Czego dowiesz się o psie patrząc na sposób jedzenia - Blog Bowl&Bone Republic

WYSYŁKA GRATIS OD 350 ZŁ NA WSZYSTKIE PRODUKTY

KURIER GLS • PACZKOMATY INPOST • ODBIÓR OSOBISTY

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Czego dowiesz się o psie patrząc na sposób jedzenia

To w jaki sposób je twój pies może powiedzieć ci bardzo dużo o nim samym. Dane podejście psiaka do posiłku jest często uwarunkowane jego odczuciami. Gdy pupil odczuwa stres związany z tym, że ktoś może mu zabrać jedzenie, stara się zjeść swój posiłek jak najszybciej.

Sposób jedzenia posiłku przez twojego czworonożnego przyjaciela może powiedzieć ci bardzo dużo o nim samym. Psiaki po przejściach bardzo często jedzą niezwykle szybko w obawie przed tym, że ktoś może zabrać im ich jedzenie.

Czego się dowiesz z tego artykułu:

  • To w jaki sposób pies je mówi dużo o tym jak się czuje
  • Psy po przejściach często jedzą bardzo szybko
  • Z powodu bólu w pyszczku psiaka, może on bardzo powoli jeść każdy kolejny kęs

Sposób jedzenia psa

Myślę, że pora posiłków, tuż obok popołudniowych drzemek, to ulubiony moment dnia mojego pupila. Gdy tylko zbliża się godzina, w której zazwyczaj dostaje swoje jedzenie zaczyna krążyć w pobliżu swojej miski. Uwielbiam obserwować jego radość, gdy przygotowuje jego posiłek.

To jak twój czworonożny przyjaciel podchodzi do kwestii jedzenia może bardzo dużo powiedzieć ci o nim samym. Jeśli do tej pory nie przyglądałaś się swojemu pieskowi podczas jedzenia, to jestem pewna, że po przeczytaniu tego artykułu twoje podejście zupełnie się zmieni.

To w jaki sposób twój czworonożny je, może powiedzieć ci o nim bardzo dużo. Dlatego jeśli chciałabym lepiej poznać swojego pieska, to jak najbardziej ci to polecam. Często może to również pomóc rozwiązać problemu zdrowotne pieska, ponieważ niektóre psie choroby wynikają ze złego sposobu jedzenia psa.

Dlaczego warto obserwować psa podczas jedzenia

Zalet obserwowania pieska podczas jedzenia jest naprawdę dużo, dlatego opowiem ci jedynie o kilku z nich. Przede wszystkim myślę, że w pierwszej kolejności warto zaobserwować jak twój czworonożny przyjaciel podchodzi do podawanego mu jedzenia. Czy reaguje na to bardzo entuzjastycznie, bez większego pośpiechu, czy może można rzecz, że wręcz łapczywie rzuca się na swoją miskę.

Obserwacja podejścia pupila do jedzenia pozwala również zorientować się jeśli podawany rodzaj posiłku nie do końca mu odpowiada. To, że twój piesek zjada w całości swoje jedzenie nie musi wcale oznaczać, że ono mu smakuje. Wizja głodu może być dla psiaka bardziej przerażająca niż zjedzenie posiłku, który nie do końca trafia w jego gusta kulinarne.

Tak już wcześniej wspomniałam, nieprawidłowy sposób jedzenia pieska może sprawiać, że będzie on miał problemy zdrowotne. Dlatego obserwacja sposobu jedzenia pieska może przyczynić się do znalezienia odpowiedzi na pytanie, dlaczego piesek cierpi na daną dolegliwość.

Czego się dowiesz o swoim psie patrząc na jego sposób jedzenia

Zebrałam dla ciebie kilka kluczowych informacji dotyczących tego, co wyraża sposób jedzenia twojego czworonożnego przyjaciela. Jeśli nie znalazłaś w tym artykule odpowiedzi na przyczynę specyficznego sposobu jedzenia posiłków przez twojego pieska, to napisz mi to w komentarzu na końcu wpisu. Postaram się odpowiedzieć na twoje indywidualne pytanie.

