Nowy członek rodziny a pies w domu. Jak się przygotować? - blog Bowl & Bone

WYSYŁKA GRATIS OD 350 ZŁ NA WSZYSTKIE PRODUKTY

KURIER GLS • PACZKOMATY INPOST • ODBIÓR OSOBISTY

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Pies a nowy członek rodziny

Pojawienie się w domu nowego członka rodziny zawsze jest powodem wielu emocji. Oczekując przyjścia na świat dziecka należy do tej nowej sytuacji przygotować również psa. Pominięcie tej kwestii może sprawić, że nasz pupil będzie czuł się odsunięty i niechciany. Nie chcąc doprowadzić do takiej sytuacji ważne jest aby odpowiednio wcześniej oswoić psa z nową sytuacją i ze zmianami jakie będą miały miejsce w waszym wspólnym życiu.

Nowy członek rodziny: jak przygotować na niego psa?

Dowiadując się, że nasza rodzina się powiększy, mamy wystarczająco dużo czasu na to, aby przygotować psa na pojawienie się nowego członka rodziny. Należy skupić się na kilku kluczowych aspektach, które przedstawiamy poniżej.

Kontakt psiaka z innymi dziećmi

Jeżeli w Twoim domu do tej pory nie było dzieci, to powinno się przyzwyczaić psa do przebywania w ich towarzystwie. Wybierzmy się z wizytą do znajomych, którzy mają dzieci. Udając się na codzienny spacer, starajmy się wybierać trasę przy placu zabaw. Psu będzie wówczas łatwiej zrozumieć, kim jest mała istotka, która pojawi się w naszym domu.

Zapach nowo narodzonego dziecka

Jak wiadomo, węch psa jest doskonały. Psiaki szybko wyczują pojawienie się w domu nowego, nieznanego dotąd zapachu. Może to spowodować, że pies będzie czuł się nieswojo i niepewnie. Dlatego też warto odpowiednio wcześniej zapoznać psiaka z nowym zapachem. Jeszcze zanim nowy członek rodziny zostanie przywiezione ze szpitala do domu warto przynieść na przykład kocyk noworodka by pupil mógł spokojnie zapoznać się z zupełnie nowym zapachem.

Płacz dziecka w domu jest totalną nowością dla twojego psa

Jeżeli do tej pory pies dla rodziny nie miał okazji słyszeć płaczu dziecka może być zdezorientowany nowym, nieznanym bodźcem.  Dlatego też dobrze jest przystosować psiaka do nowych dźwięków odpowiednio wcześniej. W tym celu można odtwarzać pupilowi nagranie płaczu dziecka. Oczywiście nagranie nie odda rzeczywistego dźwięku ani odczucia ale będzie stanowiło sensowny przedsmak tego z czym psiak będzie się spotykał.

Tym sposobem unikniemy po części zupełnej dezorientacji psa w momencie usłyszenia prawdziwego płaczu malucha.

Własne miejsce psa

Dobrze, aby psiak miał swoje własne miejsce w domu. Jeżeli do tej pory nie miał choć jednego posłania usytuowanego na stałe w jednym miejscu, warto o tym teraz pomyśleć.

Takie legowisko dla psa będzie stanowić dla niego azyl, szczególnie w momentach, gdy będzie czuł się nieswojo w związku z pojawieniem się nowego członka rodziny w domu. Wyjątkowo komfortowe i wygodne legowiska dla psa można znaleźć w propozycjach posłań dla czworonogów od Bowl&Bone Republic.

Psy dla rodzin z dziećmi: pierwsze spotkanie pupila z maluchem

Moment pierwszego kontaktu psiaka i niemowlaka jest kluczowy. Jeżeli pupil zapamięta go pozytywnie to jest większe prawdopodobieństwo, że bez problemu zaakceptuje nowego członka rodziny.

Przed zapoznaniem psiaka z maluchem dobrze aby najpierw matka nowego członka rodziny przywitała się ze swoim pupilem. Dopiero po tym czas na pierwszy kontakt z niemowlakiem. Pozwólmy psu spokojnie obwąchać dziecko. Nie przeszkadzajmy mu, dajmy mu chwilę na oswojenie się z nową sytuacją. Jeżeli wcześniej zapoznaliśmy go z nowym zapachem psiak będzie czuł się o wiele bardziej komfortowo.

