy tylko temperatura na zewnątrz zaczyna spadać poniżej zera, to mój piesek widocznie to odczuwa. Oczywiście to, że jest to to dla niego dokuczliwe podczas spacerów jest dla mnie jak najbardziej zrozumiałe.

Jednak mój psiak potrzebuje w chłodniejsze dni dodatkowej ochrony przed zimnem nawet, gdy znajduje się w domu. Zazwyczaj ma to miejsce wówczas, gdy leży zrelaksowany i nie podejmuje żadnej aktywności fizycznej.

Dlatego też, gdy razem odpoczywamy wieczorami na kanapie, zawsze mam przygotowany jego ulubiony kocyk. Mój czworonożny przyjaciel uwielbia wtulić się w niego i w ten sposób spędza długie, zimowe wieczory.

Jeśli zauważyłaś, że twój psiak nie może sobie znaleźć miejsca podczas waszego relaksu na kanapie, spróbuj rozłożyć mu kocyk dla psa. Jestem pewna, że z wielką ochotą wtuli się w jego miła strukturę.

Kocyk miejscem zabawy psa

Nie wiem jak twój psiak, ale mój pupil ma swoje ulubione miejsca do spędzania czasu na zabawie. Nie każde miejsce w domu jest w jego mniemaniu odpowiednią przestrzenią na to, aby mój czworonożny przyjaciel chciał spędzać swój wolny czas.

Bardzo ważną kwestią dla mojego psiaka jest podłoże. Bardzo niechętnie bawi się na podłodze. Zazwyczaj podgryza swoje zabawki leżąc na dywanie, w swoim posłaniu, na kanapie, lub właśnie na kocyku.

Dlatego też, gdy widzę, że jest wyraźnie znudzony i nie może sobie znaleźć miejsca, rozkładam mu w salonie jego kocyk NAP i kładę na nim ulubione zabawki. Za każdym razem psiak z wielką chęcią korzysta z przygotowanej dla niego przestrzeni o zabawy.

Rozkładanie kocyka do zabawy jest szczególnie przydanym rozwiązaniem, które bardzo ci polecam, w sytuacji gdy znajdujemy się w nowym, nieznanym dla psiaka miejscu.

Kocyk daje poczucie bezpieczeństwa

Bywają sytuacje, gdy będąc w nowej, nieznanej przestrzeni twój piesek czuje się nieswojo. Koc w takiej sytuacji stanowi azyl dla twojego pieska. Czuje się na nim dobrze i bezpiecznie.

Co sprawia, że zwykły psi kocyk daje w takiej sytuacji ukojenie dla twojego pieska? Znajomy zapach sprawia, że psiak czuje się znacznie pewniej. Dla naszych czworonogów zmysł węchu ma ogromne znacznie. Bezpośrednio wpływa na wiele aspektów jego życia.

Dlatego jeśli zabieram mojego pieska w nowe miejsce, to zawsze biorę ze sobą jego kocyk. Dzięki temu mam pewność, że będzie on czuł się pewniej, a ja  tym samym ograniczam mu niepotrzebny stres. Jestem pewna, że dla ciebie również jest to bardzo ważna kwestia. Jeśli jest sposób aby ograniczyć pieskowi dostarczanie negatywnych emocji, to uważam, że zdecydowanie warto się na to zdecydować

Kocyk obowiązkowym elementem psiej wyprawki

Jak więc widzisz, kocyk może spełniać bardzo wiele różnych, a zarazem ważnych funkcji w życiu twojego pieska. Jeśli twój psiak nie ma kocyka, to czym prędzej powinnaś zastanowić się nad jego zakupem. Jestem pewna, że twój czworonożny przyjaciel będzie nim zachwycony.

Dbanie o psi kocyk

Ze względu na fakt, że kocyk mojego pieska towarzyszy w naszym życiu w niemalże w każdym momencie, to trzeba o niego odpowiednio zadbać. Normalnym jest, że będziesz musiała czyścić go częściej, niż ma to miejsce w przypadku posłania twojego pieska. Legowisko twojego pupila znajduje się cały czas w jednym miejscu, a więc nie będzie miało aż tak wiele okazji do tego, aby się wybrudzić.

Jak więc powinno się czyścić psi kocyk? Przede wszystkim sprawdź jakie są zalecenia producenta, umieszczone na metce. Nie każdy kocyk będzie można prać w pralce automatycznej. W przeciwnym wypadku kocyk może stracić swoje pierwotne właściwości.

Twój pupil pokocha swój kocyk dla psa

Nie wyobrażam sobie wyprawki mojego psiaka bez kocyka. Wiem, że jest on dla niego bardzo ważny, towarzyszy mu właściwie każdego dnia na wiele przeróżnych sposobów. Jeśli twój psiak nie ma jeszcze swojego kocyka, to koniecznie zastanów się nad jego zakupem.

Jaką funkcję najczęściej odgrywa kocyk w życiu twojego psiaka. Podziel się tym ze mną pozostawiając komentarz poniżej.

Jeśli masz do mnie jakieś pytania, chcesz abym poruszyła jakiś temat w kolejnym wpisie, to koniecznie podziel się tym ze mną w sekcji komentarzy.

Zdjęcie Klaudii

Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów
Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Posty, które mogą Cię zainteresować

Najlepsze zabawki dla małego psa

Zabawka dla małego psa nie powinna być dla niego zbyt duża. W przeciwnym wypadku piesek będzie miał trudność z zabawą, a nawet przen...

Jakie twój pies powinien mieć zabawki

Psie zabawki mogą mieć naprawdę wiele funkcji. Jeśli twój psiak lubi spędzać z tobą czas to dobrym wyborem będzie zakup szarpaka w ...