Pies je bardzo szybko

Niektóre psiaki mają to do siebie, że jedzą w bardzo szybki sposób. Chciałabym tutaj zaznaczyć, że chodzi tutaj o stały sposób jedzenia, a nie o sporadyczną sytuację. Mój piesek gdy jest wyjątkowo bardzo głodny po zabawie, to również w takiej sytuacji pochłania swój posiłek z niezwykłą szybkością. Jednak jest to sytuacja, która rzadko ma miejsce.

Dlatego chciałabym się skupić na sytuacji, w której twój czworonożny przyjaciel za każdym razem gdy nastaje jego pora posiłku, je bardzo, bardzo szybko. Właściwie nie robi żadnych przerw podczas jedzenia. Jego kęsy są wyraźnie bardzo duże, co sprawia, że czasem są momenty, w których psiak zaczyna się krztusić.

Jedzenie jest przez pieska pochłaniane w całości w dosłownie kilka chwil. Co może oznaczać takie zachowanie twojego czworonożnego przyjaciela? Być może czuje się on zagrożony w kwestiach żywieniowych. Mianowicie obawia się, że jeśli nie zje swojego posiłku wystarczająco szybko, to ktoś mu go zabierze.

Takie zachowanie często jest obserwowane w przypadku psów po przejściach, np wziętych pod swoją opiekę ze schroniska. W takich miejscach pieski często rywalizują o jedzenie. Jeśli nie zjedzą swojego posiłku dostatecznie szybko, to inny psiak może zechcieć mu go odebrać.

Tak szybki sposób jedzenia przez psa może sprawiać, że u pieska może wystąpić czkawka. Jest to bardzo częsty skutek zbyt szybkiego jedzenia. Podczas tak raptownego połykania kolejnych kęsów do przełyku czworonoga dostaje się bardzo dużo pęcherzyków powietrza. W efekcie organizm psa reaguje czkawką. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat występowania czkawki u psa, to odsyłam cię do innego mojego artykułu, który znajdziesz TUTAJ.

Czy należy coś zrobić jeśli twój piesek je w niezwykle szybki i łapczywy sposób? Jak najbardziej tak. Taki sposób jedzenia będzie negatywnie wpływał na zdrowie pieska, ale również jego psychikę. Zawsze pora posiłku będzie mu się już kojarzyła z czymś stresującym nawet jeśli nie ma co do tego żadnych podstaw.

Jeśli chciałabym nauczyć swojego czworonożnego przyjaciela wolniej jeść, to odsyłam cię do innego wpisu, w którym prowadzę cię krok po kroku. Jest kilka sposobów na to, aby pomóc twojemu psiakowi

Pies je bardzo powoli

Przejdźmy teraz do odwrotności problemu, o którym ci przed chwilą powiedziałam, a więc bardzo wolnego jedzenia. Myślę, że każdy psi opiekun potrafi z łatwością odróżnić zwykłe, spokojne tempo jedzenia psiaka od naprawdę powolnego.

Twój psiak z bardzo dużą ostrożnością wybiera każdy pojedynczy kęs z miski, a później przeżuwa go niezwykle powoli? Niestety nie jest to normalne zachowanie. Twój psiak je swój posiłek w ten właśnie sposób nie bez przyczyny.

Bardzo powolny sposób jedzenia może wynikać z bólu, który doskwiera twojemu pupilowi podczas jedzenia. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być bardzo wiele czynników. Być może twój psiak posiada w swoim pyszczku ranę, która sprawia mu ból za każdym razem gdy je swój posiłek.

Innym powodem, który może wpływać na powolne jedzenie posiłku przez psa mogą być problemy z zębami. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nasze pieski mogą mieć problemy z uzębieniem. U szczeniaków w pewnym momencie ich życia następuje proces wymiany zębów z mlecznych na stałe. Zazwyczaj przebiega to bezproblemowo, jednak są pieski, dla których może być to bolesne. Wówczas mogą jeść bardzo powoli i z wyraźnym grymasem.

Co więcej, mleczne zęby szczeniaków bywają bardzo kruche. Dlatego bywają przypadki, że łamią się podczas gdy mały psiak coś zbyt mocno ugryzie. Jednak kruszenie się zębów zdarza się również w przypadku starszych piesków.