Psy dla rodziny z reguły czują, że dziecko jest bardzo delikatne i nie zachowują się w stosunku do niego zbyt gwałtownie. Pamiętaj jednak by mieć rękę na pulsie i dokładnie kontrolować sytuację. Ten moment jest bardzo emocjonujący dla psiaka więc to ty musisz określić granice bezpiecznego kontaktu.

Im mniej będziesz się denerwować tym zdarzeniem tym lepiej. Jeżeli psiak wyczuje nasz niepokój może go mylnie odebrać.

Pies dla rodziny: jakiej uwagi wymaga?

Pamiętaj, że pojawienie się w domu dziecka nie może być powodem zaniedbania i odsunięcia psiaka. Oczywistym jest, że niemowlę będzie pochłaniało zdecydowaną większość Twojej uwagi. Nie mniej jednak pupil nie może odczuć, że stał się dla nas mniej ważny dla swojego opiekuna.

Psy bardzo przywiązują się do swoich opiekunów dlatego też odtrącenie ich na dalszy plan będzie dla nich niezwykle bolesne. Dlatego też darzmy psy dla rodzin z dziećmi taką samą miłością i czułością jak przed pojawieniem się w naszym domu dziecka w Twoim życiu.

Autor: Dawid

Ikona papierowy samolot

MASZ CIEKAWY TEMAT? NAPISZ DO NAS LIST!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

NAPISZ LIST:

list do redakcji

POSTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

dwa psy leżą na macie

5 sposobów na przekonanie psiego leniuszka do aktywności

Przekonanie psiego leniuszka do aktywności fizycznej to bardzo często nie lada wyzwanie. Wiele psiaków potrzebuje do tego odpowiedniej motywacji w formie nagrody. Dodatkowo warto sprawdzić jaki rodzaj aktywności najbardziej odpowiada twojemu czworonożnemu przyjacielowi. Jednym z najlepszych sposobów na zachęcenie pieska do wysiłku fizycznego jest twoje zaangażowanie w daną czynność. Czego się dowiesz z tego artykułu: [...]

Czytaj dalej… from 5 sposobów na przekonanie psiego leniuszka do aktywności

Czytaj dalej
pies w legowisku z zabawką

Jak oduczyć psa złych nawyków 

Może się zdarzyć, że twój pies nabierze kilka niepożądanych nawyków. Mogą to być zachowania takie jak szarpanie na smyczy, skakanie na ludzi, łamanie zasad w domu czy niszczenie przedmiotów. Jednak istnieje wiele skutecznych sposobów, aby pomóc naszemu psu pozbyć się tych złych nawyków i zastąpić je pozytywnymi i pożądanymi zachowaniami. Czego się dowiesz z tego [...]

Czytaj dalej… from Jak oduczyć psa złych nawyków 

Czytaj dalej
legowisko dla psa classic szare spiworek dreamy szare

Jak radzić sobie z lękiem u psa podczas burzy

Wiele psów bardzo niekomfortowo czuje się w czasie trwania burzy. Błyskające pioruny oraz dźwięki grzmotów wywołują i nich uczucie lęku i strachu. Dlatego też ważne jest, aby dodać pieskowi jak najwięcej otuchy i pomocy w tym bardzo nieprzyjemnym dla niego momencie. Czego się dowiesz z tego artykułu: Pies podczas burzy Burza może być przerażającym doświadczeniem [...]

Czytaj dalej… from Jak radzić sobie z lękiem u psa podczas burzy

Czytaj dalej

NEWSLETTER

Zapisz się na newsletter już teraz by otrzymywać informacje o nowościach, promocjach, poszerzać wiedzę o swoim czworonożnym przyjacielu oraz złapać rabat na pierwsze zamówienie!

ZAPISANO DO NEWSLETTERA

Cieszymy się, że chcesz być na bieżąco z naszymi nowościami i promocjami.

Ikona krzyżyka

INFO@BOWLANDBONE.COM

DARMOWA DOSTAWA OD 350ZŁ

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

DZIĘKUJEMY ZA WIADOMOŚĆ

Wkrótce zapoznamy się z Twoją wiadomością i wrócimy do Ciebie z informacjami.

Krzyżyk do zamknięcia popup