Złamany ząb u psa jest o wiele poważniejszą sprawą niż mogłoby się wydawać. Pozostałość zęba może mieć ostre krawędzie, które ranią pupila podczas jedzenia. Może być to właśnie przyczyną tego, że piesek bardzo wolno i uważnie je.

Pies może jeść bardzo powoli z powodu stanu zapalnego w jego pysku. Niestety istnieje wiele możliwości tego, że u twojego pieska występuje taki problem. Dlatego jeśli zauważysz u psiaka stan zapalny, to skontaktuj się z waszym weterynarzem.

W jaki sposób je twój pies

Od emocji i uczuć psa zależy to, z jaką szybkością je. Jeśli piesek  odczuwa strach przed tym, że ktoś może zabrać mu jego posiłek, je niezwykle szybko. Z drugiej jednak strony jeśli twój czworonożny przyjaciel każdy kęs przeżuwa bardzo powoli, to możliwe, że ma stan zapalny w swoim pyszczku.

A w jaki sposób je twój psiak? Napisz mi swoją odpowiedź w komentarzu poniżej.

Jeśli masz do mnie jakieś pytania, chcesz abym poruszyła jakiś temat w kolejnym wpisie, to koniecznie podziel się tym ze mną w sekcji komentarzy.

klaudia
Autor: Klaudia, wielka miłośniczka psów

Piesek u mojego boku uczy mnie cieszyć się każdą chwilą, a każdy kolejny dzień postrzegać jako szansę na nową, wspaniałą przygodę. Szukając bratniej duszy znalazłam ją w psich mądrych oczach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikona papierowy samolot

MASZ CIEKAWY TEMAT? NAPISZ DO NAS LIST!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

NAPISZ LIST:

list do redakcji

POSTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

piesek w różowym sweterku

Jak fotografować swojego pieska – moje najlepsze wskazówki 

Fotografowanie psów to nie tylko umiejętność uchwycenia pięknych chwil z naszymi wiernymi towarzyszami, ale także sposób na wzmocnienie więzi między właścicielem, a psem. Warto poznać kilka technik, takich jak między innymi wykorzystanie naturalnego światła, cierpliwość podczas pracy z pupilem oraz kreatywne podejście do kadrowania, aby uzyskać udane i jak najpiękniejsze zdjęcia swojego czworonożnego przyjaciela. Czego [...]

Czytaj dalej… from Jak fotografować swojego pieska – moje najlepsze wskazówki 

Czytaj dalej
pies ubrany w plaszczyk dla psa brazowy

Dlaczego pies ucieka

Dla każdego psiego opiekuna uciekanie pupila jest czymś bardzo stresującym. Czasem psiak nie chce wcale opuścić swojego właściciela, a jedynie brakuje mu aktywnej rozrywki. Jednak niektóre pieski uciekają z chęci wolności i zobaczenia tego co nowe i nieznane. Czego się dowiesz z tego artykułu Pies ucieka Wiele zachowań naszych czworonożnych przyjaciół jest dla nas nie [...]

Czytaj dalej… from Dlaczego pies ucieka

Czytaj dalej
pies podczas spaceru siedzi z opiekunką z przyczepioną saszetką

Dlaczego pies liże właściciela

Wiele codziennych zachowań naszych czworonożnych przyjaciół jest nieprzypadkowych. To, że psiak zaczyna lizać swojego właściciela, czy to po twarzy, czy po rękach, jest spowodowane konkretnymi intencjami psa. Wśród nich możemy wymienić między innymi chęć psiaka zwrócenia na siebie uwagi. Czego się dowiesz z tego artykułu: Dlaczego pies liże właściciela  Często zachowanie naszych czworonożnych przyjaciół bywa [...]

Czytaj dalej… from Dlaczego pies liże właściciela

Czytaj dalej

INFO@BOWLANDBONE.COM

DARMOWA DOSTAWA OD 350ZŁ

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

DZIĘKUJEMY ZA WIADOMOŚĆ

Wkrótce zapoznamy się z Twoją wiadomością i wrócimy do Ciebie z informacjami.

Krzyżyk do zamknięcia popup